fesstiwal słowa w piosence
--

Trzy książki Grupy Foksal znalazły się w ścisłej czołówce zestawienia TOP Empiku:

Nowości [29.08.13]

Szanowni Państwo! Miło nam poinformować w imieniu Grupy Foksal, iż ich trzy książki znalazły się w ścisłej czołówce zestawienia TOP Empiku:

Dział Prawo Autorskie sponsoruje ZAIKS

Nalewki i likiery (Buchmann), Bezcenny Zygmunta Miłoszewskiego (W.A.B.), S.E.K.R.E.T. E. M. Adeline (Erotica)

 

 

 

Zapraszamy na topową lekturę do księgarni Empik!

 

Ruszyła produkcja amerykańskiego serialu na podstawie trylogii erotycznej E. M. Adeline S.E.K.R.E.T. (Erotica)

 

 

E.M. Adeline to pseudonim jednej z czołowych kanadyjskich producentek telewizyjnych i pisarek.

Młoda wdowa trafia do tajnego stowarzyszenia, które ma na celu pomóc kobietom realizować najskrytsze fantazje erotyczne i osiągnąć seksualne wyzwolenie. Mężczyźni są boscy, fantazje intymne, prowokujące i kuszące, wszystko zaś odbywa się pod troskliwym kierunkiem tajnego matriarchatu.
S.E.K.R.E.T. to książka dla kobiet w każdym wielu, miłośniczek romansów i powieści erotycznych, wielbicielek Christiana Greya, ale także dla szerszego grona odbiorców, którzy poszukują powieści o kobietach dążących do spełnienia

 Kołysanki dostępne już w księgarniach!

 

Ukołyszą do snu każdego malucha!

Śpiewają Magda Umer i Grzegorz Turnau

Wybór wierszy wybitnych polskich poetów, m.in. Janiny Porazinskiej, Danuty Wawiłow, Ewy Szelburg-Zarembiny, Agnieszki Osieckiej. Zapis nutowy przygotowany specjalnie do tej edycji pozwala na zagranie melodii kołysanek na keyboardzie oraz na gitarze. Czytajmy i śpiewajmy dziecku przed zaśnięciem! Magda Umer i Grzegorz Turnau śpiewają kołysanki pełne ciepła i miłości.

Premiera: 2013-08-14

Wydawnictwo: Wilga

Zapraszamy rodziców i ich pociechy do księgarń!

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich miłośników piłki nożnej!

Wkrótce w księgarniach będzie można znaleźć kontynuację bestsellerowej serii wydawnictwa Buchmann, poświęconej wielkim klubom piłkarskim Europy.

 

Real Madryt, Manchester Utd Jakuba Olkiewicza

.

 

Premiera: 11/09/2013                 Premiera: 04/09/2013

 Dotychczas w serii ukazały się: Borussia Dortmund i FC Barcelona Tomasza Ćwiąkały. W każdej z kolejnych książek prezentujemy historię klubu, przedstawiamy legendy i obecną drużynę. Fani lubiący statystyki znajdą tu ciekawe zestawienia na temat klubu, stadionu, piłkarzy oraz unikatowe zdjęcia.

W październiku ukażą się kolejne dwa tomy: AC Milan Tomasza Lipińskiego i Bayern Monachium Pawła Muzyki

 

Bezcenny Zygmunta Miłoszewskiego – także jako audiobook!

Tekst czyta Andrzej Chyra - jeden z najznakomitszych polskich aktorów teatralnych i filmowych!

 

 

 

 Polecamy wywiad z autorem książki Bezcenny (W.A.B.), Zygmuntem Miłoszewskim w ostatnim numerze magazynu PANI

Rozmowę z pisarzem przeprowadziła Małgorzata Domagalik.

M.D. U nas bycie nieskromnym to trudna sprawa.

Z.M.   Nie ma nieskromnych pisarzy. Ten zawód polega na braku skromności, jak każdy inny zawód artystyczny. Spytali kiedyś Churchilla, czemu jego przeciwnik jest taki skromny, a on odpowiedział, że zostawia skromność tym którzy mają ku temu powody. Oczywiście, że chcę być podziwiany, jak każdy pisarz. Chcę być najsłynniejszym pisarzem świata.

Zapraszamy do lektury całego wywiadu Mistrza i Małgorzaty!

 

Już 28.08.2013 premiera kolejnego audiobooka:

Arnaldur Indridason  Głos czyta Andrzej Ferenc

Wydawnictwo W.A.B. poleca też najnowszą powieść Indridasona w wersji papierowej Zimny wiatr (W.A.B.)

  Oderwij się na chwilę od rzeczywistości i poczuj dreszczyk emocji!

Wydawnictwo W.A.B. i Fabryka Sensacji zapraszają do zapoznania się z najnowszymi propozycjami kryminalnymi:

Głowa Niobe Marty Guzowskiej (W.A.B.)

Klasyczny kryminał, wyrafinowany nieuchwytny morderca, trzy dni koszmaru czyli zestawienie, które trzyma w napięciu do ostatniego momentu!

 

W Nieborowie, gdzie znajduje się muzeum z kolekcją rzeźb antycznych, odbywa się międzynarodowa konferencja naukowa. Mario Ybl jest tam jako naukowiec, spec od budowy ludzkiego ciała, w jakim jednak charakterze pojawiła się tam jego koleżanka, Juliana Stanzel, specjalistka z Centralnego Biura Kryminalistycznego?

W przeciągu dwóch nocy zamordowane zostają dwie osoby, a zabójca stylizuje ciała ofiar na znajdujące się w Nieborowie dzieła sztuki. Ciągle padający śnieg sprawia, że nie ma żadnej łączności ze światem. Mario i Juliana usiłują dociec prawdy…

Premiera: 28.08.2013

 Bastard Andrzeja Dziurawca (W.A.B.)

Bastard brawurowo przedstawia nie tylko wielką aferę kryminalną, ale i na jej tle dzieje dziedziców polsko-litewskich książęcych rodów.

 

W Warszawie dochodzi do serii makabrycznych zdarzeń. Pod samochodem wokalistki Niny Goldfarb wybucha bomba. W fabryce wódek podczas strzelaniny ginie dwóch ludzi, a ich ciała znikają z kostnicy. Niewierna żona znajduje w mieszkaniu zmasakrowane zwłoki męża. To nie koniec brutalnych morderstw. Dochodzenie prowadzi wyjątkowy duet policyjny: Szubert i Szuman.

Agenci obcego państwa, stara atystokracja, ciemne interesy na rynku nieruchomości – wszystko to sprawia, że śledztwo wyjątkowo się komplikuje. A tymczasem rozwija się historia, od której nie można się oderwać, rozgrywająca się w Polsce, Szkocji, Izraelu oraz …za czasów Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Premiera: 04.09.2013

 

Jesienią polecamy także kolejne powieści Karin Slaughter  (Fabryka Sensacji)

 

Płytkie nacięcie będzie miało premierę 11 września 2013 roku w Fabryce Sensacji!

Seria wypadków i morderstw ogarnia miasteczko. Sekcja zwłok nastolatki ujawnia, że była ona molestowana ale również, że dokonywała samookaleczeń. Powoli młodzież zamyka się w sobie, rodzice zaś odwracają się do siebie plecami. To doskonała arena dla następnych zbrodni...

Płytkie Nacięcie jest kolejną częścią serii Hrabstwo Grant.

 

Premiera Fatum przewidziana jest na 23 października 2013 roku.

Bezwzględni napastnicy i porywacze prowadzą upiorną grę z policją.

Historia zaczyna się wręcz banalnie, ale to wszystko pozory. W strzelaninie na posterunku dwóch zamaskowanych bandytów zabija policjanta, rani komendanta Jeffreya Tollivera i bierze zakładników, wśród których jest lekarka Sara Linton, jego była żona. Bezwzględni napastnicy nie zgłaszają żadnych roszczeń. Pozostali w mieście koledzy po fachu - Lena i Frank - usiłują gorączkowo ustalić tożsamość zabójców

 

Powieść Niewierny ukaże się 27 listopada 2013 roku

Sara Linton i Jeffrey Tolliver znajdują w lesie skrzynię, a w niej zwłoki dziewczyny. Ofiarę zakopano żywcem, po czym w okrutny sposób zamordowano. Okazuje się, że ciało dziewczyny to pierwsze z wielu przerażających odkryć. Sara i Jeffrey chcą za wszelką cenę schwytać zabójcę. Rozpoczyna się dochodzenie, które podda próbie ich burzliwy związek i zmusi ich do stawienia czoła trudnej prawdzie. W tej błyskotliwej powieści autorka połączyła swą rozległą wiedzę na temat medycyny sądowej z mistrzostwem opisu skomplikowanych związków międzyludzkich. Efektem jest opowieść o wierze, zwątpieniu i zbrodni, która przykuwa uwagę czytelnika od pierwszej do ostatniej strony.

Zapraszamy do lektury z dreszczykiem emocji!

 Nowe e-booki w sklepach Virtualo i Empik!

Zachęcamy do zapoznania się z elektroniczną wersją opowiadań, które ukazały się nakładem Wydawnictwa W.A.B.:

Etgar Keret  Nagłe pukanie do drzwi, Wojciech Albiński  Soweto – my love, Wojciech Albiński  Kalahari

 

 

 

 

 

Wkrótce w wersji ebooków dostępne będą również: Henry James Opowiadania nowojorskie i Jacek Milewski Chyba za nami nie traficie

 

W ostatnich miesiącach powstaje coraz więcej reportaży o kulturze i obyczajach Romów

Wydawnictwo W.A.B. zaprasza Państwa do zapoznania się z książką Za nami nie traficie Jacka Milewskiego

 

Chyba za nami nie traficie to czternaście opowieści ze świata, który na co dzień jest przed nami zamknięty. Milewski jest wiarygodnym przewodnikiem po tym świecie, pracował i żył z Romami, zna ich język, słuchał ich historii, które przy braku romskiego piśmiennictwa są jedynym wiarygodnym źródłem wiedzy na temat przeszłości i teraźniejszości tej wspólnoty. Nie idealizuje swoich bohaterów, stara się ich zrozumieć, a co najważniejsze - oddaje im głos.

 Zapraszamy także na rozmowę z autorem książki, Jackiem Milewskim, która odbędzie się 1 września w TVP 2 w programie WOK!

 

Zapraszamy na spotkanie Kobiety „Solidarności” 29 sierpnia 2013 r. w Warszawie, godz. 12.00, SENAT RP, sala 217

Wydawnictwo W.A.B. poleca biografię zapomnianej bohaterki Solidarności Alina Pienkowska. Miłość w cieniu polityki (W.A.B.), autorstwa Barbary Szczepuły.

 

Alina Pienkowska (1952-2002) - pielęgniarka, działaczka opozycyjna, senator. Pracowała w przychodni przy Stoczni Gdańskiej. Na pierwsze spotkanie WZZ przyszła w czerwonej sukience i szpilkach. Tak samo ubrała się na spotkanie ze swoim późniejszym mężem, Bogdanem Borusewiczem, choć nie wiedziała, że - ze względu na założony u niego podsłuch - pójdą rozmawiać do lasu. Mimo represji i aresztowań nigdy nie zrezygnowała z działalności podziemnej. W latach siedemdziesiątych tworzyła Wolne Związki Zawodowe Wybrzeża, w sierpniu 1980 współorganizowała strajk w Stoczni Gdańskiej.

 

Kolejne spotkania wokół książki odbędą się: 5 września w Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ul. Czerniakowska 178 a, Warszawa

oraz 16 września 2013 r., godz. 18.00 w Klubie im. Aliny Perth-Grabowskiej - Radio Cafe, ul. Nowogrodzka 56, Warszawa.

W spotkaniach wezmą udział m. in.: Bogdan Borusewicz, Barbara Szczepuła, Jarosław Kurski, Jacek Taylor.                

 

Serdecznie zapraszamy!

 

GLK. Informacja nadesłana

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu Księgarskiego,
nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść i zastrzegamy sobie prawo do usunięcia komentarza bez podania przyczyny.
Zasady umieszczania komentarzy w Portalu Księgarskim.
Widzisz naruszenie zasad – zgłoś to redakcji (redakcja@ksiazka.net.pl).

Dodaj komentarzy

Adding an entry to the guestbook
CAPTCHA image for SPAM prevention
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.