fesstiwal słowa w piosence
--

Aby być świadomym swoich uczuć i potrzeb

[24.09.15]

Poznańska księgarnia Z bajki" prezentuje wrześniowo-październikowy program impres i spotkań l;a dzieci:

Dział Prawo Autorskie sponsoruje ZAIKS

Stawanie się świadomym własnych uczuć i potrzeb jest jak odkrywanie nieznanego kontynentu. (Serena Rust: "Tańcowała żyrafa z szakalem") 

 

 

 

26 września, godz. 11.00 Poranek literacki z Nieśmiałkiem,

który od zawsze okropnie bał się obcych. We wrześniu poszedł do szkoły. Przycupnął z boku i tylko patrzył. Nie odzywał się. Dzieci nazywały go: " Niemowa, pusta głowa!" albo coś równie przykrego. Było mu smutno, ale Nieśmiałek nie umiał się obronić. Gdy chciał coś powiedzieć, głos wiązł mu w gardle. Miał niezwykłą fantazję i umiejętność liczenia trudnych zadań. Kiedy jednak nauczycielka wezwała go do tablicy, ręka mu zadrżała, a kreda upadła na podłogę. Policzki płonęły czerwienią. To było  dla Nieśmiałka coś strasznego. Koszmar nad koszmary! Nie mógł się skupić na zadaniu, gdy oczy wszystkich dzieci i pani były w niego wpatrzone. Myślał tylko o tym, aby się nie rozpłakać... Wtedy jego pozycja by się jeszcze pogorszyła. Dostałby przydomek mazgaja. Gdy tylko usiadł w ławce, z łatwością wyliczył tamto zadanie. Nauczycielka to podczas przerwy zauważyła i doceniła. Co napisała w zeszycie Nieśmiałkowi, że uśmiechał się od ucha do ucha i już nie słuchał co mówią o nim koledzy? Ta książeczka to początek serii opowieści o kłopotach dzieci, które zmagają się  różnymi trudnościami. Bądźcie tej soboty z nami.
Wstęp wolny. O
s. Przyjaźni 125C.

 

 

 

 

 

23 września, godz. 19.00 Porozumienie bez przemocy.

- to sposób komunikacji dla ludzi, którzy troszczą się o siebie nawzajem i pragną żyć w harmonii wyrażając siebie szczerze i jasno. Z szacunkiem i empatią poświęcając uwagę innym ludziom. Wykład o sztuce komunikacji według Marshalla Rosenberga przedstawi Agnieszka Pietlicka, która od 12 lat wdraża idee Porozumienia bez Przemocy w Niemczech, w Szwajcarii, we Francji, w USA. Jest jedną z trzech certyfikowanych w Polsce trenerek Porozumienia Bez Przemocy, uczennicą Marshalla Rosenberga.

os. Przyjaźni 125c. Wstęp wolny.

Opłata dobrowolna po zakończeniu 2-godzinnego spotkania.

 

 

 

 

 

24 września. Godz. 16.30 Warsztaty z bohaterami najnowszej książki cyklu: "Magiczne drzewo - Świat Ogromnych"

Alik i Idalia zostają przeniesieni do Świata Ogromnych. Muszą mieszkać w domu olbrzymów i chodzić do szkoły z pięciometrowymi dziećmi. Są jedynymi małymi istotami w świecie, gdzie wszystko jest ogromne, a każdy chce być jeszcze większy...
By ich uratować, Kuki, Gabi i mówiący pies Budyń wyruszają do Świata Ogromnych. Muszą znaleźć i ułożyć tajemnicze puzzle, na których jest mapa z drogą do świata ludzi. Walczą z olbrzymimi stworami, potężnym Gigunem i pokusą, by sami zmienić się w Ogromnych…

os. Przyjaźni 125c. Bilety 10 zł.

Rejestracja uczestników: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl

 

 

 

 

 

25 września godz. 19.00 Premiera najnowszej książki "Magiczne drzewo. Świat Ogromnych" z udziałem Autora: Andrzeja Maleszki.

 
Reżysera filmowego, autor powieści i scenariuszy. Laureata EMMY AWARD i kilkudziesięciu nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych. Także laureata nagrody IBBY za najlepszą powieść roku dla dzieci. Jego twórczość łączy motywy fantastyczne i realistyczne. Rozgrywa się wśród współczesnych realiów, w które wkraczają niesamowite, magiczne zdarzenia. Mimo fantastycznych motywów powieści i filmy poruszają też ważne tematy społeczne. Autor znakomicie rozumie świat dzieci i opowiada historie z ich punktu widzenia. Zapraszamy na warsztaty aktorsko-literackie na podstawie najnowszej książki.

os. Wichrowe Wzgórze 124. Wstęp wolny.

 

 

Księgarnia „z Bajki” w październiku zaprasza na:

Poranki literackie - w każdą sobotę o godz. 11.00. Godzina zabawy i radości dla najmłodszych gości. Czytanie i działanie. Os. Przyjaźni 125. Wstęp wolny.

Warsztaty literackie z bohaterami bajek – wprowadzenie dzieci w świat wartości na podstawie tekstów literackich. Każdego dnia. Bilety 8 zł od dziecka. Uzgadnianie terminów telefoniczne 61 8 200 582

Literackie urodzinki dla chłopczyka lub dziewczynki - 90 minut radości dla Jubilata i jego gości. Uzgadnianie terminów telefoniczne 61 8 200 582

 

 

 

 

 

5 października godz. 19.00 Klub Zwierciadła - czyli dyskusja i warsztaty na bardzo ważne tematy,

które poprowadzi Renata Arendt-Dziurdzikowska, dziennikarka pisma Zwierciadło, autorka i współautorka ośmiu książek, trenerka rozwoju osobistego. Tematem spotkania będzie długowieczność:   Jak żyć długo, intensywnie i szczęśliwie. Jak budować trwałe przyjaźnie, więzi z ludźmi, którzy nie pozwolą, abyśmy upadli na duchu? Co jeść, co myśleć? Czy ruch i wysiłek jest pomocny w zachowaniu dobrego stanu ciała i ducha? Co jest źródłem wszelkich działań? Czy należy ciężko pracować? Czy zdrowo jest porzucić wielkie ambicje? Czy szaleństwo jest potrzebne do życia? Czy śmierć można sobie zaplanować? A może lepiej życie? Na te i wszystkie inne pytania dotyczące długowieczności odpowiemy sobie na poniedziałkowym spotkaniu. Tymczasem zachęcam do lektury wywiadu z Joanną Kulmową i Janem Kulmą we wrześniowym numerze pisma.

Wstęp wolny. Os. Przyjaźni 125 c.

 

 

7 października godz. 10.00 spotkanie z Barbarą Gawryluk:

tłumaczką literatury szwedzkiej, pisarką, autorką wielu książek dla dzieci i młodzieży. Laureatką nagrody IBBY za upowszechnianie czytelnictwa.

os. Wichrowe Wzgórze 124. Wstęp wolny.

Rejestracja grup dzieci z II i III klasy: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl

 

 

13 października godz. 18.00 Z dzieckiem w świat wartości.

Wykład z ćwiczeniami na podstawie książki Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej. Część druga. Omówimy: odpowiedzialność, odwagę, optymizm, pokojowość.

os. Przyjaźni 125c. Bilety 15 zł.

Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl

 

 

15 października godz. 16.30 Warsztaty z nowymi detektywami Tirilem i Olivier oraz psem tropiącym Otto,

którzy mają swoje Biuro Detektywistyczne w Elvestad. Tropią tam tajemniczych złodziei i ścigają winowajców.

os. Przyjaźni 125c. Bilety 1o zł.

Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl

 

 

22 października godz. 18.30 Wieczór z baśniami meksykańskimi,

Wieczór z baśniami meksykańskimi opowiadanymi przez Szymona Góralczyka, który wrócił wprost z Meksyku ze Światowego Festiwalu Opowiadaczy Bajek. Usłyszymy mity azteckie o powstaniu Słońca i Księżyca,  opowieści plemienne, a także historie współczesne. Nie zabraknie też opowieści o Wujaszku Kojocie i Wujaszku Zającu.

Szymon Góralczyk - opowiadacz z grupy Karawana Opowieści, który opowiadaniem historii zajmuje się od 4 lat. Podróżuje z opowieściami, prowadząc spotkania zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Najchętniej opowiada na boso, baśnie z różnych
stron świata, wyczytane w książkach, usłyszane od innych opowiadaczy. Wierzy, że słowa mają moc kształtowania rzeczywistości.

Bilety 10 zł. Os. Przyjaźni 125 c

 

23 i 26 października, godz. 18.00 - 21.00 "Zostań opowiadaczem".

Zajęciami dla tych, którzy chcieliby zacząć opowiadać historie, występują i przemawiają publicznie. Na warsztatach dowiecie się, jak opowiadać, żeby inni chcieli Was słuchać, co robić, a czego unikać. Będą podstawy komunikacji interpersonalnej, techniki pracy głosem, a także informacje wynikające z doświadczenia w opowiadaniu, udziału w warsztatach innych opowiadaczy, wyjazdów z opowieściami do różnych miejscach w Polsce oraz do Meksyku.
Warsztat obejmuje dwa spotkania.
Obowiązkowa jest obecność na obu spotkaniach.
 Prowadzenie: Szymon Góralczyk - twórca Karawany Opowieści.

Bilety 80 zł za dwa dni warsztatowe. Płatność pierwszego dnia warsztatów. Liczba miejsc: 12. Os. Przyjaźni 125 c.

Zapisy na warsztaty możliwe są tylko i wyłącznie poprzez wysłanie wiadomości e-mail i otrzymania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia: kontakt@karawanaopowiesci.pl

 

 

27 października, godz. 19.00 Porozumienie bez przemocy.

Wykład z ćwiczeniami poprowadzi Agnieszka Pietlicka.

os. Przyjaźni 125c. Wstęp wolny.

28 października godz. 10.00 Spotkanie z Elizą Piotrowską – autorką wielu książek dla dzieci.

os. Wichrowe Wzgórze 124. Wstęp wolny. Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl

29 października, godz. 17.00 Na skrzydłach książek.

Warsztaty dla rodziców i nauczycieli o sztuce  radosnego wprowadzenia dzieci w świat książek. Prowadzenie: Małgorzata Swędrowska.

os. Przyjaźni 125c. Bilety 15 zł. Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl

 

 

Z kontaktu z siłą serca wypływa żyrafia radość dawania i brania, którą wzbogaca życie zarówno swoje jak i innych.

Serena Rust: "Tańcowała żyrafa z szakalem"

 

 

Żyrafa jest zwierzęciem obdarzonym dużym sercem i długą szyją, która daje jej dystans i odpowiednią perspektywę, dlatego stała się symbolem empatycznej komunikacji. Odbierać kogoś empatycznie, znaczy dostrzegać bez uprzedzeń, to jak się aktualnie czuje i czego potrzebuje. Żyrafa kieruje empatię do wewnątrz, aby głębiej zbadać własne serce, ale też na zewnątrz, aby wyraźnie odebrać to, co porusza drugą osobę. Serdecznie polecam Państwu Metodę Porozumienia bez Przemocy opisaną w książkach dostępnych w obu naszych księgarniach a możliwą do poznania na środowym wykładzie.
Krystyna Adamczak

 

 

 

 

 

Wszystkie wydarzenia w księgarni pod patronatem

Fundacji "ABCXXI- Cała Polska czyta dzieciom"

GLK. Informacja nadesłana

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu Księgarskiego,
nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść i zastrzegamy sobie prawo do usunięcia komentarza bez podania przyczyny.
Zasady umieszczania komentarzy w Portalu Księgarskim.
Widzisz naruszenie zasad – zgłoś to redakcji (redakcja@ksiazka.net.pl).

Dodaj komentarzy

Adding an entry to the guestbook
CAPTCHA image for SPAM prevention
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.