fesstiwal słowa w piosence
--

Witamy w 2015 ! - nowości styczniowe Soni Dragi

Zapowiedzi [09.01.15]

Wydawnictwo Sonia Draga rozpoczyna nowy rok wydawniczy interesującym zestawem tytułów:

Dział Prawo Autorskie sponsoruje ZAIKS

1. EL JamesPięćdziesiąt twarzy Greya

Tłumaczenie: Monika Wiśniewska


Premiera 14.01.2015

ISBN:  978-83-7999-165-5  

Cena detaliczna: 39,90 zł/egz

Oprawa broszurowa

Wydanie II

Dostępny również w wersji e-book

PONAD 100 MILIONÓW SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY NA CAŁYM ŚWIECIE 

Ekranizacja w kinach od 13.02.2015!

Nota o książce:

Kiedy studentka literatury Anastasia Steele przychodzi, by przeprowadzić wywiad z Christianem Greyem, spotyka mężczyznę pięknego, błyskotliwego i onieśmielającego. Naiwna i niewinna Ana z przerażeniem uświadamia sobie, że go pragnie. Pomimo zagadkowego dystansu, Ana odkrywa, że rozpaczliwie chce się do niego zbliżyć. Nie potrafiąc oprzeć się delikatnej urodzie Any, jej inteligencji i niespokojnemu duchowi, Grey przyznaje, że także ją pożąda… aczkolwiek na własnych warunkach.

Zaszokowana, choć podekscytowana osobliwym gustem erotycznym Christiana, Ana się waha. Pomimo jego autentycznych sukcesów – międzynarodowych interesów, ogromnego bogactwa i kochającej rodziny – Greya dręczą demony oraz nieposkromiona potrzeba sprawowania kontroli. Kiedy para rozpoczyna fizycznie śmiały i namiętny romans, Ana odkrywa tajemnice Christiana Greya i zgłębia swoje własne mroczne żądze.

 

 

 

2. Irene CaoWidzę cię

Tłumaczenie: Marta Wróblewska, Wojciech Wąsowicz


Premiera 14.01.2015

ISBN:  978-83-7999-158-7  

Cena detaliczna: 37,00 zł/egz

Oprawa broszurowa

Wydanie I

Dostępny również w wersji e-book

Wydawca Pięćdziesięciu twarzy Greya poleca nową, zmysłową trylogię.

Wenecja, Rzym, Sycylia: podróż w poszukiwaniu przyjemności.

Kobieta, która nie zaznała miłości.

Mężczyzna, który poznał swoją mroczną stronę.

Nota o książce:

Gdyby dało się uchwycić przyjemność, Elena robiłaby to oczami. 29-latka, piękna i niewinna, nie wie, czym jest namiętność. Jej świat to sztuka i barwy, jak te tworzące fresk, którego restauracji podejmuje się w Wenecji, gdzie przyszła na świat. Wszystko zmienia się, gdy poznaje Leonardo, międzynarodowej sławy szefa kuchni, który nagle zjawia się w jej życiu, powoduje przewrót  w jej  romansie z Felippo, na co już wcześniej miała ochotę i co najważniejsze, całkowicie odmienia jej życie erotyczne. Leonardo, nieoczekiwany mieszkaniec pałacu, w którym pracuje Elena, otwiera przez nią bramy raju, do których tylko on posiada klucze. Tajniki sztuki kulinarnej, która w jego rękach staje się ekstazą dla podniebienia, to nie jedyne atuty Leonarda – mężczyzna wie, że rozkosz, to podbój wszystkich zmysłów, że ma ona swój kształt, zapach i smak. Leonardo wiedzie Elenę aż do granic obsesji. Jednak jest pewien warunek…

  

3. Jolanta MokrzyńskaWszystkie świństwa świataPremiera 14.01.2015

ISBN:  978-83-7999-159-4  

Cena detaliczna: 32,00 zł/egz

Oprawa broszurowa

Wydanie I

Dostępny również w wersji e-book

Brutalne morderstwo, części poćwiartowanego ciała pojawiające się w stołecznych parkach, strach w mieście.

Policja czy telewizja - kto pierwszy poinformuje o postępach śledztwa?

Nota o książce:

Znany prezenter stacji telewizyjnej nie zjawia się w pracy. Atmosfera robi się coraz bardziej nerwowa, jednak nikt nie podejrzewa najgorszego. Kilka dni po zaginięciu Aleksandra Rawskiego przypadkowi przechodnie w warszawskich parkach dokonują makabrycznych odkryć – jakiś szaleniec rozrzuca po mieście kawałki ludzkiego ciała. 

Kiedy śledztwo przenosi się za kulisy telewizji, okazuje się, że po drugiej stronie ekranu znajdziemy dosłownie wszystkie świństwa świata…

Wszystkie świństwa świata to debiutancka powieść łącząca elementy kryminału i romansu, osadzona w barwnych realiach telewizji informacyjnej i współczesnej Warszawy.

 

 

4. Lisa GardnerNiepewność

Tłumaczenie: Zbigniew Kościuk

Premiera 14.01.2015

ISBN:  978-83-7999-161-7

Cena detaliczna: 38,00 zł/egz

Oprawa broszurowa

Wydanie I

Dostępny również w wersji e-book

„Powieści Lisy Gardner przyprawiają o palpitacje serca”.  Harlan Coben

Nota o książce:

Małżeństwo − Justin i Libby − oraz ich córka Ashlyn zostają porwani z własnego domu i przewiezieni do supernowoczesnego nieczynnego więzienia zbudowanego przez Denbe Construction, firmę należącą do Justina. Umieszczeni w jednej celi, czekają na ujawnienie motywów porywaczy, próbując zjednoczyć siły, co nie jest łatwe, bo Justin zdradził żonę, Libby jest uzależniona od środków przeciwbólowych, a Ashlyn ma potajemnego kochanka.

Śledztwo prowadzi Tessa Leoni – była funkcjonariuszka policji stanowej Massachusetts, dwa lata wcześniej fałszywie oskarżona o śmiertelne postrzelenie męża. Im więcej informacji o porwanej rodzinie Tessa zdobywa, tym mniejsze widzi dla nich szanse…

 

5. Romain PuértolasNiezwykła podróż fakira, który w szafie Ikea

Tłumaczenie: Bożena Sęk

Premiera 14.01.2015

ISBN:  978-83-7999-205-8

Cena detaliczna: 34,90 zł/egz

Oprawa broszurowa

Wydanie I

Dostępny również w wersji e-book

„Komiczna i ujmująca podróż fałszywego fakira ku odkupieniu win i samopoznaniu. Cudowne.” The Times

Nota o książce:

Urzekający debiut komediowy: powieść o fałszywym fakirze, który wyrusza w podróż z Indii do Francji po to, aby zrobić zakupy w sklepie IKEA.

Podróż, która w wyniku szalonego zbiegu okoliczności przekształca się w bezprecedensową wyprawę po Europie.

Trochę humoru rodem z filmów Braci Marx, trochę przemyśleń na temat społeczeństwa niczym z Kandyda. Kawał dobrej rozrywki z europejskimi krajobrazami w tle przyprawiony śmiechem, miłością i refleksją na temat odkupienia win.

 

6 Jan Guillou Pomiędzy czerwienią a czernią

Tłumaczenie: Robert Kedzierski, Anna Krochmal


Premiera 14.01.2015

ISBN:  978-83-7999-162-4 

Cena detaliczna: 38,90 zł/egz

Oprawa zintegrowana

Wydanie I

Dostępny również w wersji e-book

Trzeci tom bestselerowego cyklu „Złoty wiek".

Nota o książce:

Pierwsza wojna światowa dobiegła końca. Bracia Lauritzen ponieśli w jej wyniku dotkliwe straty natury zarówno materialnej, jak i osobistej.

Minie trochę czasu, zanim życie w Berlinie i Saltsjöbaden powróci do normalności.

Tymczasem nastają szalone lata dwudzieste. Niemcy zdają się leczyć powojenne rany, a Europejczycy nie wyobrażają sobie, że mogliby kiedykolwiek jeszcze brać udział w wojnie. Podobnie jak inni, Lauritzenowie nie dostrzegają jeszcze nadciągającego złowieszczego widma, które wkrótce doprowadzi świat do prawdziwej katastrofy.

Kontynuacja losów bohaterów Braci z Vestland i Dandysa.

 

7. Chris Carter Nocny prześladowca

Tłumaczenie: Katarzyna Procner - ChlebowskaPremiera 14.01.2015

ISBN:  978-83-7999-163-1 

Cena detaliczna: 38,00 zł/egz

Oprawa broszurowa

Wydanie I

Dostępny również w wersji e-book

Jeśli sądzisz, że jesteś bezpieczny – pomyśl raz jeszcze

Nota o książce:

W opuszczonym sklepie mięsnym, na rzeźnickim blacie, policjanci znajdują niezidentyfikowane ciało kobiety. Nie znają przyczyn jej zgonu, ciało ofiary nie nosi bowiem żadnych widocznych śladów. Może poza jednym, który bardzo ich niepokoi. Usta ofiary zaszyto z chirurgiczną precyzją.

Przeprowadzona w kostnicy sekcja zwłok odkrywa przerażającą prawdę na temat zgonu kobiety.  Wyniki autopsji stawiają na nogi wydział zabójstw w Los Angeles, a śledztwo powierzone zostaje Robertowi Hunterowi.

Prowadzone przez Huntera dochodzenie niespodziewanie prowadzi do sprawy zaginięcia pewnej kobiety, którą prowadzi nieprzejednana detektyw Whitney Meyers. Hunter podejrzewa, że zabójca mógł uprowadzić kilka kobiet. Wkrótce Robert Hunter obsesyjnie ściga mordercę-prześladowcę…

 

 

 

8 Eric Reinhardt System Victorii

Tłumaczenie: Agnieszka Rasińska - BóbrPremiera 28.01.2015

ISBN:  978-83-7999-229-4

Cena detaliczna: 37,00 zł/egz

Oprawa broszurowa

Wydanie II

Mężczyzna z zasadami, kobieta o wielu twarzach i płomienny romans gdzieś pomiędzy londyńskim City a paryską La 

 

Ona: Victoria De Winter, kierownik Działu Personalnego w międzynarodowej korporacji, kobieta  prawicy łamiąca prawa rynku, przeskakująca z jednego miejsca globu na drugi, aby negocjować, restrukturyzować, przenosić, a przy tym łączyć pracę z cielesną przyjemnością…

On: David Kolski, były architekt a obecny kierownik budowy Uranusa, najwyższego paryskiego drapacza chmur, idealista i marzyciel walczący z wiatrakami, by za wszelką cenę dotrzymać nierealnych terminów…

On spotyka Ją w centrum handlowymi i pod wpływem zupełnie niezrozumiałego impulsu nie potrafi jej pozwolić odejść…

Tak rozpoczyna się fascynująca historia płomiennego uczucia, które rozkwitnie pomiędzy luksusowymi hotelami i pełnymi namiętnościami SMS-ami wysyłanymi z BlackBerry’ego.  Tak zaczyna się pisać mroczna i do bólu intymna kronika zapowiadanej śmierci. Bo ta kobieta o wielu twarzach, nieprzyzwoicie wręcz wyzwolona, z góry skazana jest na porażkę…

 

 

 

 

 

 

 

8. Steve Berry - Mit Lincolna

Tłumaczenie: Przemysław HejmejPremiera 28.01.2015

ISBN:  978-83-7999-160-0

Cena detaliczna: 39,00 zł/egz

Oprawa broszurowa

Wydanie I

Dostępny również w wersji e-book

Kolejna niesamowita przygoda niezrównanego Cottona Malone’a

Nota o książce:

Wrzesień 1861. Abraham Lincoln otrzymuję zagadkową wiadomość, a w niej przekazywany przez kolejnych prezydentów Stanów Zjednoczonych sekret. W obliczu pierwszych działań Wojny Secesyjnej Lincoln zmuszony jest podjąć ważką decyzję: ocalić tysiące amerykańskich obywateli czy doprowadzić do nieuniknionego podziału w odradzającym się narodzie.

Czasy współczesne, stan Utah. Szczątki mormońskich pionierów, którzy zaginęli podczas 19. wiecznej pustynnej wyprawy zostają niespodziewane odkryte. W Waszyngtonie oficjalne śledztwo przedsiębiorcy, a zarazem wysoko postawionego członka Kościoła Mormonów rozpoczyna konflikt pomiędzy Białym Domem a wpływowym senatorem. Tymczasem w Danii agent Departamentu Sprawiedliwości wpada w ręce groźnego fanatyka, człowieka opętanego wizją proroctw. W ciągu kilku godzin Cotton Malone będzie musiał porzucić życie emerytowanego agenta i cichego księgarza, by zmierzyć się z szaleńcem podczas pościgu łodzią motorową. Wszystko po to, by ocalić cennego informatora. Malone ryzykuje swoim życiem i wolnością w pogoni za ujawnieniem prawdy o Lincolnie, podczas gdy los Stanów Zjednoczonych wisi na włosku.

 


GLK. Informacja nadesłana

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu Księgarskiego,
nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść i zastrzegamy sobie prawo do usunięcia komentarza bez podania przyczyny.
Zasady umieszczania komentarzy w Portalu Księgarskim.
Widzisz naruszenie zasad – zgłoś to redakcji (redakcja@ksiazka.net.pl).

Dodaj komentarzy

Adding an entry to the guestbook
CAPTCHA image for SPAM prevention
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.