fesstiwal słowa w piosence
--

Jak wychowywać kreatywnie? Pomoc podsyła Wam Impuls

Nowości [19.03.13]

Początek wiosny (choć śnieg za oknem: to wzrost aktywności poszczególnych wydawnictw na rynku książki.

Dział Prawo Autorskie sponsoruje ZAIKS

Oficynie Wydawniczej Impuls tradycyjnie przygotowaliśmy czytelnikom szereg nowości i już pachnie kolejnymi:). Proponowane tytuły z jednej strony z powodzeniem wpisują się już teraz w kanon lektur pedagogicznych, z drugiej – są pionierskimi głosami na płaszczyźnie ważnych obecnie dyskusji. Proszę zwrócić uwagę zwłaszcza  na dzisiejsze propozycje, które specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy. Więcej nowości znajdziecie na naszej stronie www.

    Zapraszamy również do naszego działu świeżutkich Aktualności, również częstych Promocji oraz Konkursów (na naszym Facebooku!).

      W dzisiejszej wiadomości mamy dla Was kolejną niespodziankę. Od tygodnia w naszym wydawnictwie, bezpośrednio na naszej stronie www.impulsoficyna.com.pl/e-books Czytelnikom udostępniliśmy nasze książki również w wersji elektronicznej w popularnych formatach ePub, MOBI czy PDF. Zobaczcie gorącego ebooka z Impulsu (tutaj)!

Zachęcamy do zapoznania się z atrakcyjnymi cenami naszych ebooków!
Również nasza aplikacja mobilna w iOS "Impuls" przeszła modyfikację, teraz i tam więcej, więcej i najwięcej naszych ebooków.

Posyłamy Impuls do naszych książek!

Polecamy artykuły: Nowe plebiscyty z książkami Impulsu. Prosimy o Wasze wsparcie! (pomożecie nam wygrać?)


http://www.impulsoficyna.com.pl/zapowiedzi/szkice-do-teorii-wychowania-kreatywnego,1448.html


Publikacja Szkice do teorii wychowania kreatywnego poświęcona została niezwykle ważnej problematyce. Walory naukowe, poznawcze i edukacyjne pracy podkreślają autorskie tabele i rysunki. Podejmując ciekawą formę szkicu, Autor w sposób inspirujący skłania do refleksji, dyskusji i dalszych poszukiwań. Szkic to w istocie swej projekt czegoś, to zakreślenie ram problematyki bez wnikania w jej szczegóły. W sztuce szkic oznacza swobodny rysunek, zazwyczaj koloru czarno-białego, „podkład” pod realizację większego dzieła, później wypełnianego barwami. Przyjęcie przez Autora książki konwencji szkicu skłania nie tylko do kreatywnego pochylenia się nad niezwykle ważną problematyką, ale także inspirująco zachęca do twórczej refleksji oraz do podejmowania autorskich prób realizacji zasygnalizowanych koncepcji w praktyce wychowawczej... (z recenzji

Kup tę książkę (super nowość)!http://www.impulsoficyna.com.pl/nowosci/problematyka-osob-niepelnosprawnych-w-ogladzie-teoretykow-i-praktykow,1444.html


Polecamy nową publikację, stanowiącą 15 tom serii pt. Problematyka osób niepełnosprawnych w oglądzie teoretyków i praktyków. Obserwatorzy życia społecznego, w tym także osób niepełnosprawnych, skłaniają się do pobieżnej oceny ich świata i życia. Rzadko dostrzegają potrzeby i możliwości poprawy jakości ich życia. Jest jednak duży krąg specjalistów zajmujących się problematyką niepełnosprawności, którzy widzą więcej, patrzą szerzej i obiektywniej. Dostrzegają warunki i alternatywy, widzą, jak wiele można i trzeba jeszcze zrobić na rzecz faktycznej integracji i inkluzji osób niepełnosprawnych. Dlatego z satysfakcją przedstawiamy naszym czytelnikom kolejny – piętnasty &ndash ; tom cyklu wydawniczego „Problemy Edukacji, Rehabilitacji i Socjalizacji Osób Niepełnosprawnych”. W tomie tym prezentujemy opinie naukowców i praktyków na temat różnych form edukacji, uspołecznienia i terapii osób z wielorakimi deficytami wiedzy i umiejętności wynikających z określonej formy niepełnosprawności. Całość opracowania została ujęta w trzy części...

Kup tę książkę!
Kup całą serię!


Książkę Rodziny adopcyjne i zastępcze z dzieckiem z niepełnosprawnością adresujemy do pedagogów, nauczycieli, pracowników socjalnych, osób zatrudnionych w ośrodkach adopcyjno-opiekuńczych, centrach pomocy rodzinie i innych instytucjach, którzy w swojej pracy stykają się z rodzinami adopcyjnymi i zastępczymi, jak również studentów kierunków pedagogicznych i wszystkich zainteresowanych problematyką opieki zastępczej i niepełnosprawności. Wyrażamy nadzieję, że szczególną grupą odbiorców tej monografii będą rodzice adopcyjni i zastępczy wychowujący dzieci z różnego rodzaju i stopnia zaburzeniami, a także osoby rozważające zostanie takim rodzicami. Naszym celem jest pokazanie doświadczeń rodziców, którzy przyjęli do swojej rodziny dziecko z niepełnosprawnością w sposób jak najbardziej całościowy, ze zwróceniem uwagi zarówno na wyzwania, z którymi muszą się zmierzyć rodzice, jak i różne pozytywne aspekty z takim rodzicielstwem związane... 
Celem niniejszej książki jest ukazanie specyfiki przeżyć i doświadczeń rodzinnych osób, które przyjęły do rodziny adopcyjnej lub zastępczej niepełnosprawne dziecko, jak również znaczeń, jakie badani przypisują swoim doświadczeniom.

Kup tę książkę!


s

http://www.impulsoficyna.com.pl/nowosci/podroze-miedzy-kobiecoscia-a-meskoscia,1391.html
ss
 

Publikacja „Podróże między kobiecością a męskością niesie wskazówki i spostrzeżenia dotyczące specyfiki podróży przez różne obszary życia widzianej przez okulary płci i rodzaju. Ideą książki jest spojrzenie na wzajemne relacje, podobieństwa i różnice między kobietami i mężczyznami (kobiecością i męskością) z trzech perspektyw: w jaki sposób płeć i rodzaj dotyka kobiety i mężczyzn w różnych sytuacjach życiowych będących wyzwaniami (finanse w małżeństwie, bycie rodziną zastępczą; emigracja i zakładanie rodziny w innej kulturze), w świecie ról społecznych (dom, praca) oraz w świecie fizycznym – w odległych rejonach świata oraz w codziennym byciu podróżniczką/podróżnikiem i zdobywczynią/zdobywcą kontynentów.

Pierwsze dwie części obejmują oryginalne artykuły teoretyczne i badawcze. Trzecia część publikacji, oprócz funkcji poznawczej, pełni też rolę relaksacyjną – zawarte w niej bowiem artykuły zabierają czytelnika w fascynującą podróż do bardzo odmiennych od naszego zakątków świata i pozwalają delektować się barwnymi opowieściami z podróży, wzbogaconymi fotografiami.

Kup tę książkę!


s

Sprawcy i lub ofiary...
ss
 

Publikacja dostępna w wersji drukowanej oraz elektronicznej ebook: wersja papierowa <a href="http://www.impulsoficyna.com.pl/nowosci/sprawcy-i-lub-ofiary-dzialan-pozornych-w-edukacji-szkolnej,1433,epub.html" title="EPUB</lang>">wersja elektroniczna ePub <a href="http://www.impulsoficyna.com.pl/nowosci/sprawcy-i-lub-ofiary-dzialan-pozornych-w-edukacji-szkolnej,1433,mobi.html" title="MOBI</lang>">wersja elektroniczna - Mobi

„Sprawcy i/lub ofiary działań pozornych w edukacji szkolnej” - to pierwszy tytuł z nowej serii pt. „Palące Problemy Edukacji i Pedagogiki” przygotowanej przez Oficynę Wydawniczą Impuls pod red. prof. Marii Dudzikowej i Henryki Kwiatkowskiej. Publikacja inspiruje do krytycznego oglądu rzeczywistości edukacyjnej poprzez pryzmat składanych deklaracji i demaskowanych działań pozornych, obecnych na różnych piętrach funkcjonowania edukacji jako zarządzanego przez liczne agendy systemu.

Autorki publikacji, prof. Maria Dudzikowa i Karina Knasiecka-Falbierska, zauważają: „palące problemy są pilne do zidentyfikowania. Brak reakcji, odroczenie jej czy zaniechanie wyrządza szkody daleko idące w skutkach. Do szczególnie palących problemów wartych głębszych analiz, aniżeli tylko odnotowywanie ich przez badaczy czy publicystów, należą niewątpliwie działania pozorne w edukacji, które nadal są obecne mimo transformacji ustrojowej w naszym kraju. Podejmujący te kwestie w zamieszczonych w tomie tekstach autorzy to zarówno znani teoretycy, jak i dydaktycy akademiccy (nie tylko pedagodzy, ale także poloniści, kulturoznawca, fizyk) i nauczyciele. Tom nasz może także zainteresować nauczycieli praktyków i działaczy oświatowych różnego szczebla, a także publicystów wypowiadających się w kwestiach edukacji.”

Zdaniem prof. Stefana Mieszalskiego, autorki zachęcają do czujnej, wnikliwej i wrażliwej na przejawy pozoru krytycznej obserwacji. „Mamy więc tu do czynienia z pracą, która podejmuje problematykę ważną nie tylko ze względu na walory poznawcze, ale również ze względu na walory społeczne i praktyczne. Jej znaczenia można też upatrywać w inspirowaniu do badawczego penetrowania fenomenu deklaratywności i związanego z nią pozoru w edukacji.”. 

Kilka słów o serii "Palące Problemy Edukacji i Pedagogiki":
Należy pamiętać, że jeśli chce się rozwiązać problem, to trzeba go nazwać. Reakcja na te problemy, a nawet antycypacja powinna być szybka. Najlepiej gdy jest rekcją nie na proces, lecz na jego symptom. To jest czas optymalnego reagowania. Seria wpisuje się właśnie w tę wersję prakseologii. Uwzględnia problemy edukacji i pedagogiki, choć związane są one ze sobą: pierwsze nawiązują do praktyki społecznej, drugie – do kwestii teoretycznych nurtujących naukę o wychowaniu.

Nasza seria, ukazująca się pod patronatem KNP PAN, to książki akademickie (studia, monografie), których intencją jest „dopełnianie” i uaktualnianie podręczników. „Wsadzamy kij w mrowisko”, wywołujemy dyskusje, prowokujemy, próbujemy zaangażować czytelników w zmianę, docieramy nie tylko do akademików, ale również do szerszej sfery publicznej. Podejmując aktualne, palące, gorące problemy edukacji i pedagogiki zakładamy, iż seria stanowić będzie punkt wyjścia dyskusji, a także zachętę do nowych badań.

Maria Dudzikowa, Henryka Kwiatkowska 

Kup tę książkę!

GLK. Informacja nadesłana

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu Księgarskiego,
nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść i zastrzegamy sobie prawo do usunięcia komentarza bez podania przyczyny.
Zasady umieszczania komentarzy w Portalu Księgarskim.
Widzisz naruszenie zasad – zgłoś to redakcji (redakcja@ksiazka.net.pl).

Dodaj komentarzy

Adding an entry to the guestbook
CAPTCHA image for SPAM prevention
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.