fesstiwal słowa w piosence
--
Silesius

Silesius 2015 – lista książek

Wydarzenia [23.03.15]

Lista książek zakwalifikowanych do konkursu w 2015 roku w kategoriach „Książka roku” i „Debiut roku”.

Dział Prawo Autorskie sponsoruje ZAIKS

Książka roku

  1. Marcin Badura, „Niemcy” /Dom Literatury w Łodzi/
  2. Monika Banaś, „Daj płynąć obłokom” /Wydawnictwo Miniatura/
  3. Justyna Bargielska, „Nudelman” /Biuro Literackie/
  4. Wojciech Boros, „Pies i pan” /K.I.T. Stowarzyszenie Żywych Poetów/
  5. Czesław Borsowski, „Przeźroczysty instrument” /Klub Otwartej Kultury w Kłodzku/
  6. Kzimierz Brakoniecki, „Amor fati” /Wydawnictwo FORMA/
  7. Kazimierz Brakoniecki, „Terra nullius” /Biblioteka Publiczna w Gołdapi/
  8. Grzesiek Bursztyński, „Gołębie rozmowy” /Wydawnictwo Mamiko/
  9. Maciej Cisło, „Niższe studia” /Wydawnictwo FORMA/
  10. Przemysław Dakowicz, „Boże klauny” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
  11. Krystyna Dąbrowska, „Czas i przesłona” /Społeczny Instytut Wydawniczy Znak/
  12. Patryk Doliński, „Samotnia” /Zeszyty Poetyckie/
  13. Łucja Dudzińska, „Membrana”. Cyrkulacje” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
  14. Olgierd Dziechciarz, „Przewrócona ósemka” /Wydawnictwo Mamiko/
  15. Mirosław Dzień, „Axis mundi” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
  16. Barbara Elmanowska, „Próby generalne” /Wydawnictwo Mamiko/
  17. Zygmunt Ficek, „Rękopis” /Wydawnictwo eSPe/
  18. Piotr Gajda, „Golem” /Instytut Mikołowski/
  19. Magdalena Gałkowska, „Fantom” /Teatr Mały w Tychach/
  20. Adrian Gleń, „Re” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
  21. Jerzy Górzański, „Wszystko jest we wszystkim” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
  22. Christopher Gretkus, „Czarne światło. Puff of black” /Christopher Gretkus/
  23. Roman Honet, „Świat był mój” /Biuro Literackie/
  24. Joanna Janda, „Lingum vitae” /Wydawnictwo Miniatura/
  25. Piotr Janicki, „Wyrazy uznania” / Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza/
  26. Zbigniew Jankowski, „Biała przędza” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
  27. Łukasz Jarosz, „Świat fizyczny” /Społeczny Instytut Wydawniczy Znak/
  28. Krzysztof Jaworski, „byłem” /Biuro Literackie/
  29. Dawid Jung, „Poemat o mówieniu prawdy” /Zeszyty Poetyckie/
  30. Marcin Jurzysta, „Abrakadabra” /Dom Literatury w Łodzi/
  31. Przemysław Karpiński, „ejakulacje” /Zeszyty Poetyckie/
  32. Wojciech Kass, „Ba!” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
  33. Izabela Kawczyńska, „Chłopcy dla Hekate. 40 elegii” /Wydawnictwo Kwadratura/
  34. Krzysztof Kędzior, „Port Rebelion” /Wydawnictwo Miniatura/
  35. Witold Kiejrys, „Elis” /Wydawnictwo Mamiko/
  36. Tadeusz Kijonka, „44 sonety brynowskie (z obrazami Jerzego Dudy-Gracza)” /Wydawnictwo Sonia Draga/
  37. Samantha Kitsch, „Wszystko jest kleptomania” /Wydawnictwo Kwadratura/
  38. Samantha Kitsch, „Kolaże kolarzy” /Dom Literatury w Łodzi/
  39. Beata Patrycja Klary, „Misterium solitera” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
  40. Natalia Komarow, „Gocław, Saska Kępa, Śródmieście” /Fundacja Literatury im. Henryka Berezy/
  41. Jerzy Kronhold, „Szlak jedwabny” /Wrocławskie Wydawnictwo Warstwy/
  42. Robert Król, „O wchodzeniu w ogień” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/
  43. Magdalena Krytkowska, „Jestem Alice” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
  44. Urszula Kulbacka, „Tanzen, tanzen” /Dom Literatury w Łodzi/
  45. Jan Kurowicki, „Migotanie osobowości” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
  46. Gabriela Kurylewicz, „Rymki” /Fundacja Forma/
  47. Krystyna Lars, „Zaprosimy do nieba cały świat” /Wydawnictwo „Tytuł”/
  48. Agata Ludwikowska, „Sezon w sobie” /Dom Literatury w Łodzi/
  49. Robert Rybicki, „Dar Meneli” /PROTIMLUV/
  50. Zbigniew Machej, „Mroczny przedmiot podążania” /Biuro Literackie/
  51. Mieczysław Machnicki, „Jest tylko gradobicie i deszcz perseidów” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
  52. Natalia Malek, „Szaber” /Staromiejski Dom Kultury/
  53. Jakobe Mansztajn, „Studium Przypadku” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/
  54. Sławomir Matusz, „Piosenka o okienkach. Podwórko Szpilmana” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
  55. Jacek Mączka, „Dróżnik” /Wydawnictwo Mamiko/
  56. Maciej Melecki, „Podgląd zaniku” /Instytut Mikołowski/
  57. Jarosław Mikołajewski, „Wyręka” /Wydawnictwo Literackie/
  58. Agnieszka Mirahina, „Widmowy refren” /Wydawnictwo FORMA/
  59. Mirosław Mrozek, „Horyzont zdarzeń” /Fundacja Literatury im. Henryka Berezy/
  60. Franciszek Nastulczyk, „Milion mściwych okruchów” /Instytut Mikołowski/
  61. Feliks Netz, „Krzyk sowy” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
  62. Andrzej Niewiadomski, „Pan Optico. Wiersze trzech sezonów” /Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza/
  63. Leszek Nord, „Rozbitek” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
  64. Ewa Elżbieta Nowakowska, „Nareszcie” /Wydawnictwo FORMA/
  65. Halszka Olsińska, „Bliskie spotkania” /Wydawnictwo FORMA/
  66. Aleksandra Opalińska, „Dźwięki ukryte” /Wydawnictwo Miniatura/
  67. Marcin Orliński, „Tętno” /Dom Literatury w Łodzi/
  68. Sławomir Ortyl, „Scenki z życia” /Oficyna Wydawnicza ATUT/
  69. Ewa Parma, „Przysiółek zwany czułością” /Wydawnictwo Miniatura/
  70. Jerzy Pawłowski, „Wszystko dla mojej Matki. Powieść wierszem i prozą” /Wydawnictwo EKWITA/
  71. Piotr Piaszczyński, „Przerwa w podróży” /Wydawnictwo Mamiko/
  72. Tomasz Pietrzak, „Umlauty” /Wydawnictwo FORMA/
  73. Michał Piętniewicz, „Na oścież” /Zeszyty Literackie/
  74. Adam Pluszka, „Zestaw do besztań” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/
  75. Paweł Podlipniak, „Madafakafares” /Galeria Literacka BWA w Olkuszu/
  76. Jacek Podsiadło, „Przez sen” /Ośrodek „Brama Grodzka-Teatr NN/
  77. Małgorzata Południak, „Liczby nieparzyste” /Wydawnictwo FORMA/
  78. Janusz Pyziński, „Spóźniony o zegar /Wydawnictwo Miniatura/
  79. Teresa Radziewicz, „Rzeczy pospolite” /Stowarzyszenie Salon Literacki/
  80. Maciej Robert, „Księga meldunkowa” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/
  81. Teresa Rudowicz, „Błędne ognie” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
  82. Jarosław Marek Rymkiewicz, „Pastuszek Chełmońskiego /Wydawnictwo SIc!/
  83. Dorota Ryst, „Część planu” Stowarzyszenie Salon Literacki/
  84. Janusz Ryszkowski, „Stacja przedostatnia” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
  85. Bartosz Sadliński, „Korytarz przyjmie pośpieszne kroki” /Wydawnictwo „Pod Tytułem”/
  86. Karol Samsel, „Więdnice” /Wydawnictwo FORMA/
  87. Paweł Sarna, „Pokój na widoku” /Wydawnictwo FORMA/
  88. Eliza Segiet, „Myślne miraże”  /Wydawnictwo Miniatura/
  89. Marcin Sendecki, „Przedmiar robót” /Biuro Literackie/
  90. Cezary Sikorski, „Według Józefa” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
  91. Krzysztof Siwczyk, „Dokąd bądź” /Wydawnictwo a5/
  92. Piotr Sobolczyk, „Obstrukcja insługi” /Dom Literatury w Łodzi/
  93. Dariusz Sośnicki, „Spóźniony owoc radiofonizacji” /Biuro Literackie/
  94. Wanda Spalińska, „Gdzie jest Izolda” /Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego/
  95. Wojciech Stamm, „Pieśni i dramaty patriotyczne i osobiste” /Wydawnictwo FORMA/
  96. Magdalena Stawowy-Żegalska, „Sama z sobą” /Oficyna Wydawnicza ATUT/
  97. Jan Strządała, „Pamięć ciała bawi się moim sercem” /Wydawnictwo Jan Strządała/
  98. Bartosz Suwiński, „Uroczysko” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/
  99. Barbara Szczepańska, „Wierszyki dla Weroniki czyli jak to Pies zapowiadał pogodę i inne historie” /Oficyna Wydawnicza „Impuls”/
  100. Piotr Szewc, „Cienka szyba” /Wydawnictwo Literackie/
  101. Jolanta Sztejka, „Inspiruje mnie życie” /Instytut Wydawniczy „Świadectwo”/
  102. Janusz Szuber, „Tym razem wyraźnie” /Wydawnictwo Literackie/
  103. Szymon Szwarc, „Umowa o dzieło” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/
  104. Julia Szychowiak, „Intro” /Biuro Literackie/
  105. Marek Śnieciński, „Podróż do-słowna” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/
  106. Grzegorz Świątoniowski, „Prometeusz” /Wydawnictwo Mamiko/
  107. Marek Świerad, „Paradox” /Wydawnictwo Bel-druk/
  108. Agnieszka Tomczyszyn-Harasymowicz, „Wiersze na kartki” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
  109. Mirosław Welz, „Po drodze” /Wydawnictwo Lisia Góra/
  110. Adam Wiedemann, „Z ruchem” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/
  111. Przemysław Wojciech Witkowski, „Głupcy na brzegu rzeki” /Oficyna Wydawnicza ATUT/
  112. Henryk Wolniak Zbożydarzyc, „Wieczniny”  /Wydawnictwo Miniatura/
  113. Agnieszka Wolny-Hamkało, „Występy gościnne” /Wydawnictwo IGLOO/
  114. Andrzej Wołosewicz, „Każdy Twój krok prowadzi nad Styks” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
  115. Maciej Woźniak, „Pocztówki dźwiękowe” /Instytut Mikołowski/
  116. Adam Zagajewski, „Asymetria” /Wydawnictwo a5/
  117. Filip Zawada, „Trzy ścieżki nad jedną rzeką sumują się” /Biuro Literackie/
  118. Marcin Zegadło, „Cały w słońcu” /Dom Literatury w Łodzi/
  119. Piotr Zemanek, „Południk Greenwich” /Fundacja Literatury im. Henryka Berezy/
  120. Irena Żukowska-Rumin, „Rondo” /Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach/
  121. Leszek Żuliński, „Ostatnia przeprowadzka” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/

 

Debiut roku

 

  1. Alx z Poewiki, „Kto?” /Fundacja Duży Format/
  2. Anna Augustyniak, „Bez ciebie” /Wydawnictwo JEDEN ŚWIAT
  3. Rafał Derda, „Piąte” /Stowarzyszenie Salon Literacki/
  4. Maciej Filipek, „Rezystory” /K.I.T. Stowarzyszenie Żywych Poetów/
  5. Anna Grabowska, „Migotanie gwiazd i przedsionków” /Miejski Dom Kultury w Radomsku/
  6. Mariusz Jagiełło, „Człowiek z brudnopisu” /Fundacja Duży Format/
  7. Robert Kania „Spot” /Stowarzyszenie Salon Literacki/
  8. Marta Kapelińska, „Poprawiny” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/
  9. Dominika Kaszuba, „Domy pasywne” /Stowarzyszenie Salon Literacki/
  10. Marcin Kleinszmidt , „Skróty” /Stowarzyszenie Salon Literacki/
  11. Anna Zofia Kosior, „Myśli z przestworu introspekcje liryczne” /Fundacja Duży Format/
  12. Michał Kozłowski, „Gadane” /Księgarnia Akademicka/
  13. Michał Książek, „Nauka o ptakach” /Fundacja Sąsiedzi/
  14. Tomasz Mielcarek, „Obecność” /Dom Literatury w Łodzi/
  15. Anna Mochalska, „Syndrom obcej ręki” /Stowarzyszenie Salon Literacki/ (w 2013 wydany arkusz poetycki autorki)
  16. Patryk Nadolny, „Wyławianie Atlantydy” /Strzeliński Ośrodek Kultury/
  17. Dorota Nowak, „na dwa” /Grupa Literyczna Na Krechę, Fundacja Literatury im. Henryka Berezy/
  18. Rafał Różewicz, „Product placement” /Zeszyty Poetyckie/
  19. Ryszard Słoneczny, „Odczyn” /K.I.T. Stowarzyszenie Żywych Poetów/
  20. Tomasz Smogór, „Ujścia” /Fundacja Duży Format/
  21. Radosław Sobotka, „Imaginarium i inne czynności przyjemne i niepożyteczne” /Fundacja Duży Format/
  22. Dawid Staszczyk, „Log out” /Zeszyty Poetyckie/
  23. Daniel Suchenia, „Pestkowiec” /Fundacja Wspierania Kultury „Ogrody”/
  24. Hanna Wasiak, „Scenariusz na życie z nowotworem…” /Wydawnictwo Poligraf/
  25. Agnieszka Wiktorowska-Chmielewska, „i tu, i tu” /Towarzystwo Słowaków w Polsce/
  26. Dominik Witosz, „Sinusoida uczuć” /Wydawnictwo Książkowe IbiS/
  27. Ewa Włodarska, „Perłofonia” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
  28. Urszula Zajączkowska, „Atomy” /Zeszyty Poetyckie/
  29. Piotr Zawadzki, „Defenestracja” /Wydawnictwo Mamiko/
  30. Agnieszka Ziętara, „Stacja o niczym” /Wydawnictwo Mamiko/
  31. Szymon Żuchowski, „Ars amandi, vita brevis”  /Zeszyty Literackie/

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu Księgarskiego,
nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść i zastrzegamy sobie prawo do usunięcia komentarza bez podania przyczyny.
Zasady umieszczania komentarzy w Portalu Księgarskim.
Widzisz naruszenie zasad – zgłoś to redakcji (redakcja@ksiazka.net.pl).

Dodaj komentarzy

Adding an entry to the guestbook
CAPTCHA image for SPAM prevention
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.