fesstiwal słowa w piosence
--

Popołudniowe nowości dystrybucyjne FK Olesiejuk

Nowości [26.09.12]

Od paru dni FK Olesiejuk dystrybuuje nowe tytuły wydawnictwa MUZA SA., Edycji św. Pawła, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Książki i Wiedzy, Bellony, Prószyński i Media, Media Rodzina, AMBER-u, MAK Verlag GmbH

Dział Prawo Autorskie sponsoruje ZAIKS

W popołudniowych nowościach  FK Olesiejuk poleca tytuły:

Robert Foster

Encyklopedia Śródziemia

Cena: 35,57

Stron: 534, Format: 13x20,5 cm

ISBN: 978-83-241-4387-0, EAN: 9788324143870

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Amber,
Kategorie: leksykon, fantastyka, fantasy, science fiction,
Oprawa: oprawa broszurowa

Robert Foster, świetny znawca i wieloletni badacz twórczości J.R.R. Tolkiena, stworzył najpełniejszy przewodnik po kontynencie Śródziemia. Kilkaset uporządkowanych alfabetycznie, szczegółowych haseł to najwspanialszy klucz do najsłynniejszych dzieł Mistrza Śródziemia. Pozwala lepiej zrozumieć tolkienowską Krainę Baśni, jej głęboką spójność i kunsztowną precyzję umysłu i pióra mistrza.

Leksykon imion i nazw: od Hobbita przez Władcę Pierścieni do Silmarillionu
Osoby i postaci:
od Aragorna, Arweny, Balina, Bilba Bagginsa, Boromira do Wodza Nazguli i Żwawca
Nazwy geografi czne:
od Amon Sul, Anduiny, Bucklandu, Bruzdy do Wrót Rohanu, Zatoki Belfalas i Żelaznych Wzgórz
Plemiona i gatunki:
od Avari i Balrogów do Wargów, Wolnych Plemion i Zielonych Elfów
Miejsca:
od Bag End, Barad-dur, Bramy Ereboru, Brodu Entów do Warowni Dunharrow, Wielkiego Domu, Zakazanych Wrót i Zębów Mordoru
Wydarzenia:
od Bratobójstwa w Alqualonde i Bitwy na Polach Gladden do Wielkiej Wędrówki, Wojen Beleriandu, Wojny o Pierścień i Zmierzchu Valinoru
Przedmioty:
od Arcyklejnotu i Białej Ręki do Zwierciadła Galadrieli i Zguby Isildura


Michael J. Sullivan

Nowe imperium. Szmaragdowy sztorm

Cena: 35,00

Stron: 856, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-7839-293-4, EAN: 9788378392934

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Prószyński Media,
Kategorie: powieść, fantastyka, fantasy, science fiction,
Oprawa: oprawa broszurowa

Łotrzykowska przygoda w scenerii fantasy, czyli Royce i Hadrian - charyzmatyczny duet Riyria - powracają!
Bohaterowie zostają wezwani, by pomóc swojej ojczyźnie. Królestwo Melengar potrzebuje ich w nierównej walce z zagrażającym mu imperium. Dwaj złodzieje zostają wysłani z samobójczą misją za linie wroga, gdzie będą starali się pozyskać sojuszników dla swojej sprawy. Tymczasem wychodzi na jaw, że potężny mag Esrahaddon ma ambicje przejęcia władzy w królestwie.
"Nowe imperium. Szmaragdowy sztorm" to trzeci i czwarty tom cyklu Odkrycia Riyrii.

"Przygody dwóch niecnych, acz sympatycznych dżentelmenów, złodziei do wynajęcia, wpadających w kolejne tarapaty, i intrygi sięgające tronów, walki o władzę oraz pradawnej magii, to doskonała, bezpretensjonalna rozrywka." - Jarosław Grzędowicz, autor cyklu "Pan Lodowego Ogrodu"

"W tej na wpół łotrzykowskiej powieści jest to, z czego słynie gatunek: pościgi, walka, zdrada, podstępy, zwroty akcji. A dodatkowo: mnóstwo wspaniałego humoru." - Jakub Winiarski, redaktor naczelny miesięcznika "Nowa Fantastyka"


R.L. Stine

Pierwszy dzień szkoły. Na zawsze

Cena: 23,48

Stron: 200, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-11-12366-3, EAN: 9788311123663

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Bellona,
Kategorie: dla młodzieży,
Oprawa: oprawa broszurowa

- Stephen King dziecięcej literatury!

- Najlepiej sprzedający się autor książek dla dzieci i młodzieży wszech czasów!

- 450 milionów sprzedanych egzemplarzy książek tego autora.

"Stine bierze na warsztat zwykłe stresy dzieciństwa - w tym wypadku pierwszy dzień w nowej szkole - i łączy jędrny humor z kilkoma równie wyrazistymi chwilami horroru w zwariowanej i odlotowej opowiastce o szybkiej akcji. Mnóstwo radości i dobrej zabawy dla fanów autora."

Booklist

"Charakterystyczne dla Stine'a, jego znak firmowy, połączenie horroru i humoru, a do tego zaskakujące i nieoczekiwane zakończenie. W rezultacie otrzymujemy świeże spojrzenie na znajome sprawy."

ABC New York

Koniec wakacji. Jest pierwszy dzień, kiedy Artie Howard idzie do nowej szkoły, do gimnazjum. I jest to dla niego początek niekończącego się koszmaru, który za sprawą niewiadomych sił lub niewytłumaczalnego mechanizmu jest zmuszony przeżywać ciągle na nowo.

Dzień rozpoczyna się niefortunnie: Artie na dzień dobry spada z łóżka, wali głową o podłogę, poraża go prąd, polewa syropem włosy i koszulkę; po drodze ciężarówka rozchlapuje kałużę tak, że chłopak wygląda w mokrych spodniach, jakby się posiusiał. Kiedy dociera do szkoły, jego pies dogania go i atakuje dyrektora. Potem Artie naraża się najbardziej lubianemu chłopakowi, Cegle, i robi sobie z niego śmiertelnego wroga. Następnie myli klasy, wyrzuca cennego skorpiona przez okno, trafia do przerażającej piwnicy pełnej trupów, naraża się najładniejszej dziewczynie w szkole, a obiad w stołówce to prawdziwa katastrofa.

Artie pragnie wydostać się ze szkoły i aby ten dzień wreszcie się skończył. Jednak pierwszy dzień powtarza się. Nie wiadomo dlaczego, ale scenariusz jest nieomal identyczny. Następują wariacje na temat. Ponad to Artie stara się nie powtarzać swoich poprzednich błędów. Mimo to eskalacja niedorzecznych zbiegów okoliczności i wypadków postępuje. Koszmar trwa. Kolejna odsłona pierwszego dnia - i przerażający ciąg wydarzeń rozwija się. Tym razem zdarzenia nie mają zupełnie logicznego wytłumaczenia. Przechodzimy na poziom fantazji. Jak zatrzymać szalejącą karuzelę losu?


Roger Reese

Oficerowie radzieccy 1918-1991

Cena: 27,52

Stron: 340, Format: 16x23 cm

ISBN: 978-83-11-12406-6, EAN: 9788311124066

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Bellona,
Kategorie: historia,
Oprawa: oprawa broszurowa

Autor prezentuje w sposób chronologiczny etapy tworzenia radzieckiego korpusu oficerskiego, od momentu sformowania Armii Czerwonej przez Lenina i Trockiego.

Oficerowie ci stanęli w obliczu konfliktu pomiędzy traktowanym profesjonalnie rzemiosłem wojskowym, a ideologią: "wierności partii i jej linii". Dał on o sobie znać już na samym początku, kiedy to w związku z brakiem wykwalifikowanej kadry dowódczej, zaczęto werbować w mniej lub bardziej dobrowolny sposób oficerów armii carskiej jako tzw. "wojenspeców".

Ciekawe jest przedstawienie relacji pomiędzy pochodzącymi najczęściej z awansu społecznego "czerwonych dowódców", najczęściej byłych "niższych szarż", podoficerów różnych stopni, w przytłaczającej większości ludzi pozbawionych wykształcenia wojskowego, oraz pochodzącymi z najczęściej inteligenckich, szlacheckich, arystokratycznych warstw społecznych "wojenspecami". Kolejne rozdziały omawiają poszczególne okresy w dziejach korpusu oficerskiego - czas odtwarzania Armii Czerwonej po wojnie domowej i klęsce poniesionej w wojnie z Polską i przechodzenia od na wpół amatorskiego do w pełni profesjonalnego systemu dowodzenia.


Brené Brown

Dary niedoskonałości. Jak przestać się przejmować tym, kim powinniśmy być, i zaakceptować to, kim jesteśmy

Cena: 17,86

Stron: 168, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-7278-667-8, EAN: 9788372786678

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Media Rodzina,
Kategorie: poradniki, psychologia, socjologia,
Oprawa: oprawa broszurowa

„Dary niedoskonałości” Brené Brown to poradnik psychologiczny dla wszystkich tych, którzy mają problemy z perfekcjonizmem, a wskutek tego z zaniżoną samooceną. Aby wyzwolić się z kręgu fałszywych przekonań, że zawsze musimy być idealni i nie możemy popełniać błędów, autorka proponuje, by zaakceptować swoje braki i przywary jako część ludzkiej natury. Wtedy to przekonamy się, jakimi darami obdarzy nas niedoskonałość - odwagą, by pewniej i bez lęku podejmować ważne decyzje, współczuciem, by traktować lepiej siebie i innych, a także silniejszymi więzami z bliskimi, dzięki zrozumieniu, że każdy może się mylić. Niedoskonałość sprawi jednak przede wszystkim, że zaczniemy żyć Autentycznie - pełni radości i satysfakcji z tego, kim jesteśmy, i z tego, co nam się przytrafia.

Doktor Brené Brown jest badaczką, nauczycielem akademickim i autorką wielu książek. Pracuje na wydziale społecznym Uniwersytetu w Houston, gdzie przez ostatnich dziesięć lat badała zagadnienia związane z życiem Autentycznym, stawiając pytania typu: Jak autentycznie, całym sercem zaangażować się w nasze życie? Jak dbać o odwagę, współczucie, więzi z innymi, których potrzebujemy, a także pogodzić się z naszymi niedoskonałościami i uznać, że jesteśmy wystarczająco dobrzy i warci miłości, przynależności i radości.


Małgorzata Strzałkowska

Pejzaż z gżegżółką, czyli językowy zawrót głowy

Cena: 17,86

Stron: 32, Format: 21,5x23,5 cm

ISBN: 978-83-7278-659-3, EAN: 9788372786593

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Media Rodzina,
Kategorie: dla dzieci, edukacja,
Oprawa: oprawa twarda

Kolejny tomik znanej autorki aż skrzy się od nowych pomysłów!

Dla tych, którzy jeszcze nie znają wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej,

a lubią zabawy ze słowami i językowe łamańce, będzie to prawdziwa uczta.

Jej wielbiciele też będą usatysfakcjonowani, podobnie jak logopedzi, rodzice i nauczyciele.Jodi Picoult

Zagubiona przeszłość

Cena: 24,29

Stron: 528, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-7839-356-6, EAN: 9788378393566

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Prószyński Media,
Kategorie: powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

Delia Hopkins ma bajkowe życie. Mieszka w uroczym miasteczku w sielskim stanie New Hampshire. Ma małą córeczkę, przystojnego narzeczonego, ukochanego ojca oraz psa, z którym pracuje przy poszukiwaniu zaginionych ludzi. Trwają przygotowania do ślubu. Ni stąd, ni zowąd Delię zaczynają dręczyć wspomnienia, których nie potrafi wyjaśnić ani umiejscowić w czasie i przestrzeni. A potem nagle w jej domu zjawia się policjant, przynosząc nieoczekiwaną wiadomość, która rujnuje bezpieczny świat młodej kobiety.
Co czuje człowiek, dowiedziawszy się, że nie jest tym, za kogo się uważał? Jak pogodzić się z faktem, że kochany człowiek ukrywał prawdziwą tożsamość, a jakaś obca osoba może rościć sobie prawo do silnych więzi? Dlaczego na pozór słuszne decyzje są często krzywdzące dla innych? Jodi Picoult dotyka kolejnego trudnego tematu zaczerpniętego z życia, przedstawiając go z właściwą sobie przenikliwością, empatią i wrażliwością.


Laura Griffin

Nie do wybaczenia

Cena: 25,00

Stron: 408, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-7839-292-7, EAN: 9788378392927

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Prószyński Media,
Kategorie: powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

Są grzechy zbyt straszne, aby je wybaczyć… i zbyt zapadające w pamięć, by o nich zapomnieć.
Mia Voss, specjalistka od DNA, traktuje posyłanie kryminalistów za kratki jako swoją zawodową misję. Niespodziewanie jej praca nabiera wyjątkowo osobistego charakteru. Kiedy kiepski dzień kończy się napadem i kradzieżą samochodu, Mia dochodzi do wniosku, że ma wyjątkowego pecha. Ale kiedy po pozornie przypadkowych nieszczęściach następuje znacznie bardziej niepokojące zdarzenie, dziewczyna zaczyna podejrzewać, że stała się celem szaleńca. Kiedyś Mia ufała detektywowi Ricowi Santosowi, ale to było zanim Ric pozwolił, by jego trudna przeszłość zniszczyła szansę na ich wspólną przyszłość. Jednak Ric wie, kiedy Mia kłamie - i kiedy się boi. Klucz do złapania sadystycznego mordercy może tkwić w dawno porzuconej, nierozwiązanej sprawie, która prześladuje Mię od lat. Tylko ona może odkryć prawdę, ale najpierw Ric musi przekonać ją, by powierzyła mu swoje sekrety… i swoje życie.


Terry Pratchett

Ruchome obrazki. Świat dysku

Cena: 21,36

Stron: 312, Format: 14x20,5 cm

ISBN: 978-83-7648-070-1, EAN: 9788376480701

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Prószyński Media,
Kategorie: powieść, fantastyka, fantasy, science fiction,
Oprawa: oprawa broszurowa

Kolejna powieść mistrza literatury fantastycznej poświęcona „Światu Dysku”. Ukryte we wnętrzu kamer chochliki błyskawicznie malują kolejne klatki na celuloidowej taśmie. Świat Dysku odkrywa magię Srebrnego Ekranu! Nie wystarczy jednak usiąść w kinowym fotelu i z przejęciem śledzić losy bohaterów "Porwanego wiatrem", najdziwniejszego filmu o Wojnie Domowej, jaki kiedykolwiek powstał. Przede wszystkim trzeba wyjaśnić, jaką tajemnicę skrywa wzgórze Świętego Gaju (czyli Holy Woodu), nie przejmując się tym, że Gaspode, Cudowny Pies, ma wielką ochotę na to, by uratować świat...


Annabel Lyon

Złoty środek

Cena: 20,15

Stron: 342, Format: 12x19 cm

ISBN: 978-83-11-12390-8, EAN: 9788311123908

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Bellona,
Kategorie: powieść, powieść historyczna,
Oprawa: oprawa broszurowa

Wydana w kilkunastu krajach, bestsellerowa powieść historyczna młodej kanadyjskiej autorki.
Książka zapewniła jej nagrodę Rogers Writers' Trust Fiction Prize i Governor General's Award for Fiction, jak też była nominowana do nagród: Scotiabank Giller Prize oraz Commonwealth Writers's Prize. Akcja osadzona jest w starożytnej Grecji i rozpoczyna się około 343 r. p.n.e. Arystoteles wyruszył w podróż do Pelli, stolicy Macedonii, wraz ze swoją młodą żoną, Pythias. Przewozi traktat od Hermiasa, patrona swojej szkoły założonej w Atenach. Odbiorcą traktatu jest Filip Macedoński, przyjaciel Arystotelesa z dzieciństwa i władca, który właśnie rozpoczyna kampanię; jej celem jest zapanowanie nad całym znanym światem.

Początkowo Arystoteles spodziewa się, że jego pobyt na dworze Macedończyka będzie krótki; być może spędzą tam tydzień, nie więcej. Z biegiem wydarzeń okazuje się jednak, że tak się nie stanie. Filip nakłania filozofa do podjęcia roli nauczyciela jego dwóch synów: starszego Arrhidaeusa, upośledzonego intelektualnie i odrzuconego przez rodzinę oraz Aleksandra, błyskotliwego, pełnego wigoru, zapalczywego, targanego uczuciami chłopca, coraz mocniej świadomego swojej potęgi i przeznaczenia. Arystoteles pojmuje, że jego królewski uczeń musi się nauczyć przede wszystkim umiejętności znajdowania "złotego środka", trudno uchwytnej równowagi między skrajnościami, która mogłaby nieco okiełznać dążenie chłopaka do podboju całego świata. Dzięki mistrzowskiej narracji Lyons, która wcieliła się w postać Arystotelesa, poznajemy jego wewnętrzny świat, wspomnienia z dzieciństwa (także te wyjaśniające jego relacje z Filipem Macedońskim), osobowość. Bohaterowie są ukazani w codziennych sytuacjach, gdy szykują posiłki, uprawiają seks, rodzą dzieci, wykonują domowe obowiązki.


Ryszard Górecki

Przemoczone pod plecakiem osiemnaście lat

Cena: 20,72

Stron: 378, Format: 13,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-05-13609-9, EAN: 9788305136099

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Książka i Wiedza,
Kategorie: biografie, listy, wspomnienia,
Oprawa: oprawa broszurowa

Są to wspomnienia żołnierskie, z najniższego szczebla konspiracyjnego i powstańczego. Autor nie próbuje dawać historycznych ocen wydarzeń, w których uczestniczył, ani razu nie wychodzi poza to, co widział, co przeżył, co myślał i czuł na swojej pozycji. Poprzez przeżycia swoje i swoich najbliższych przyjaciół daje obraz środowiska, pokazuje tworzenie się kolektywu harcerskiego (autor należał do drużyny wywodzącej się z 23 WHD) i konspiracyjnego, bohaterstwo tej młodzieży, ale i jej wahania, załamania, konflikty, a także powstanie wielkich, pięknych młodzieńczych przyjaźni, opartych na stałej gotowości pomocy innym.


R.G. Grant

1001 bitew, które zmieniły historię świata

Cena: 85,71

Stron: 960, Format: 16x21 cm

ISBN: 978-03-7758--208-4, EAN: 9788377582084

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Muza S.A.,
Kategorie: albumy, historia,
Oprawa: etui kartonowe

Książka prezentuje fachowy i obszerny zapis walk zbrojnych, które ukształtowały polityczny i kulturowy krajobraz świata, w jakim żyjemy. 1001 bitew, które zmieniły bieg historii - od niewielkich bitew starożytności do rujnujących konfliktów współczesnych - to niezbędny przewodnik po najbardziej zażartych, dramatycznych, ważnych i niezwykłych konfliktach ostatnich 5000 lat oraz konsekwencjach tych zmagań dla społeczeństw naszego globu.


Martin J. Dougherty

Walka wręcz. Ekstremalne techniki stosowane przez żołnierzy służb specjalnych

Cena: 21,36

Stron: 320, Format: 12,5x18 cm

ISBN: 978-3-86380-046-8, EAN: 9783863800468

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: MAK Verlag GmbH,
Kategorie: poradniki, militaria,
Oprawa: oprawa broszurowa

Książka "Walka wręcz. Ekstremalne techniki stosowane przez żołnierzy służb specjalnych" w przystępny sposób prezentuje niezliczoną liczbę technik walki wręcz, włącznie ze wskazówkami dotyczącymi postawy, ruchów i uników, kopnięć, ciosów i ich parowania, trzymań, dławień, chwytów czy rzutów.
Ekspert w dziedzinie technik walki wręcz podpowie czytelnikowi jak zmierzyć się z przeciwnikiem nieuzbrojonym, grupą przeciwników, a także napastnikami uzbrojonymi w broń tępą, białą lub palną.
Książka podzielona została na łatwo przyswajalne rozdziały poświęcone technikom obronnym, zadawaniu ciosów, walce w zwarciu, w parterze, walce z przeciwnikiem uzbrojonym, tematyce broni palnej, walce z wieloma przeciwnikami jednocześnie, a także rozpraszaniu napastnika i treningowi. Całość dodatkowo wzbogaca zbiór krótkich i praktycznych porad dotyczących kluczowych zagadnień, takich jak postawa obronna, kontrolowanie agresji czy wykorzystywanie nieczystych zagrań.
Nie ważne jakimi środkami wygrywasz - ważne, że wygrywasz.
W przyswojeniu prezentowanych technik dodatkowo pomaga 150 czarnobiałych ilustracji prezentujących poszczególne etapy działania. Książka zawiera wszystko, co należy wiedzieć, aby poradzić sobie w bezpośrednim starciu z agresywnym napastnikiem.


Bożenna Chylińska

The Gospel of Work and Wealth in the Puritan Ethic. From John Calvin to Benjamin Franklin

Cena: 32,00

Stron: 336, Format: 17,5x24,5 cm

ISBN: 978-83-235-0981-3, EAN: 9788323509813

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego,
Kategorie: historia, psychologia, socjologia,
Oprawa: twarda oprawa w obwolucie

Stosując interdyscyplinarne podejście, poparte rzetelną analizą historyczną, socjologiczną, teologiczną i literacką, Autorka przedstawia temat, który w polskiej historiografii w tak obszernym opracowaniu nie istnieje, a jest nim znaczenie i funkcja pracy oraz bogactwa w anglosaskiej etyce protestanckiej.
W rozprawie zostały przedstawione powiązania pomiędzy zaistnieniem i funkcjonowaniem purytańskiej ideologii wyrażonej w rozmaitych dziełach (publicznych i prywatnych) oraz procesami społeczno-politycznymi a ich realnym wpływem na rzeczywistość purytańską szesnastowiecznej Anglii i siedemnastowiecznej Ameryki kolonialnej.
Monografia ukazuje także wpływ purytańskiego etosu pracy oraz akumulacji bogactwa na życie współczesnego społeczeństwa amerykańskiego.


Sławomir Mandes

Świat przeżywany w socjologii

Cena: 25,90

Stron: 310, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-235-0986-8, EAN: 9788323509868

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego,
Kategorie: psychologia, socjologia,
Oprawa: oprawa broszurowa

Monografia poświęcona pojęciu świata przeżywanego w socjologii, które zostało wprowadzone do języka nauk społecznych przez Alfreda Schutza. Próba dotarcia do genezy pojęcia, analiza badań prowadzonych przy jego zastosowaniu, ocena przyszłych perspektyw badawczych.


Renata E. Hryciuk (red.), Elżbieta Korolczuk (red.)

Pożegnanie z Matką Polką? Dyskursy, praktyki i reprezentacje macierzyństwa we współczesnej Polsce

Cena: 41,90

Stron: 456, Format: 16,5x23,5 cm

ISBN: 978-83-235-0870-0, EAN: 9788323508700

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego,
Kategorie: psychologia, socjologia,
Oprawa: oprawa broszurowa

Jak w okresie transformacji ustrojowej i ekonomicznej zmieniało się w Polsce macierzyństwo? Jak ewoluowały wzorce, ideologie, postawy, reprezentacje, a także praktyki życiowe związane z rolą matki? Autorki książki odpowiadają na te pytania w sposób kompleksowy i wielowątkowy, stawiając jednocześnie świetnie udokumentowaną, a przy tym prowokacyjną hipotezę: że mit Matki Polki w naszej kulturze się wyczerpał i pora się z nim ostatecznie pożegnać.


Kwiryna Handke (red.)

Stefan Żeromski mało znany. Kara. Pod pierzyną

Cena: 17,52

Stron: 124, Format: 15x23,5 cm

ISBN: 978-83-235-0908-0, EAN: 9788323509080

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego,
Kategorie: bibliotekoznawstwo, literaturoznawstwo,
Oprawa: oprawa broszurowa

"Stefan Żeromski mało znany" to zbiór krótkich tekstów prezentujących pisarza w sposób daleki od stereotypów. Zamiast surowego sędziego narodowych wad widzimy tu człowieka obdarzonego niezwykłym, ciepłym poczuciem humoru, celnie i dowcipnie opisującego komiczne sytuacje lub postaci. Przedstawiamy też Żeromskiego jako niestrudzonego podróżnika, obserwującego z wrażliwością i zachwytem okolice, krajobrazy i pory roku. Wreszcie ukazujemy jego pasje społeczne i kulturalne, które uczyniły z niego wybitnego animatora kultury.
Ponadto publikujemy dwie humoreski Stefana Żeromskiego, "Karę" i "Pod pierzyną", jako głos Autora i emanację jego niezwykłej osobowości pisarskiej.
Ostatnia część Zeszytu jest pożegnaniem z prof. Ryszardem Handke, pierwszym prezesem Stowarzyszenia im. Stefana Żeromskiego.


Leszek Czarnecki

Biznes po prostu. Następny krok

Cena: 35,71

Stron: 350, Format: 16x23 cm

ISBN: 978-83-7758-272-5, EAN: 9788377582725

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Muza S.A.,
Kategorie: ekonomia i biznes,
Oprawa: twarda oprawa w obwolucie

"Pisząc tę książkę, myślałem przede wszystkim o pierwszym pokoleniu polskich przedsiębiorców. Do pewnego stopnia jest to kontynuacja mojej poprzedniej publikacji Biznes po prostu. Tym razem adresowana jest do tych, którzy mają już średnią lub dużą firmą i zastanawiają się nad następnym krokiem. Wielu przedsiębiorców, podobnie jak managerowie, po siedmiu, dziesięciu latach rozwijania swojej firmy czuje się nieco wypalonych i trochę na rozdrożu. Firma już nie cieszy tak jak kiedyś. Chciałoby się coś zmienić, ale właściwie nie wiadomo co. Czy to już czas na sprzedaż biznesu? A może wręcz przeciwnie, właśnie teraz trzeba zrobić krok do przodu i wznieść firmę na następny poziom? Może czas na agresywne przejęcia, co z jednej strony trochę zmieni charakter pracy przedsiębiorcy, a jednocześnie zwiększy udziały w rynku posiadanego przedsiębiorstwa?(...)"
Leszek Czarnecki


praca zbiorowa

Ewangelia 2013. Droga, Prawda i Życie

Cena: 15,20

Stron: 512, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-7797-089-8, EAN: 9788377970898

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła,
Kategorie: religie,
Oprawa: oprawa broszurowa

Wyjątkowa pozycja zawierająca pełny tekst Ewangelii na każdy dzień 2013 roku oraz parametry liturgii słowa danego dnia. Czytanie z Ewangelii opatrzone zostało krótkim rozważaniem oraz prostą modlitwą inspirowaną słowem Bożym. Pomagają one ukierunkować osobistą refleksję i pełniej zrozumieć nauczanie Chrystusa. Ponadto książka przypomina o uroczystościach i świętach kościelnych, o liturgicznych wspomnieniach świętych i błogosławionych oraz zawiera rozważania Drogi krzyżowej, Różańca, najważniejsze litanie, Gorzkie Żale, Godzinki oraz Kompletę, czyli liturgiczną modlitwę na zakończenie dnia. A wszystko to w poręcznym, kieszonkowym formacie! Książka jest cenną pomocą dla każdego, kto chce uczynić słowo Boże nieodłącznym towarzyszem swojego życia.


bp Antoni Długosz

Różaniec modlitwą naszego życia

Cena: 6,06

Stron: 52, Format: 10,5x15 cm

ISBN: 978-83-7797-098-0, EAN: 9788377970980

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła,
Kategorie: religie,
Oprawa: oprawa broszurowa

Ksiądz Biskup Antoni Długosz z Częstochowy kocha dzieci i rozumie je doskonale. Od wielu lat chętnie spotyka się z nimi, głosi im ciekawe homilie i modli się za nie podczas Mszy św.
Tym razem Ksiądz Biskup zaprasza młodszych Czytelników, aby nauczyli się odmawiać Różaniec. Przygotował specjalne, zrozumiałe dla dzieci rozważania wydarzeń z życia Pana Jezusa i Matki Bożej, czyli dwudziestu tajemnic różańcowych.


praca zbiorowa

Miłość przenosi góry. Miniperełka 1

Cena: 2,29

Stron: 16, Format: 10x10 cm

ISBN: 978-83-7424-259-2, EAN: 9788374242592

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła,
Kategorie: religie, aforyzmy,
Oprawa: oprawa broszurowa

Miłość jest czymś tak niepowtarzalnym, że każdy z nas codziennie mógłby dopisywać nowe znaczenia w jej słownikowym haśle. Kochając, jesteśmy silniejsi, wrażliwsi na piękno, zawsze młodzi… Ta wyjątkowa książeczka pozwoli na chwilę wznieść się ponad codzienne sprawy i popatrzeć na nie z perspektywy nieba.


praca zbiorowa

Ciebie też miłuje Bóg. Miniperełka 3

Cena: 2,29

Stron: 16, Format: 10x10 cm

ISBN: 978-83-7424-261-5, EAN: 9788374242615

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła,
Kategorie: religie, aforyzmy,
Oprawa: oprawa broszurowa

Miłości Bożej doświadczamy codziennie, trzeba tylko umieć na nią odpowiedzieć. Bóg staje przed nami jako wymagający Ojciec, ale też serdeczny Przyjaciel - na dobre i na złe. Książeczka będzie wskazówką dla każdego, kto pragnie doświadczyć obecności Stwórcy w swoim życiu.


praca zbiorowa

Kochać, to brać odpowiedzialność. Miniperełka 4

Cena: 2,29

Stron: 16, Format: 10x10 cm

ISBN: 978-83-7424-262-2, EAN: 9788374242622

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła,
Kategorie: religie, aforyzmy,
Oprawa: oprawa broszurowa

Nie jesteśmy na tym świecie sami, dlatego ważne jest kształtowanie relacji z drugim człowiekiem poprzez właściwe wychowanie i życie w zgodzie z sumieniem. Każdy z osobna i wszyscy razem, kochając mądrze i odpowiedzialnie, mamy się rozwijać. "Sens życiu nie nadaje życie, lecz miłość" - oto esencja tej książeczki.


praca zbiorowa

Dziękuję za Twoją miłość. Miniperełka 5

Cena: 2,29

Stron: 16, Format: 10x10 cm

ISBN: 978-83-7797-109-3, EAN: 9788377971093

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła,
Kategorie: religie, aforyzmy,
Oprawa: oprawa broszurowa

Miłość to wielki dar, ale zarówno dający, jak i obdarowany ponosi wielką odpowiedzialność za tę drugą osobę. Piękne myśli zapisane w małej książeczce pomogą zakochanym we właściwym okazywaniu miłości, co nie jest łatwe we współczesnym świecie. "Jak dobry jest Bóg dla prawych, dla ludzi czystego serca!" (Ps 73, 1).


Małgorzata Barańska, Ewa Jakacka, Marta Bogdanowicz

Metoda dobrego startu. Od wierszyka do cyferki

Cena: 23,57

Stron: 106, Format: 21,5x30,5 cm

ISBN: 978-83-7134-593-7, EAN: 9788371345937

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Harmonia,
Kategorie: pedagogika,
Oprawa: teczka

Niniejszy program Metody Dobrego Startu służy do nauki cyfr, znaków matematycznych oraz figur geometrycznych. Mogą z niego korzystać pedagodzy podczas pracy ze starszymi przedszkolakami, których rozwój przebiega prawidłowo; uczniami klasy pierwszej; dziećmi, u których występującą parcjalne deficyty rozwojowe lub inne zaburzenia rozwojowe.
Publikacja zawiera broszurę ze wskazówkami metodycznymi, 20 kolorowych rysunków będących ilustracjami wierszyków, 20 wzorów graficznych będących znakami matematycznymi oraz 20 zestawów kart pracy.
Każdy zestaw składa się z trzech kart. Karta a zawiera wierszyk, jego ilustrację (tę samą, która również znajduje się w teczce w wersji kolorowej) oraz ćwiczenie nawiązujące do danego pojęcia matematycznego (np. liczby, figury geometrycznej). Karta b zawiera ćwiczenie ruchowo-słuchowe, wierszyk podzielony ukośnymi kreskami na części odpowiadające kolejnym ruchom ręki potrzebnym do napisania wzoru graficznego oraz odpowiedni wzór graficzny. Karta c składa się z czterech ćwiczeń, które służą kształtowaniu danego pojęcia matematycznego oraz doskonaleniu umiejętności zapisywania odpowiadającego mu znaku graficznego.
Wierszyki, podobnie jak piosenki i wierszyki we wszystkich programach MDS, stanowią ważny element. Zostały napisane w taki sposób, aby treść każdego z nich kojarzyła się z wybranym pojęciem matematycznym. Rytm wierszyków jest ściśle związany ze sposobem pisania wzorów graficznych odpowiadających pojęciom matematycznym. Dzięki temu możliwe jest jednoczesne rytmiczne mówienie wierszyka i kreślenie wzoru. Wierszyki są również punktem wyjścia do rozwijania kompetencji językowych oraz do ćwiczeń ruchowo-słuchowych.


Romana Sprawka

Terapia logopedyczna różnicowania artykulacji głosek sz-s, s-ś, sz-ś. Scenariusze zajęć

Cena: 16,43

Stron: 138, Format: 20,5x29,5 cm

ISBN: 978-83-7134-601-9, EAN: 9788371346019

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Harmonia,
Kategorie: pedagogika,
Oprawa: teczka

Prezentowana pozycja jest zbiorem 21 scenariuszy z kompletem załączników, do których należą zestawy wyrazów i tekstów, materiał obrazkowy oraz zadania i łamigłówki uatrakcyjniające terapię. Scenariusze te służyć mogą jako podstawa drugiego etapu terapii logopedycznej, której celem jest różnicowanie artykulacji par głosek "sz" - "s", "s" - "ś" i "sz" - "ś". Scenariusze są uporządkowane zgodnie z zasadami postępowania logopedycznego. Obejmują ćwiczenia par głosek w sylabach, paronimach, złożeniach wyrazowych, prostych zdaniach i tekstach, trudnych słowach zawierających porównywane głoski oraz zdaniach i tekstach z tymi wyrazami. Książka jest przeznaczona dla logopedów rozpoczynających karierę zawodową, nauczycieli nauczania zintegrowanego oraz rodziców, którzy pragną aktywnie uczestniczyć w procesie terapii prowadzonej przez specjalistę.


praca zbiorowa

Rysujemy oburącz

Cena: 9,29

Stron: 84, Format: 20,5x29,5 cm

ISBN: 978-83-7134-602-6, EAN: 9788371346026

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Harmonia,
Kategorie: pedagogika,
Oprawa: teczka

Rysowanie oburącz stanowi doskonałe przygotowanie do nauki pisania. Dziecko, rysując zaproponowane wzory
- poprawia koordynację ruchów w różnych polach widzenia,
- ćwiczy orientację przestrzenną,
- utrwala świadomość lewej i prawej strony ciała,
- utrwala świadomość ciała,
- poprawia koordynację wzrokowo-ruchową,
- rozwija umiejętności ruchowe,
- rozwija percepcję wzrokową.


praca zbiorowa

Rozpoznajemy zwierzęta domowe po głosie + CD

Cena: 6,43

Stron: 32, Format: 16,5x23,5 cm

ISBN: 978-83-7134-608-8, EAN: 9788371346088

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Harmonia,
Kategorie: edukacja, dla dzieci,
Oprawa: teczka

Publikacja ma pomóc dzieciom poznać i zapamiętać odgłosy zwierząt domowych: konia, krowy, owcy, kozy, osła, świni, psa, kota, kury, koguta, gęsi, kaczki, indyka i gołębia. W jej skład wchodzi książeczka z ilustracjami zwierząt oraz płyta CD z ich odgłosami.
Najpierw dziecko zapoznaje się z ilustracjami zwierząt i wydawanymi przez nie dźwiękami. Potem słysząc dźwięk, musi powiedzieć, który z trzech lub czterech pokazanych zwierząt do niego pasuje. Na końcu musi rozpoznać występujące wspólnie na ścieżce dźwiękowej odgłosy kilku zwierząt.


praca zbiorowa

Rozpoznajemy ptaki po głosie + CD

Cena: 6,43

Stron: 32, Format: 16,5x23,5 cm

ISBN: 978-83-7134-607-1, EAN: 9788371346071

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Harmonia,
Kategorie: edukacja, dla dzieci,
Oprawa: teczka

Publikacja ma pomóc dzieciom poznać i zapamiętać odgłosy ptaków: bociana, drozda, dzięcioła, gawrona, jaskółki, kanarka, kukułki, łabędzia, mewy, papugi, pawia, skowronka, sowy, wilgi, wróbla i żurawia. W jej skład wchodzi książeczka z ilustracjami ptaków oraz płyta CD z ich odgłosami.
Najpierw dziecko zapoznaje się z ilustracjami ptaków i wydawanymi przez nie dźwiękami. Potem słysząc dźwięk, musi powiedzieć, który z trzech pokazanych ptaków do niego pasuje.


praca zbiorowa

Brick by brick

Cena: 37,80

Stron: 2, Format: 13x20,5 cm

ISBN: 019275059019, EAN: 019275059019

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Thinkfun,
Kategorie: dla dzieci, zabawa, gry logiczne,
Oprawa: pudełko

Pięć kształtów i aż 60 różnych ścian do zbudowania! Brick by Brick to klasyka gier ThinkFun. Była przez ponad dekadę na szczycie wśród gier logicznych i nadal jest w czołówce. Świetnie rozwija wyobraźnię przestrzenną a do tego świetnie się sprawdza w podróży.
Gra przeznaczona dla graczy powyżej 8 roku życia.


praca zbiorowa

Najlepsze przepisy na sałatki i surówki

Cena: 7,85

Stron: 176, Format: 14x20 cm

ISBN: 978-83-7839-353-5, EAN: 9788378393535

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Prószyński Media,
Kategorie: poradniki, kulinaria,
Oprawa: oprawa broszurowa

Sałatki w kuchni polskiej pojawiły się pod koniec XVIII wieku. Ich wybór był jednak niewielki, a składniki często się powtarzały. Inspiracji do polskich sałatek szukano więc w kuchniach innych narodów. Od tamtych czasów wiele się jednak zmieniło.
Książka ta zawiera kilkadziesiąt przepisów na surówki i sałatki, które mają ułatwić nam poszukiwania nowych smaków. Sałatki tu zaproponowane mogą być nie tylko dodatkiem do wędlin, ale samodzielnymi przystawkami, małymi daniami, którymi częstuje się gości. Warto je wprowadzić również do codziennego jadłospisu.
Debiutujące gospodynie ze wstępu nauczą się, jak postępować z warzywami, by - poza dostarczeniem domownikom cennych witamin i soli mineralnych - przyrządzić jednocześnie coś atrakcyjniejszego niż marchewka utarta z jabłkiem czy kiszona kapusta doprawiona olejem. Panie domu bardziej doświadczone w sztuce kulinarnej znajdą tu pomysły na niebanalne łączenie popularnych warzyw.

 

GLK. Informacja nadesłana

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu Księgarskiego,
nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść i zastrzegamy sobie prawo do usunięcia komentarza bez podania przyczyny.
Zasady umieszczania komentarzy w Portalu Księgarskim.
Widzisz naruszenie zasad – zgłoś to redakcji (redakcja@ksiazka.net.pl).

Dodaj komentarzy

Adding an entry to the guestbook
CAPTCHA image for SPAM prevention
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.