fesstiwal słowa w piosence
--

Dom Wydawniczy REBIS - zapowiedzi listopada cz. II

Zapowiedzi [15.10.13]

Przedstawiamy drugą część listopadowych zapowiedzi tytułowych Domu Wydawniczego REBIS:

Dział Prawo Autorskie sponsoruje ZAIKS

1. Tola Mankiewiczówna "Jak za dawnych lat", Ryszard Wolański

Nota o książce:

Była autentyczną gwiazdą II Rzeczpospolitej. Choć jej artystyczny rodowód sięga opery, to jednak rewia, kabaret, musical, piosenka, radio i przede wszystkim film stały się jej pasją i sensem życia. Tola Mankiewiczówna „rozkręcała” polski show-biznes. Wchodziła do tego świata świetnie przygotowana, znakomicie wykształcona. Nie czekała na swojego odkrywcę. W tym nowym, rodzącym się szaleństwie zwanym kulturą masową była artystką w pełni ukształtowaną, świadomą swojej pozycji i roli, jaką miała odegrać. W okresie międzywojennym tak naprawdę odnajdujemy wszystko to, czym żyje dzisiejszy świat rozrywki. I może właśnie tym trzeba tłumaczyć jej nieobecność – na miarę talentu i dorobku – na powojennej polskiej scenie i w filmie.

W pełni wolnej Polski nie doczekała. Ludowa ojczyzna nie umiała, może nie chciała, a może po prostu nie była przygotowana do tego, aby dla gwiazdy tego formatu stworzyć odpowiednią oprawę i repertuar godne jej statusu i talentu.

Opinia o książce:

„Ogromnie cieszy mnie wiadomość, że znakomity dziennikarz, historyk, encyklopedysta naszego show-biznesu, autor setek audycji radiowych i telewizyjnych, redaktor Ryszard Wolański przygotował książkę o Toli Mankiewiczównie, bo to także opowieść o Polsce, która kiedyś była, a której już nie ma. Jej biografia jest bezpieczna, w dobrych i fachowych rękach”.( Paweł Sztompke, dziennikarz muzyczny Polskiego Radia)

Kilka słów o Autorze:

Ryszard Wolański, dziennikarz muzyczny, absolwent warszawskiej PWSM, przez wiele lat związany z polskim radiem i telewizją. Autor licznych reportaży i relacji z najważniejszych imprez i festiwali muzycznych. Pomysłodawca i autor edycji radiowej, cyklu telewizyjnego, pierwszego w kraju wydawnictwa multimedialnego oraz książki pod wspólnym tytułem Leksykon Polskiej Muzyki Rozrywkowej. Autor książek o tematyce muzycznej, stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, STOART-u i ZAiKS-u, laureat licznych nagród za całokształt działań na rzecz popularyzacji polskiej muzyki rozrywkowej i jazzowej, m.in. nagrody TVP, ZAiKS-u, Gloria Artis oraz Klio 2010 za Już nie zapomnisz mnie. Opowieść o Henryku Warsie oraz nagrody TVP, Polskiego Radia i Instytutu Pamięci Narodowej w postaci tytułu „historycznej książki roku 2012” dla opublikowanej przez REBIS biografii Eugeniusz Bodo. „Już taki jestem zimny drań”.

Tytuł: Tola Mankiewiczówna "Jak za dawnych lat"
Autor: Ryszard Wolański
Przedmowa: Bogusław Kaczyński
Współpraca Adam Wolański
Seria Biografie i powieści biograficzne
Wydawca: Dom Wydawniczy REBIS
Miejsce i rok wydania: Poznań, premiera: 5 listopada 2013
Wydanie: I
Objętość: 312 stron
Format: 150x225 mm
Oprawa: całopapierowa z obwolutą
ISBN 978-83-7510-988-7
Cena katalogowa:49, 90 zł
Cena Wydawcy: 45,00 zł

Podoba mi się, kupuję:


2.Skarby z przeszłości. Odkrycie zaginionych skarbców, zatopionych statków, zakopanych grobowców i innych zapomnianych artefaktów, Brian Houghton

Nowa książka autora Ukrytej historii

Nota o książce:

Skąd bierze się takie zainteresowanie skarbami z przeszłości? Czy ludźmi, którzy je tropią, kieruje jedynie chęć wzbogacenia się czy również romantyczne pragnienie ożywienia na nowo zapomnianych opowieści o straconych starożytnych artefaktach? To prawda, że te fascynujące  opowieści trzymają w napięciu jak najlepsze thrillery, przenosząc czytelnika w świat zaginionych skarbców, rozgrabionych znalezisk archeologicznych oraz zatopionych kosztowności. W tej bogato ilustrowanej książce znajdziemy m.in. historię słynnego skarbu Sevso, wartej 200 milionów dolarów kolekcji srebrnych naczyń z czasów późnego imperium rzymskiego,  Bursztynowej Komnaty czy legendarnych bogactw Rzymian i wikingów, które od wieków spoczywają w ziemi i czekają na odkrycie. Autor nie tylko opowiada dzieje tych zaginionych skarbów, ale zapoznaje też czytelnika z wynikami najnowszych badań naukowych na ich temat.

Kilka słów o Autorze:

Brian Haughton jest archeologiem. Ukończył studia na uniwersytetach w Nottingham (magisterium z archeologii) i Birmingham (doktorat z archeologii greckiej). Jego strona internetowa mysteriouspeople.com poświęcona życiu tajemniczych postaci odnotowała ponad pół miliona odwiedzających w ciągu trzech lat. Obecnie mieszka, pisze i naucza w Grecji.

Dom Wydawniczy REBIS wydał dotychczas trzy jego książki: Ukrytą historię, Tajemne miejsca oraz Tajemnicze historie.

Tytuł: Skarby z przeszłości. Odkrycie zaginionych skarbców, zatopionych statków, zakopanych grobowców i innych zapomnianych artefaktów.
Autor: Brian Houghton
Przekład Aleksandra Górska
Seria Historia
Wydawca: Dom Wydawniczy REBIS
Miejsce i rok wydania: Poznań, premiera: 12 listopada 2013
Wydanie: I
Objętość:
Format:
Oprawa:
ISBN 978-83-7818-412-6
Cena katalogowa:

Podoba mi się, kupuję:


3. Nie tylko orężem, Marek Rezler

Nota o książce:

Książka jest kontynuacją, rozwinięciem i zamknięciem problematyki związanej z zaangażowaniem Wielkopolan w walkę o niepodległość w czasach zaboru, podjętej w opracowaniach: Powstanie wielkopolskie 1918-1919. Spojrzenie po 90. latach (REBIS, 2008 r.) oraz Wielkopolanie pod bronią 1768-1921 (REBIS 2012). Przedstawiono specyfikę wielkopolskiej drogi do niepodległości, całkowicie odmiennej niż w pozostałych zaborach, a co najważniejsze – skutecznej.  Autor rozwija nowatorską ocenę tradycyjnej, rozpowszechnionej dotąd  oceny przyjmowanych metod walki o wolność, z punktu widzenia ich racjonalności i osiągniętych rezultatów. Główną część książki stanowi prezentacja sylwetek ludzi, szczególnie zasłużonych w pracy organicznej i walce zbrojnej tego czasu, a także próba zaprezentowania biografii zbiorowej polskich działaczy w zaborze pruskim.

Kilka słów o Autorze:

Marek Rezler jest historykiem zajmującym się m.in. dziejami Wielkopolski, a zwłaszcza udziałem mieszkańców tej części kraju w walkach narodowowyzwoleńczych, biografistyką i badaniami regionalnymi Jest autorem m.in. monografii wydarzeń wielkopolskiej Wiosny Ludów 1848 roku, biografii Emilii Sczanieckiej i Hipolita Cegielskiego, kalendarium poznańskiego, rozdziałów prac zbiorowych poświęconych dziejom miast wielkopolski oraz opublikowanych przez Dom Wydawniczy REBIS książek Poznań. Miasto niepoznane (2006, wspólnie z Jerzym Bogdanowskim), Powstanie wielkopolskie 1918–1919. Spojrzenie po 90 latach (2008) i Wielkopolanie pod bronią 17681921 (2011). Od wielu lat współpracuje z Radiem Merkury i Wielkopolską Telewizją Kablową, pisze w prasie krajowej i regionalnej.

Tytuł: Nie tylko orężem
Autor: Marek Rezler
Seria Historia
Wydawca: Dom Wydawniczy REBIS
Miejsce i rok wydania: Poznań, premiera: 3 grudnia 2013
Wydanie: I
Objętość:
Format:
Oprawa:
ISBN 978-83-7818-413-3
Cena katalogowa:

Podoba mi się, kupuję:

4. Paryski szyk w twoim domu .Stylowe wnętrza, India  Mahdavi, Soline  Delos

Nota o książce:

W tej pięknie ilustrowanej książce znana projektantka radzi, jak sprawić, by mieszkanie było wygodne, funkcjonalne, a przede wszystkim nietuzinkowe. Autorka zdradza tajniki swojego warsztatu, by pomóc nam ukryć mankamenty wnętrza i podkreślić jego atuty, a także udekorować je tak, by odzwierciedlało naszą osobowość. Na końcu książki znajduje się praktyczny spis inspirujących miejsc i adresy sklepów, w których można kupić niezbędne materiały, także za pośrednictwem Internetu.

Kilka słów o Autorze:

India Mahdavi jest architektem i znaną na całym świecie projektantką wnętrz. Pracowała ze słynnym Christianem Liaigre, zanim w 1999 roku otworzyła własne studio. Realizowała wiele zamówień, m.in. na wystrój restauracji w hotelu Connaught w Londynie,restauracji Thoumieux i modnego bistro Chez Germaine w Paryżu. „Time” zaliczył ją do stu najbardziej wpływowych projektantów 2008 roku. Soline Delos jest dziennikarką, pisze m.in. dla „Elle Décoration” i „Elle”.

Opinia o książce:

„Ta książka jest dowcipna i wnikliwa. Rady Indii Mahdavi to dobry początek dla każdego, kto chce się zająć architekturą wnętrz lub interesuje się designem. Ponadczasowe zasady, którymi się dzieli na łamach tej książki, i porywające wizualizacje projektów sprawiły, że nazwisko Mahdavi szybko stało się synonimem dobrej marki”.( ~360Fashion) 

Tytuł: Paryski szyk w twoim domu .Stylowe wnętrza.
Tytuł oryginału: Home
Autorzy: India  Mahdavi, Soline  Delos
Przekład Elżbieta Bandel
Seria Varia
Wydawca: Dom Wydawniczy REBIS
Miejsce i rok wydania: Poznań, premiera: 12 listopada 2013
Wydanie: I
Objętość: 208 stron
Format: 155x235 mm
Oprawa: zintegrowana
ISBN 978-83-7818-436-2
Cena katalogowa:

Podoba mi się, kupuję:


5. Mądrość i pasja, Stephen R. Covey


Nota o książce: 

Oto zbiór dwudziestu prostych, lecz bardzo ważnych zasad, dzięki którym można wieść pełne sensu, dobre i godne życie. Stephen R. Covey, światowy autorytet w dziedzinie przywództwa, biznesu i relacji międzyludzkich, przypomina, jak istotne są m.in. spójność wewnętrzna, równowaga, synergia, a także odwaga i miłość. Każdą zasadę ilustruje wybór cytatów i opowieści zaczerpniętych z jego najważniejszych i bestsellerowych książek.

To ostatnia książka niedawno zmarłego autora 7 nawyków skutecznego działania, swoiste podsumowanie jego poglądów.

Kilka słów o Autorze:

Stephen R. Covey (1932-2012) był uznanym doradcą biznesowym, światowej sławy ekspertem od spraw zarządzania, przywództwa, skuteczności działania, rodziny i związków międzyludzkich. Jego książka 7 nawyków skutecznego działania (REBIS, 2005) stała się bestsellerem na świecie (20 mln sprzedanych egzemplarzy). REBIS wydał także jego Zasady skutecznego przywództwa, Najpierw rzeczy najważniejsze, 7 nawyków szczęśliwej rodziny, 8. nawyk i 3. Rozwiązanie. „Time” zaliczył go do 25 najbardziej wpływowych Amerykanów.

Tytuł: Mądrość i pasja
Autor: Stephen R. Covey
Przekład: zbiorowy
Seria Poradniki i podręczniki biznesowe
Wydawca: Dom Wydawniczy REBIS
Miejsce i rok wydania: Poznań, premiera: 5 listopada 2013
Wydanie: I
Objętość:
Format:
Oprawa:
ISBN 978-83-7510-985-6
Cena katalogowa:

Podoba mi się, kupuję:

GLK. Informacja nadesłana

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu Księgarskiego,
nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść i zastrzegamy sobie prawo do usunięcia komentarza bez podania przyczyny.
Zasady umieszczania komentarzy w Portalu Księgarskim.
Widzisz naruszenie zasad – zgłoś to redakcji (redakcja@ksiazka.net.pl).

Dodaj komentarzy

Adding an entry to the guestbook
CAPTCHA image for SPAM prevention
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.