fesstiwal słowa w piosence
--

Świąteczna oferta od wydawnictwa MAG

Nowości [09.12.13]

Neil Gaiman, Charlaine Harris, David Mitchell, Cassandra Claire tych nazwisk nie trzeba czytelnikom dobrej fantastyki, fantasy czy kryminału tłumaczyć. To twórcy bestsellerowych serii i książek. Wydawnictwo MAG poleca najlepsze ich tytuły jako prezent pod choinkę:

Dział Prawo Autorskie sponsoruje ZAIKS

1. Amerykańscy bogowie, Neil Gaiman, przekład: Paulina Breitner

Szóste wydanie bestsellerowej książki Gaimana od 9 października na listach najlepiej sprzedających się książek Empiku

Nota o książce:

Amerykańscy bogowie to coś więcej niż historia miłosna, jest bowiem opowieścią o współczesnym świecie, o przemijaniu wartości, konflikcie pomiędzy tym co nowe, a tradycjami, które powstawały przez wieki. Opowiada o pasji, miłości, nienawiści i śmierci, o codziennych problemach i rozterkach trapiących nas ludzi na początku nowego tysiąclecia. W swojej niepokojącej, wciągającej i bardzo osobliwej powieści Neil Gaiman, wyrusza w podróż w poszukiwaniu duszy Ameryki.

 Po trzech latach spędzonych w więzieniu Cień ma wyjść na wolność. Ale w miarę jak do końca odsiadki pozostają tygodnie, godziny, minuty, sekundy, czuje narastający niepokój. Na dwa dni przed zakończeniem wyroku, jego żona, Laura, ginie wypadku samochodowym w tajemniczych okolicznościach – wszystko wskazuje na zdradę małżeńską. Oszołomiony Cień powraca do domu, gdzie spotyka tajemniczego Pana Wednesday, twierdzącego, iż jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. Razem wyruszają oni w niesamowitą podróż przez Stany, rozwiązując zagadkę morderstw, które co zimę są dokonywane w małym amerykańskim miasteczku. Jednak podąża za nimi ktoś, z kim Cień musi zawrzeć pokój.Tytuł: Amerykańscy bogowie
Autor: Neil Gaiman
Przekład: Paulina Braitner
Wydawca: wydawnictwo MAG
Miejsce i rok wydania: Warszawa, premiera: 9 października 2013
Wydanie: VI
Objętość: 564 strony
Format: 150x225 cm
Oprawa: twarda
ISBN:978-83-7480-387-8
Cena katalogowa: 45, 00 zł

Podoba mi się, kupuję:

2. Ocean na końcu drogi, Neil Gaiman, przekład: Paulina Breitner

Ocean na końcu drogi - nowa powieść dla dorosłych Neila Gaimana.
Premiera światowa 18 czerwca 2013. Polska premiera 16 października. Również jako ebook.

Nota o książce:

"Ocean na końcu drogi" to książka o pamięci, magii i przetrwaniu, o potędze opowieści i mroku skrytym w każdym z nas, dzieło niezrównanej wyobraźni Neila Gaimana.
 "Ocean na końcu drogi" to baśń, nadająca nowe ramy współczesnej fantasy: poruszająca, przerażająca i poetycka - czysta jak sen, delikatna jak skrzydełko motyla, niebezpieczna jak klinga w ciemności - owoc geniuszu narracyjnego Gaimana.
 Dla naszego narratora wszystko zaczęło się czterdzieści lat temu, kiedy lokator, wynajmujący pokój u jego rodziców, ukradł im samochód i popełnił w nim samobójstwo, budząc tym czynem pradawne moce, które lepiej byłoby zostawić w spokoju. Pojawiają się mroczne stwory spoza naszego świata i nasz narrator potrzebuje wszystkich sił i sprytu, by nie stracić życia w obliczu pierwotnej grozy, zarówno tej przyczajonej w rodzinnym domu, jak i  sił, które gromadzą się, by ją zniszczyć.
 Pomocy może szukać wyłącznie u trzech kobiet z farmy na końcu drogi. Najmłodsza z nich twierdzi, że jej staw to ocean. Najstarsza pamięta Wielki Wybuch.

Neil Gaiman, światowej sławy pisarz, scenarzysta, reżyser, autor tekstów piosenek, scenarzysta komiksowy. Uznany przez krytyków i kochany przez czytelników jest laureatem kilkudziesięciu międzynarodowych nagród. Jego powieści „Koralina”, „Gwiezdny pył” i „Amerykańscy bogowie” zostały sfilmowane. „Amerykańscy bogowie” to serial wyprodukowany przez HBO, którego emisja 6 sezonów zapowiadana jest na jesień 2013.
 Innymi powieściami, do których prawa filmowe zostały zakupione, to „Death – High cost of living” oraz „Księga cmentarna”.

Tytuł: Ocean na końcu drogi
Tytuł oryginalny: Ocean at the End of the Lane
Autor: Neil Gaiman
Przekład:  Paulina Braitner
Wydawca: wydawnictwo MAG
Miejsce i rok wydania: Warszawa, premiera: 16 października 2013
Wydanie: I
Objętość: 216 stron
Format: 125 x195 cm
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7480-386-1
Cena katalogowa: 35,00 z VAT

Podoba mi się, kupuję:


3.Na zawsze martwy, Charlaine Harris, przekład: Ewa Ryszka

Nota o książce:

Szokujące morderstwo wstrząsa Bon Temps i Sookie zostaje aresztowana.
Na szczęście, dowody są słabe i dziewczyna zostaje zwolniona za kaucją. W czasie śledztwa, które prowadzi, dowiaduje się, że to, co w Bon Temps uchodzi za prawdę, jest tylko wygodnym kłamstwem. To, co uchodzi za sprawiedliwość, jest unurzane we krwi.  I to, co uchodzi za miłość, jest…

Dzięki wynalezionej w japońskim laboratorium syntetycznej krwi oraz napojowi z jej ekstraktem o nazwie Tru: Blood, w ciągu zaledwie jednej nocy wampiry z legendarnych potworów przeistoczyły się w przykładnych obywateli. I chociaż ludzie nie figurują już w ich jadłospisie, społeczeństwo niepokoi się, co stanie się, gdy wampiry opuszczą mroczne kryjówki. Przywódcy religijni i polityczni na całym świecie wyrazili już na ten temat swoje zdanie i jedynie mieszkańcy Bon Temps, małego miasteczka w Luizjanie, nie mogą się zdecydować, co o tym naprawdę myśleć.

Miejscowa kelnerka, Sookie Stackhouse jako osoba posiadająca wątpliwy dar słyszenia myśli innych ludzi, przychylnie patrzy na integrację społeczną wampirów, a w szczególności na pewnego przystojnego 173-latka, Billa Comptona.

Seria Sookie Stackhouse to intrygująca i przyprawiająca o dreszcz emocji powieść, „to połączenie elementów kryminału, filmu grozy i komedii z nieokiełznaną wyobraźnią. To powieść i serial, które utwierdzają nas w przekonaniu, że istnieje pełne doznań życie po śmierci […] „– napisano na łamach USA Today.
Charlaine Harris jest fenomenem literackim w Stanach Zjednoczonych. Jako jedyna autorka wprowadziła jednocześnie 7 tytułów serii na listę bestsellerów New York Times. Na podstawie jej serii o Sookie Stackhouse, laureat Oscara i nagrody Emmy, Alan Ball nakręcił serial, który z miejsca stał się hitem na całym świecie, zdobywając dwie nominacje do Złotych Globów i prawie 4 miliony widzów w samych USA. W Polsce emitowany na HBO serial jest najlepiej oglądanym serialem tego kanału. Prawa autorskie do serii książek Charlaine Harris o Sookie Stackhouse sprzedano do ponad 20 krajów.

Tytuł: Na zawsze martwy
Autor: Charlaine Harris
Przekład: Ewa Wojtczak
Seria: Sookie Stackhouse
Wydawca: wydawnictwo MAG
Miejsce i rok wydania: Warszawa, premiera: 23 października 2013
Wydanie: I
Objętość: 480 stron
Format: 150x225 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7480-382-3
Cena detaliczna: 35,00 zł

Podoba mi się, kupuję:4. Tysiąc jesieni Jacoba de Zoeta, David Mitchell, przekład: Justyna Gardzińska

  • Książka Roku wg New York Times

  • Nagroda 2011 Commonwealth Writers' Prize;

  • Nominacja Man Booker Prize for Fiction 2010;

  • Best Books of the Year wg Magazynu Time.

 Nota o książce:

Wyobraź sobie imperium, które na półtora wieku odcięło się od świata. Nikt nie może go opuścić, obcokrajowcy nie są wpuszczani, ich religii zakazano, a ich poglądy są traktowane głęboko nieufnie. Mimo to nadal istnieje wąskie okno do wnętrza tego kraju-twierdzy: sztuczna, ogrodzona murem wyspa, połączona z portem na stałym lądzie i obsadzona jedynie garstką kupców z Europy. Jednak zamknięta Brama Lądowa nie może zapobiec spotkaniom umysłów – ani serc.

Tym narodem była Japonia, portem Nagasaki, a wyspą Dejima, dokąd zabiera nas panoramiczna powieść Davida Mitchella. Dla holenderskiego urzędnika Jacoba de Zoeta rok 1799 to początek mrocznej opowieści o obłudzie, miłości, winie, wierze i morderstwie – podczas gdy ani on, ani jego poróżnieni krajanie nie wiedzą nawet, że na świecie zmienia się układ sił…
Rozgrywająca się w XVIII wiecznej Japonii historia miłości Jacoba de Zoeta, urzędnika Holenderskiej Kompanii Wschodnio-Indyjskiej do japońskiej położnej, jest podobnie jak bestsellerowy Atlas Chmur wielopoziomowa i rozgrywa się jednocześnie w kilku epokach. Po tym, jak czytelnicy dowiadują się, że jest 1799 lub 11 roku ery Kansei (czyli 11 rok nowej ery, która trwała od stycznia 1789 do lutego 1801) , niespodziewanie następuje zwrot akcji do czasów współczesnych i porodu, który odbiera japońska położna Orito Aibagawa za pomocą holenderskiego podręcznika medycznego. Japonia, kraj tysiąca jesieni, który zamieszkuje Orito, w 1799 roku jest ,od początku ery Edo, niedostępny zarówno dla Jacoba de Zoet jak i innych obcokrajowców. Obecność Holenderskiej Kompanii Wschodnio-Indyjskiej ogranicza się jedynie do wyspy Dejima. W wyniku spisku brytyjskiego mającego na celu przejęcie wpływu w Japonii od Holendrów, Jakub zostaje wysłany na sztucznie wybudowaną wyspę Dejima w porcie Nagasaki stając się de facto więźniem na małym wyspiarskim świecie. Pierwotne zamiary wzbogacenia się i poślubienia córki wpływowego holenderskiego kupca burzy spotkanie z oszpecona córką lekarza samuraja. Jego konsekwencje przekroczą najgorsze wyobrażenia Jakuba.

Tysiąc jesieni Jacoba de Zoeta to imponujące dzieło, mistrzowski popis wirtuozerii i efekt gruntownych badań i nieposkromionej wyobraźni tego wybitnego pisarza.Tytuł: Tysiąc Jesieni Jacoba de Zoet
Autor: David Mitchell
Przekład:  Justyna Gardzińska
Seria:
Wydawca: wydawnictwo MAG
Miejsce i rok wydania: Warszawa, premiera: 6 listopada 2013
Wydanie: I
Objętość: 768 stron
Format:135x202 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7480-399-1
Cena katalogowa:  45,00 zł

Podoba mi się, kupuję:

5. Mechaniczna księżniczka, Cassandra Claire, przekład: Anna Reszka

Zakończenie bestsellerowej serii Piekielne Maszyny

Nota o książce:

W miarę jak bestselerowa trylogia New York Timesa „Piekielne maszyny” zbliża się ku końcowi, Nocnym Łowcom zagraża coraz większe niebezpieczeństwo . Gdyby jedynym sposobem na uratowanie świata było zniszczenie tego, co kochacie najbardziej, zrobilibyście to? Zegar tyka. Wszyscy muszą dokonać wyboru. Namiętność. Władza. Sekrety. Czary.
Mroczna sieć zaczyna się zaciskać wokół Nocnych Łowców z Instytutu Londyńskiego. Mortmain planuje wykorzystać swoje Piekielne Maszyny, armię bezlitosnych automatów, żeby zniszczyć Nocnych Łowców. Potrzebuje jeszcze tylko ostatniego elementu, żeby zrealizować swój plan. Potrzebuje Tessy Gray, Charlotte Branwell, szefowa Instytutu Londyńskiego, rozpaczliwie stara się znaleźć Mortmaina, zanim ten zaatakuje. Ale kiedy Mortmain porywa Tessę, chłopcy, którzy roszczą sobie równe prawa do jej serca, Jem i Will, zrobią wszystko, żeby ją uratować. Bo choć Tessa i Jem są zaręczeni, Will jest zakochany w niej jak zawsze.Tytuł: Mechaniczna księżniczka
Autor: Cassandra Claire
Przekład: Anna Reszka
Seria:Diabelskie maszyny
Wydawca: wydawnictwo MAG
Miejsce i rok wydania: Warszawa, premiera: 20 listopada 2013
Wydanie: I
Objętość: 400 stron
Format: 135x205 mm
Oprawa:miękka
ISBN:978-83-7480-405-9
Cena detaliczna: 39,00 zł

Podoba mi się, kupuję:


 

 

 

 

Opr. GLK.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu Księgarskiego,
nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść i zastrzegamy sobie prawo do usunięcia komentarza bez podania przyczyny.
Zasady umieszczania komentarzy w Portalu Księgarskim.
Widzisz naruszenie zasad – zgłoś to redakcji (redakcja@ksiazka.net.pl).

Dodaj komentarzy

Adding an entry to the guestbook
CAPTCHA image for SPAM prevention
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.