fesstiwal słowa w piosence
--

Zagraniczni goście Wydawnictwa Sonia Draga na Warszawskie Targi Książki

[12.05.16]

Tegoroczne Targi Książki w Warszawie odwiedzi kilku znakomitych autorów, których książki poleca Wydawnictwo Sonia Draga.

Dział Prawo Autorskie sponsoruje ZAIKS

Boualem Sansal

Nakładem Wydawnictwa Sonia Draga w maju 2016 roku ukaże się książka autora 2084 Koniec świata.

Urodzony w 1949 roku algierski pisarz, który wielu jawi się jako jeden z najważniejszych głosów we współczesnej literaturze. Jego twórczość w sposób niezwykle trafny odzwierciedla problemy, z jakimi mierzy się współczesny świat, w tym hipokryzję religijnego radykalizmu i zagrożenie, jakie niesie on dla demokracji. Ważnym tematem jego twórczości jest zwłaszcza proces islamizacji, co czyni jego pisarstwo nad wyraz aktualnym. Kwestia ta została szczegółowo i interesująco podjęta w książce 2084 Koniec świata, przez niektórych porównywanej do kontrowersyjnej Uległości Michela Houellbecqa.

Mieszka w Boumerdès, niedaleko Algieru. Zanim został pisarzem – tuż po przejściu na emeryturę jako wysoko postawiony urzędnik w algierskim rządzie, zdobył wykształcenie inżynierskie i doktorat z ekonomii. Zabójstwo prezydenta Mohameda Boudiafa w 1992 roku i powstanie islamskich fundamentalistów zainspirowały go do pisania o własnym kraju. Jako pisarz ceniony jest zwłaszcza we Francji, swoje książki pisze bowiem w języku francuskim. Wielokrotnie wyróżniany, m.in. Nagrodą Pokojową Księgarzy Niemieckich (Friedenspreis des Deutschen Buchhandels), Grand Prix du Roman oraz nominacją do prestiżowej Prix Goncourt des lycéens.

 

 2084 Koniec świata

Uhonorowana licznymi prestiżowymi nagrodami powieść pełna szyderczej niewinności, zabawnych i niepokojących pomysłów rodem z twórczości Orwella. Ważny głos w aktualnej współcześnie kwestii islamizacji.

Nota o książce:

Abistan, kraina opisywana w powieści, to olbrzymie imperium, którego nazwa pochodzi od proroka Abi, „wysłannika” Yolaha na ziemię. Jego system bazuje na amnezji oraz posłuszeństwie jednemu bogu. Jakiekolwiek osobiste poglądy skazują na wygnanie, wszechobecny system kontroli umożliwia poznanie niewłaściwych myśli oraz czynów. Oficjalnie, zgodny naród żyje w poczuciu szczęścia, jakie daje wiara, którą przyjmuje się bez zadawania pytań. Główny bohater – Ati – podaje w wątpliwość narzucone przekonania. Zaczyna śledztwo w sprawie istnienia ludu odszczepieńców, którzy żyją w gettach i nie wyznają żadnej religii…

 

Paul Colize

 

19.05 – 21.05  Warszawa

Nakładem Wydawnictwa Sonia Draga w styczniu 2016 roku ukazała się książka Długa chwila ciszy.

Urodził się w 1953 roku i mieszka niedaleko Brukseli. Jest autorem 9 książek.

W 2013 roku otrzymał nagrodę Saint-Maur za książkę Back up oraz nagrody Landerneau-Polar 2013, Boulevard de l’Imaginaire 2013 i Polars Pourpres 2013 za Długą chwilę ciszy.

 

 

Długa chwila ciszy

Porywający thriller o tajnej organizacji szpiegowskiej wymierzającej sprawiedliwość nazistom

Stanisław Kervyn jest niebudzącym sympatii biznesmenem. Zapatrzony w siebie, zobojętniały na otaczający go świat, jest złym ojcem i cynicznym przełożonym.

Ojciec Stanisława zginął w zamachu w 1954 roku. Stanisław na własną rękę stara się wyjaśnić tajemnicę zamachu, wyniki prowadzonego śledztwa opisuje w książce. Już kiedy sprawa wydaje się zamknięta pojawia się nowy świadek, a wraz z nim nowe fakty. Stanisław dowiaduje się, że jego ojciec kogoś szukał. Nie wie jednak kogo i dlaczego…

W tle rozgrywa się historia z końca II wojny światowej. Nathan Katz, młody mężczyzna ocalały z obozu w Auschwitz dołącza do grupy tropiącej nazistów i wymierzającej im sprawiedliwość. Na kolejnych stronach historia Stanisława zaczyna się zbiegać z losami Nathana.

 

Długa chwila ciszy jest fikcją, ale zawiera elementy prawdziwej historii rodzinnej autora, Paula Colize. Jest to wzruszająca opowieść, przedstawiona w formie thrillera, od którego nie sposób się oderwać”.

www.atlantico.fr

 

 

Care Santos

Nakładem Wydawnictwa Sonia Draga ukazały się dwie powieści autorki:

·  Zamknięte pokoje,

·   Czekoladowe pragnienie.

Urodziła się w 1970 roku w Mataró koło Barcelony. Studiowała iberystykę i prawo. Pisze powieści, opowiadania, książki dla dzieci i młodzieży. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród. Światowy rozgłos przyniosła jej powieść Zamknięte pokoje. Książka znalazła się na wielu listach bestsellerów i została przetłumaczona na piętnaście języków. Na jej podstawie powstał serial telewizyjny. Z kolei za drugą z  wydanych w Polsce powieści – Czekoladowe pragnienie – otrzymała prestiżową nagrodę literacką 34. edycji konkursu Premi Ramon Llull

 

 

 Zamknięte pokoje

Świetnie napisana, wzruszająca i niezwykle inteligentna powieść, która przyniosła autorce światowy rozgłos

Nota o książce:

Każda rodzina skrywa jakieś tajemnice. Laxowie, prominentny barceloński ród nie stanowi wyjątku.

Violeta Lax, amerykańska historyk sztuki, specjalizująca się w twórczości hiszpańskiego malarza Amadea Laxa, wybitnego przedstawiciela modernistycznego nurtu noucentisme, a prywatnie jej dziadka, przyjeżdża do Barcelony na uroczyste otwarcie muzeum malarza w jego rodzinnej rezydencji. Podczas prac remontowych w pałacyku zostają odkryte zwłoki kobiety…

Kim była ofiara i dlaczego zatuszowano jej śmierć? Violeta zmierzyć się musi z wieloma pytaniami, a poszukiwanie prawdy sprawi, że całkowicie inaczej spojrzy na historię swojej rodziny. Szczególnie w chwili, gdy otrzyma list od nieznajomej Włoszki i dowie się od niej o nieznanych faktach dotyczących rodu Laxów.

Opinie o książce:

„Niezwykła książka, z której nieprzerwanie się czegoś uczymy”. (Ariane Fasquelle)

 

 

Czekoladowe pragnienie

Smakowita historia trzech kobiet, które dzieli 200 lat, ale łączy ogromna pasja do czekolady. A wszystko to z malowniczą Barceloną w tle!

Współcześnie. Sara, żona Maxa, prowadzi w Barcelonie dobrze prosperujący sklep z czekoladą, który odziedziczyła po rodzicach. Kiedy po wielu latach z kobietą i jej mężem kontaktuje się dawno niewidziany przyjaciel i uznany cukiernik, długo skrywane uczucia odżywają ze zdwojoną siłą, a biały porcelanowy dzbanek do czekolady na powrót staje się symbolem miłości dwojga bohaterów…

XIX wiek, czasy wspaniałego rozkwitu Barcelony i wielkich przemysłowych fortun. Aurora, służąca państwa Turull, a zarazem opiekunka i przyjaciółka ich córki Candidy, przeprowadza się wraz ze swoją podopieczną do domu jej męża, Antoniego Sampsonsa, początkującego producenta czekolady. Tam znajduje zapomniany przez wszystkich porcelanowy dzbanek do czekolady, która wkrótce staje się świadkiem burzliwych losów obu kobiet…

XVIII wiek. Mariana, żona Fernandeza, wynalazcy pierwszej maszyny do robienia czekolady w formie tabliczek i oficjalnego dostawcy francuskiego dworu, próbuje ukryć przed światem, że jej mąż nie żyje, i udowodnić, że jako kobieta może być dobrym czekoladnikiem. Kiedy uświadamia sobie, że jest ofiarą spisku, którego celem jest wykradnięcie maszyny jej męża, robi wszystko, by spisek ten udaremnić…

 

Jordi PuntiNakładem Wydawnictwa Sonia Draga ukazała się pierwsza powieść autora, Zagubione bagaże.

Kataloński pisarz urodzony w 1967 roku w Manlleu. Opublikował cztery tomy opowiadań, w tym Pell d’armadillo, za którą otrzymał Premi de la Crítica Serra d’Or. Współpracuje z dziennikiem El Periódico, Radiem Barcelona oraz czasopismem l’Avenç. Swoją pierwszą powieścią, Zaginionymi bagażami, potwierdził swą pozycję jednego z najbardziej wyróżniających się i docenianych twórców literatury katalońskiej. Prawa do jej publikacji sprzedano do tej pory do 16 krajów. Powieść zdobyła wszystkie najbardziej prestiżowe nagrody literackie w Katalonii oraz uznanie zarówno krytyków jak i czytelników.

Nota o książce: 

 

 Zagubione bagaże

Zabawna, optymistyczna, wartka i pełna przygód książka, która wciąga już od pierwszej strony!

Opowieść o zawiłych losach niezwykle oryginalnej rodziny. Christof mieszka we Frankfurcie, Christophe w Paryżu, Christopher w Londynie, a Cristòfol w Barcelonie. Nie znają się, a nawet nie wiedzą o swoim istnieniu. Pewnego dnia okazuje się, że oprócz podobnych imion i podobnych wspomnień z dzieciństwa mężczyzn łączy coś dużo istotniejszego: wspólny ojciec Gabriel! Teraz, już jako bracia, jednoczą siły, by krok po kroku odtworzyć losy Gabriela, zawodowego kierowcy ciężarówki kursującego w latach 60. po całej Europie i w jej odległych zakątkach pozostawiającego swoją spuściznę - potomstwo nazywane każdorazowo imieniem patrona kierowców. Czy braciom uda się znaleźć wspólny język i odszukać ojca, który, choć zniknął z ich życia już wiele lat temu, teraz naprawdę zaginął w tajemniczych okolicznościach?

Opinie o książce:

„Pięknie napisana, pomysłowa, absorbująca”.( Daily Mail)

 

Barbara Constantine

Nakładem Wydawnictwa Sonia Draga ukazały się dwie powieści autorki:

·   Mały człowiek Tom

·   I jeszcze Paulette.

Urodzona w 1955 roku autorka swoją zawodową karierę rozpoczęła od pisania scenariuszy, pracowała m.in. przy filmie Cédrica Klapischa Smak życia 2 czy Kobieta z piątej dzielnicy Pawła Pawlikowskiego.

Pierwszą powieść Allumer le chat opublikowała w 2007 roku. Do tej pory napisała pięć książek. Jest laureatką wielu nagród m.in. Prix Charles-Exbrayat (za książkę Mały człowiek Tom, Wydawnictwo Sonia Draga 2015) i Prix Marguerite-Andoux (za powieść I jeszcze Paulette). Autorka mieszka w Paryżu, choć jako zdeklarowana miłośniczka natury lubi spędzać czas w Berry w północno-środkowej Francji. Uwielbia koty.

 

Mały człowiek Tom

Urzekająca i poruszająca historia małego chłopca

Nota o książce:Jedenastoletni Tom mieszka w starej przyczepie kempingowej z Joss, starszą od niego o zaledwie czternaście lat, matką. Ponieważ Joss lubi się zabawić i wyskoczyć gdzieś na weekend ze znajomymi, Tom często zostaje sam. I musi sobie radzić. Jedzenie zdobywa w pobliskich ogródkach, lecz bardzo uważa, aby go nie przyłapano i nie zabrano do domu dziecka (mama go postraszyła, że może się tak zdarzyć, a wtedy ona nic na to nie poradzi). Pewnego wieczoru, gdy penetruje nowy ogródek w poszukiwaniu zaopatrzenia, znajduje zapłakaną dziewięćdziesięciotrzyletnią Madeleine leżącą na grządce kapusty. Biedna staruszka zapewne by tam umarła, gdyby nie pojawił się Tom...

Opinie o książce:

„Niesamowity sukces”.(Claire Julliard, Le Nouvel Observateur)

„Barbara Constantine opowiada historię swoich bohaterów z ogromnym humorem i dobrocią”. (Echo)

 

I jeszcze Paulette

Ciepła i pełna humoru książka o tym, jak obcy sobie ludzie stają się sobie bliscy i jaka jest wartość międzyludzkich więzi.

Nota o książce:

Ferdinand mieszka sam w gospodarstwie. I wcale nie jest z tego powodu szczęśliwy. Pewnego dnia zachodzi do Marceline, swojej sąsiadki, i zauważa, że niewiele brakuje, aby dach jej domu runął. Wnukowie podpowiadają mu, by zaprosił Marceline do siebie. Ale czy to wypada...?

Jednak decyduje się w końcu ją zaprosić. Stopniowo jego dom się zapełnia, ożywa – do Ferdinanda wprowadza się owdowiały przyjaciel z dzieciństwa, dwie przerażone staruszki, lekko zwariowani studenci. I jeszcze Paulette...

Opinie o książce:

„Raz jeszcze Barbara Constantine ofiarowuje nam perełkę, przedstawiając losy bohaterów z humorem i wrażliwością. Napisana z prostotą urocza historia to czysta radość z czytania”.(Femme actuelle jeux)

 

Sarah Lark

Nakładem Wydawnictwa Sonia Draga ukazało się sześć jej książek:

·  W krainie białych obłoków,

·  Pieśń Maorysów,

·  Krzyk Maorysów,

·  Złoto Maorysów,

·  Kobiety Maorysów

·  Bogowie Maorysów.

Urodziła się w 1958 roku w Zagłębiu Ruhry w Niemczech. Od wielu lat pracuje jako przewodnik turystyczny. Podczas swoich licznych podróży odkryła Nową Zelandię, która zafascynowała ją tak bardzo, że poświęciła wiele lat na badanie historii tego obszaru świata, jego obyczajów i folkloru. Z nowozelandzkiej pasji zrodziła się seria książek o Maorysach, która uczyniła Lark jedną z najbardziej poczytnych niemieckich autorek. Pisarka jest także autorką kilku nagrodzonych książek o koniach, skierowanych do dzieci i dorosłych. Obecnie mieszka w Hiszpanii, wolne chwile poświęcając na opiekę nad końmi, grę na gitarze i śpiew. Sarah Lark to jej pseudonim, naprawdę nazywa się Christiane Gohl. 

Pasjonująca rodzinna saga, w której barwne maoryskie tradycje splatają się z zapierającymi dech w piersiach pejzażami Nowej Zelandii.

Opinie o książkach:                                                                                                        

„Dzięki barwnym kobiecym portretom powieść Lark staje się intrygująca. Z wyczuciem i empatią pisarka przedstawia swoje bohaterki, ich trudne wybory, miłości, nienawiść, zdrady i namiętność. A wszystko rozgrywa się w scenerii pięknych, niemal dziewiczych krajobrazów nowozelandzkiej przyrody”.( Magazyn Literacki Książki) 

„Sarah Lark napisała znakomitą sagę rodzinną, od której nie sposób się oderwać”.(Bücher & Rezensionen) 

„Znakomita, trzymająca w napięciu powieść o odkrywaniu Nowej Zelandii, ogromnej sile uczuć, zemście i zadawnionej nienawiści”.( Amazon.de)

 

GLK. Informacja nadesłana

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu Księgarskiego,
nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść i zastrzegamy sobie prawo do usunięcia komentarza bez podania przyczyny.
Zasady umieszczania komentarzy w Portalu Księgarskim.
Widzisz naruszenie zasad – zgłoś to redakcji (redakcja@ksiazka.net.pl).

Dodaj komentarzy

Adding an entry to the guestbook
CAPTCHA image for SPAM prevention
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.