fesstiwal słowa w piosence
--

Wydawnictwo Psychoskok prezentuje nowości wydawnicze

Nowości [12.09.14]

Wydawnictwo Psychoskok poleca swoje wrześniowe nowości wydawnicze:

Dział Prawo Autorskie sponsoruje ZAIKS

Nota o książce:

W głąb lawendowych uliczek” Klaudii Kopiasz to powieść o prawdziwej, romantycznej miłości, którą chyba każdy z nas chciałby w swoim życiu przeżyć, oraz o tym, jak jeden incydent potrafi zburzyć istniejący i poukładany świat. W takiej właśnie sytuacji znalazł się główny bohater Oliver Blake, który ma dobrą pracę, piękną dziewczynę, z którą chce wziąć ślub i wydaje się, że jest szczęśliwym człowiekiem. Jednak..., któregoś dnia, trafia do niezwykłej księgarni, a od jej właściciela Giovanniego otrzymuje w prezencie książkę. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że owa książka wywróci całkowicie do góry nogami jego poukładany, jakby się mogło wydawać świat. Opuszcza Nowy Jork i udaje się na południe Europy, a przewodnikiem tej podróży jest książka, która zrobiła na nim tak ogromne wrażenie, iż postanawia odnaleźć jej autorkę. Oliver chce się przekonać czy w dzisiejszym świecie pędu, awansów, pogoni za pieniędzmi jest czas na prawdziwą i romantyczną miłość? Czy determinacja i tęsknota za tym uczuciem pozwolą mu to odnaleźć? To także powieść o przeznaczeniu i poszukiwaniu sensu życia. Dzięki głównemu bohaterowi poznamy południową Francję, ale oczami wyobraźni zobaczymy też Włochy i Monako, bowiem książka przepełniona jest opisem miejsc oraz lokalnych smaków i zapachów co powoduje, że barwny język rozbudza nasze zmysły.

Kilka słów o Autorze:

Polska pisarka i podróżniczka Klaudia Kopiasz rozpoczęła swoją przygodę z literaturą w bardzo młodym wieku, wydając trzy bajki nagrodzone w konkursie „Chcecie Bajki...Oto Bajka” oraz opowiadanie pt. „Toskańskie co nieco” zamieszczone w Antologii Klubu Młodych Pisarzy 2014r. Pisarka mimo bardzo młodego wieku, zaskakuje nas w książce swoją dojrzałością emocjonalną. Teksty napisane są tak barwnym i rozbudzającym zmysły językiem, co powoduje, że czujemy, jakbyśmy sami znajdowali się w epicentrum opisywanych wydarzeń.


Tytuł: „W głąb lawendowych uliczek”

Autor: Klaudia Kopiasz

Wydawnictwo: http://wydawnictwopsychoskok.pl/

Kategoria: Literatura obyczajowa, współczesna

ISBN: 978-83-7900-229-0

Miejsce i rok wydania: Konin, wrzesień 2014r.

Oprawa: Miękka

Liczba stron: 175


Linki do recenzji „W głąb lawendowych uliczek”

http://naszksiazkowir.blogspot.com/2014/08/klaudia-kopiasz-w-gab-lawendowych.html

http://autorzy365.pl/ksiazka/4516/w-glab-lawendowych-uliczek

 

 

Zabójstwo z urojenia” Stefanii Jagielnickiej – Kamienieckiej to współczesna powieść obyczajowa o miłości, namiętności i szaleństwie, a przede wszystkim o wewnętrznej przemianie pod wpływem cierpienia. Główna bohaterka – Brygida od najmłodszych lat marzy o wielkiej miłości i o tym by zostać aktorką. Zdominowana przez matkę, która chce by córka nie podzieliła jej losu i żyła w luksusie, daje się namówić na małżeństwo ze starym austriackim milionerem. Jednak w tym związku czuje się jak ptak uwięziony w klatce, mimo że opływa w bogactwie. Pieniądze, domy, luksusowe samochody, piękne stroje i perfumy to nie wszystko, dziewczyna wie, że nie jest szczęśliwa. Bogaty mąż spełnia wszystkie jej zachcianki, ale nie może dać jej jednego – prawdziwej miłości. Dziewczyna przypadkiem poznaje polskiego psychoterapeutę – Emila i zakochuje się
w nim. Postanawia wrócić z nim do ojczyzny, a niekochanego męża zabić „złą energią”. Kiedy okazuje się, że ze strony mężczyzny był to tylko przelotny romans, w tym samym czasie umiera na zawał jej mąż. Brygida zarzuca sobie winę i popada w psychozę. Odrzucona przez kochanka wdowa poznaje producenta filmów pornograficznych, który podstępem wykorzystuje kobietę
i w tajemnicy nagrywa filmy erotyczne z jej udziałem. Dziewczynę dopada silna depresja, kiedy odkrywa spisek, co w konsekwencji powoduje pobyt w zakładzie psychiatrycznym. Nadmiar złych wydarzeń powoduje, że Brygida nie widzi sensu życia. W szpitalu poznaje dwie kobiety, które dają jej siłę do walki z chorobą i pomagają odzyskać życiową równowagę. Dzięki leczeniu dziewczyna odnajduje nowy cel, ale ma też inną koncepcję życia. Pod wpływem cierpienia z pustej lalki przeobraża się w dojrzałą kobietę, wrażliwą na ludzki los. Jaki to cel zaskakujący i niezwykły znalazła Brygida? Czy uda jej się go zrealizować? Zapraszamy do zapoznania się z tą powieścią.

Kilka słów o  Autorze:

Wspaniała pisarka, poetka i dziennikarka pytająca w swoich utworach o wiarę, tożsamość i sens istnienia – Stefania Jagielnicka – Kamieniecka. Honorowa, dożywotnia członkini Arizona Press Club w Phoenix (USA) za „walkę o możność pisania prawdy” jak uzasadniono. Wieloletnia emigrantka po internowaniu z Polski do Stanów Zjednoczonych, poprzez Niemcy, obecnie znalazła swoje miejsce w Wiedniu. Burzliwe lata, tragiczne przejścia w ciężkim więzieniu
i na wygnaniu spowodowały powstanie piętnastu powieści, a kilka z nich zostało wydanych w Polsce między innymi przez Wydawnictwo Psychoskok są wśród nich: „Zdeptana róża”, „Więcej niż szczęście”, „Przechytrzyć Pana Boga”, Zbłąkane serce”, „Między opętaniem a oczarowaniem”, „Zgwałcona” oraz najnowsze dziecko autorki „Zabójstwo z Urojenia”.

Ciekawe postacie poznane za czasów pracy dziennikarskiej w połączeniu z bogatą wyobraźnią spowodowały powstanie tylu wspaniałych dzieł godnych polecenia. Autorka twierdzi, że jej największym problemem jest natłok pomysłów utrudniający wybór jednego z nich, ale dzięki niemu my czytelnicy mamy satysfakcje z nowego dzieła. Oczami wyobraźni możemy przenieść się w inny świat i choć na chwilę zapomnieć o swoich problemach, a żyć innymi, cudzymi, ich przygodami, uczuciami, smutkami i radościami, porażkami i sukcesami.Tytuł: „Zabójstwo z urojenia”

Autor: Stefania Jagielnicka-Kamieniecka

Wydawnictwo: http://wydawnictwopsychoskok.pl/

Kategoria: Dramat, kryminał, romans

ISBN: 978-83-7900-233-7

Miejsce i rok wydania: Konin, wrzesień 2014r.

Oprawa: Miękka

Liczba stron: 190


Linki do recenzji „Zabójstwo z urojenia”

http://skrytkaslow.blogspot.com/2014/08/204-stefania-jagielnicka-kamieniecka.html

http://autorzy365.pl/ksiazka/4613/zabojstwo-z-urojenia

 

 

 

 

64 niewyjaśnione sekrety starożytności” Jonathana Gray'a to książka ujawniająca nie tylko starożytne tajemnice – ale sposób wiedzy sprzed wielu wieków przed nami. Dzięki niej poznasz tajne formuły, które mogą zrewolucjonizować nowoczesne lotnictwo, budownictwo i medycynę – zaawansowane tajemnice dotyczące naszego świata, kiedyś stosowane lecz o których dziś nikt już prawie nie pamięta. Odkrycia jakie mogły na zawsze zmienić nasze życie i to w każdej dziedzinie. Jeśli tylko pragnęlibyśmy poszukać, przemyśleć i w pełni je wykorzystać. Większość informacji na temat sekretów starożytności została utracona lecz „maleńka jej część przetrwała, trzeba jej jednak szukać, gdyż wiedza ta istnieje, a jej część jest naprawdę oszałamiająca”. Tematem tej książki są 64 technologiczne i naukowe aspekty, w których starożytni znacznie nas przewyższali.

Kilka słów o Autorze:

Jonathan Gray wybitny archeolog, odkrywca i badacz. Jego dzieła historyczne powstały na podłożu własnych doświadczeń, wypraw i podróży, które odbył w celu zebrania nieodkrytych terenów i starożytnych tajemnic. Dotarł do niezbadanych zakątków na kilku kontynentach włącznie z dżunglą Amazońską dla wielu tak niedostępną. Autorowi jest znane nie tylko to co na powierzchni Ziemi, ale też dna morza i oceanów, na których robił badania. Wiedza, zaskakujące dowody, odkryte i zbadane wykopaliska stały się weną do powstania wielu fascynujących dzieł, a są wśród nich m.in.: „Zagubione cywilizacje czyli wielki szok datowania”, „Zaginiony świat gigantów”, „Ludzie w kłopotliwych miejscach”, „Bogactwa Króla Salomona”, „Co się stało z wieżą Babel” i wiele innych, jak to najnowsze, najświeższe, która już ujrzała światło dzienne „64 niewyjaśnione sekrety starożytności”.

Tytuł: „64 niewyjaśnione sekrety starożytności”

Autor: Jonathan Gray

Wydawnictwo: http://wydawnictwopsychoskok.pl/

Kategoria: Literatura podróżnicza

ISBN: 978-83-7900-227-6

Miejsce i rok wydania: Konin, wrzesień 2014r.

Oprawa: Miękka

Liczba stron: 100

Linki do recenzji „64 niewyjaśnione sekrety starożytności”

http://www.forum-recenzja.pl/index.php/opinie/topic/1072-Recenzja_-_64_niewyjanione_sekrety_staroytnoci

http://liternet.pl/grupa/ebooki123/forum/1670

 

Prawda serca - Elementarz Nowej Ziemi” Grzegorz Kaźmierczak. Autor sam o książce: „to książka będąca elementarzem nauki podstaw pracy budzenia się poprzez serce. Ta książka krok po kroku odnajduje niuanse w Tobie, jak czynić to efektywnie, jak wznosić się nieinwazyjnie, bezpiecznie w przestrzenie miłości serca. Ta książka to niezawiłe teorie, ale podstawowa informacja do praktyki, którą stosować może każdy. Budzenie się i transformacja jest niezwykle prosta
i wynika tylko z decyzji o przebudzeniu w Tobie i to nie jest zależne od zewnętrznego świata, ani od dat, czy portali przejścia. Przebudzenie jest równoznaczne z odnalezieniem miłości do siebie i w dowolnej chwili, którą wybierzesz i dokonanie tego przejścia w nowy wymiar Ziemi. To wszystko co warto ukończyć, co jest nauką człowieczeństwa jest zawarte w kartach tej książki, z której pomocą możesz odnaleźć to i uwolnić i przetworzyć w swoim własnym sercu....czytaj w momencie, kiedy jesteś gotowa/wy czytać sercem, bo ta książka jest nim pisana, dlatego ludzki umysł nie odnajdzie w pełni wibracji, które ona niesie...”. Dzięki tej książce i podanym w niej przykładom, każdy może zobaczyć siebie w nowym spojrzeniu i skierować je na swoje wnętrze. Autor uświadamia nam, że w każdym człowieku jest cud doskonałości. Najnowsze dzieło autora skierowane jest do wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć nowe życie, odnaleźć w nim szczęście, miłość, radość, rozwijać się i doznawać wszystkiego co tylko się chce.

Kilka słów o Autorze: Grzegorz Kaźmierczak to również autor książki „Królestwo serca czyli jak rozmawiać z Bogiem oraz praktycznego przewodnika rozwoju duchowego pt. „Potęga serca”. W centrum zainteresowań pisarza leży m.in. uzdrawianie, bioenergoterapia, rozwój duchowy, psychosomatyka, symbolika ciała, reinkarnacja, astrologia, numerologia, i radiestezja. Jak sam twierdzi – celem jego życia jest pomaganie innym. Autor sam o sobie: „Dar mojego pomagania jest dla tych, którzy to poczują w swoim sercu i są gotowi na spotkanie z moim szamanizmem, którego w ciągu wielu wcieleń w różnych kulturach doświadczyłem. Dar szamanizmu, który płynie z mego serca, to magnetyzm samoczynnie wprowadzający Cię w stan współodczuwania koherencji serca przez co wejście w stany umożliwiające dotarcie do najgłębszych zakamarków twojej istoty, do blokujących Cię doświadczeń, staje się proste”.Tytuł: „Prawda serca – Elementarz Nowej Ziemi”

Autor: Grzegorz Kaźmierczak

Wydawnictwo: http://wydawnictwopsychoskok.pl/

Kategoria: Literatura religijna

ISBN: 978-83-7900-235-1

Miejsce i rok wydania: Konin, wrzesień 2014r.

Oprawa: Miękka

Liczba stron: 320


GLK. Informacja nadesłana

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu Księgarskiego,
nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść i zastrzegamy sobie prawo do usunięcia komentarza bez podania przyczyny.
Zasady umieszczania komentarzy w Portalu Księgarskim.
Widzisz naruszenie zasad – zgłoś to redakcji (redakcja@ksiazka.net.pl).

Dodaj komentarzy

Adding an entry to the guestbook
CAPTCHA image for SPAM prevention
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.