fesstiwal słowa w piosence
--

Dla zapracowanej Mamy - chwila wytchnienia z książką audio!

Nowości [25.05.12]

Firma Księgarska Olesiejuk oprócz oferty tradycyjnych książek poleca Państwu serię audiobooków z myślą o Dniu Matki.

Dział Prawo Autorskie sponsoruje ZAIKS

Bernhard Schlink

Lektor. Książka audio CD MP3

Cena: 17,85

Stron: 2, Format: 13,5x19 cm

ISBN: 978-83-7758-073-8, EAN: 9788377580738

Rok wydania: 2011,
Wydawnictwo: Muza S.A.,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: pudełko

Hanna jest piękna, pociągająca i znacznie starsza od piętnastoletniego Michaela, który zakochuje się w niej bez pamięci. Chłopak zaczyna bywać w jej domu. Ich romans szybko przeradza się w namiętność, a częścią miłosnego rytuału staje się wspólne czytanie książek – on zostaje jej lektorem, ona dzięki niemu mniej dotkliwie odczuwa samotność. Pewnego dnia Hanna znika bez śladu.
Mija kilka lat. Michael, już student prawa, spotyka ją na sali sądowej. W trakcie procesu poznaje mroczną przeszłość swojej ukochanej. Stopniowo uświadamia sobie, że Hanna, niegdyś strażniczka w obozie koncentracyjnym, ukrywa prawdę, której wstydzi się bardziej niż popełnionych zbrodni.
Na motywach tej powieści powstał film z Kate Winslet I Ralphem Fiennesem w rolach głównych. Film otrzymał 5 nominacji do Oscara. Kate Winslet, odtwórczyni roli Hanny, zdobyła Złoty Glob i statuetkę Oscara dla najlepszej aktorki 2008 roku.
Czyta: Krzysztof Banaszyk
Czas nagrania: 4 godz. 40 min.


Dan Brown

Zaginiony symbol. Książka audio CD MP3

Cena: 21,50

Stron: 2, Format: 14x19 cm

ISBN: 978-83-7659-883-3, EAN: 9788376598833

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: książki audio, sensacja, kryminał,
Oprawa: etui kartonowe

W 1991 roku w sejfie dyrektora CIA umieszczono dokument, który spoczywa tam bezpiecznie do dziś. Tajemniczy tekst zawiera wzmianki o pradawnym portalu i nieznanym miejscu znajdującym się pod ziemią.
Tymi słowami rozpoczyna się "sequel" najsłynniejszej, najbardziej kontrowersyjnej powieści XXI wieku. Książki, na którą czytelnicy musieli poczekać aż 6 lat! Jej bohater, historyk i badacz symboli Robert Langdon, wkracza w świat sekretów masońskiego Waszyngtonu i zaginionej ezoterycznej mądrości.

Langdon zostaje niespodziewanie wezwany do Waszyngtonu, aby na prośbę swojego przyjaciela Petera Solomona, prominentnego członka loży masońskiej, wygłosić odczyt na Kapitolu. Kiedy dociera na miejsce, okazuje się, że zaproszenie było starannie przygotowaną pułapką. Na wieczór nie zaplanowano żadnego odczytu. Pośrodku historycznej Rotundy ktoś umieścił odciętą dłoń Petera z wytatuowanymi symbolami i masońskim pierścieniem. To mistyczne zaproszenie do zaginionego świata skrywającego tajemną wiedzę.
Chcąc uratować porwanego przyjaciela, Robert musi przyjąć zaproszenie i odnaleźć starożytny portal położony gdzieś na terenie miasta. Ma na to zaledwie kilkanaście godzin. Rozpoczyna się szalony wyścig z czasem - tropem zaszyfrowanych wskazówek ukrytych w kwadratach magicznych, w Melancholii Albrechta Dürera, słynnej rzeźbie Kryptos zdobiącej siedzibę CIA i na gigantycznym białym obelisku upamiętniającym prezydenturę Jerzego Waszyngtona. Przez tajemne komnaty i świątynie do miejsc, które skrywają prastare sekrety loży masońskiej...
Powieść czyta: Jacek Rozenek.
Czas trwania: 18:04 h.


Danuta Wałęsa

Marzenia i tajemnice. Książka audio CD MP3

Cena: 28,50

Stron: 2, Format: 14x18,5 cm

ISBN: 978-83-08-04843-6, EAN: 9788308048436

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie,
Kategorie: książki audio, dzienniki, pamiętniki, biografie, listy, wspomnienia,
Oprawa: etui kartonowe

PANI PREZYDENTOWA PRZERYWA MILCZENIE

Bardzo osobista, szczera opowieść o życiu, miłości, rodzinie i politycznych przemianach. Z wspomnień wyłania się portret odważnej i mądrej kobiety, która pragnęła miłości i rodzinnego szczęścia, a znalazła się w centrum rewolucyjnych wydarzeń, które przetaczały się przez Polskę i jej małą kuchnię na gdańskim blokowisku. Często ponad siły zmęczona, pod nieobecność męża, który tworzył ruch Solidarności, Danuta była podporą rodziny. Śmiała, otwarta na ludzi, teraz, kiedy spełniła się jako matka i żona, znalazła czas dla siebie i dała światu opowieść o wielkiej historii i własnej rodzinie.

Mirosława Danuta Wałęsa, żona legendarnego Lecha Wałęsy - przywódcy "Solidarności" i Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, matka ośmiorga dzieci i działaczka społeczna.W imieniu męża odbierała w grudniu 1983 roku Pokojową Nagrodę Nobla, Jako Pierwsza Dama została także honorowym patronem Fundacji "Sprawni Inaczej" oraz Laureatką Nagrody prasowej. Jest honorowym prezesem gdańskiej Fundacji na Rzecz Rozwoju Kultury. Członek Honorowej Rady Konkurs Darboven Idee Grant dla Kobiet Przedsiębiorczych oraz Rady Honorowej International Centre for Missing and Exploited Children.


Erich Segal

Opowieść miłosna. Książka audio CD MP3

Cena: 21,36

Stron: 2, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 978-83-7359-749-5, EAN: 9788373597495

Rok wydania: 2008,
Wydawnictwo: Albatros / Olesiejuk,
Kategorie: książki audio, romans,
Oprawa: etui plastikowe

Najsłynniejsza opowieść miłosna naszych czasów! Oliver Barrett IV jest studentem prawa na Harvardzie. Jenny Cavilleri uczy się w konserwatorium muzycznym żeńskiego college`u Radcliffe. On ma bogatych rodziców, którzy chcą, by syn poślubił dziewczynę o tym samym statusie społecznym. Ona pochodzi z biednej rodziny robotniczej. On lubi sport, ona kocha muzykę. Ona jest katoliczką, on jest niewierzący. Dzieli ich wszystko, a łączy miłość, dla której nie ma barier. Ale ich szczęście potrwa za krótko..


Harlan Coben

Jedyna szansa. Książka audio CD MP3

Cena: 21,36

Stron: 2, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 978-83-7359-739-6, EAN: 9788373597396

Rok wydania: 2008,
Wydawnictwo: Albatros / Olesiejuk,
Kategorie: książki audio, powieść, sensacja, kryminał,
Oprawa: etui plastikowe

"Kiedy trafiła mnie pierwsza kula, pomyślałem o swojej córce..." Chirurg plastyczny Marc Seidman - człowiek, który nie miał wrogów - zostaje postrzelony we własnym domu i zapada w śpiączkę. Po kilkunastu dniach budzi się w szpitalu i dowiaduje się, że jego żona nie żyje, a sześciomiesięczna córka Tara zniknęła bez śladu. Policja podejrzewa go o udział w zbrodni. Otrzymawszy pocztą żądanie zapłaty okupu w wysokości dwóch milionów dolarów, Marc reaguje jak praworządny obywatel - informuje FBI. Pieniądze zostają przekazane, lecz porywacze nie oddają dziecka. Mija osiemnaście miesięcy, śledztwo utyka w martwym punkcie. Nieoczekiwanie porywacze ponownie nawiązują kontakt. Marc jest gotów na wszystko, by odnaleźć Tarę..."


Harlan Coben

Tylko jedno spojrzenie. Książka audio CD MP3

Cena: 21,36

Stron: 2, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 978-83-7359-742-6, EAN: 9788373597426

Rok wydania: 2008,
Wydawnictwo: Albatros / Olesiejuk,
Kategorie: książki audio, powieść, sensacja, kryminał,
Oprawa: etui plastikowe

Ustabilizowane życie Grace Lawson rozpada się w chwili, gdy na jednej z odbitek odebranych od miejscowego fotografa rozpoznaje swojego męża. Twarz stojącej obok niej dziewczyny jest przekreślona. Fotografia wygląda na zrobioną przed laty. Jakim cudem znalazła się wśród zdjęć rodzinnych? Jack zaprzecza, by miał z nią coś wspólnego. Krótko potem wychodzi z domu i znika. Razem z nim znika także tajemnicza odbitka. Grace rozpoczyna poszukiwania męża, który, jak się okazuje, został porwany. Ktoś grozi jej dzieciom. Grace nie wie, komu może zaufać - wydaje się, że wszyscy jej znajomi i przyjaciele mają coś do ukrycia. Próbuje dotrzeć do prawdy. Trop prowadzi do tragicznych wydarzeń sprzed wielu laty, gdy cudem uszła z życiem ze strzelaniny, jaka wybuchła na koncercie rockowym. Czyta Jacek Rozenek.


Harlan Coben

Bez pożegnania. Książka audio CD MP3

Cena: 21,36

Stron: 2, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 978-83-7359-741-9, EAN: 9788373597419

Rok wydania: 2008,
Wydawnictwo: Albatros / Olesiejuk,
Kategorie: książki audio, powieść, sensacja, kryminał,
Oprawa: etui plastikowe

\Trzy dni przed śmiercią matka wyznała - to były niema jej ostatnie słowa - że mój brat wciąż żyje\". To szokujące wyznanie wprowadza niepokój i chaos w życie Willa Kleina. Przed jedenastu laty rodziny brat Willa, Ken, zamordował jego byłą sympatię Julię. Ścigany międzynarodowymi listami gończymi, dosłownie zapadł się pod ziemię. Z czasem rodzina uznała go za zmarłego. Przeglądając dokumenty rodziców, Will natrafia na świeżo zrobione zdjęcie Kena. Wkrótce potem znika Sheila - kobieta, którą zamierzał poślubić. Coraz więcej poszlak wskazuje, że nie była osobą, za którą się podawała. FBI poszukuje jej jako głównej podejrzanej w sprawie o podwójne zabójstwo. Co łączy Sheilę z serią morderstw i sprawą sprzed jedenastu lat? Czy ona też padła ofiarą zabójcy? Tylko dotarcie do prawdy zapewni Willowi spokój..."


Harlan Coben

Niewinny. Książka audio CD MP3

Cena: 21,36

Stron: 2, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 978-83-7359-738-9, EAN: 9788373597389

Rok wydania: 2008,
Wydawnictwo: Albatros / Olesiejuk,
Kategorie: książki audio, powieść, sensacja, kryminał,
Oprawa: etui plastikowe

Dziewięć lat po wyjściu z więzienia Matt Hunter nadal wraca myślami do owego strasznego wieczoru, kiedy w przypadkowej bójce zabił człowieka. Wydarzenie to kładzie się cieniem na jego życiu i relacjach rodzinnych... ale w końcu wszystko ponownie zmierza ku szczęśliwej przyszłości. Świeżo poślubiona, kochająca go żona Olivia spodziewa się dziecka, kariera prawnicza Matta nabiera rozpędu. Wydaje się, że nic nie zakłóci idylli - do czasu, kiedy małżonkowie decydują się kupić nowy telefony komórkowe wyposażone w funkcję przekazu wideo. Olivia wyjeżdża służbowo. Kilka godzin później w komórce Matta pojawia się wiadomość wysłana z telefonu żony. Na krótkim filmiku widać Olivię i nieznanego mężczyznę w pokoju hotelowym... To dopiero początek serii zagadkowych zdarzeń... Czyta Jacek Rozenek.


Ian McEwan

Na plaży Chesil. Książka audio CD MP3

Cena: 21,36

Stron: 2, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 978-83-7359-889-8, EAN: 9788373598898

Rok wydania: 2008,
Wydawnictwo: Albatros / Olesiejuk,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: etui plastikowe

Najnowszy bestseller autora „Pokuty” i „Dziecka w czasie”. Niezwykle subtelna opowieść o nocy poślubnej u progu rewolucji seksualnej. O tym, ile w życiu znaczą niewypowiedziane słowa i nieuczynione gesty Czerwiec 1962 roku. Para nowożeńców przybywa do hoteliku na południowym wybrzeżu Anglii, aby spędzić tam noc poślubną. Florence, córka biznesmena i filozofki, jest utalentowaną skrzypaczką marzącą o założeniu własnego kwartetu smyczkowego. Edward to zdolny absolwent historii, interesujący się wpływem wielkich ludzi na kształt dziejów. Oboje z niepokojem myślą o chwili, gdy skonsumują swoje małżeństwo - ona boi się fizycznego zbliżenia, on obawia się, że nie sprosta czekającemu go zadaniu. Niemożność pokonania barier, nieumiejętność rozmowy o wspólnych problemach, doprowadzą do dramatu... Książkę czyta Marian Opania.


Ian McEwan

Pokuta. Książka audio CD MP3

Cena: 21,36

Stron: 2, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 978-83-7359-735-8, EAN: 9788373597358

Rok wydania: 2008,
Wydawnictwo: Albatros / Olesiejuk,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: etui plastikowe

Powieść o wielowarstwowej fabule poruszająca tematy miłości, wojny, grzechu i odkupienia. Kawał wyśmienitej prozy przez wielu krytyków uznany za arcydzieło, odkrywający meandry ludzkiej świadomości. W pewien upalny ranek 1935 roku trzynastoletnia Briony Tallis jest przypadkowym świadkiem sceny miłosnej pomiędzy młodym Robbiem a swoją starszą siostrą Cecillą. Wyobraźnia dziewczynki podsuwa jej różne interpretacje tego wydarzenia, co prowadzi do tragedii. Następuje rozpad rodziny, a niewinny człowiek trafia więzienia. Wybucha II wojna światowa, Briony zostaje pielęgniarką, stawia pierwsze kroki jako pisarka. Zdaje sobie sprawę z wyrządzonego przez siebie zła... Książkę czytają Zbigniew Zapasiewicz i Olga Sawicka.


James Patterson, Peter de Jonge

Droga przy plaży. Książka audio CD MP3

Cena: 21,36

Stron: 2, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 978-83-7359-897-3, EAN: 9788373598973

Rok wydania: 2008,
Wydawnictwo: Albatros / Olesiejuk,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: etui plastikowe

Tom Dunleavy prowadzi jednoosobową firmę adwokacką w bajecznie bogatym kurorcie East Hampton, zamieszkałym przez milionerów i gwiazdy filmowe. Głównym zajęciem byłego koszykarza jest rzucanie papierowymi kulami do kosza na śmieci. Do czasu. Na terenie jednej z posiadłości policja odnajduje zwłoki trzech białych surferów, zabitych strzałami w głowę. Podejrzanym jest czarnoskóra gwiazda NBA, Dante Halleyville. Wierząc w niewinność przyjaciela, Tom podejmuje się obrony Dantego, wspólnie ze swoją byłą dziewczyną Kate Costello, która właśnie zrezygnowała z pracy w renomowanej kancelarii prawniczej na Manhattanie. Muszą stawić czoła zmowie milczenia, rasowym uprzedzeniom i skorumpowanej policji. Jeśli nawet oczyszczą Dantego z zarzutów, pozostanie jeszcze jedno pytanie - kto zabił? Książkę czyta Zbigniew Zapasiewicz.


Janusz L. Wiśniewski

Na fejsie z moim synem. Książka audio CD MP3

Cena: 21,36

Stron: 2, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 978-83-63387-02-0, EAN: 9788363387020

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Wielka Litera,
Kategorie: książki audio, powieść, literatura polska,
Oprawa: etui kartonowe

Najbardziej osobista książka autora S@motności w Sieci.
Nieżyjąca matka, Irena Wiśniewska, pisze z czeluści piekielnych do swojego ukochanego syna Janusza. Pisze na Facebooku, a jej wpisy układają się w intymną, fascynującą opowieść, gdzie rodzinne historie przeplatają się z wywodami o Bogu, nauce, sztuce... Dopiero teraz, na fejsie, mogą powiedzieć sobie wszystko. Ten zapis wzajemnej tęsknoty jest próbą dokończenia przerwanej śmiercią rozmowy, w której nie ma już tabu.
Audiobook w znakomitej interpretacji Grażyny Barszczewskiej.
Czas nagrania: 14 h 40 min.


Joanna Chmielewska

Kocie worki. Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej. Książka + CD

Cena: 2,86

Stron: 30, Format: 15x14 cm

ISBN: 978-83-61226-97-0, EAN: 9788361226970

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Elipsa,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: oprawa twarda

- Dlaczego akurat kobiety czytają Chmielewską? - Tego nie wiem, ale wiem, że one naprawdę ją czytają i od lat to się nie zmieniło. Jestem pewna, że te słuchowiska też znajdą swoich amatorów i nawet nie muszę nikogo do tego zachęcać. Państwo sami zachęcici


Joanna Chmielewska

Pech. Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej. Książka + CD

Cena: 2,86

Stron: 30, Format: 15x14 cm

ISBN: 978-83-61226-98-7, EAN: 9788361226987

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Elipsa,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: oprawa twarda

W "Pechu" pisarka z wyraźną, bijącą w oczy z wielu kartek, lubością puszcza wodze genealogicznej rozpuście, każąc czytelnikom współuczestniczyć w złożonej siatce mnogich kombinacji występujących wśród rodu Godlewskich. (Tadeusz Lewandowski) Powieść czyta Joanna Trzepiecińska, Sonia Bohosiewicz, Adam Ferency, Marcin Troński.


Joanna Chmielewska

Boczne drogi. Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej. Książka + CD

Cena: 2,86

Stron: 30, Format: 15x14 cm

ISBN: 978-83-61226-96-3, EAN: 9788361226963

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Elipsa,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: oprawa twarda

"Boczne drogi" trzeba brać oczywiście na wyobraźnię, ale też należy szczególnie uważnie łowić tekst uchem. W przeciwnym razie, bardzo wiele z komizmu tej pogodnej opowieści,z polska prowincją odciśniętą w tle (nie tylko w tle!) przepada i czeźnie. Sytuacja chyba wymarzona przy tworzeniu adaptacji przeznaczonej specjalnie do słuchania. (Tadeusz Lewandowski). Powieść czyta Adam Ferency, Anna Seniuk, Magdalena Wójcik, Grażyna Barszczewska


Joanna Chmielewska

Romans wszech czasów. Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej. Książka + CD

Cena: 2,86

Stron: 30, Format: 15x14 cm

ISBN: 978-83-61226-95-6, EAN: 9788361226956

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Elipsa,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: oprawa twarda

„Romans wszech czasów” ukazał się w roku 1975, od razu zresztą zaskarbiając sobie entuzjazm pań chętnych, by je dotykał jakiś nieziemskiej urody zaklinacz kobiet ale i innych osób spragnionych wielkiej miłości. Do dziś zresztą wywołuje entuzjastyczne westchnienia w niejednej piersi, gotowej poddać się czarowi jakiegoś kolejnego Marka. Powieść czyta Arkadiusz Bazak, Kazimierz Kaczor, Danuta Stenka, Henryk Talar.


Joanna Chmielewska

Najstarsza prawnuczka. Część 1. Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej. Książka + CD

Cena: 2,86

Stron: 30, Format: 15x14 cm

ISBN: 978-83-61226-99-4, EAN: 9788361226994

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Elipsa,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: oprawa twarda

"W tym miejscu niebotycznie zirytowana prawnuczka pomyślała, że za pomocą ulubionego zielonego atramentu mogła prababcia bez obawy przelewać na papier najkrwawsze nawet tajemnice. Gdyby nie jej własna, Justyny, obowiązkowość, wzmożona upodobaniem do historii, światła dziennego z pewnością by nie ujrzały i żywa dusza o niczym by się nie dowiedziała, nawet gdyby babcia prababci własną ręką wymordowała pół powiatu." - fragment powieści. Obsada: Barbara Krafftówna, Teresa Lipowska, Adam Ferency.


Joanna Chmielewska

Najstarsza prawnuczka. Część 2. Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej. Książka + CD

Cena: 2,86

Stron: 30, Format: 15x14 cm

ISBN: 978-83-7640-000-6, EAN: 9788376400006

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Elipsa,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: oprawa twarda

"W tym miejscu niebotycznie zirytowana prawnuczka pomyślała, że za pomocą ulubionego zielonego atramentu mogła prababcia bez obawy przelewać na papier najkrwawsze nawet tajemnice. Gdyby nie jej własna, Justyny, obowiązkowość, wzmożona upodobaniem do historii, światła dziennego z pewnością by nie ujrzały i żywa dusza o niczym by się nie dowiedziała, nawet gdyby babcia prababci własną ręką wymordowała pół powiatu." - fragment powieści. Obsada: Barbara Krafftówna, Sławomira Łozińska, Małgorzata Niemirska.


Joanna Chmielewska

Wielki diament. Część 3. Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej. Książka + CD

Cena: 2,86

Stron: 30, Format: 15x14 cm

ISBN: 978-83-61226-94-9, EAN: 9788361226949

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Elipsa,
Kategorie: książki audio, powieść, Cena 3.99,
Oprawa: oprawa twarda

Intryga tej powieści Joanny Chmielewskiej rozpoczyna się w kolonialnych Indiach XIX wieku, gdzie prawowitym właścicielom zostaje skradziony tytułowy wielki diament. Cenny kamień wędruje przez rozmaite ręce i epoki, aby odnaleźć się współcześnie w pewnej polskiej rodzinie. Obsada: Dorota Segda, Damian Damięcki, Krzysztof Wakuliński.


Joanna Chmielewska

Nieboszczyk mąż. Część 1. Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej

Cena: 2,86

Stron: 30, Format: 15x14 cm

ISBN: 978-83-7640-003-7, EAN: 9788376400037

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Elipsa,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: oprawa twarda

- Jak się Panu podoba sposób rozwiązywania problemów małżeńskich proponowanych przez Joannę Chmielewską? Jest bardzo krańcowy (śmiech). Na szczęście wszystko jest utrzymane w aurze komediowej i nie ma w tej historii niczego krwiożerczego, zwłaszcza, że ni


Joanna Chmielewska

Przeklęta bariera. Część 1. Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej. Książka + CD

Cena: 2,86

Stron: 30, Format: 15x14 cm

ISBN: 978-83-7640-001-3, EAN: 9788376400013

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Elipsa,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: oprawa twarda

Młoda wdowa (lat 25 mniej więcej) zdąża do Paryża, by zamknąć kwestie spadkowe. Zatrzymuje się na nocleg w zajeździe, a rankiem... jest co prawda w tym samym zajeździe, ale sto lat później. Nadal jednak zdąża do Paryża, by zamknąć kwestie spadkowe. Zszokowani przeniesieniem w czasie, szybko odkrywamy, że to jednak ta sama, wyśmienita jak zawsze Chmielewska - już po kilkunastu stronach pojawia się czarny charakter (w obu "czasoprzestrzeniach") i pierwsze morderstwo. Jest też cudowny mężczyzna i wielka miłość. Czyli standard chmielewszczyzny, ale smakuje powalająco świeżo. Obsada: Maja Ostaszewska, Anna Dereszowska, Krzysztof Banaszyk.


Joanna Chmielewska

Przeklęta bariera. Część 2. Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej. Książka + CD

Cena: 2,86

Stron: 30, Format: 15x14 cm

ISBN: 978-83-7640-002-0, EAN: 9788376400020

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Elipsa,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: oprawa twarda

Młoda wdowa (lat 25 mniej więcej) zdąża do Paryża, by zamknąć kwestie spadkowe. Zatrzymuje się na nocleg w zajeździe, a rankiem... jest co prawda w tym samym zajeździe, ale sto lat później. Nadal jednak zdąża do Paryża, by zamknąć kwestie spadkowe. Zszokowani przeniesieniem w czasie, szybko odkrywamy, że to jednak ta sama, wyśmienita jak zawsze Chmielewska - już po kilkunastu stronach pojawia się czarny charakter (w obu "czasoprzestrzeniach") i pierwsze morderstwo. Jest też cudowny mężczyzna i wielka miłość. Czyli standard chmielewszczyzny, ale smakuje powalająco świeżo. Obsada: Maja Ostaszewska, Anna Dereszowska, Krzysztof Gosztyła.


Joanna Chmielewska

Wielki diament. Część 1. Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej. Książka + CD

Cena: 2,86

Stron: 30, Format: 15x14 cm

ISBN: 978-83-61226-92-5, EAN: 9788361226925

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Elipsa,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: oprawa twarda

Intryga tej powieści Joanny Chmielewskiej rozpoczyna się w kolonialnych Indiach XIX wieku, gdzie prawowitym właścicielom zostaje skradziony tytułowy wielki diament. Cenny kamień wędruje przez rozmaite ręce i epoki, aby odnaleźć się współcześnie w pewnej polskiej rodzinie. Obsada: Anna Seniuk, Kazimierz Kaczor, Janusz Zakrzewski.


Joanna Chmielewska

Wielki diament. Część 2. Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej. Książka + CD

Cena: 2,86

Stron: 30, Format: 15x14 cm

ISBN: 978-83-61226-93-2, EAN: 9788361226932

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Elipsa,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: oprawa twarda

Intryga tej powieści Joanny Chmielewskiej rozpoczyna się w kolonialnych Indiach XIX wieku, gdzie prawowitym właścicielom zostaje skradziony tytułowy wielki diament. Cenny kamień wędruje przez rozmaite ręce i epoki, aby odnaleźć się współcześnie w pewnej polskiej rodzinie. Obsada: Dorota Segda, Damian Damięcki, Krzysztof Wakuliński.


Joanna Chmielewska

Złota mucha. Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej. Książka + CD

Cena: 2,86

Stron: 30, Format: 15x14 cm

ISBN: 978-83-7640-005-1, EAN: 9788376400051

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Elipsa,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: oprawa twarda

Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej w wyborowej obsadzie. Akcja powieści toczy się, pomijając ważne retrospekcje, współcześnie, w środowisku znawców, producentów i kolekcjonerów bursztynu. Joanna wpada na trop afery kryminalnej związanej z pięknym okazem jantaru, w którym tkwi tytułowa złota mucha. Z klejnotem łączy się mroczna sprawa zabójstwa sprzed lat. Bohaterka postanawia wyjaśnić, co się kiedyś stało na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, tuż obok rosyjskiej granicy. W rezultacie wędruje przez rybackie wioski, Gdańsk i Warszawę tropiąc po swojemu złoczyńców.


Joanna Chmielewska

Depozyt część 1. Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej. Książka + CD

Cena: 2,86

Stron: 30, Format: 15x14 cm

ISBN: 978-83-7640-010-5, EAN: 9788376400105

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Elipsa,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: oprawa twarda

Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej "Depozyt" część 1. Kolejna już powieść autorki najpopularniejszych polskich kryminałów, Joanny Chmielewskiej. Jak zawsze wierny czytelnik znajdzie tutaj sensację, intrygę, dużą dawkę doskonałego humoru, a przede wszystkim wspaniałą zabawę. Bohater powieści zrobił niezwykle udany interes, zarobił olbrzymie pieniądze, po czym stracił pamięć. Gdy Henryk Karpiowski odnajduje ukryty depozyt i trafia na ślad swojej przeszłości, akcja może rozpocząć się na dobre, a jest jak zawsze w książkach tej autorki wartka i zaskakująca. Obsada: Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Kowalewski, Krystyna Tkacz.


Joanna Chmielewska

Depozyt część 2. Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej. Książka + CD

Cena: 2,86

Stron: 30, Format: 15x14 cm

ISBN: 978-83-7640-011-2, EAN: 9788376400112

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Elipsa,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: oprawa twarda

Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej "Depozyt" część 2. Kolejna już powieść autorki najpopularniejszych polskich kryminałów, Joanny Chmielewskiej. Jak zawsze wierny czytelnik znajdzie tutaj sensację, intrygę, dużą dawkę doskonałego humoru, a przede wszystkim wspaniałą zabawę. Bohater powieści zrobił niezwykle udany interes, zarobił olbrzymie pieniądze, po czym stracił pamięć. Gdy Henryk Karpiowski odnajduje ukryty depozyt i trafia na ślad swojej przeszłości, akcja może rozpocząć się na dobre, a jest jak zawsze w książkach tej autorki wartka i zaskakująca. Obsada: Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Kowalewski, Krystyna Tkacz, Sławomira Łozińska.


Joanna Chmielewska

Nieboszczyk mąż. Część 2. Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej . Książka + CD

Cena: 2,86

Stron: 30, Format: 15x14 cm

ISBN: 978-83-7640-004-4, EAN: 9788376400044

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Elipsa,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: oprawa twarda

Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej "Nieboszczyk mąż" część 2. Jeść albo nie jeść - oto jest pytanie?! (Nie)Boszczyk mąż wprowadza nas w zawiłości zbrodni... gastronomicznej. Perypetie studentki prawa, jej świetnie gotującej ciotki i łasego nie tylko na pieniądze wuja wikłają się w przezabawny splot obyczajowo-romansowo-kryminalny. Obsada: Wojciech Malajkat, Ewa Wiśniewska, Marian Opania.


Joanna Chmielewska

Wszyscy jesteśmy podejrzani. Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej. Książka + CD

Cena: 2,86

Stron: 30, Format: 15x14 cm

ISBN: 978-83-7640-008-2, EAN: 9788376400082

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Elipsa,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: oprawa twarda

Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej "Wszyscy jesteśmy podejrzani". "Przede mną nie musisz udawać idiotki - powiedział diabeł złośliwie. Obydwoje dobrze wiemy, co cię tak pcha do tego śledztwa. Nie tylko Zbyszek, nie tylko... Gdyby prokurator był stary, zezowaty, koślawy, tobyś od razu była mniej zainteresowana..." Obsada: Agata Kulesza, Agnieszka Warchulska, Krzysztof Kowalewski.


Joanna Chmielewska

Krowa niebiańska. Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej. Książka + CD

Cena: 2,86

Stron: 30, Format: 15x14 cm

ISBN: 978-83-7640-009-9, EAN: 9788376400099

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Elipsa,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: oprawa twarda

Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej "Krowa Niebiańska". „Powieść, której akcja dzieje się w kasynie i na obrzeżach świata mafijnego. Bohaterka dość mimowolnie staje się dużym kłopotem dla szefów organizacji przestępczych, nie są oni jednak w stanie usunąć tego zagrożenia, kierowanego ręką losu ...” Obsada: Joanna Trzepiecińska, Eugenia Herman, Kazimierz Kaczor.


Joanna Chmielewska

Zapalniczka. Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej. Książka + CD

Cena: 2,86

Stron: 30, Format: 15x14 cm

ISBN: 978-83-7640-006-8, EAN: 9788376400068

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Elipsa,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: oprawa twarda

Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej "Zapalniczka". "Zostałam grzecznie poproszona o zamknięcie gęby i zapewne słusznie. Ciężar pierwszych wyjaśnień wzięła na siebie Małgosia, później wtrąciła się Julita, następnie pan Ryszard. Kiedy dopuszczono mnie do głosu, Sobiesław patrzył już zupełnie inaczej i słuchał z żywym zainteresowaniem, podszytym lekką zgrozą. Wziął do ręki zapalniczkę i obejrzał ją ze wszystkich stron. - Więc to państwo go znaleźli... - popatrzył na Julitę. - Siostra opisywała panią chyba jakoś inaczej... I rzeczywiście, rozumiem, wmieszali się państwo w zbrodnię wyłącznie przez ten przedmiot... - I w dodatku to wcale nie jest ten przedmiot, tylko inny - przypomniałam z irytacją. - Skąd to się w ogóle wzięło u pańskiego brata? To nie jest rzecz na każdym kroku spotykana...” Obsada: Bronisław Cieślak, Katarzyna Zielińska, Dorota Landowska, Maria Seweryn.


Joanna Chmielewska

Studnie przodków. Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej. Książka + CD

Cena: 2,86

Stron: 30, Format: 15x14 cm

ISBN: 978-83-7640-007-5, EAN: 9788376400075

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Elipsa,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: oprawa twarda

Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej "Studnie przodków".   „Roku pańskiego 1876 szesnastoletnia Katarzyna Bolnicka uciekła z domu. Ściślej mówiąc, nie z własnego domu, ale z wytwornej siedziby swoich hrabiowskich pociotków, gdzie nabierała ogłady i uczyła się eleganckich manier. Nakichawszy na ogładę i maniery, zmyliła straże i późną nocą wylazła przez okno w ogrodzeniu. Za dziurą czekał dziarski młodzian, dzierżący krótko przy pysku zniecierpliwione konie, łatwo zatem odgadnąć, po co Katarzyna uciekła...” Obsada: Magda Cielecka, Joanna Jędryka, Leon Charewicz, Grzegorz Wons.


Joanna Chmielewska

Całe zdanie nieboszczyka. Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej. Książka + CD

Cena: 2,86

Stron: 30, Format: 15x14 cm

ISBN: 978-83-61226-87-1, EAN: 9788361226871

Rok wydania: 2008,
Wydawnictwo: Elipsa,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: oprawa twarda

Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej w wyborowej obsadzie. „Całe zdanie nieboszczyka” to czwarta z kolei powieść Chmielewskiej. Obsada: Joanna Trzepiecińska, Wiktor Zborowski, Krzysztof Wakuliński.


Joanna Chmielewska

Krokodyl z kraju Karoliny. Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej. Książka + CD

Cena: 2,86

Stron: 30, Format: 15x14 cm

ISBN: 978-83-61226-88-8, EAN: 9788361226888

Rok wydania: 2008,
Wydawnictwo: Elipsa,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: oprawa twarda

Pierwodruk książkowy ukazał się w roku 1969, jako trzeci z kolei tytuł autorstwa Joanny Chmielewskiej. I od tego czasu, nieodmiennie, ów tom zaliczany jest przez miłośników twórczości pisarki do jej Arcykanonu. Nic w tym dziwnego. Potwierdził on bowiem nie tylko rosnącą błyskawicznie, z powieści na powieść, popularność autorki, ale przyniósł też ugruntowanie podstawowego zarysu świata, jaki będzie odtąd bardzo długo, do dziś właściwie, towarzyszyć każdemu utworowi Chmielewskiej. Stał się także czymś w rodzaju granatu, rzuconego niczym wyzwanie, w stronę tradycyjnych obyczajów i obowiązujących w momencie wydania norm społecznych. Obsada: Anna Dereszowska, Jacek Braciak, Krzysztof Wakuliński.


Joanna Chmielewska

Wszystko czerwone. Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej. Książka + CD

Cena: 2,86

Stron: 30, Format: 15x14 cm

ISBN: 978-83-61226-89-5, EAN: 9788361226895

Rok wydania: 2008,
Wydawnictwo: Elipsa,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: oprawa twarda

Dziejąca się a Dani powieść, poświęcona polskim emigrantom oraz innym przybyszom z cudnego kraju nad Wisłą, zebranym na kryminalnym posiadzie u słynnej Alicji, odzwierciedla stan ducha, jaki panował wówczas wówczas w narodzie. Wówczas, czyli gdzieś na przełomie lat siedemdziesiątych siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Obsada: Anna Seniuk, Ewa Ziętek, Joanna Jeżewska, Magdalena Różczka.


Joanna Chmielewska

Klin. Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej. Książka + CD

Cena: 2,86

Stron: 30, Format: 15x14 cm

ISBN: 978-83-61226-90-1, EAN: 9788361226901

Rok wydania: 2008,
Wydawnictwo: Elipsa,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: oprawa twarda

Joanna Chmielewska o KLINIE powiada, ze jej pierwsza powieść narodziła się z pomyłek telefonicznych. Dziś podobne usterki maszyn, jak te które napędzały akcję KLINA, zdarzają się radykalnie rzadziej... jednak cała zasada intrygi do dziś zostaje bez zmian. Każdemu z nas może się przecież zdarzyć, że wciśnie raz albo drugi błędny numer, prawda? Rezultaty zaś bywają całkowicie nieprzewidywalne... Obsada: Danuta Stenka, Henryk talar, Joanna Koroniewska, Marek Frąckowiak.


Joanna Chmielewska

Dzikie białko. Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej. Książka + CD

Cena: 2,86

Stron: 30, Format: 15x14 cm

ISBN: 978-83-61226-91-8, EAN: 9788361226918

Rok wydania: 2008,
Wydawnictwo: Elipsa,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: oprawa twarda

Dzikie białko to powieść o specyficznej konstrukcji. Wszystko zaczyna sie od nader skomplikowanych epizodów, osnutych wokół zabójstwa łosia. Przy czym ogromne znaczenie dla przebiegu fabuły mają względy techniczne, zwłaszcza pomiary terenowe oraz zbudowanie zespołu środków technicznych i logistycznych, jakimi następnie posłużą się bohaterowie utworu – architekci z jednego z warszawskiego biura. Obsada: Andrzej Kopiczyński, Kazimierz Kaczor, Marta Lipińska, Marek Siudym.


Joanna Chmielewska

Lesio. Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej. Książka + CD

Cena: 2,86

Stron: 30, Format: 15x14 cm

ISBN: 978-83-61226-86-4, EAN: 9788361226864

Rok wydania: 2008,
Wydawnictwo: Elipsa,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: oprawa twarda

Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej w wyborowej obsadzie. „Lesio” to piąta z kolei powieść Chmielewskiej. Kiedy się ukazała, pani Joanna już od trzech lat była zawodowa pisarką, wcześniej porzuciwszy pracę architekta. Książka należy do klasyki stworzonego przez autorkę podgatunku zwanego „kryminałem z przymrużeniem oka”. Chyba każdy czytający Polak kojarzy ten tytuł i główną postać z prozą Joanny Chmielewskiej. Akcja toczy się w miejscu, gdzie pisarka przez lata pracowała, a główne postacie mają swoje pierwowzory. Obsada: Danuta Stenka, Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Kowalewski, Wiktor Zborowski.


John Grisham

Firma. Książka audio CD MP3

Cena: 24,20

Stron: 2, Format: 13,5x18,5 cm

ISBN: 978-83-7659-882-6, EAN: 9788376598826

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: książki audio, powieść, sensacja, kryminał,
Oprawa: etui kartonowe

Mitchell McDeere skończył prawo na Harvardzie i przebiera w ofertach pracy. Jedna z nich - bijąca na głowę atrakcyjnością inne - pochodzi z niedużej firmy adwokackiej z Memphis, której właściciele oferują nie tylko najwyższe wynagrodzenie i świetny system premii, ale i dużo dodatkowych bonusów. Mitch decyduje się podjąć pracę w firmie i przenosi się do Memphis. Powoli orientuje się, że coś jest nie tak. Wynajęty przez Mitcha prywatny detektyw, Eddy Lomax, bada sprawę. W wyniku dochodzenia Mitch podejmuje współpracę z FBI i dowiaduje się, że wszyscy wspólnicy są na liście płac mafii, która używa kancelarii do prania brudnych pieniędzy. Jeśli wyda się, że Mitch współpracuje z FBI, będzie to oznaczało wyrok śmierci. Rozpoczyna się gra o życie.
Czyta: Krzysztof Globisz.
Czas trwania: 16h 44min.


Joseph Heller

Paragraf 22. Książka audio CD MP3

Cena: 24,20

Stron: 2, Format: 13,5x18,5 cm

ISBN: 978-83-7359-994-9, EAN: 9788373599949

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: etui kartonowe

Jedna z najwybitniejszych powieści amerykańskich XX wieku, a zarazem najsłynniejsza powieść o II wojnie światowej. Utrzymana w poetyce czarnego humoru, ukazuje bezsens wojny i armii jako instytucji, wyjaśnia mechanizmy społeczne rządzące się logiką absurdu. Jej bohaterowie to zbiorowisko wariatów, fanatyków, idiotów i oportunistów, ale nade wszystko ludzi, którzy pragną jednego – by przeżyć. Oficjalnie w amerykańskim wojsku nie ma miejsca dla wariatów, jest jednak mały kruczek – osławiony „paragraf 22”...
Czyta: Krzysztof Globisz.
Czas trwania: 20h 24min.


Katarzyna Michalak

Poczekajka. Książka audio CD MP3

Cena: 21,36

Stron: 2, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 978-83-7359-891-1, EAN: 9788373598911

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Albatros / Olesiejuk,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: pudełko

Poczekajka" to powieść wysnuta z marzeń i snów, spleciona z miłości i nienawiści, okraszona garścią humoru i doprawiona szczyptą magii. Znajdziesz w niej zarówno radość życia, jak odrobinę łez, które nadają mu smak. Jej lektura da Ci wiarę, że nie wolno tracić nadziei. Ani marzeń. Przenigdy. "Poczekajka" to książka dla samotnych, dla szczęśliwie i nieszczęśliwie zakochanych. Dla każdej z nas! Czyta: Maria Maj.


Katarzyna Miller

Nie bój się życia. Książka audio CD MP3 + sesja relaksacyjna

Cena: 21,36

Stron: 2, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 978-83-63014-15-5, EAN: 9788363014155

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Zwierciadło,
Kategorie: książki audio, felietony, psychologia, socjologia,
Oprawa: etui kartonowe

Cieszące się wielką popularnością felietony NIE BÓJ SIĘ ŻYCIA tym razem w wersji audio! W pierwszym z nich Autorka pisze:
"Wielu rzeczy, których życie nam dostarcza, w ogóle nie chcemy, udajemy, że ich nie ma, uciekamy przed nimi, a przede wszystkim, boimy się. Starości i starzenia się, śmierci i umierania, choroby, ubóstwa, zdrady, osamotnienia, porażki, błędu, braku wygranych, krytyki, odrzucenia, bezradności… Będę w tym miejscu dzielić się z Wami swoją wiedzą o tych lękach. Ogromnie mi zależy na tym, żebyśmy je szanowali, ale nie ulegali im, liczyli się z nimi, umieli je nazwać i przeżyć, ale nie byli ich ofiarami. (…) Można mieć miłość, pieniądze, zdrowie, rodzinę i zewnętrzne bezpieczeństwo, ale jeśli czujemy lęk – zje on radość i zadowolenie ze wszystkiego".
Opowiadając o doświadczeniach swoich pacjentów, przyjaciół i znajomych, Autorka zachęca i pomaga stawiać czoła rozmaitym lękom. Przekonuje, że najistotniejsze w życiu to nie bać się codzienności… Nie bać się życia!
Czyta: Katarzyna Miller


Kazuo Ishiguro

Nie opuszczaj mnie. Książka audio CD MP3

Cena: 21,36

Stron: 2, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 978-83-7359-894-2, EAN: 9788373598942

Rok wydania: 2008,
Wydawnictwo: Albatros / Olesiejuk,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: etui plastikowe

Kathy, Ruth i Tommy uczą się w elitarnej szkole z internatem - idyllicznym miejscu w sercu angielskiej prowincji. Nauczyciele kładą tu wielki nacisk na twórczość artystyczną i wszelkiego rodzaju kreatywność. Tym, co odróżnia tę szkołę od innych jest fakt, że żaden z uczniów nie wyjeżdża na ferie do rodziny. Życie w Halisham toczy się pozornie normalnym trybem: nawiązują się młodzieńcze przyjaźnie, pierwsze miłości, dochodzi do konfliktów między uczniami a nauczycielami. Stopniowo w wyniku przypadkowych napomknień i aluzji, wychodzi na jaw ponura, zarazem przerażająca tajemnica... Czy miłość, która połączy Kathy i Tommy`ego wystarczy, by odmienić los, który od początku był im pisany? Powieść czyta Maria Peszek.


Lauren Weisberger

Diabeł ubiera się u Prady. Książka audio CD MP3

Cena: 21,36

Stron: 2, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 978-83-7359-743-3, EAN: 9788373597433

Rok wydania: 2008,
Wydawnictwo: Albatros / Olesiejuk,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: etui plastikowe

Debiut literacki, który podbił świat! Żywa, inteligentna i dowcipna narracja natychmiast wciąga czytelnika w świat, gdzie chodzi się wyłącznie na wysokich obcasach! Andrea Sachs, dziewczyna z małego miasteczka, poszukuje w Nowym Jorku pracy w branży dziennikarskiej. Nieoczekiwanie zdobywa posadę asystentki u Mirandy Priestly, wpływowej redaktor naczelnej miesięcznika Runway. Szybko przekonuje się, że Miranda to klasyczny szef \z piekła rodem\"... Czyta Katarzyna Maternowska."


Małgorzata Kalicińska

Dom nad rozlewiskiem. Książka audio CD MP3

Cena: 24,93

Stron: 2, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 978-83-7506-646-3, EAN: 9788375066463

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Zysk i S-ka,
Kategorie: książki audio, powieść, obyczajowa,
Oprawa: etui kartonowe

Czy są takie babcie i takie domy jak w tej powieści?
Są. Każdy może taki dom zbudować i nadać mu taką aurę. Naturalnie to rola nas, kobiet: babć, mam, córek i wnuczek - budowanie atmosfery domu - Rodziny. Tak już jest i już! Naśladownictwo - jak najbardziej polecam. W czasach, gdy wszystko idzie Wam ciężko, "pod górkę", kiedy czujecie się niedokołysani, zmęczeni i nostalgiczni - zajrzyjcie nad Rozlewisko. Poczujcie zapach herbaty z cytryną parzonej dla Was przez Gosię, może dostaniecie miskę rosołu i klucz do morelowego pokoju, w którym odpoczniecie... Opowiecie Waszą historię, albo posłuchacie o tym, co się dzieje nad Rozlewiskiem. Małgorzata ucieka w z Warszawy i układa swoje życie od nowa, na mazurskiej wsi. Odnajduje powoli sens życia i spokój, poznaje... tak, poznaje swoja matkę, z którą rozstała się w dzieciństwie. Jest więc rodzinna przeszłość i teraźniejszość, jest też  przyszłość - trzeba myśleć o sobie, o córce, o nowo budowanym pensjonacie. O naniesieniu drewna na jutro, o zrobieniu przetworów na zimę. O miłości. Wspaniała, pełna i ciepła i życiowej mądrości opowieść o drodze, którą trzeba przebyć, by odnaleźć swoje miejsce na ziemi.

Czyta: Marta Klubowicz. Czas trwania: 20h 27min.


Małgorzata Kalicińska

Miłość nad rozlewiskiem. Książka audio CD MP3

Cena: 24,93

Stron: 2, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 978-83-7506-572-5, EAN: 9788375065725

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Zysk i S-ka,
Kategorie: książki audio, powieść, obyczajowa,
Oprawa: etui kartonowe

Trzecia część sagi mazurskiej wieńcząca bestsellerową trylogię!
III część bestsellerowego cyklu, będąca kontynuacją Domu nad rozlewiskiem.
Dwie narratorki: Gosia, która uważała, że zaczyna swoją nową małą stabilizację i Paula, która nieoczekiwanie zamieszkała nad rozlewiskiem, komentują rzeczywistość z własnej perspektywy. Miłość nad rozlewiskiem uświadamia, iż życie ciągle nas zaskakuje i dostarcza wielu powodów do tego, by nie bać się śmiałych decyzji, bądź do tego by trwać przy tych raz podjętych. Najważniejsze to czuć, myśleć, być kowalem własnego losu...
"Małgorzata Kalicińska po raz kolejny udowadnia, że rodzinę dobrze jest mieć nie tylko na zdjęciu".
Joanna Brodzik
Powieść czytają: Marta Klubowicz i Barbara Szamborska


Paullina Simons

Ogród letni. Książka audio CD MP3

Cena: 24,93

Stron: 2, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 978-83-247-2184-9, EAN: 9788324721849

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Świat Książki,
Kategorie: książki audio,
Oprawa: oprawa broszurowa

Losy Tatiany, Aleksandra i ich syna Anthony’ego, osiadłych w USA. Jest rok 1946. Tatiana i Aleksander chcą wreszcie żyć jak normalna rodzina. Bardzo kochają swego małego synka, lecz nie potrafią cieszyć się sobą. Przytłoczeni bagażem tragicznych wspomnień, przemierzają Amerykę mieszkalnym samochodem, uciekając przed demonami przeszłości i „zimną wojną”. O Aleksandra, niedawno radzieckiego oficera, pytają już w Waszyngtonie. Niebawem jego syn pójdzie na wojnę w Wietnamie...
Czas trwania: 30 godz.Czyta: Dominika Ostałowska.


Paulo Coelho

Brida. Książka audio CD MP3

Cena: 28,66

Stron: 2, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 5900741513010, EAN: 5900741513010

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Drzewo Babel,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: etui kartonowe

Opowieść o Bridzie, młodej irlandzkiej dziewczynie, i o jej duchowych poszukiwaniach. Na swej drodze Brida spotyka mędrca, który uczy ją, jak radzić sobie z lękami i własnym cieniem oraz kobietę, która wprowadza ją w arkana magii. Żadne z nich nie ma najmniejszych wątpliwości, że dziewczyna ma dar, ale tylko od niej zależy, jak go wykorzysta. Musi odpowiedzieć sobie na dręczące ją pytania, a jednocześnie stoczyć walkę o zachowanie harmonii pomiędzy uczuciem a pragnieniem przemiany.

Wzruszająca opowieść o miłości i tęsknocie za Drugą Połową.

Wyjątkowy talent Paula Coelho sprawia, że przemawia do wszystkich serc. Jet wyrozumiałym i pełnym empatii nauczycielem. W tym tkwi tajemnica popularności tego niezwykłego pisarza, którego książki sprzedały się w ponad 100 milionach egzemplarzy na całym świecie.
DANA GOODYEAR, "The New Yorker"

Brida jest trzecią powieścią Paula Coelho, którą napisał tuż po Alchemiku.

Czyta: Anna Dereszowska
Czas trwania: 5 godz. 13 min.


Paulo Coelho

Czarownica z Portobello. Książka audio CD MP3

Cena: 28,66

Stron: 2, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 5900741513027, EAN: 5900741513027

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Drzewo Babel,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: etui kartonowe

Kim jest Atena? Sierotą porzuconą przez Cygankę w Transylwanii. Dzieckiem zabranym do Bejrutu przez rodziców adopcyjnych. Urzędniczką londyńskiego banku. Wziętą agentką nieruchomości w Dubaju. Kapłanką z Portobello Road. O Atenie opowiadają osoby, które ją znały. Wśród nich jest dziennikarz badający mity o wampirach, aktorka teatralna, której Atena uwiodła narzeczonego, ksiądz, który ochrzcił jej syna, przybrana matka, były mąż i inni. Wspomnienia te po jej zniknięciu w tajemniczych okolicznościach spisuje zakochany w Atenie mężczyzna, który pragnie uchwycić prawdę o niej.

Czytają: Mariola Łabno-Flaumenhaft, Przemysław Dąbrowski, Marek Kępiński
Czas trwania: 8 godz. 14 min.


Paulo Coelho

Zwycięzca jest sam. Książka audio CD MP3

Cena: 28,66

Stron: 2, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 5900741513041, EAN: 5900741513041

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Drzewo Babel,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: etui plastikowe

Festiwal filmowy w Cannes. 24 godziny. Cała plejada postaci z wielkiego świata: producenci filmowi, aktorzy, dyktatorzy mody, supermodelki, a także początkujące gwiazdki filmowe, gwiazdy, których splendor już nieco przygasł i tłum tych, którzy grzeją się w blasku sławy, władzy i bogactwa. Porządek tego "pięknego, wspaniałego" świata burzy nagłe wtargnięcie Igora, rosyjskiego multimilionera, owładniętego obsesją na punkcie swojej byłej żony, która odeszła ze znanym projektantem mody. Igor, zraniony do żywego nie cofnie się przed niczym, by odzyskać miłość ukochanej.
"Zwycięzca jest sam" to wierny portret współczesnego świata, w którym blichtr, próżność i zakłamanie, wyparły prawdziwe wartości, w którym człowiek w pogoni za złudnym szczęściem w świetle jupiterów zatracił poczucie dobra i zła, zagubił siebie.
Paulo Coelho przypomina nam, że czasem warto wybrać drogę mniej uczęszczaną.

Czyta: Andrzej Mastalerz
Czas trwania: 12 godz. 28 min.


Paulo Coelho

Jedenaście minut. Książka audio CD MP3

Cena: 28,66

Stron: 2, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 5900741513034, EAN: 5900741513034

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Drzewo Babel,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: etui kartonowe

Maria, młoda dziewczyna z brazylijskiej prowincji, wyrusza w daleką podróż. Jednak świat jest inny niż sobie wyobrażała. Gorzkie doświadczenia sprawiają, że zostaje prostytutką. Decyduje się na życie bez miłości i wpada w pułapkę, z której wybawić może właśnie miłość.
"Jedenaście minut" to współczesna baśń dla dorosłych, przypowieść o seksie, miłości i przeznaczeniu, które sprawia, że kręte ścieżki naszego losu mogą nieoczekiwanie poprowadzić nas ku szczęściu, choć dawno przestaliśmy w nie wierzyć.
"Jedenaście minut" to zarazem głębokie studium o naszej seksualności, o jej sacrum i profanum, o tak ważnej strefie naszego życia, a zarazem tak zakłamanej. To powieść, która nie pozwala na obojętność i budzi nadzieję, że spotkanie z drugim człowiekiem może być najważniejszym doświadczeniem naszego życia.

Czyta: Anna Zawiślak
Czas trwania: 6 godz. 42 min.


Paulo Coelho

Brida. Książka audio CD MP3

Cena: 33,57

Stron: 2, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 978-83-89933-51-5, EAN: 9788389933515

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Drzewo Babel,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: etui kartonowe

Opowieść o Bridzie, młodej irlandzkiej dziewczynie, i o jej duchowych poszukiwaniach. Na swej drodze Brida spotyka mędrca, który uczy ją, jak radzić sobie z lękami i własnym cieniem oraz kobietę, która wprowadza ją w arkana magii. Żadne z nich nie ma najmniejszych wątpliwości, że dziewczyna ma dar, ale tylko od niej zależy, jak go wykorzysta. Musi odpowiedzieć sobie na dręczące ją pytania, a jednocześnie stoczyć walkę o zachowanie harmonii pomiędzy uczuciem a pragnieniem przemiany.

Wzruszająca opowieść o miłości i tęsknocie za Drugą Połową.

Wyjątkowy talent Paula Coelho sprawia, że przemawia do wszystkich serc. Jet wyrozumiałym i pełnym empatii nauczycielem. W tym tkwi tajemnica popularności tego niezwykłego pisarza, którego książki sprzedały się w ponad 100 milionach egzemplarzy na całym świecie.
DANA GOODYEAR, "The New Yorker"

Brida jest trzecią powieścią Paula Coelho, którą napisał tuż po Alchemiku.

Czyta: Anna Dereszowska
Czas trwania: 5 godz. 13 min.


Paulo Coelho

Czarownica z Portobello. Książka audio CD MP3

Cena: 33,57

Stron: 2, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 978-83-89933-56-0, EAN: 9788389933560

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Drzewo Babel,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: etui kartonowe

Kim jest Atena? Sierotą porzuconą przez Cygankę w Transylwanii. Dzieckiem zabranym do Bejrutu przez rodziców adopcyjnych. Urzędniczką londyńskiego banku. Wziętą agentką nieruchomości w Dubaju. Kapłanką z Portobello Road. O Atenie opowiadają osoby, które ją znały. Wśród nich jest dziennikarz badający mity o wampirach, aktorka teatralna, której Atena uwiodła narzeczonego, ksiądz, który ochrzcił jej syna, przybrana matka, były mąż i inni. Wspomnienia te po jej zniknięciu w tajemniczych okolicznościach spisuje zakochany w Atenie mężczyzna, który pragnie uchwycić prawdę o niej.

Czytają: Mariola Łabno-Flaumenhaft, Przemysław Dąbrowski, Marek Kępiński
Czas trwania: 8 godz. 14 min.


Paulo Coelho

Jedenaście minut. Książka audio CD MP3

Cena: 33,57

Stron: 2, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 978-83-89933-61-4, EAN: 9788389933614

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Drzewo Babel,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: etui kartonowe

Maria, młoda dziewczyna z brazylijskiej prowincji, wyrusza w daleką podróż. Jednak świat jest inny niż sobie wyobrażała. Gorzkie doświadczenia sprawiają, że zostaje prostytutką. Decyduje się na życie bez miłości i wpada w pułapkę, z której wybawić może właśnie miłość.
"Jedenaście minut" to współczesna baśń dla dorosłych, przypowieść o seksie, miłości i przeznaczeniu, które sprawia, że kręte ścieżki naszego losu mogą nieoczekiwanie poprowadzić nas ku szczęściu, choć dawno przestaliśmy w nie wierzyć.
"Jedenaście minut" to zarazem głębokie studium o naszej seksualności, o jej sacrum i profanum, o tak ważnej strefie naszego życia, a zarazem tak zakłamanej. To powieść, która nie pozwala na obojętność i budzi nadzieję, że spotkanie z drugim człowiekiem może być najważniejszym doświadczeniem naszego życia.

Czyta: Anna Zawiślak
Czas trwania: 6 godz. 42 min.


Paulo Coelho

Alchemik. Książka audio CD MP3

Cena: 33,57

Stron: 2, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 978-83-89933-46-1, EAN: 9788389933461

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Drzewo Babel,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: etui kartonowe

"Alchemik" otwiera te drzwi w naszej duszy, o których istnieniu wolelibyśmy zapomnieć. Każe marzyć, podążać za własnym powołaniem, podejmować ryzyko, pójść w świat i wrócić wystarczająco śmiałym, by stawić czoło wszelkim przeszkodom. Baśniowa, alegoryczna opowieść o wędrówce andaluzyjskiego pasterza jest tłem do medytacji nad tym, jak ominąć życiowe pułapki, by dotrzeć do samego siebie. Alchemia Paula Coelho to tajemna wiedza o prawdzie i jej dwu obliczach. Autor burzy wszelkie bariery bojaźni, które powstrzymują strumień naszych pragnień. Potrzeba Alchemika i jego światowy rozgłos są oczywiste, albowiem lektura książki przemienia w złoto nawet najbardziej zaśniedziałe sprężyny ludzkich marzeń.

Czyta: Ksawery Jasieński
Czas trwania: 4 godz. 36 min.


Stephen King

Zielona Mila. Książka audio CD MP3

Cena: 21,36

Stron: 2, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 978-83-7359-744-0, EAN: 9788373597440

Rok wydania: 2008,
Wydawnictwo: Albatros / Olesiejuk,
Kategorie: książki audio, thriller,
Oprawa: etui plastikowe

Wśród przebywających w więzieniu Cold Mountain skazańców znajduje się nieobliczalny, niezwykle agresywny młodociany zabójca William Wharton jak również Eduard Delacroix, niepozorny Francuz z Luizjany, który zgwałcił i zabił młodą dziewczynę. Dla zatarcia śladów spalił kolejne sześć osób. Jest wreszcie skazany za brutalny mord na dwóch małych dziewczynkach John Coffey, zagadkowy olbrzym o wiecznie załzawionych oczach, obdarzony niezwykłą mocą. Co łączy tych ludzi? Tę zagadkę próbuje rozwiązać główny klawisz Paul Edgecombe, wierzący w niewinność Coffeya. Książkę czyta Zbigniew Zapasiewicz.


Stephen King

Komórka. Książka audio CD MP3

Cena: 21,36

Stron: 2, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 978-83-7359-745-7, EAN: 9788373597457

Rok wydania: 2008,
Wydawnictwo: Albatros / Olesiejuk,
Kategorie: książki audio, thriller,
Oprawa: etui plastikowe

Do autora komiksów Claya Riddella wreszcie uśmiechnęło się szczęście - udało mu się podpisać w Bostonie lukratywny kontrakt wydawniczy. Wracając ze spotkania, jest świadkiem dziwnego zdarzenia. Kupująca lody kobieta i dwie nastolatki wpadają w krwiożerczy szał. Szybko okazuje się, że nie tylko one. Ulice zapełniają się bełkoczącymi ludźmi, przechodnie bez powodu rzucają się na siebie, z nieba spadają samoloty. Clay z przerażeniem obserwuje, że szaleństwo ogarnia tych, którzy używali telefonów komórkowych. Chaos błyskawicznie ogarnia kraj. Nie minie wiele godzin, by z cywilizacji, jaką znamy, pozostała ruina. Gdzieś poza Bostonem znajdują się żona i syn Riddella. Piesza wędrówka do nich będzie prawdziwym koszmarem. Jedynym bezpiecznym miejscem jest centrum stanu Maine, obszar znajdujący się poza zasięgiem telefonii komórkowej. Ostatnia enklawa ludzkości, czy przemyślnie skonstruowana pułapka?


Tess Gerritsen

Klub Mefista. Książka audio CD MP3

Cena: 21,36

Stron: 2, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 978-83-7359-888-1, EAN: 9788373598881

Rok wydania: 2008,
Wydawnictwo: Albatros / Olesiejuk,
Kategorie: książki audio, powieść, thriller,
Oprawa: etui plastikowe

Napisane krwią po łacinie słowo „Zgrzeszyłam” w miejscu okrutnego zabójstwa młodej kobiety, której odcięto głowę, to w Wigilię Bożego Narodzenia ponure motto dla detektyw Jane Rizzoli. Co łączyło ofiarę z psychiatrą Joyce O`Donnell, członkinią elitarnej Fundacji Mefista powstałej w początkach XX wieku? W ekskluzywnej rezydencji na Beacon Hill członkowie fundacji zajmują się analizą zła, poszukując jego przyczyn i sprawców. Czy zło ma fizyczną postać? Czy Szatan wraz ze swoimi demonami naprawdę żyje pośród nas? Zwłoki jednej z prowadzących dochodzenie policjantek oraz przerażająca śmierć doktor O`Donnell nie pozostawiają wątpliwości, że pojawił się nowy seryjny morderca. Jego znakiem rozpoznawczym są satanistyczne symbole nakreślone w miejscach kolejnych zbrodni. Czy zabójca należy do klubu? Książkę czyta Marian Opania.


Tess Gerritsen

Autopsja. Książka audio CD MP3

Cena: 21,36

Stron: 2, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 978-83-7359-895-9, EAN: 9788373598959

Rok wydania: 2008,
Wydawnictwo: Albatros / Olesiejuk,
Kategorie: książki audio, powieść,
Oprawa: etui plastikowe

Lekarz sądowy, Maura Isles, sądziła, że w pracy nic jej już nie zaskoczy. Martwi nigdy nie sprawiają kłopotów. Gdy zapakowana w plastikowy worek bezimienna piękna kobieta niespodziewanie otwiera oczy, problemy spiętrzają się w lawinę. Przewieziona do szpitala ofiara z zimną precyzją zabija ochroniarza i bierze zakładników. Jest wśród nich ciężarna pacjentka, detektyw Jane Rizzoli. Kim jest tajemnicza desperatka i jakie ma zamiary? Maura i mąż Jane, agent FBI Gabriel Dean, łączą siły, by odkryć tożsamość zabójczyni - zanim dojdzie do szturmu policji. Okazuje się, że zastrzelony ochroniarz nie był pracownikiem szpitala i nikt z personelu go nie znał. Kolejne fakty, które wychodzą na jaw wskazują, iż porwanie zakładników to tylko wierzchołek góry lodowej znacznie poważniejszej sprawy powiązanej z gwałtami, morderstwami i handlem żywym towarem. Książkę czyta Maria Maj.


Urszula Dudziak

Wyśpiewam Wam wszystko. Książka audio CD MP3

Cena: 24,93

Stron: 2, Format: 14x19 cm

ISBN: 978-83-927811-3-4, EAN: 9788392781134

Rok wydania: 2012,
Wydawnictwo: Kayax,
Kategorie: książki audio, biografie, listy, wspomnienia,
Oprawa: pudełko

Książka ze wspomnieniami Artystki. Niesamowite historie spisane dzięki pamiętnikom pisanym od wczesnych lat młodości. Opowieści przez które przetaczają się niezwykłe osobowości takie jak Jerzy Kosiński, Miles Davis, Sting, Herbie Hencock i wielu, wielu innych. Historia życia, podróży Artystki, jej życie w Polsce a potem przez 20 lat w Nowym Jorku.
Zabawna, poruszająca i pełna emocji opowieść. Biografia, dzięki której poznajemy historie współczesnego jazzu, ale także poznajemy wspaniałą kobietę, która mimo wielu trudności tak bliskich każdemu z nas potrafi z humorem i ufnością patrzeć na świat. Poznajemy człowieka zakochanego w świecie, ludziach i życiu. Poznajemy Urszulę Dudziak.
Czas nagrania: 7 godzin
Czyta autorka.


Waris Dirie, Cathleen Miller

Kwiat Pustyni. Książka audio CD MP3

Cena: 21,36

Stron: 2, Format: 14x20,5 cm

ISBN: 978-83-247-1713-2, EAN: 9788324717132

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Świat Książki,
Kategorie: książki audio, biografie, listy, wspomnienia,
Oprawa: etui kartonowe

Waris urodziła się w Somalii, w plemieniu nomadów. Wychowywała się pośród kóz, bydła i wielbłądów, w otoczeniu dzikiej przyrody. W wieku pięciu lat przeżyła obrzezanie - rytuał, który doprowadził do śmierci jej siostrę i dwie kuzynki, w wieku sześciu - została zgwałcona. Jako trzynastolatka miała być wydana za mąż za starca, ale - zdesperowana - uciekła z domu. Jej wielka wędrówka przez pustynię do Mogadiszu, a następnie Londynu, skończyła się w Nowym Yorku. W wieku 18 lat rozpoczęła karierę modelki, występując obok Naomi Campbell i Claudii Schiffer. Od wieli lat walczy przeciwko okaleczaniu kobiet, za co została wyróżniona tytułem ambasadora Narodów Zjednoczonych. Swą historię, o której długo z nikim nie mogła rozmawiać, opowiada w autobiografii "Kwiat pustyni".
Książkę w wersji do słuchania czyta Agnieszka Judycka.


Wilbur Smith

Zemsta Nilu. Książka audio CD MP3

Cena: 28,50

Stron: 2, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 978-83-7359-885-0, EAN: 9788373598850

Rok wydania: 2008,
Wydawnictwo: Albatros / Olesiejuk,
Kategorie: książki audio, powieść historyczna,
Oprawa: etui plastikowe

Najnowszy tom sagi egipskiej, którą tworzą powieści Bóg Nilu, Siódmy papirus i Czarownik. Egipt jest nękany przez rozliczne plagi, które przemieniają tętniące życiem królestwo w jałową pustynię. Potężny Nil nie wylewa, spękana ziemia przestała dawać plony, a mieszkańcy cierpią pragnienie i głód. Coś przerażającego czai się w głębi Afryki, na niezbadanych ziemiach, gdzie rzeka ma swój początek. Faraon Nefer zleca Taicie, zwanemu Czarownikiem, który od lat cieszy się sławą wielkiego maga i uzdrowiciela, wyjaśnienie przyczyn nieszczęścia. Według innego maga, Demetera, jego sprawcą jest żyjąca od 2000 lat wiedźma o imieniu Eos, która objawia się jako kobieta niezwykłej urody, a siłę czerpie z ognia wulkanu. Pod dowództwem Taity do źródeł Nilu wyrusza ekspedycja złożona ze stu wojowników. Czy spotkanie z Eos zapewni im śmierć, czy da wieczne życie? Czyta Wiktor Zborowski.

 

GLK. Informacja nadesłana

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu Księgarskiego,
nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść i zastrzegamy sobie prawo do usunięcia komentarza bez podania przyczyny.
Zasady umieszczania komentarzy w Portalu Księgarskim.
Widzisz naruszenie zasad – zgłoś to redakcji (redakcja@ksiazka.net.pl).

Dodaj komentarzy

Adding an entry to the guestbook
CAPTCHA image for SPAM prevention
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.