fesstiwal słowa w piosence
--

Ciekawe książki w atrakcyjnych cenach!

Nowości [09.02.13]

Firma Księgarska proponuje ciekawe książki w atrakcyjnych przystępnych cenach:

Dział Prawo Autorskie sponsoruje ZAIKS


 

Jacek Skowroński

Mucha

Cena: 4,99

Stron: 336, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-62465-10-1, EAN: 9788362465101

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Oficynka,
Kategorie: powieść, sensacja, kryminał,
Oprawa: oprawa broszurowa

Ta mucha cię użądli…
Zblazowany agent ubezpieczeniowy Apoloniusz stawia się na spotkanie w sprawie polisy. Przyjmuje go roznegliżowana pani domu o imieniu Jola. Podekscytowany mężczyzna rozkoszuje się wizją upojnych chwil, kiedy nagle przez okno dostrzega pana domu, jak wspólnie z pomocnikami właśnie wyprawia na tamten świat pewnego gościa. Apoloniusz daje drapaka przez okno. I tak rozpoczyna się jego bohaterska walka z Muchą, czyli znanym gangsterem Konradem Z., który ani myśli rezygnować z pogoni za nieszczęsnym świadkiem.
Nieprawdopodobne sytuacje, pościgi, wpadki i zasadzki, zawrotne tempo, humor - wszystko to znajdziecie w najnowszym kryminale Jacka Skowrońskiego, któremu patronują mistrzowskie realizacje komedii gangsterskiej w rodzaju "Żądła". W tej książce jedno jest pewne, że nic nie jest pewne!

Jacek Skowroński - współzałożyciel magazynu "Qfant". Autor powieści „Był sobie złodziej”, który imał się wielu profesji, zarabiając na życie między innymi jako tragarz, brukarz, sprzedawca butów i włóczęga. Kosmopolita z zamiłowania, kryminalista z wyboru.


Izabela Szolc

Strzeż się psa

Cena: 3,56

Stron: 158, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-62465-34-7, EAN: 9788362465347

Rok wydania: 2011,
Wydawnictwo: Oficynka,
Kategorie: powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

Pierwszy taki psi kryminał w Polsce!
„Książka Izy daje ciepełko, uśmiech i zawiera szereg innych koniecznych do życia przypraw: humor oraz odniesienia do kina i literatury. Jest więc i zabawa intelektualna! A że kryminał z psami w rolach głównych? To coś nowego, a i cel szczytny!”.
Małgorzata Kalicińska

Kiedy my, ludzie, śpimy sobie spokojnym snem lub roztrząsamy zwykłe nudne ludzkie sprawy, w świecie psów toczy się walka na śmierć i życie. Bo psy – drodzy właściciele czworonogów – z honorem codziennie stają w naszej i własnej obronie, narażając swoje życie i pełną miskę. Kiedy więc na pewnym osiedlu zaczyna się dziać źle, do akcji wkracza nastawiony do życia ironicznie i z dystansem bloodhound Albrecht o szlachetnym rodowodzie detektywistycznym. Tak więc kryminaliści strzeżcie się psa, bo on nie zna litości!


Fabrizio Battistelli

Konklawe

Cena: 4,99

Stron: 240, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-62465-03-3, EAN: 9788362465033

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Oficynka,
Kategorie: powieść, powieść historyczna,
Oprawa: oprawa broszurowa

"Porywająca, piękna, fascynująca powieść!"
Federico Fellini

Młody Riziero zostaje wezwany do Rzymu przez swojego brata monsiniora Pietracutę. Jest rok 1739. W przededniu śmierci Klemensa XII i zwołania konklawe w stolicy apostolskiej wrze. Obserwujący knowania ścierających się frakcji Riziero niespodziewanie staje w obliczu morderstwa. W tajemniczych okolicznościach ginie jego przełożony monsinior Van Goetz. Czy za zbrodnią stoją spiskujący politycy albo masoni? A może ma ona całkiem inne przyczyny? W pierwszej części cyklu, którego bohaterem jest kawaler Riziero z Pietracuty, czytelnik znajdzie wszystkie elementy dobrej powieści kryminalno-przygodowej: tajemniczą śmierć i uparte dążenie do jej wyjaśnienia, dworskie spiski i szermiercze pojedynki, brawurowe pościgi i namiętne romanse, oszustów i rozbójników, sekrety wolnomularzy i życie codzienne w osiemnastowiecznej Italii...

Fabrizio Battistelli - profesor socjologii na Uniwersytecie Rzymskim La Sapienza, członek krajowych i międzynarodowych organizacji zajmujących się tą dziedziną. Jest autorem wielu książek poświęconych socjologii wojskowości i administracji. Prywatnie wielbiciel dobrej prozy i autor powieści z cyklu Przygody kawalera Riziera.


Robert Cichowlas, Kazimierz Kyrcz Jr.

Efemeryda

Cena: 4,99

Stron: 268, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-62465-08-8, EAN: 9788362465088

Rok wydania: 2011,
Wydawnictwo: Oficynka,
Kategorie: powieść, horror,
Oprawa: oprawa broszurowa

Myślisz, że najgorsze już minęło? Twój koszmar dopiero się zaczyna! Zwłaszcza jeśli jesteś pasażerem samolotu…

Artur Gałecki, ceniony i doświadczony pilot, czuje narastający niepokój. Ktoś próbuje go zastraszyć, bywa w jego mieszkaniu, kiedy go nie ma, przestawia meble, zmienia ułożenie obrazów. Złe przeczucia Artura potęgują się, osiągając kulminacyjny punkt w czasie kolejnego lotu, kiedy okazuje się, że są one uzasadnione. Ogromnym wysiłkiem udaje mu się osadzić samolot na nieczynnym lotnisku, ratując wszystkich przed nieuchronną katastrofą. Radość załogi i pasażerów okazuje się jednak przedwczesna…

Mroczne zdarzenia, narastająca groza i wszechogarniający lęk - wszystkie te elementy składają się na niepowtarzalną atmosferę Efemerydy. Ten horror naprawdę Cię zaskoczy. Być może po jego lekturze już nigdy nie zdecydujesz się na żaden lot…

Robert Cichowlas & Kazimierz Kyrcz Jr. - popularny duet pisarski, koncentrujący się na literaturze niesamowitej. Debiutowali w 2009 roku antologią opowiadań horroru "Twarze szatana", która od razu zyskała sobie grono sympatyków. Kolejne książki, powieści: "Siedlisko" i "Koszmar na miarę" również zdobyły serca czytelników. Cichowlas i Kyrcz po mistrzowsku bawią się konwencją, a ich historie pełne są tajemnicy, mroku i nieomal namacalnego, gęstniejącego w powietrzu zła. "Efemeryda" to powieść, którą obaj panowie zgodnie uważają za swoje najciekawsze dzieło.


Anna i Siergiej Litwinowie

Wycieczka na tamten świat

Cena: 4,99

Stron: 310, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-62465-15-6, EAN: 9788362465156

Rok wydania: 2011,
Wydawnictwo: Oficynka,
Kategorie: powieść, sensacja, kryminał,
Oprawa: oprawa broszurowa

Trójka pasażerów zostaje oskarżona o spowodowanie wybuchu w samolocie lecącym do Archangielska. Przypadkowi znajomi - piękna Tania Sadownikowa, dziennikarz Dmitrij Połujanow i zawodowy karciarz Iwan Starych poszukiwani są nie tylko przez milicję i służby specjalne. Z jakiegoś powodu ich tropem podąża również mafia. Pętla coraz bardziej się zaciska. Zdezorientowani przyjaciele podejmują brawurową ucieczkę. Jednocześnie usiłują wyjaśnić tajemniczą historię, która całkowicie odmieniła ich życie.
Zabawna opowieść kryminalna, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, dynamicznych pościgów, intrygujących wydarzeń. Przygody sympatycznych bohaterów trzymają w napięciu, bawią i wciągają, nie pozostawiając czytelnika ani na chwilę obojętnym.
"Wycieczka na tamten świat" to pierwsza powieść z cyklu o Tani Sadownikowej, młodej i atrakcyjnej poszukiwaczce przygód.


Anna Klejzerowicz

Ostatnią kartą jest śmierć

Cena: 3,56

Stron: 188, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-62465-09-5, EAN: 9788362465095

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Oficynka,
Kategorie: powieść, sensacja, kryminał,
Oprawa: oprawa broszurowa

Prawdopodobnie najlepsza kobieca agencja detektywistyczna w Polsce!
Weronika Daglewska, dziennikarka i autorka rubryki kryminalnej, postanawia zrobić sobie prezent - idzie do wróżki, by ta przepowiedziała jej, co ją czeka w życiu. Ekscentryczna wróżka Semiramida po rozłożeniu tarota ostrzega ją przed niebezpieczeństwem. Nieprzekonana i sceptyczna Weronika wraca do domu, by po paru miesiącach usłyszeć przez radio, że wróżka zginęła, wypadając z okna. Weronika od razu podejrzewa, że coś jest nie tak. Utwierdza ją w tym przekonaniu mąż wróżki, który prosi ją o odkrycie mordercy żony. Dziewczyna, której największym marzeniem jest posiadać agencję detektywistyczną, przyjmuje zlecenie. I tak rozpoczyna swoje pierwsze w życiu prawdziwe śledztwo. Co ją na tej drodze czeka? Gdzie kryje się bezlitosny morderca? I jakie w tym wszystkim znaczenie ma tarot?
"Doskonale przeprowadzona intryga, humor, a na dodatek przesympatyczna detektyw na starym skuterze - wszystkie te elementy sprawiają, że kryminał Ani Klejzerowicz czyta się jednym tchem".
Zbrodnia w Bibliotece

Anna Klejzerowicz - pisarka, dziennikarka i fotografka. Autorka zbioru opowiadań Złodziej dusz oraz powieści kryminalnej Sąd Ostateczny. Miłośniczka Gdańska, przyrody, tajemnic i kotów. Tym razem postawiła na tarota.


Katarzyna Rogińska

Wieża Sokoła

Cena: 4,99

Stron: 296, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-62465-14-9, EAN: 9788362465149

Rok wydania: 2011,
Wydawnictwo: Oficynka,
Kategorie: powieść, thriller,
Oprawa: oprawa broszurowa

Rzeczywistość bywa straszniejsza od sennych koszmarów
Młoda Greczynka o imieniu Dymitra poznaje przystojnego Edwarda i jego matkę, turystów z Polski. Zauroczona mężczyzną, wyjeżdża za nim do Gdańska. Nie wie, że teraz jej los jest już przesądzony. Nie wie, że tego, co ją w najbliższym czasie czeka, nie zobaczyłaby w najbardziej przerażającym filmie…

Mroczny thriller Katarzyny Rogińskiej to spotkanie twarzą w twarz z psychopatycznym sadystą, torturującym ofiary, by zaspokoić swoje chore fantazje. Przy nim Hannibal Lecter to naprawdę niewinne dziecko.


Adam Zalewski

Grizzly

Cena: 4,99

Stron: 290, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-62465-11-8, EAN: 9788362465118

Rok wydania: 2011,
Wydawnictwo: Oficynka,
Kategorie: powieść, sensacja, kryminał,
Oprawa: oprawa broszurowa

Ostra, męska proza, bezlitośnie obnażająca naturę człowieka!
Jesienią 2007 roku Clinton Gerstaecker, szeryf Green Doll w Kentucky, znajduje w swym domu ciało zamordowanej żony. Jego życie się kończy... Znad zmasakrowanych zwłok podnosi się zupełnie inny mężczyzna: Grizzly, który nie odpuści, zanim nie dokona krwawej zemsty. W pogoni za mordercami Gerstaecker przemierza amerykańską prowincję. Na swej drodze napotyka niewyobrażalne wręcz zło. Musi je zniszczyć, by zakończyć swą misję.
Grizzly to brutalny thriller o surowej sprawiedliwości, zgodnie z którą dobrzy i uczciwi otrzymują pomoc, a źli - giną. Zza krwawych obrazów przebija dotkliwa tęsknota za życiem godnym i szczęśliwym. Nie zaspokoi się jej, dopóki na świecie żyje choć jeden zły człowiek...
Uwaga: książka przeznaczona tylko dla osób dorosłych o wyjątkowo mocnych nerwach!
Adam Zalewski - badacz najmroczniejszych zakamarków natury ludzkiej. Zadebiutował w 2008 roku powieścią Biała wiedźma. Kolejne lata przyniosły książki: Rowerzysta, Cień znad jeziora oraz zbiór opowiadań Sześć razy śmierć. Trudno uchwytny dla mediów, pisze obsesyjnie z niezwykłą dbałością o realizm i fakty, tworząc prozę, której nie da się z niczym porównać.


Łukasz Śmigiel

Mordercy

Cena: 4,99

Stron: 344, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-62465-05-7, EAN: 9788362465057

Rok wydania: 2011,
Wydawnictwo: Oficynka,
Kategorie: powieść, fantastyka, fantasy, science fiction,
Oprawa: oprawa broszurowa

"Morderstwo? Powiem ci coś o morderstwie. Jest łatwe, jest przyjemne i za chwilę dowiesz się o nim wszystkiego..." The Crow
Kolektywny mord i postać rodem z Chandlera, łowcy duchów i pielęgniarz kanibal, Knecht Ruprecht i mali zabójcy, agent FBI i jego mroczne śledztwo, prawdziwa historia stracha na wróble, reinkarnacje morderców i XVI-wieczny doktor House - to wszystko znaleźć można w opowiadaniach z pogranicza grozy, kryminału, fantastyki i thrillera napisanych przez autora, którego pomysły docenili Graham Masterton, Łukasz Orbitowski i tysiące polskich czytelników. Każda z tych opowieści trzyma w napięciu od pierwszej strony i zadziwia fabularnym rozwiązaniem. I każda mówi coś o Tobie, Czytelniku...


praca zbiorowa

Mogliby w końcu kogoś zabić

Cena: 4,99

Stron: 316, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-62465-02-6, EAN: 9788362465026

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Oficynka,
Kategorie: opowiadania, sensacja, kryminał,
Oprawa: oprawa broszurowa

Piękna dziewczyna i próba wyłudzenia pieniędzy, zaskakujący łańcuch zdarzeń, który naprowadza zakochaną pisarkę na trop zbrodni, osaczona żona i jej dwie córeczki, maltretowane dziecko w pułapce miłości, mąż, żona, jej kochanek i sąsiadka, brutalna zbrodnia w szkolnej bibliotece, makabryczny pochówek kobiety bez dłoni, hitchcockowska impresja w czterech ścianach, tajemnica zabójstwa Narutowicza i znudzeni policjanci z małego miasteczka. Wiele ponurych zbrodni, różni sprawcy, różne motywy...
Mogliby w końcu kogoś zabić to pasjonujący tom opowiadań o zbrodni znanych polskich autorów, ukazujący różnorodność i bogactwo tematyki kryminalnej i stylów pisarskich. Wszyscy wielbiciele kryminałów znajdą tu dla siebie pożywną strawę.
Autorzy: Adrianna Ewa Stawska, Piotr Rowicki, Katarzyna Gacek, Agnieszka Szczepańska, Jacek Skowroński, Katarzyna Rogińska, Piotr Schmandt, Ewa Ostrowska, Artur Górski, Łukasz Śmigiel


Ingvar Ambjornsen

Elling na śmierć i życie

Cena: 2,85

Stron: 224, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 83-60383-01-4, EAN: 9788360383018

Rok wydania: 2006,
Wydawnictwo: Replika,
Kategorie: powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

Znowu spotykamy Ellinga ( mamusinego synka), tym razem zaabsorbowanego przybliżaniem się do realnego życia ze swojej nowej bazy wypadowej - lojalnego mieszkanka na Kirkeveien w Oslo. I tym razem nasz bohater nie jest sam. U swego boku ma Kjella Bjarnego, jednego z nieskomplikowanych apostołów codzienności. Życie budzi obawy, niemniej w niewielkich porcjach okazuje się całkiem do wytrzymania.


Ryszard Wójcik

Święta studnia. Tajemnica bunkra kapitana "Szramy"

Cena: 4,99

Stron: 194, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-7674-030-0, EAN: 9788376740300

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Replika,
Kategorie: literatura faktu i reportaż, biografie, listy, wspomnienia,
Oprawa: oprawa broszurowa

"Święta studnia" jest kolejną publikacją z cyklu STRZĘPY HISTORII - serii reporterskich książek Ryszarda Wójcika,w których autor odkrywa nieznane, zagadkowe karty przeszłości.
Nieodkryty dotąd bunkier ostatniego walczącego oddziału Narodowych Sił Zbrojnych wciąż pozostaje wielką zagadką, która nieoczekiwanie wpisuje się w biografię reportera - detektywa oraz jego żony. Poszukiwania "świętej studni" zaowocowały niezwykłymi wspomnienia.


Krzysztof Kubiak

Wojna zuluska 1879

Cena: 3,56

Stron: 96, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-7674-005-8, EAN: 9788376740058

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Replika,
Kategorie: historia,
Oprawa: oprawa broszurowa

Książka opowiada historię krwawego konfliktu, będącego owocem brytyjskich dążeń do dominacji w Afryce Południowej. Kampania przeciwko uzbrojonym we włócznie i skórzane tarcze Zulusom miała być rutynową akcją wojskową. Jednak już pierwsze starcia ukazały, że brytyjczycy trafili na godnego siebie przeciwnika...

"Dopiero około 15.00, po odebraniu kolejnych meldunków, Chelmsford zdał sobie sprawę z grozy sytuacji. Na odsiecz dla Pulleine’a było już jednak za późno. Obóz padł. Upewniwszy się o prawdziwości uzyskanych informacji głównodowodzący zarządził reorganizację sił i wydał rozkazy nakazujące odbicie pozycji pod Isandhlwaną, a następnie przebijanie się do Rorke’s Drift. Do kolejnego starcia jednak nie doszło. Gdy około północy Brytyjczycy dotarli do obozu był on już opuszczony. Na pobojowisku pozostały jedynie obdarte z mundurów trupy.
Zulusi odeszli na okoliczne wzgórza, o czym świadczyły światła ich obozowych ognisk.


Szymon Wrzesiński

Pomniki bólu i śmierci. Zabytki dawnego prawa na ziemiach polskich

Cena: 2,13

Stron: 208, Format: 14,5x21 cm

ISBN: 978-83-60383-86-5, EAN: 9788360383865

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Replika,
Kategorie: historia,
Oprawa: oprawa broszurowa

Autor zajmuje się poszukiwaniem genezy rozmaitych obiektów dawnego prawa, które w nielicznej grupie przetrwały do czasów współczesnych. W książce znajdują się opisy krzyży pokutnych, stołów sądowych, kamiennych pręgierzy i murowanych szubienic oraz związane z nimi historyczne ciekawostki. To ze wszech miar oryginalne spojrzenie na materialne zabytki środkowoeuropejskiego prawodawstwa, urozmaicone interesującymi fragmentami dawnych dokumentów sądowych.


Jhumpa Lahiri

Tłumacz chorób

Cena: 4,99

Stron: 280, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-7659-079-0, EAN: 9788376590790

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: opowiadania,
Oprawa: oprawa broszurowa

Debiut amerykańskiej pisarki hinduskiego pochodzenia uhonorowany Nagrodą Pulitzera w roku 2000. Zbiór dziewięciu opowiadań, którego bohaterami są młodzi hinduscy imigranci w Stanach Zjednoczonych, próbujący odnaleźć się w obcym kulturowo świecie, utrzymać równowagę na styku tradycji Indii i Zachodu. Jhumpa Lahiri opowiada historie ludzi zagubionych w codzienności, w miłości, w małżeńskich problemach, ludzi, którzy poszukują bezpiecznej przystani - w małym sklepiku z imbirem, soczewicą i ryżem, w przyjaznym domu, w którym buty pozostawia się na progu, a posiłki jada rękoma, wreszcie w długo wyczekiwanych listach z Indii. Akcja niektórych opowieści toczy się w Indiach, Tak jak tytułowego Tłumacza chorób, którego bohater wykonuje bardzo odpowiedzialny i niewdzięczny zawód pośrednika między pacjentem a lekarzem, najczęściej nieznającym jego języka. Książka urzeka niezwykła wrażliwością i umiejętnością obserwacji; pełna jest bardzo zmysłowych opisów.


Kien Nguyen

Misjonarz

Cena: 7,13

Stron: 326, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-7359-339-8, EAN: 9788373593398

Rok wydania: 2007,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

Druga po Gobelinie powieść urodzonego w Wietnamie pisarza porównywanego do legendarnego autora Shoguna, Jamesa Clavella, barwna, epicka historia o jedwabiu i stali, w której walka i miłość idą krok w krok ze sobą. W 1773 roku trzech mężczyzn opuszcza Francję, by wziąć udział w wyprawie do Annam, do egzotycznego i tajemniczego kraju na Dalekim Wschodzie. Francois Gervaise, przystojny malarz, uciekający przed ubóstwem Henri Monage i charyzmatyczny Jezuita Pierre de Behaine wierzą, że wyruszają z pokojową misją, niosąc wiarę w Boga i światło nadziei pogrążonym w mroku pogaństwa ziemiom. Ich złudzenia szybko pryskają - w Annam trwa krwawa i bezlitosna wojna domowa. Targany chorobami i wewnętrznymi konfliktami kraj nie podda się łatwo zbożnemu dziełu chrystianizacji. Bohaterowie odkrywają, że choć przybyli tu, by zmienić obraz tej ziemi, to ziemia powoli odmienia ich samych. Muszą raz jeszcze określić cel i znaczenie swojej podróży.


Kelly Jones

Siódmy jednorożec

Cena: 7,13

Stron: 376, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-7359-455-5, EAN: 9788373594555

Rok wydania: 2007,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

Podczas wyprawy do klasztoru pod Lyonem, Alex Pellier, kuratorka paryskiego muzeum odkrywa w średniowiecznym modlitewniku wiersz oraz rysunki, które naprowadzają ją na trop niezwykłej zagadki. Rozwiązanie kryje się w zagubionej tkaninie z cyklu tapiserii Dama z jednorożcem. Pikanterii poszukiwaniom dodaje niespodziewana miłość z lat studenckich...


Maria Rosa Cutrufelli

Brygantka

Cena: 4,99

Stron: 126, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-928734-7-1, EAN: 9788392873471

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: DodoEditor,
Kategorie: powieść, powieść historyczna,
Oprawa: oprawa broszurowa

Włoszki uczestniczące w walkach partyzanckich w okresie tzw. Risorgimento celowo prowokowały, pozując do zdjęć ze strzelbą i w podkasanej nad kolano spódnicy. Chciały w ten sposób podkreślić, że zerwały z tradycyjną rolą kobiety włoskiego Południa. Nie przewidziały jednak, że w powszechnej pamięci przetrwają głównie jako erotyczna ciekawostka na tle obyczajowości XIX w.
Kanwą powieści są wydarzenia autentyczne: rewolucyjny ruch ludowy, który towarzyszył włoskim walkom o zjednoczenie kraju. Z naturalistyczną pasją autorka przedstawia brutalne sceny z życia małych miejscowości południowych Włoch, w których nadal króluje przywiązanie do głęboko patriarchalnych tradycji.
Rok 1861, zjednoczenie Włoch. Południe kraju ogarnia  rewolta „brygantów”. Do jednej z partyzanckich grup dołącza młoda Margherita – arystokratka wyjęta spod prawa. Kim jest? Kim są po męsku ubrane, uzbrojone kobiety, które tam spotyka?
Cutrufelli nie powtarza schematów ani nie stara się obalić legendy grasantki z fotografii. Przedstawia galerię postaci – kobiet i mężczyzn, żołnierzy i przestępców – tworząc ich subtelne portrety psychologiczne i ukazując złożone powody, dla których ludzie ci wplątali się w rewoltę.


Elsa Drucaroff

Piekło obiecane

Cena: 4,99

Stron: 388, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-84-928734-21-9, EAN: 9788392873419

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: DodoEditor,
Kategorie: powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

Dina, dziewczyna z polskiego sztetla przybywa do Argentyny jako żona sutenera.
Pozbawiona dokumentów i uwięziona, przeżyje piekło, w którym pojawi się trzech różnych mężczyzn, potężny i sadystyczny sędzia, szalony pisarz, kronikarz rubryki policyjnej dziennika Crítica, i młody zecer-anarchista, który ofiaruje jej szczerą miłość.

Powieść Elsy Drucaroff, osadzona w realiach Polski i Argentyny lat 20. ubiegłego wieku, porusza problemy prostytucji Polek żydowskiego pochodzenia w Buenos Aires, sytuacji żydowskiej diaspory i relacji polsko-żydowskich.

„Piekło obiecane” ukazuje losy podstępnie „werbowanych” w Polsce dziewcząt, które, szukając lepszego życia, wsiadały na statek do Nowego Świata zamężne z tamtejszym Żydem, zaproszone przez krewnych lub jako nielegalny „ładunek” taniej siły roboczej, lecz zaraz po przybyciu trafiały do burdeli. Celnie i bez pruderii autorka przedstawia historię młodej kobiety, odsłaniając przy tym zaskakującą skalę tego procederu.

Drucaroff z wyczuciem łączy gatunki – kryminał, romans, powieść drogi – zapraszając czytelnika w egzotyczną podróż w towarzystwie indywiduów z żydowskiego półświatka obu kontynentów i z anarchistycznego podziemia Argentyny, bolszewików, wywrotowców, idealistów i cyników ze środowiska lewicującej prasy oraz historycznych postaci literackiej bohemy Buenos Aires.


Elvira Dones

Zaprzysiężona dziewica

Cena: 4,99

Stron: 222, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-928734-5-7, EAN: 9788392873457

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: DodoEditor,
Kategorie: powieść, obyczajowa,
Oprawa: oprawa broszurowa

Można je spotkać w bałkańskich górach, w Albanii nazywane są „zaprzysiężonymi dziewicami” – virgijneshë. Można je spotkać, ale można ich nie zauważyć – ubrane jak mężczyźni wykonują męskie zajęcia i zawody, noszą strzelbę, palą papierosy, a młodsze z nich w miastach pracują jako kierowcy tirów.  Zgodnie z tradycją złożyły śluby wiecznej czystości i przyjęły rolę mężczyzny, by pod męskim imieniem dbać o honor rodu. Niektóre z nich, w tajemnicy przed surową opinią publiczną, uczyniły to z powodów osobistych. Nawet ci, którzy, znając ten egzotyczny obyczaj, rozszyfrują tożsamość głównego bohatera – zagubionego na lotnisku w Waszyngtonie młodego Albańczyka, Marka Dody – dadzą się porwać intrygującej opowieści o źródłach jego decyzji o przemianie w mężczyznę. A to dopiero początek historii!


Justyna Szymańska

Miłosna szarlotka

Cena: 2,85

Stron: 204, Format: 12x20 cm

ISBN: 978-83-60383-66-7, EAN: 9788360383667

Rok wydania: 2008,
Wydawnictwo: Replika,
Kategorie: powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

Miłosna szarlotka to zabawna książka, której lektura pozwoli z przymrużeniem oka spojrzeć na problemy stojące przed przyszłymi małżonkami. To obowiązkowa pozycja dla optymistów i łasuchów, nader apetyczna historia o miłości, przyjaźni i stereotypach. Czy wymarzyłaś już sobie swój ślub i wesele? Jeżeli tak, to nie licz na to, że wszystko pójdzie zgodnie z planem... Apolonia przyjmuje oświadczyny Roberta i zaczyna się szaleństwo związane z przygotowaniami do tego najważniejszego dnia w życiu. Członkowie rodzin, szczególnie teściowe oraz przyjaciele - o odmiennych gustach i upodobaniach - mają swój obraz tej uroczystości, ale czy pokrywa się on z oczekiwaniami przyszłych państwa młodych?


Sonia Neumann

Maja.bloog.pl

Cena: 3,56

Stron: 240, Format: 12x20 cm

ISBN: 978-83-60383-49-0, EAN: 9788360383490

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Replika,
Kategorie: powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

„Zabawna, współczesna i prawdziwie dziewczęca opowieść o kobiecym dojrzewaniu i problemach (nie tylko z facetami…) Internetowy pamiętnik Mai to historia każdej młodej dziewczyny, która pośród wielu mód dyktowanych przez świat mediów i wbrew szałom popkultury stara się być sobą i powalczyć o swoje szczęście. Maja właśnie rozpoczęła studia. Oprócz zmagań z nauką i nieprzyjemnymi wykładowcami Maja próbuje walczyć o własne szczęście. Szuka wielkiej miłości. Studiuje psychologię i eksperymentuje na sobie samej – fundując sobie co rusz emocjonalną huśtawkę, umawiając się z nieznajomymi chłopakami, z których każdy kolejny okazuje się większym dziwakiem. Po kolejnej nieudanej randce w ciemno, Maja przygląda się bliżej facetom wokół siebie. Przyjaciel Mikiego nie jest taki zły; zaczepiony przypadkiem w klubie Jacek rozumie każde jej szaleństwo, a nawet uprzykrzający Mai życie profesor W., postrach uczelni zwany Killerem – może okazać się sympatyczny. Maja musi zweryfikować swoje poglądy na temat świata i mężczyzn i jeszcze wiele się o sobie samej nauczyć...”


Romek Pawlak

Przeskoczyć przez ogień

Cena: 3,56

Stron: 204, Format: 13x20 cm

ISBN: 978-83-61635-85-7, EAN: 9788361635857

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Akapit Press,
Kategorie: dla dzieci, dla młodzieży,
Oprawa: oprawa broszurowa

Trzeba pomóc Bucefałowi. Koniecznie trzeba pomóc!
Bo czy ukochany koń Agnieszki zasłużył na to, aby trafić do rzeźni?
Agnieszka może liczyć na Marcina i Krzyśka.
Ale to nie jest jedyny problem, przed jakim staje paczka z Ćwierklańca. Trzeba rozwikłać zagadkę, z kim spotyka się mama Agnieszki.
Dziewczynka nie chce mieć nowego taty, tym bardziej że nie wie, kto ma nim zostać…
Nierozwiązane sprawy mnożą się. Czy nasi bohaterowie sobie poradzą?


Sophie McKenzie

Zaginiona

Cena: 4,99

Stron: 270, Format: 13x20 cm

ISBN: 978-83-61635-81-9, EAN: 9788361635819

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Akapit Press,
Kategorie: powieść, dla młodzieży,
Oprawa: oprawa broszurowa

"Zaginiona" to trzymająca do końca w napięciu powieść dla młodzieży, której bohaterka Lauren, adoptowana jako dziecko, jest spragniona wiedzy na temat swojej tajemniczej przeszłości. Kiedy odkrywa, że mogła zostać odebrana swojej prawdziwej amerykańskiej rodzinie, jej dotychczasowe życie staje się jednym wielkim oszustwem.
Dlaczego nikt nie chce odpowiedzieć na jej pytania? W jaki sposób ma odnaleźć biologicznych rodziców? Czy jej przybrani rodzice są odpowiedzialni za jej porwanie?
Lauren ucieka z domu. W poszukiwaniu prawdy naraża się na wiele niebezpieczeństw, by odkryć, że ci, którzy ją porwali, są gotowi zrobić wszystko, byle prawda nie wyszła na jaw.


Hilary Freeman

Kocham Cię, Danny

Cena: 4,99

Stron: 316, Format: 13x20 cm

ISBN: 978-83-61635-41-3, EAN: 9788361635413

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Akapit Press,
Kategorie: powieść, dla młodzieży,
Oprawa: oprawa broszurowa

Czy to nie dziwne, że najważniejsze dni naszego życia zaczynają się zawsze tak banalnie?
Idziesz ulicą, rozmyślając o swoich sprawach, albo robisz coś tak beznadziejnie banalnego, jak zakupy w sklepie na rogu.
Albo, jak to było w moim przypadku, czekasz na autobus numer 29, żeby wrócić z pracy do domu, i nagle – bach! - wydarza się coś, co odmieni Twoje życie.
Naomi jest zniecierpliwiona. Po maturze dostała się na doskonałą uczelnię, ale zrobiła sobie rok przerwy w nauce. Utknęła w domu rodzinnym, podczas gdy wszystkie jej koleżanki podróżują albo studiują.
Spotyka Danny'ego, tajemniczego i charyzmatycznego muzyka, przy którym zaczyna inaczej patrzeć na otaczający ją świat. Danny jest przystojny i bardzo utalentowany, a jego zespół rockowy stoi na progu wielkiej kariery. Ale osobowość Danny'ego ma także swoją ciemną, destruktywną stronę...
Czy Naomi zdoła uratować Danny'ego przed nim samym, zanim będzie za późno?
I czy zdoła uratować samą siebie?


Krystyna Nepomucka

Cień wspomnień

Cena: 18,50

Stron: 262, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-13-60773-48-2, EAN: 9781360773483

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Akapit Press,
Kategorie: opowiadania,
Oprawa: oprawa broszurowa

Nowe wydanie tomu opowiadań Krystyny Nepomuckiej, autorki ponad 20 ksiażek dla dorosłych i młodzieży, z których część została przetłumaczona na język holenderski.


Krystyna Nepomucka

Cień wspomnień

Cena: 3,56

Stron: 262, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-60773-48-2, EAN: 9788360773482

Rok wydania: 2007,
Wydawnictwo: Akapit Press,
Kategorie: dla młodzieży, opowiadania,
Oprawa: oprawa broszurowa

Najnowszy tom opowiadań Krystyny Nepomuckiej, autorki ponad 20 ksiażek dla dorosłych i młodzieży, z których część została przetłumaczona na język holenderski.


Krystyna Nepomucka

Serafina i kochankowie

Cena: 3,56

Stron: 416, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-62199-25-9, EAN: 9788362199259

Rok wydania: 2011,
Wydawnictwo: Akapit Press,
Kategorie: powieść, obyczajowa,
Oprawa: oprawa broszurowa

Skandalizująca historia Serafiny, jej potwornej ciotki, a także zdarzenia z udziałem wielu sympatycznych lub okropnych mężczyzn przewijających się przez łóżko współczesnej panienki. Groteska i humor nie przesłonią nikomu faktu, że wiele tu twardej prozy życia, choć, jak zwykle u Krystyny Nepomuckiej, okraszonej ciepłem, życzliwością oraz zrozumieniem dla ludzkich słabostek.

Krystyna Nepomucka – polska pisarka, autorka ponad 30 powieści i wielu artykułów. Studiowała m.in. medycynę, nauki prawno-administracyjne, plastykę, polonistykę. Przez wiele lat pracowała w redakcji "Chłopska Droga". Rozgłos i uznanie przyniosło jej dopiero - Małżeństwo niedoskonałe, które zapoczątkowało jednocześnie całą sagę powieści. Rozwód niedoskonały, Miłość niedoskonała...i wielu innych.


Krystyna Nepomucka

Dusza na skalpelu

Cena: 3,56

Stron: 256, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-62199-60-0, EAN: 9788362199600

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Akapit Press,
Kategorie: powieść, romans,
Oprawa: oprawa broszurowa

"Dusza na skalpelu" - intrygujący tytuł może sugerować, że powieść Krystyny Nepomuckiej to jakiś mrożący krew w żyłach horror. I rzeczywiście, tajemniczość, niepewność oraz strach towarzyszą czytelnikowi od pierwszej strony i nie pozwalają się oderwać. Los głównej bohaterki, jej burzliwe życie przeżywa się niczym własne. Polecam wszystkim tym, którzy mają mocne nerwy.
"Bez słowa wziął mnie w ramiona. Nie uczyniłam najmniejszego ruchu, nie broniłam się, gdy szukał moich ust. Zatracałam powoli poczucie czasu i rzeczywistości. Doznałam dziwnego uczucia, całkowicie różnego od tych, jakie kiedykolwiek przeżyłam. Było to coś podobnego do unoszenia się, odpływania w jego ramionach w dziwne, wirujące światy, w mroczne głębie nowych doznań. Nic się nie liczyło, nic nie istniało. Wokół pustynia i tylko my dwoje, złączeni pocałunkiem, przenikając siebie drogą dziwnej, nieznanej osmozy."


Krystyna Nepomucka

Floryda story

Cena: 3,56

Stron: 240, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-60773-86-4, EAN: 9788360773864

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Akapit Press,
Kategorie: powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

"Floryda Story" jest tragikomiczną opowieścią o polskich emigrantach w USA. Groteskowi bogacze, wyraziste postaci kobiet oraz charakterystyczna dla Ameryki atmosfera przeniosą Cię w świat fantazji Autorki i jej bohaterów, przedstawionych w krzywym zwierciadle. Liryzm oraz czarny humor przetykane wyrazistym językiem, nie stroniącym od potoczności i wulgaryzmów sprawi, iż przy lekturze "Floryda Story" zapomnisz o całym świecie.


Krystyna Nepomucka

Oczekiwanie

Cena: 3,56

Stron: 240, Format: 14x20 cm

ISBN: 978-83-60773-76-5, EAN: 9788360773765

Rok wydania: 2008,
Wydawnictwo: Akapit Press,
Kategorie: opowiadania,
Oprawa: oprawa broszurowa

\Oczekiwanie\", to kolejny tom opowiadań Krystyny Nepomuckiej, autorki znanej i lubianej przez Czytelników, zarówno w kraju jak i za granicą. Historie tu pokazane, dowcipnie opowiedziane przez K. Nepomucką, oparte są głównie na autentycznych wydarzeniach. Wierni Czytelnicy odnajdą tu dramaty uczuć, nostalgię za krajem ojczystym, rozliczne groteskowe postacie emigrantów, a także zaskakujące perypetie współczesnych kobiet."


Gonzalo Giner

Czwarte przymierze

Cena: 7,13

Stron: 400, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-7359-333-6, EAN: 9788373593336

Rok wydania: 2007,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

Katarzy, templariusze, esseńczycy, biblijni prorocy, papież Innocenty IV i przepiękna złota bransoletka - to elementy łamigłówki, które łączą się w całość za sprawą tajemniczego przymierza, decydującego o losach świata. Od Jerozolimy czasów krucjaty, po Hiszpanię początku XXI wieku...


Posy Edwards

Miley Cyrus: Me i You

Cena: 2,85

Stron: 62, Format: 18,5x24 cm

ISBN: 978-83-7575-575-6, EAN: 9788375755756

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Hachette Polska,
Kategorie: dla młodzieży, dla dzieci,
Oprawa: oprawa twarda

Książka odkrywa wszystko. Co chciałabyś wiedzieć, a nawet więcej, na temat najpopularniejszej na świecie tajemniczej gwiazdy pop oraz grającej tę rolę dziewczyny.
Ponad 60 stron pełnych zdjęć i faktów z życia tej piosenkarki oraz aktorki, podwójnej gwiazdy pop! Dowiesz się:
- kim woli być Miley Cyrus – Miley Stewart czy Hanna Montana,
- o zakulisowych sekretach i plotkach z planu serialu bijącej rekordy popularności,
- jak poznać styl Miley i stworzyć własną tajemniczą gwiazdę pop,
- o przyjaźniach Miley z innymi gwiazdami oraz poznaj jej rady na temat nocowania u przyjaciółek.
Biografia pełna cytatów i zdjęć, z dołączonym plakatem na ścianę, zaspokoi ciekawość nawet najbardziej zagorzałych fanów Miley/Montana.


Posy Edwards

Miley Cyrus. Rok Gwiazdy

Cena: 3,56

Stron: 62, Format: 22x28 cm

ISBN: 978-83-7575-583-1, EAN: 9788375755831

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Hachette Polska,
Kategorie: dla młodzieży, dla dzieci,
Oprawa: oprawa twarda

Czy marzyłaś kiedyś o tym, żeby spędzić cały rok z Miley Cyrus, największą nastoletnią gwiazdą świata? Właśnie możesz to zrobić! Rok Gwiazdy 2009 Miley Cyrus zawiera wszystko, co musisz wiedzieć o rozśpiewanej i roztańczonej aktorce z serialu Hannah Montana... i jeszcze więcej.
Książka pełna cytatów, wspaniałych zdjęć, informacji o Miley i Hannah, łamigłówek, ciekawostek o Miley Cyrus, a także tajników makijażu – niezbędna dla każdej fanki. W środku znajdziesz plakat z zaznaczonymi ważnymi dla każdej fanki Hannah/Miley datami. Z tą książką przez cały rok nie będziesz się nudzić!


Posy Edwards

Lady Gaga. Me & You

Cena: 2,13

Stron: 46, Format: 19x24 cm

ISBN: 978-83-7575-884-9, EAN: 9788375758849

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Hachette Polska,
Kategorie: biografie, listy, wspomnienia,
Oprawa: oprawa twarda

Lady Gaga to niekwestionowana gwiazda muzyki i stylu. Dzięki tej książce masz okazję poznać ją bliżej! Wraz z tobą cofniemy się do początku jej kariery. Przyjrzymy się, w jaki sposób dochodziła do sławy i występowała w klubach Nowego Jorku. Będziemy świadkami wielkiego przełomu w jej drodze na szczyt. Dla ciebie odkryjemy wszelkie tajemnice jej koncertowego autobusu. Zdradzimy prawdę o jej przyjaciołach i romansach.


Justine Fontes, Ron Fontes

Rango. Filmowe przygody kameleona

Cena: 3,56

Stron: 48, Format: 22,5x28 cm

ISBN: 978-83-7575-807-8, EAN: 9788375758078

Rok wydania: 2011,
Wydawnictwo: Hachette Polska,
Kategorie: dla dzieci,
Oprawa: oprawa twarda

„Rango” to historia kameleona o tym właśnie imieniu, który przez przypadek trafia ze swojego szklanego i ciepłego terrarium na pustynię. Rango to kameleon, który przechodzi kryzys osobowościowy. Na pustyni Mojave będzie musiał zdecydować, kim jest, albo skończy w brzuchu bezwzględnego drapieżnika, a tych nie brakuje w okolicy... Znajduje swoje przeznaczenie w miasteczku Piach wyjętego żywcem z westernowych opowieści. Przypadek sprawi, że uznany zostanie za bohatera i będzie musiał stanąć do walki, by ochronić mieszkańców przed grożącym im niebezpieczeństwem.


Ron Fontes, Justine Fontes

Rango. Opowieść z Dzikiego Zachodu

Cena: 1,42

Stron: 142, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-7575-803-0, EAN: 9788375758030

Rok wydania: 2011,
Wydawnictwo: Hachette Polska,
Kategorie: dla dzieci,
Oprawa: oprawa broszurowa

Rango trafia do Piachu – miasteczka zagubionego gdzieś wśród piasków pustyni. Początkowo czuje się w nim wspaniale, jednak potężny myszołów i znikające zapasy wody pitnej skutecznie spędzają mu sen z powiek. Rango musi zaryzykować i postanawia uratować osadę. W przeciwnym razie zostanie jedną z przebrzmiałych legend Dzikiego Zachodu… Książka zawiera kadry i ilustracje wykorzystane przy produkcji filmu!


Anita Werner

Dama pik

Cena: 4,99

Stron: 258, Format: 16x23,5 cm

ISBN: 978-83-62-639-02-1, EAN: 9788362639021

Rok wydania: 2011,
Wydawnictwo: Non Fiction,
Kategorie: wywiady, rozmowy, literatura faktu i reportaż, biografie, listy, wspomnienia,
Oprawa: oprawa twarda

Ta książka o relacja z unikalnych spotkań i zapis unikalnych rozmów, to szczere wyznania, wzruszenia, łzy i słabości, a także siła podejmowania decyzji i konsekwentnego dokonywania własnych wyborów. To także kulisy pracy w telewizji, wielomiesięcznych starań o wywiady, żmudnych i mozolnych przygotowań do wyjazdów kilkuosobowej ekipy, nieoczekiwane zwroty akcji i zaskakujące sytuacje na lotniskach i granicach, perypetie z ponad stukilogramowym bagażem i porywy serca, które – jak pokazuje życie – mogą się zdarzyć także podczas pracy.
Książka to zbiór portretów kobiet ze świata polityki i kultury. Kobiet wpływowych, szanowanych, opiniotwórczych, czasami też kontrowersyjnych. Kobiet, które intrygują nie tylko wypowiadanymi poglądami, ale też życiorysami i pasjami. Nie wszystkie osiągnęły wielkie sukcesy, niektóre są po prostu barwnymi postaciami. Co je łączy? Siła, z jaką forsują pojawiające się na ich drodze przeszkody.
Bazą tej książki są rozmowy i obserwacje przeprowadzone podczas pracy nad cyklem programów telewizyjnych „Dama Pik”, emitowanych w TVN24.


Paweł Zarzeczny

Zawsze byłem najlepszy

Cena: 3,56

Stron: 308, Format: 12,5x9,5 cm

ISBN: 978-83-62639-01-4, EAN: 9788362639014

Rok wydania: 2011,
Wydawnictwo: Non Fiction,
Kategorie: literatura faktu i reportaż, felietony,
Oprawa: oprawa broszurowa

Można go tylko pokochać, albo nienawidzieć.  Bo on sam taki jest: gorący albo lodowaty. A do tego jak pisze ! Jak szatan, albo jak anioł. Zawsze bezkompromisowo i ostro, czasem zabawnie, a czasem do łez. Te teksty żyją, jego felietony są podróżą w świat tysiąca opowieści o znanych ludziach, wielkich pieniądzach, miłości, seksie i ważnych życiowych prawdach i obserwacjach. Fragmenty jego felietonów są świetnymi anegdotkami do opowiadania w każdym towarzystwie. Zarzeczny nikogo nie udaje, nie ukrywa swojej megalomanii, a wręcz się nią szczyci. Mówi wprost, że jest najlepszy. Naprawdę warto to sprawdzić.

„Ładnie pan piszesz, Panie Ogrodniku”
Janusz Panasewicz, piosenkarz

„Tekst o Żydach bardzo OK. Powinieneś być nad Clarksonem”
Olaf Lubaszenko, aktor i reżyser

„Dla takich tekstów, których niestety coraz mniej, warto jeszcze kupować gazety”
Paweł Fąfara, szef „Polska the Times”

„Ty gruba świnio, jeszcze raz coś napiszesz o mnie albo o mojej rodzinie, to sobie porozmawiamy”
Kamil Grosicki, piłkarz


Dorota Kowalska

Gracze i ich tajemnice

Cena: 3,56

Stron: 256, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-62639-03-8, EAN: 9788362639038

Rok wydania: 2011,
Wydawnictwo: Non Fiction,
Kategorie: literatura faktu i reportaż, polityka, politologia,
Oprawa: oprawa broszurowa

Żadna z tych sylwetek – a były one opisywana w ciągu czterech ostatnich lat naszego burzliwego życia politycznego, na przełomie rządów PiS i ekipy Tuska – nie powstałyby, gdyby Dorota Kowalska nie „siedziała” w temacie. Nie znała tych ludzi, nie wypiła z nimi litrów, zwykle kiepskiej, kawy, nie pokłóciła się tysiące razy, nie opieprzyła za „ściemnianie” i nie zdobyła ich zaufania. Ale oto ich macie – podanych saute, na półmisku. Z dodatkiem lekkiej sympatii, tudzież ironii. Przyrządzonych naprędce, ale tak właśnie robi się najlepsze, krwiste potrawy.
Smacznego!
Mira Suchodolska


Krzysztof Ziemiec, Mira Suchodolska

Wszystko jest po coś

Cena: 3,56

Stron: 190, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-62639-00-7, EAN: 9788362639007

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Non Fiction,
Kategorie: wywiady, rozmowy,
Oprawa: oprawa broszurowa

„Wszystko jest po coś” to wywiad Miry Suchodolskiej z Krzysztofem Ziemcem - znanym i lubianym dziennikarzem telewizyjnym, który uległ bardzo poważnemu wypadkowi, został poparzony ratując swoją rodzinę. To przejmująca opowieść o wygrywaniu życia, walce o zdrowie, ale też zmaganiu się ze swoimi słabościami i poszukiwaniu sensu życia.

Ziemiec daje w tej książce nadzieje i siłę wszystkim tym, którzy stają oko w oko, z wydawałoby się niemożliwymi do przezwyciężenia problemami. Dziennikarz zdradza autorce szczegóły wypadku, przejmująco opowiada o swoim pobycie w szpitalu i długiej rehabilitacji. Książka to także zapis barwnej historii jego rodzinnego domu, młodości i sposobu na wychowywanie dzieci. Nigdy wcześniej nie spotkałam człowieka tak absolutnie szczerego i prostolinijnego jak Krzysztof. Nie waży słów, nie kalkuluje, nie kluczy. Na każde pytanie odpowiada bez umizgów. Jeśli nie wie, zastanawia się. Drapie po głowie i po swędzących bliznach. Kiedy zaczyna mówić, co chwilę wtrąca słowo „prawda?” – taki przecinek, podpórkę słowną, a jednocześnie upewnienie się, że to, co powiedział, nie jest kompletną bzdurą.- zdradza we wstępie książki Mira Suchodolska.


David Morrell

Fenomen

Cena: 7,13

Stron: 406, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-7659-361-6, EAN: 9788376593616

Rok wydania: 2011,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

Rostov w Teksasie. Od dziesiątków lat pojawiają się tu wywierające hipnotyzujący wpływ na ludzi tajemnicze światła. Oficer policji Dan Page przejeżdża do miasteczka w poszukiwaniu żony, która zaginęła kilka dni wcześniej. Odnajduje ją wpatrującą się w horyzont na wypełnionej ludźmi platformie obserwacyjnej - dokładnie w miejscu, gdzie wcześniej porzuciła swój samochód. Dan i Tori ledwie uchodzą z życiem, gdy wśród zebranych turystów pojawia się szaleniec z karabinem w ręku. Rozpętuje się piekło, dochodzi do masakry. To traumatyczne wydarzenie nie zniechęca kobiety. Tori nie chce opuścić Rostova, ani zrezygnować z oglądania świateł. By ratować żonę, Dan musi rozwiązać zagadkę sięgającą pierwszej wojny światowej: tajnego eksperymentu wojskowego, który wymknął się spod kontroli. Światła okazują się bardziej niebezpieczne, niż można byłoby przypuszczać, lecz jeszcze groźniejsi są ci, którzy usiłują wykorzystać je do własnych celów...


Kazuo Ishiguro

Malarz świata ułudy

Cena: 7,13

Stron: 302, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-7359-876-8, EAN: 9788373598768

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

Rok 1948. Zniszczona Japonia przeżywa czas gruntownych przewartościowań. Z ruin powstaje nowy świat i porządek rzeczy.
Emerytowany malarz Masuji Ono, który całe dnie poświęca prozaicznym czynnościom – pielęgnacji ogrodu, naprawie domu, opiece nad wnukami – nie potrafi uwolnić sie od przeszłości. Kierowany wewnętrzną potrzebą wytacza sam sobie proces, w którym wytacza sam sobie proces, w którym jest jednocześnie oskarżycielem, oskarżonym i sędzią. Porządek, który niegdyś współtworzył i wspierał, został zburzony. Japoński imperializm poniósł druzgocąca klęskę. Masuji musi na nowo określić samego siebie i relacje z dwoma córkami, Setsuko i Noriko, dokonać moralnego rozrachunku z dotychczasowym życiem.


Agustin Sanchez Vidal

Klucz uniwersalny

Cena: 10,70

Stron: 550, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-7659-189-6, EAN: 9788376591896

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

Podziemny labirynt skrywa największą i najbardziej niezwykłą zagadkę wszechświata...
Klucz uniwersalny to powieść historyczna z elementami thrillera przywołująca na myśl słynne dzieła Umberta Eco - „Wahadło Poucault” i „Imię Róży”. Obdarzony wszechstronną wiedzą i erudycją autor z wielka wprawą łączy fakty historyczne z najnowszymi teoriami z dziedziny informatyki na temat uniwersalnego kodu - języka Babel - od którego wszystko wzięło swój początek.


Eva Gabrielsson, Marie-Francoise Colombani

Millennium, Stieg i ja

Cena: 7,13

Stron: 198, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-7659-347-0, EAN: 9788376593470

Rok wydania: 2011,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: biografie, listy, wspomnienia,
Oprawa: oprawa twarda

W listopadzie 2004 roku , wkrótce po złożeniu do wydawnictwa rękopisu powieści kryminalnej w trzech tomach pt. Millennium, umiera nagle szwedzki dziennikarz Stieg Larsson. Eva Gabrielsson opisuje 32 wspólnie spędzone lata, od chwili poznania na spotkaniu politycznym, przez lata trockistowskiej działalności i studiów, a wreszcie pracy i miłości. Stieg i ona są ideowcami, zaangażowani w pracę, a życie prywatne wciąż zajmuje drugie miejsce. Jednak to wzajemna miłość, zbieżność celów i poglądów inspiruje ich i pomaga przetrwać. Z jej wspomnień dowiadujemy się o ich wspólnej pasji żeglarskiej, sentymencie do wiejskich chatek, o fatalnych nawykach żywieniowych Stiega, a przede wszystkim o działalności politycznej i dziennikarskich niepowodzeniach i sukcesach Larssona oraz o znaczeniu jego doświadczeń w pracy nad Millennium, którego bohaterowie to postaci w dużej mierze wzorowane na autentycznych. To, co trylogia opisuje, jest odzwierciedleniem rzeczywistości – afery gospodarcze, napastowanie kobiet, rozterki Blomkvista, który waha się, czy opublikować fakty mogące zaszkodzić ofierze ujawnionych zdarzeń. Eva podkreśla swój udział w pisarskim sukcesie Stiega, odsłaniając pewne nieznane czytelnikom tajemnice Millennium. Odkrywa również tajemnice walki o spadek po Stiegu.


Michalina Olszańska

Dziecko gwiazd. Atlantyda

Cena: 7,13

Stron: 462, Format: 14x20,5 cm

ISBN: 978-83-7359-968-0, EAN: 9788373599680

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: powieść, dla młodzieży,
Oprawa: oprawa broszurowa

Akcja książki dzieje się w położonym na wyspie mitycznym królestwie Atlantydy, a jej bohaterką jest szesnastoletnia księżniczka Meihna, wyobcowana, wychowywana z dala od normalnego życia arystokratka. Wyspę czeka nieuchronna zagłada. Może ją ocalić jedynie mag. Meihna wyrusza na jego poszukiwanie. Po drodze czekają ją rozliczne przygody i spotkania z niesamowitymi stworzeniami. Odnajdzie też prawdziwą miłość.
"Dziecko Gwiazd Atlantyda" ujawnia niezwykły talent literacki młodziutkiej autorki. Wróżymy jej wielką karierę na miarę Christophera Paoliniego, twórcy trylogii fantasy Eragon.

Michalina Olszańska ma 17 lat, jest utalentowaną skrzypaczką, uczennicą elitarnej Szkoły Muzycznej w Warszawie. Pisze i komponuje piosenki, które też sama wykonuje.
Napisała sześć powieści, z których za najważniejszą uważa "Dziecko Gwiazd Atlantydę", która powstała, gdy autorka miała 15 lat.


Michael Marshall

Intruzi

Cena: 7,13

Stron: 448, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-7359-940-6, EAN: 9788373599406

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: powieść, sensacja, kryminał, thriller,
Oprawa: oprawa broszurowa

Wielowątkowy thriller spiskowy autora trylogii o Niewidzialnych. Jack Whalen odchodzi z pracy w policji i wraz z żoną Amy przenosi się do miasteczka w górach, gdzie pracuje nad swoją powieścią. Podczas podróży służbowej Amy dosłownie zapada się pod ziemię, potem nieoczekiwanie odnajduje. Jej mętne wyjaśnienia tylko pogłębiają niepokój Jacka, że coś dziwnego wisi w powietrzu.
Kiedy odwiedza go dawny kolega szkolny, Gary Fisher, obecnie adwokat, i prosi o pomoc w wyjaśnieniu sprawy spadkobiercy podejrzanego w podwójne morderstwo, Jack odmawia. Fisher nie rezygnuje - zdobywa dla Jacka bardzo niepokojące informacje o jego żonie.
W tym samym czasie dziewięcioletnia dziewczynka po spotkaniu z tajemniczym mężczyzną ucieka z domu. Zachowuje się jak w transie, jest agresywna; jej poczynaniami wydaje się kierować jakaś zewnętrzna siła. Wszystko, co się dzieje, spowija nastrój grozy i nadprzyrodzonej siły, za którą stoją tajemniczy "oni"...


J.D. Salinger

Wyżej podnieście strop, cieśle. Seymour: wstęp

Cena: 4,99

Stron: 238, Format: 12x19,5 cm

ISBN: 978-83-7359-628-3, EAN: 9788373596283

Rok wydania: 2007,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: biografie, listy, wspomnienia,
Oprawa: oprawa broszurowa

Książka składa się z dwóch opowiadań połączonych głownie postacią Seymoura - najstarszego z rodzeństwa rodziny Glassów. Wyżej podnieście strop, cieśle to kolejna historia opisująca dzieje sagi Glassów. Tym razem narratorem jest Buddy Glass, który bierze urlop, by uczestniczyć w ceremonii ślubnej swojego brata - Seymoura. Podróż gości weselnych niespodziewanie się wydłuża, co daje Salingerowi okazję do wnikliwej analizy osobowości poszczególnych opisywanych przez Buddy’ego postaci, ale także do zagłębienia się w psychikę samego narratora, który od zawsze żył w cieniu wybitnego brata. Seymour: wstęp jest opowiadaniem w całości poświęconym chęci przedstawienia Seymoura, który popełnił samobójstwo w 1948 roku. Buddy opisuje całe spektrum zainteresowań Seymoura, na które składała się fascynacja buddyzmem, filozofią zen, a także japońską formą krótkich wierszyków - haiku.


Douglas Adams

Autostopem przez Galaktykę. Tom 4. Cześć, i dzięki za ryby

Cena: 4,99

Stron: 232, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-7659-318-0, EAN: 9788376593180

Rok wydania: 2011,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: powieść, fantastyka, fantasy, science fiction,
Oprawa: oprawa broszurowa

Czwarty tom "trylogii" to opowieść o dziewczynie, która przed unicestwieniem Ziemi nie zdążyła nikomu powiedzieć, co cały czas szło nie tak jak trzeba, oraz jak w związku z tym uczynić ze świata dobre i szczęśliwe miejsce. Artur Dent powraca na Ziemię i (jak zwykle) wpada z deszczu pod rynnę. Nic dziwnego, skoro ląduje akurat tam, gdzie przebywa Bóg Deszczu. Czy miejsce, w którym się znalazł, to w ogóle Ziemia?
Przecież osiem lat temu została definitywnie zniszczona przez Vogonów. Dlaczego zniknęły delfiny? Czy to one pozostawiły pożegnalny napis "Cześć, i dzięki za ryby"? Na domiar wszystkiego nasz bohater nieoczekiwanie zakochuje się w pewnej bezgranicznie pięknej dziewczynie, która być może zna odpowiedź na wszystkie pytania. Niestety, gubi kartkę z numerem jej telefonu...


Ian McEwan,

Czarne psy

Cena: 4,99

Stron: 238, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-7659-154-4, EAN: 9788376591544

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

Jedna z wcześniejszych powieści wybitnego brytyjskiego pisarza, laureata Nagrody Bookera, autora m.in. "Pokuty” i "Na plaży Chesil”.
Przypowieść o naturze dobra i zła, studium rozpadu międzyludzkich więzi, ale też afirmacja miłości.
Osierocony w dzieciństwie Jeremy, obecnie człowiek dojrzały, opowiada historię małżeństwa swoich teściów, June i Bernarda Tremaine'ów, których drogi rozeszły się kilkanaście lat po zakończeniu II wojny światowej. Połączyła ich miłość, pożądanie i wyznawane ideały; podzielił stosunek do świata: światopogląd duchowy kontra racjonalistyczny. Jeszcze przed ślubem wspólnie zapisali się do partii komunistycznej, ale June, w przeciwieństwie do Bernarda, wytrzymała w niej tylko kilka miesięcy. Idylliczny wyjazd świeżo zaślubionej pary na południe Francji staje się początkiem końca ich związku. Wierzący w siłę rozumu Bernard nie potrafi zrozumieć introwertycznej, poszukującej sensu życia żony. Ich miłość stopniowo przeradza się w obcość.
Tytułowe czarne psy, bezpańskie i budzące grozę zwierzęta, napotkane przez June i jej męża na francuskiej prowincji, są alegorią zła, gniewu, nienawiści i konfliktu.


Cyril Massarotto

Bóg jest moim kumplem

Cena: 4,99

Stron: 256, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-7659-159-9, EAN: 9788376591599

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: powieść, obyczajowa,
Oprawa: oprawa broszurowa

Trzydziestoletniemu narratorowi książki, sprzedawcy w sex-shopie, regularnie objawia się Bóg, z którym wdaje się w dyskusje utrzymane w przyjacielskim tonie. Pewnego dnia spotyka Alice, śliczna studentkę psychologii na Sorbonie i zakochuje się w niej bez pamięci. Pobierają się; wkrótce przychodzi na świat ich syn Leo. Wydaje się, iż będą żyli długi i szczęśliwie. Tak przecież obiecywał zamieszkujący niebo Stwórca - najlepszy kumpel mężczyzny. Ale szczęście trwa tylko kilka lat - do czasu, gdy Alice ginie w wypadku samochodowym. Mijają lata, a nasz bohater ciągle nie może się pozbierać i ułożyć sobie na nowo życia. Ukojenia nie dają mu ani przelotne romanse, ani alkohol, ani rozmowy z Bogiem. Bóg jedynie udziela rad, ale ostateczną decyzję pozostawia w rękach swojego ziemskiego przyjaciela...


Melissa Nathan

Duma, uprzedzenie i gra pozorów

Cena: 7,13

Stron: 368, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-7659-160-5, EAN: 9788376591605

Rok wydania: 2011,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

"Duma i uprzedzenie" w nowoczesnej wersji! Rozbrajająco zabawna, pełna sytuacyjnego komizmu powieść Melissy Nathan, autorki takich książek jak "Kelnerka", czy "Niania w Nowym Jorku".
Wygrana w castingu na rolę Elizabeth Bennet w scenicznej adaptacji "Dumy i uprzedzenia" wydaje się Jasmin Field, dziennikarce w czasopiśmie dla kobiet, prawdziwą gwiazdką z nieba. Przedstawienie ma być hitem sezonu - reżyserem i odtwórcą głównej roli jest gwiazdor Hollywood, zdobywca Oscara, Harry Noble. Szybko okazuje się, że czarujący na ekranie aktor, w rzeczywistości jest zadufanym w sobie arogantem. Jazz pociesza się, że dzięki koszmarnym próbom będzie miała sporo materiału do swojej kolumny? Niestety - problemy zaczynają się mnożyć. Przyjaciółka wystawia Jazz rufą do wiatru dla gościa, który utknął chyba w epoce kamiennej, rodzina przeżywa ciężki kryzys, a wielokrotnie nagradzana rubryka w gazecie okazuje się, wedle zwierzchnictwa, całkiem niepotrzebna. Gorzej być nie może? Może... Stojąc na scenie naprzeciwko swojego ciemiężcy, Jasmine odkrywa dwie rzeczy. Nie pamięta ani jednej swojej kwestii. Harry Noble jest naprawdę pociągającym mężczyzną... Nim wszystko w życiu Jazz trafi wreszcie na swoje miejsce i rozlegną się oklaski, ona sama będzie musiała na nowo przeanalizować swoje dotychczasowe życie. Happy end jest na wyciągnięcie ręki!


Anya Ulinich

Petropolis

Cena: 7,13

Stron: 408, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-7359-841-6, EAN: 9788373598416

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

Powieść o dorastaniu, w które realizm miesza sie z absurdem, a tragedia z komedią. Tytuł książki zainspirował poemat Osipa Mandelsztama, wielkiego rosyjskiego poety i prozaika, który zmarł na zesłaniu w 1938.

Syberia, Azbest II, dawny obóz pracy, później wzorcowe stalinowskie miasto. Piekło na ziemi. Tu dorasta Sasza Goldberg, czarnoskóra dziewczyna o żydowskim nazwisku. Jej ojciec skorzystał z okazji i uciekłwszy do USA, zerwał wszelkie kontakty z rodziną. Saszę wychowuje matka – autorytarna Lubow. Nawet ciąża czternastolatki nie przekreśla jej ambitnych planów wobec córki. Sasza musi zostawić maleńką Nadię i wyjechać do Moskwy, gdzie matka załatwia jej miejsce w znakomitym liceum plastycznym. Ale opuszczenie Azbestu II to dopiero początek jej drogi. Dziewczyna natrafia na ogłoszenie agencji matrymonialnej kojarzącej rosyjsko – amerykańskie pary i postanawia wyruszyć do USA.
Czy narzeczony z Arizony spełni jej oczekiwania na lepsze życie?
Czy Saszy uda się odnaleźć ojca?


Robert Harris,

Cycero

Cena: 10,70

Stron: 416, Format: 14,5x21 cm

ISBN: 978-83-7359-718-1, EAN: 9788373597181

Rok wydania: 2008,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: powieść, powieść historyczna,
Oprawa: oprawa twarda

Powieść otwierająca trzytomowy cykl (Cycero, Spisek, Dyktator) o starożytnym Rzymie. Jego bohaterem jest Marek Tulliusz Cyceron, wybitny mówca, polityk i popularyzator filozofii greckiej, który żył w I wieku p.n.e. Młody adwokat Marek Cyceron pragnie zostać konsulem Rzymu. Pierwszym krokiem do zrealizowania tej ambicji będzie proces Gajusza Werresa, namiestnika Sycylii, którego oskarża o grabież, korupcję i bezprawne skazywanie na śmierć swoich przeciwników. To cios wymierzony w skorumpowaną arystokrację. Jej rządy osłabiają republikę. Ambitny adwokat udaje się na Sycylię, by zebrać potrzebne dowody. Później zaś, otoczony przez nieprzyjaciół, snuje skomplikowane intrygi, od których zależeć będą dalsze losy państwa...


Dean Koontz

Nieznajomi

Cena: 10,70

Stron: 622, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-7359-658-0, EAN: 9788373596580

Rok wydania: 2008,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: thriller,
Oprawa: oprawa broszurowa

Kilka osób, kilka różnych zawodów, kilka miejsc w Ameryce? I jeden, zawsze ten sam problem. Strach. Przerażenie. Niewytłumaczalny lęk przed czymś, czego umysł nie jest w stanie ogarnąć. Pisarz Dom Corvaisis lunatykuje, uciekając przed nieokreślonym zagrożeniem. Doktor Ginger Weiss cierpi na ataki paniki. Złodziej Jack Twist pod wpływem impulsu rozdaje skradzione pieniądze... Wszystkie znaki prowadzą ich do motelu w Nevadzie, którego właścicielem jest Ernie Block, były komandos. On ze wszystkiego najbardziej lęka się ciemności... Czy rozwiązanie zagadki znajduje się nieopodal? Czy coś wspólnego z przypadłościami ma położona niedaleko jednostka wojskowa?


Michael Wallner

Kwiecień w Paryżu

Cena: 3,56

Stron: 240, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-7359-551-4, EAN: 9788373595514

Rok wydania: 2007,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

Wojenny romans, w którym pobrzmiewają echa Casablanki, Angielskiego pacjenta i powieści Kena Folletta. O niemożliwej miłości, która zrodziła się wbrew rozsądkowi, ponad podziałami czasu i miejsca. Okupowany Paryż, wiosna 1943 roku. Młody Niemiec, Michel Roth, w dzień pracuje jako tłumacz dla niemieckiego gestapo; wieczorami w cywilnym ubraniu, włóczy się po ulicach miasta. W ten sposób poznaje Chantal, córkę francuskiego księgarza. Wikła się w niebezpieczny romans, który dla obojga okazuje się czymś więcej niż przelotną przygodą. Michel nie ma pojęcia, że piękna dziewczyna i jej ojciec pracują dla ruchu oporu. Wkrótce będzie musiał wybrać pomiędzy obowiązkiem wobec własnego kraju, a swoim przeznaczeniem – pomiędzy nienawiścią a miłością.


Jose Freches

Jedwabna cesarzowa III: Uzurpatorka

Cena: 7,13

Stron: 408, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-7359-207-0, EAN: 9788373592070

Rok wydania: 2007,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

Chiny pod panowaniem dynastii Tang. Kraj w religijnym zamęcie, u progu utraty swojego monopolu na produkcje bezcennego jedwabiu. Ambitna Wu Zhao, oficjalna małżonka władcy, ma jeden cel – zostać pierwszą w dziejach kobietą-cesarzem. Legenda powiada, że na dnie rzeki Luo spoczywają głazy z wyrytym na nich proroctwem. Wedle niego Chinami ma kiedyś władć kobieta. Wu Zhao postanawia pomóc przeznaczeniu. A to oznacza usunięcie z drogi wszystkich pretendentów - nawet własnych synów. W walce o tron niebagatelną rolę odegrają dwie piękne kobiety - pracownica przędzalni jedwabiu Nefrytowy Księżyc, sprzedana jako rzekoma księżniczka wysokiego rodu cesarzowi Chin, oraz chrześcijanka Umara, którą los rozdzielił z ukochanym, buddystą Pięć Zakazów. Niesłusznie posądzona o kradzież świętych relikwii, zostaje uwięziona przez mnichów, nasłanych przez przywódcę chińskiego buddyzmu. Ale dla prawdziwej miłości i ambicji nie istnieją żadne przeszkody...


Michael Gruber

Księga powietrza i cieni

Cena: 10,70

Stron: 494, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-247-0836-9, EAN: 9788324708369

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Świat Książki,
Kategorie: powieść, sensacja, kryminał,
Oprawa: oprawa broszurowa

Czy Szekspira też da się podrobić? Gdzie został ukryty manuskrypt nieznanej sztuki Szekspira? Na tle popularnych tzw. thrillerów szekspirowskich powieść Grubera wyróżnia się fascynującą fabułą, formą i bogactwem refleksji o dawnym i współczesnym świecie. Z jednej strony jest to barwny thriller historyczny o samym Szekspirze, szpiegowanym przez swych wrogów. Z drugiej – całkiem współczesny kryminał, którego bohaterem jest Jake Mishkin, prawnik przypadkowo wciągnięty w gigantyczną i niebezpieczną aferę wokół odnalezienia rękopisu sprzed czterystu lat. Trzeci z misternie ze sobą powiązanych wątków to romans pewnego miłośnika kina (także polskiego!) z tajemniczą introligatorką, też szukającą manuskryptu... Doskonała, inteligentna, jedyna w swoim rodzaju zabawa!


Elizabeth Kostova

Łabędź i złodzieje

Cena: 10,70

Stron: 560, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-247-1850-4, EAN: 9788324718504

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Świat Książki,
Kategorie: powieść, thriller,
Oprawa: oprawa broszurowa

Napisana z epickim rozmachem opowieść o szaleństwie, potędze sztuki, wielkiej miłości i tragedii sprzed lat. Znany malarz Robert Oliver rzuca się z nożem na obraz w Galerii Narodowej i zostaje umieszczony w szpitalu psychiatrycznym. Co nim kierowało? Prawdy usiłuje dociec doktor Marlow. Prowadząc swoiste śledztwo, poznaje losy trzech kobiet, które wpłynęły na życie jego pacjenta: żony, kochanki i tej najważniejszej - Beatrice, żyjącej w Paryżu w... XIX wieku. Dlaczego Oliver ją obsesyjnie portretował? Co jej się przydarzyło? Dwie tajemnice, dawna i współczesna, splatają się w jedną.


Tosca Lee

Diabeł. Autobiografia

Cena: 4,99

Stron: 280, Format: 15x21 cm

ISBN: 978-83-62577-02-6, EAN: 9788362577026

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Initium,
Kategorie: powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

Pozbawione celu życie niedawno rozwiedzionego Claya toczy się pomiędzy ponurym, pustym mieszkaniem a monotonną pracą redaktora w niewielkim bostońskim wydawnictwie. Wszystko ulega zmianie w dniu, kiedy spotyka Luciana, a ten wypowiada z pozoru niewinne zdanie: "Opowiem ci swoją historię, a ty ją spiszesz i opublikujesz".
Tajemniczy nieznajomy wkrótce stanie się obsesją redaktora, a mroczna historia o miłości, ambicji i łasce - z czasem okaże się opowieścią o nim samym. A wówczas tylko jedna rzecz będzie dla niego istotna: poznać jej zakończenie.

Opinie
"Tak niewiele książek porusza cię do głębi, a równocześnie napełnia nadzieją. Diabeł Toski Lee jest jedną z nich. Musicie ją przeczytać." - Ted Dekker, autor bestselleru "New York Timesa" The Bride Collector i trylogii Circle

"Fascynujące spojrzenie na stosunek diabła do własnego upadku i jego wpływu na nas wszystkich. Ta historia jest o TOBIE. Zmieni sposób, w jaki pojmujesz swoje życie." - Austin Boyd, autor cyklu Mars Hill Classified

"Oryginalna, porywająca, głęboka, zapadająca w pamięć. Jeśli szukacie powieści, która sprawi, że z niecierpliwością będziecie przewracać strony, a równocześnie zmusi was do myślenia, to pokochacie Diabła." - James Scott Bell, autor bestsellerów Deceived i Try Fear

"Nawet czytelnicy, którzy nie wierzą w biblijne elementy tej opowieści, z wielkim trudem zwalczą pokusę zgłębienia tych zmagań intelektów." - Eric Wilson, autor bestsellerów "New York Timesa" Fireproof i Field of Blood

"Już nigdy nie przeczytam historii o stworzeniu świata i upadku Lucyfera, nie wspominając scen opisanych w Diable." - Brandilyn Collins, autorka cyklu Kremer Lake

"Niezwykle dobrze napisana i subtelnie przekonująca powieść. Diabeł na zawsze zmieni wasz sposób pojmowania idei odkupienia." - Nicole Baart, autorka The Moment Between i finalistka Christy Award

"Diabeł to podobno powieść... ale czy jest nią naprawdę? Tosca Lee stworzyła niezwykłe dzieło czystego geniuszu." - Wanda Winters-Gutierrez, autorka The Search for Peace


Gregory Maguire

WICKED: Życie i czasy Złej Czarownicy z Zachodu

Cena: 10,70

Stron: 464, Format: 15x21,5 cm

ISBN: 978-83-927322-3-5, EAN: 9788392732235

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Initium,
Kategorie: powieść, fantastyka, fantasy, science fiction,
Oprawa: oprawa broszurowa

Kiedy w klasycznej książce L. Franka Bauma Dorotka triumfuje nad Złą Czarownicą z Zachodu, poznajemy tylko jej część historii. A jak to wyglądało z punktu widzenia strasznej nemezis, tajemniczej Czarownicy? Skąd się wzięła? Dlaczego stała się taka zła? I jaka w ogóle jest prawdziwa natura zła?

Gregory Maguire stworzył świat tak bogaty i żywy, że już nigdy więcej nie będziecie patrzeć na krainę Oz tymi samymi oczami. Wicked opowiada o miejscu, gdzie zwierzęta mówią i walczą o swoje prawa obywatelskie, gdzie Manczkinowie starają się wejść do klasy średniej, a Blaszany Drwal pada ofiarą przemocy w rodzinie. No i jest jeszcze ta mała zielonoskóra dziewczynka o imieniu Elfaba, która wyrośnie na osławioną Złą Czarownicę z Zachodu. Bystre, zjadliwe i nierozumiane stworzenie, które zmusi was do ponownego przemyślenia swoich przekonań na temat natury dobra i zła. Gregory Maguire to autor bestsellerowych książek Confessions of an Ugly Stepsister, Lost, Mirror Mirror oraz Wicked Years, cyklu składającego się z książek Wicked, Son of a Witch i A Lion Among Men. Na kanwie Wicked, obecnie uważanej już za klasykę, stworzono nagrodzony nagrodą Tony broadwayowski musical pod tym samym tytułem. Gregory Maguire prowadził odczyty na temat sztuki, literatury i kultury w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Mieszka wraz z rodziną w okolicach Bostonu w stanie Massachusetts.

"Niewiarygodny wyczyn literacki [?]. [Maguire] stworzył [?] jedną z największych bohaterek w literaturze fantasy". - "Los Angeles Times"

"Ta niezwykła, prześmiewcza historia uwiodła mnie szybko i dogłębnie". - Wally Lamb, autor I Know This Much Is True oraz She's Come Undone

"Biorąc za punkt wyjścia Czarnoksiężnika z Krainy Oz, Maguire nadał temu światu większą głębię i różnorodne aspekty, tworząc coś całkowicie innego i wyjątkowego. To wspaniałe dzieło, prawdziwy tour de force". - Lloyd Alexander, autor The Chronicles of Prydain

"W Wicked Gregory Maguire bierze za podstawę Krainę Oz stworzoną przez Franka Bauma, jednak pod jego piórem wszystko staje się świeże i nowe, wydarzenia zaś obserwujemy z zaskakującego punktu widzenia. To wspaniała książka, zabawna i poważna, pulsująca od energii wyobraźni, równocześnie thriller polityczny i traktat moralny". - Jill Paton Walsh, autorka Knowledge of Angels

"Oto historia, która równocześnie wciąga i zmusza do myślenia". - John Rowe Townsend, autor The Islanders

"Ta książka to cudowna igraszka, święto języka, studium dobra i zła oraz obszerna historia cudownej krainy Oz". - Jane Langton, autorka The Diamond in the Window


Anne Bishop

Królowa Ciemności

Cena: 4,99

Stron: 414, Format: 15x21,5 cm

ISBN: 978-83-927322-2-8, EAN: 9788392732228

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Initium,
Kategorie: powieść, fantastyka, fantasy, science fiction,
Oprawa: oprawa broszurowa

Po złożeniu ofiary Ciemności Jaenelle Angelline panuje jako Królowa Ebon Askavi, strażniczka Królestwa Cieni. Aby ochronić swój lud i ziemię przed skażonymi Krwawymi, musi stoczyć bitwę, wyzwolić straszliwą moc Czarownicy i na zawsze zniszczyć wszystkich swoich wrogów.

Jednak do walki nie może stanąć sama. Do królestwa przybywa oswobodzony z szaleństwa Daemon, przeznaczony jej Małżonek. Jego bezgraniczna miłość cementuje Ciemny Dwór i umacnia rządy Jaenelle, jednak nawet ich wspólna siła może być niewystarczająca, by powstrzymać nadciągające zło.

Tylko największa ofiara ze strony Jaenelle może ocalić tych, których kocha - i królestwo, które przysięgła strzec.


Tamora Pierce

Krąg magii. Tom 2. Księga Tris

Cena: 3,56

Stron: 320, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-62577-10-1, EAN: 9788362577101

Rok wydania: 2011,
Wydawnictwo: Initium,
Kategorie: powieść, fantastyka, fantasy, science fiction,
Oprawa: oprawa broszurowa

Szkody powstałe po trzęsieniu ziemi wystawiają Wietrzny Krąg na ataki piratów. Dlatego wszyscy – łącznie z Tris, Briarem, Dają i Sandry, młodymi adeptami sztuk magicznych – z całych sił starają się wzmocnić instalacje obronne świątynnej wspólnoty. Przebywający z wizytą w Wietrznym Kręgu Aymery, kuzyn Tris, sugeruje młodej pogodowej wiedźmie, aby powróciła do rodziny, która się jej wyrzekła. Dziewczynka nie chce jednak opuszczać przyjaciół i pragnie wraz z nimi stawić czoła nadciągającemu zagrożeniu.
W obliczu niebezpieczeństwa okazuje się, że piraci mają nową, potężną broń, a także sprzymierzeńca wewnątrz Wietrznego Kręgu. Jednak agresorzy popełniają poważny błąd - nie doceniają gniewu młodej czarodziejki. Czarodziejki, która nie tylko została zdradzona o jeden raz za dużo, ale też ma u swego boku upartych i bardzo oddanych przyjaciół…


Mark Haddon

Drobny kłopot

Cena: 7,13

Stron: 318, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-247-0629-7, EAN: 9788324706297

Rok wydania: 2008,
Wydawnictwo: Świat Książki,
Kategorie: powieść, obyczajowa,
Oprawa: oprawa broszurowa

Gdy Haddon pisze o kobietach, mamy wrażenie, że sam jest kobietą. Gdy o mężczyznach – jest pewne, że zna ich z autopsji. Lekko i w jasnej tonacji potrafi pisać o sprawach najpoważniejszych, a w jednym zdaniu umie zawrzeć prawdę, na jaką inni potrzebują całych stron. Pewnego dnia George, świeżo upieczony emeryt, odkrywa znamię na skórze i nikt go nie przekona, że to nie jest rak. Odkrywa też, że jego żona ma romans, córka chce poślubić nieodpowiedniego mężczyznę, a syn jest gejem... George popada w głęboki kryzys nerwowy, co nieoczekiwanie pozwala mu nabrać dystansu do wszystkich problemów, a nawet je zrozumieć! Brawurowa opowieść o ludziach, którzy oddalili się od siebie tak bardzo, że mogą się już tylko zbliżyć.


Jennifer Weiner

Mamuśki gotowe na wszystko

Cena: 7,13

Stron: 400, Format: 12,5x20 cm

ISBN: 978-83-247-0221-3, EAN: 9788324702213

Rok wydania: 2008,
Wydawnictwo: Świat Książki,
Kategorie: powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

Niebywale śmieszna powieść obyczajowa z wątkiem sensacyjnym, a jednocześnie kapitalny portret młodej matki na tle małego miasteczka. Upchurch, w którym zamieszkała Kate Klein, matka trojga dzieci, jest nudne. Niegdyś kochający mąż rzadko bywa w domu, a sąsiadki zadzierają nosa. Kiedy jedna z nich zostaje zamordowana, Kate rozpoczyna śledztwo. Prowadzi je w poniedziałki, środy i piątki między 8.45 a 11.30, gdy dzieci są w przedszkolu. I wpada w nieludzkie tarapaty, odkrywając zdumiewające sekrety współmieszkańców, składające się na „drugie życie” z pozoru idealnego miasteczka.


Joanna Bogunia, Laura Whitcomb, Dawid Juraszek

Światła pochylenie

Cena: 4,99

Stron: 232, Format: 15x21,5 cm

ISBN: 978-83-927322-4-2, EAN: 9788392732242

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Initium,
Kategorie: powieść, horror,
Oprawa: oprawa broszurowa

Ktoś na mnie patrzył. To dość niezwykłe uczucie, gdy jest się martwym.
Helen przebywała właśnie na lekcji angielskiego w szkole średniej, kiedy to poczuła - po raz pierwszy od 130 lat patrzyły na nią ludzkie oczy. Oczy należące do chłopca, który aż do tej chwili niczym szczególnym się nie wyróżniał. Równocześnie przerażona i zaintrygowana Helen zaczyna czuć, że coś ją do niego przyciąga. Fakt, że on przebywa w ludzkim ciele, a ona nie, stanowi dla nich pierwsze wyzwanie. Walcząc o znalezienie drogi do bycia razem, odkrywają sekrety swojej własnej przeszłości jak również szczegóły z życia młodych ludzi, których ciała przejęli.


Gabrielle Zevin

Gdzie Indziej

Cena: 7,13

Stron: 248, Format: 15x21 cm

ISBN: 978-83-62577-03-3, EAN: 9788362577033

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Initium,
Kategorie: powieść, dla młodzieży,
Oprawa: oprawa broszurowa

Przykro mi, ale nie spotkało mnie nic szczególnego - Jestem tylko dziewczynką, która zapomniała spojrzeć w obie strony, zanim przeszła na drugą stronę ulicy.
W tej zachwycającej powieści śmierć jest początkiem zwiastującym ponowne narodziny. Po tym, jak Liz ginie w wypadku, którego sprawca ucieka z miejsca zdarzenia, jej życie nabiera niespodziewanego kształtu. Na krótko przed swoimi szesnastymi urodzinami dziewczynka uświadamia sobie, że nigdy nie wyjdzie za mąż, nie będzie mieć dzieci i być może w nikim się nie zakocha. Gdzie Indziej sprawy biegną zwykłym, ziemskim torem, z tą różnicą, że jego mieszkańcy młodnieją, ludzie i psy wreszcie mogą się ze sobą porozumieć, zawiązują się nowe związki, a stare, wcześniej tragicznie przerwane, rozkwitają nowymi kolorami.
"Gdzie Indziej" to przepojona niecodziennymi pomysłami powieść o nadziei, odkupieniu i ponownych narodzinach, osnuta wokół najbardziej wzruszających i urzekających relacji międzyludzkich. Rozbrajająca szczerością opowieść o smutku i podnosząca na duchu historia o miłości i szczęściu.

Recenzje

"Zevin pisze urzekająco lekko, poruszając nawet śmiertelnie poważne tematy z zachowaniem właściwych proporcji między humorem, mądrością i liryzmem. […] Żadne streszczenie nie wyrazi głębi uroku i mądrości roztaczanych przez tę książkę." - "The New York Times"

"Gabrielle Zevin w fascynujący sposób zadaje sobie i czytelnikom pytanie: "A co, jeśli…?" Doskonały humor idący w parze z mnóstwem przemyśleń na temat ludzi i czworonogów." - "Chicago Tribune"

"[...] to książka na temat ulotnego piękna życia, potrzeby miłości i słodko-gorzkiego smaku ich obu." - "Philadelphia Inquirer"

"Zevin oddaje w nasze ręce oszałamiającą, oryginalną powieść o gniewie i wybaczeniu, miłości i ukojeniu, życiu i śmierci oraz znaczeniu tego wszystkiego." - "Buffalo News"

"Urzekająca historia o tamtym świecie, która jednocześnie chwyta za serce i podnosi na duchu." - "Minneapolis Star-Tribune"

"Dzieło uderzające swym pięknem. Ta pomysłowa powieść trafia w samo sedno ludzkich pragnień, prezentując niezatartą wizję życia i śmierci jako równie wartościowych stron tej samej monety." - "Starred, "Booklist"


Krzysztof T. Dąbrowski

Anima Vilis

Cena: 4,99

Stron: 368, Format: 15x21 cm

ISBN: 978-83-927322-6-6, EAN: 9788392732266

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Initium,
Kategorie: powieść, horror,
Oprawa: oprawa broszurowa

"Anima Vilis" to zbiór oryginalnych opowiadań grozy.
Wyobraźcie sobie zombie w scenerii westernu. Lub opowieść, w której spotykacie demonicznego Świętego Mikołaja. W tajemniczym korowodzie przez opowiadania zbioru przewijają się też słowiańskie demony, UFO, kosmici i wiedźmy. A wszystko to w smakowitym sosie, przyrządzonym na bazie takich motywów, jak teorie spiskowe, apokalipsa czy podróże między wymiarami. Dodatkowo mistrz kuchni przyprawił wszystkie historie szczyptą czarnego humoru, groteski i cynizmu. Jeśli lubisz się bać, a jednocześnie uwielbiasz być zaskakiwany - ta książka porwie Cię w szaloną podróż już od pierwszej strony.

Jest to druga książka Krzysztofa T. Dąbrowskiego, stawianego przez recenzentów obok takich autorów, jak Topor, Bierce, Mrożek, a nawet klasyków grozy, jak Poe i Masterton.
Opowiadania Dąbrowskiego były publikowane w prasie zagranicznej (USA, Anglia, Rosja, Czechy, Słowacja, Węgry, Niemcy, Izrael, Hiszpania, Brazylia, Meksyk, Argentyna). W 2009 roku jedno z jego opowiadań ukazało się w "Playboyu". W polskiej prasie drukowany był m.in. w "Science Fiction Fantasy i Horror" oraz w "Lśnieniu" i "Grabarzu Polskim".


Kathleen McGowan

Księga miłości

Cena: 7,13

Stron: 672, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-7534-001-3, EAN: 9788375340013

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Nowa Proza,
Kategorie: powieść, thriller,
Oprawa: oprawa broszurowa

Maureen Paschal sądzi, że może odpocząć i zacząć pracę nad książką po odkryciu ewangelii napisanej przez Marię Magdalenę, gdzie ujawniono, że Magdalena i Jezus byli sobie poślubieni. Prawda o ich dziejach wstrząsnęła światem i sprawiła, że Maureen stała się celem ataków ludzi, którym nie spodobało się jej odkrycie, i bohaterką dla tych, którzy przyjęli je z radością. W tej zapierającej dech w piersi kontynuacji Oczekiwanej poznajemy dalsze losy związku Marii Magdaleny oraz młodej dziennikarki, która z pasją odkrywa mroczne tajemnice swojej rodziny. Niestety, otrzymuje dziwną przesyłkę z tekstem, który wygląda jak list z zamierzchłych czasów, napisany po łacinie i opatrzony symbolem.
Odkrywa, że jego autorką jest niezwykła kobieta, której postać historia przeoczyła - albo zatuszowała - czyli margrabina Matylda z Toskanii, i że domaga się ona w owym liście zwrotu swych "najcenniejszych ksiąg i dokumentów". Maureen wyrusza w podróż po Włoszech i Francji, gdzie wraz ze swym ukochanym, Berengerem, naraża się na liczne niebezpieczeństwa. Oboje uświadamiają sobie, że są na tropie kolejnego epokowego odkrycia: Księgi Miłości, ewangelii napisanej ręką samego Jezusa.

Maureen, dowiadując się coraz więcej o Matyldzie, jedenastowiecznej wojowniczce, hrabinie, która w sekrecie poślubiła papieża, zaczyna dostrzegać niezwykłe podobieństwa między nią a sobą, podobieństwa, których źródło musi odkryć, żeby niewłaściwi ludzie nie znaleźli Księgi Miłości i nie ukryli jej na zawsze. Splatając ze sobą nieznaną historię Matyldy i pełną napięcia podróż Maureen, autorka podąża śladem dwóch niezwykłych bohaterek, których historie przenikają się na przestrzeni dziejów. Maureen zagłębia się w tajemnice labiryntu, piękną poezję Pieśni nad Pieśniami, najwspanialszą architekturę i sztukę świata i zdumiewające dziedzictwo Matyldy... do chwili, gdy podczas śmiertelnie niebezpiecznego spotkania zostaje jej ujawniona Księga Miłości - jej oraz czytelnikowi.


Manuela Gretkowska

Obywatelka

Cena: 10,70

Stron: 318, Format: 13x20,5 cm

ISBN: 978-83-247-1209-0, EAN: 9788324712090

Rok wydania: 2008,
Wydawnictwo: Świat Książki,
Kategorie: dzienniki, pamiętniki, proza współczesna,
Oprawa: oprawa twarda

Pełen przenikliwych obserwacji, ciepły i zarazem ironiczny dziennik, obejmujący kilkanaście miesięcy życia w Polsce do ostatnich wyborów. Gdy w 2006 roku autorka postanowiła założyć Partię Kobiet, inicjatywa spotkała się z szerokim oddźwiękiem, a nie kończący się wir wydarzeń pozbawił ją czasu dla rodziny i siebie samej. Gretkowska opowiada jak nasza polityka wygląda od „kuchni”, jakie jest w niej miejsce kobiet i dlaczego tak trudno w Polsce zrobić wspólnie coś sensownego. Dokończenie trylogii, na którą składają się jeszcze „Polka” i „Europejka”.


Janet Fitch

Pomaluj to na czarno

Cena: 7,13

Stron: 496, Format: 12,5x20 cm

ISBN: 978-83-247-0529-0, EAN: 9788324705290

Rok wydania: 2008,
Wydawnictwo: Świat Książki,
Kategorie: powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

"Pomaluj to na czarno" to powieść psychologiczno-obyczajowa. Subtelnie opisana historia młodej kobiety, próbującej odbudować własne życie po samobójstwie ukochanego. Szukając klucza do zrozumienia śmierci Michaela, Josie zbliża się do jego matki. W atmosferze wzajemnej niechęci i nieufności powoli wyjaśnia się ponury rodzinny sekret - przyczyna tragedii. Finch pisze pięknie o miłości, wnikliwie o ludziach i mądrze o stracie, a jej bezpośredni styl sprawia, że od pierwszego zdania odczuwamy intensywne emocje Josie jak własne.


Fannie Flagg

Święta z kardynałem

Cena: 4,99

Stron: 216, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-7534-045-7, EAN: 9788375340457

Rok wydania: 2011,
Wydawnictwo: Nowa Proza,
Kategorie: powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

Amerykańska wersja opowieści wigilijnej - ciepła, wzruszająca historia o zwyczajnym życiu ludzi z małego prowincjonalnego miasteczka i uzdrawiającej mocy przyjaźni, wiary i nadziei.
Miasteczko Lost River. Tak małe jak Cicely, znane z „Przystanku Alaska”, tyle że położone na południu Stanów Zjednoczonych, w stanie Alabama. Pocztę dostarcza się tu łodzią, a wszelkie informacje zdobywa w sklepie, którego funkcje handlowe bynajmniej nie należą do najważniejszych. Kilkudziesięciu mieszkańców, którzy codziennie zaopatrują się u Grimitta w produkty żywnościowe i plotki, może nawet skorzystać z usług prywatnego detektywa. Tylko po co, skoro tu nic, a zwłaszcza złego, się nie dzieje?
Zapomniane przez czas, oddalone od zgiełku wielkich miast, Lost River rzadko gości obcych przybyszów. Chyba że zabłąkają się oni, źle skręciwszy z autostrady, lub przyjadą na krótką kurację. Ale jeśli już tak się stanie, niełatwo opuścić to magiczne miejsce. Taki los stanie się udziałem Oswalda T. Campbella, 52-letniego mieszkańca Chicago, który, przekonany przez swego lekarza, że jest nieuleczalnie chory, opuszcza rodzinne miasto i wyjeżdża na daleką amerykańską prowincję.
Naznaczony samotnością od pierwszych lat życia, odnajduje tu przyjaźń i niezbyt mu dotąd znaną ludzką życzliwość. To wszystko sprawia, że Oswald zapomina o swej chorobie, a ta zapomina o nim. Święta Bożego Narodzenia, przeżywane w gronie nowych przyjaciół i znajomych, stają się czasem cudu, który obejmie także szereg innych osób z jego otoczenia: niepełnosprawną dziewczynkę, starszą panią od lat będącą niespełna zmysłów, dwie samotne kobiety, niedoszłą pisarkę czy dwoje niespełnionych kochanków, niegdyś przeżywających prowincjonalny dramat Romea i Julii...
Powróciłam do Alabamy w tej powieści, bo tak naprawdę jest ona moim domem. Miejsce, o którym piszę, istnieje naprawdę, a ludzie, którzy tam mieszkają, są tak mili i sympatyczni, jak ci opisani w książce. To książka o uzdrawiającej mocy natury. Myślę, że bycie blisko przyrody, wody oraz ptaków, a także oglądanie zmian pór roku może odmienić spojrzenie człowieka na życie. - FannieFlagg

Ulubienica czytelników Fannie Flagg powraca – jak zwykle nieodparcie zabawna i w doskonałej formie.


Ann Brashares

Ostatnie lato

Cena: 4,99

Stron: 286, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-7534-012-9, EAN: 9788375340129

Rok wydania: 2007,
Wydawnictwo: Nowa Proza,
Kategorie: powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

Opowieść o siostrzanych uczuciach, przyjaźni, miłości, stracie i dojrzewaniu. Rozgrywające się na Fire Island przy Long Island "Ostatnie lato" jest uroczą, wzruszającą i wciągającą opowieścią o siostrzanych uczuciach, przyjaźni, miłości, stracie i dojrzewaniu. Historia trójki wakacyjnych przyjaciół - Riley i Alice, dwudziestokilkuletnich sióstr, i ich rówieśnika Paula, z którym dorastały - mówi o wydarzeniach pewnego lata, kiedy rodząca się miłość, seksualna ciekawość, nagła poważna choroba i głęboki sekret gwałtownie przenoszą troje młodych ludzi w świat dorosłych, w którym wakacyjna oaza już nie będzie ich chroniła.


, Esteban Martin

Malarz cieni

Cena: 7,13

Stron: 408, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-7659-181-0, EAN: 9788376591810

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: powieść, sensacja, kryminał, thriller,
Oprawa: oprawa broszurowa

Barcelona, koniec XIX wieku. Po studiach Barcelona, w Szkole Sztuk Pięknych w Madrycie młody malarz Pablo Picasso powraca do miasta, w którym od kilku lat zamieszkuje jego rodzina. W krótkim czasie zdołał doskonale wtopić się w środowisko modernistów , młodych artystów i intelektualnej bohemy, zwykłych spotykać się w tawernie Cztery Koty. Przez pewien czas mieszka w domu publicznym przy ulicy Avinyó, prowadzonym przez Benignę. Potem przeprowadza się do pracowni malarskiej, ale nadal bywa z przyjaciółmi w domu Benigny. Podczas jednej z nocnych wypraw spotyka tam swą byłą ukochaną, prasowaczkę Carmen, która porzuciła go i zniknęła. Przeżywa wstrząs. Tymczasem Barcelonę obiega przerażająca wiadomość - na jednym z placów znaleziono straszliwe okaleczone ciało prostytutki. Pablo otrzymuje przesyłkę od nieznanego nadawcy: w środku jest fragment ludzkiej wątroby. Z pracowni artysty ginie nóż i szkicownik. W szkicowniku były rysunki innych dziewcząt pracujących na ulicy Avinyó. Był także rysunek mordercy, który odwiedził kiedyś dom publiczny przebrany za marynarza. Czego chce od Picassa? Uwikłać go w zbrodnię? Dlaczego właśnie jego? Giną kolejne dziewczyny, zabite w identyczny sposób. Zbrodnie do złudzenia przypominają zabójstwa popełnione kilka lat wcześniej w Londynie przez Kubę Rozpruwacza.
Władze miasta zwracają się o pomoc do znanego angielskiego detektywa, Stevena Arrowa, człowieka, który zainspirował Conan Doyle'a do stworzenia postaci Sherlocka Holmesa. Pablo i Arrow, zakochani w typowanej na następną ofiarę Carmen, zrobią wszystko, by ją ocalić...


Catherine Sanderson

Mała Angielka

Cena: 7,13

Stron: 368, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-7359-852-2, EAN: 9788373598522

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: powieść, romans, obyczajowa,
Oprawa: oprawa broszurowa

Młodej Angielce Catherine udaje się zrealizować życiowe marzenie - zamieszkać we Francji.
Po ukończeniu studiów językowych zdobywa posadę w Paryżu, tam poznaje pewnego Francuza. Rodzi im się córka, którą wspólnie wychowują. Ale jej partner nie chce się żenić. Po kilku latach ich związek uczuciowy wydaje się wygasać. Aby dać upust swoim emocjom, Catherine zaczyna prowadzić internetowy blog jako petite anglaise, opisując w nim swoje doświadczenia i perypetie życiowo-uczuciowe. Jeden z poznanych w ten sposób czytelników, James, wyraża chęć, by się z nią spotkać. Wybucha płomienny romans z obietnicą małżeństwa w tle, i dziewczyna odkrywa, że nadal potrafi się zakochać...


Ian McEwan

Dziecko w czasie

Cena: 4,99

Stron: 272, Format: 12x19,5 cm

ISBN: 978-83-7359-810-2, EAN: 9788373598102

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

Nagrodzona Whitbread Award powieść czołowego brytyjskiego prozaika. Wzruszająca i niezwykła. Poruszające studium bólu i radzenia sobie z cierpieniem. Jedna chwila nieuwagi w supermarkecie i trzyletnia Kate zostaje porwana, niemal na oczach swojego ojca, Stephena Lewisa. Zdarzenie to wywiera druzgocący wpływ na jego życie. Małżeństwo z Julie rozpada się. Jaka przyszłość czeka karierę pisarską Stephena? Czy dziewczynka zostanie kiedykolwiek odnaleziona? Tragiczne zdarzenia stają się dla bohatera pretekstem do podróży wgłąb siebie, do świata pragnień i wspomnień.


Marc Levy

Moi przyjaciele, moje kochanki

Cena: 4,99

Stron: 304, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-7359-755-6, EAN: 9788373597556

Rok wydania: 2008,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: powieść, obyczajowa,
Oprawa: oprawa broszurowa

Książki Marca Levy`ego sprzedają się we Francji w kilkusettysięcznych nakładach jest też chętnie tłumaczony na inne języki. Pisarz wyspecjalizował się w komediach romantycznych, jak choćby niedawno sfilmowana Jak w niebie. Dwaj trzydziestoletni przyjaciele, obecnie samotni ojcowie, Mathias i Antoine, postanawiają zamieszkać pod wspólnym dachem. Reguły są jasne - żadnych opiekunek do dzieci i żadnych kobiet w domu. Niby proste, ale zasady są po to, by je obchodzić. Pod tym względem prym wiedzie Mathias: on pierwszy zakocha się w pewnej uroczej dziennikarce. A Antoine nie będzie umiał dostrzec miłości, która jest na wyciągnięcie ręki.


Fannie Flagg

Wciąż o tobie śnię

Cena: 4,99

Stron: 366, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-7534-029-7, EAN: 9788375340297

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Nowa Proza,
Kategorie: powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

Ulubienica czytelników Fannie Flagg powraca - jak zwykle nieodparcie zabawna i w doskonałej formie - we "Wciąż o tobie śnię", komicznej opowiastce o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości miasta Birmingham w stanie Alabama.
Oto Maggie Fortenberry, była Miss Alabamy, której wiek nie pozbawił dawnej urody. Z pozoru prowadzi idealne życie: jest piękna, urocza i zatrudniona na stanowisku agentki nieruchomości w Red Mountain Realty, gdzie radzi sobie doskonale - ale nie może się nadziwić, że jej życie potoczyło się w taki sposób. Była na najlepszej drodze do zostania Miss Ameryki i urzeczywistnienia dziecięcego marzenia o zamieszkaniu w jednym z eleganckich domów na stokach Red Mountain, w towarzystwie oddanego jej męża i statystycznego dwóch i pół dziecka, kiedy wydarzyło się coś nieoczekiwanego, co na zawsze zmieniło jej życie.
Ukończyła szkołę wdzięku z najlepszym wynikiem, umie złożyć ozdobną serwetkę na ponad czterdzieści osiem sposobów, potrafi też z wdziękiem wejść do pokoju i z gracją z niego wyjść, ale całe to wyrafinowanie nie na wiele jej się zda w obecnej sytuacji. Od pięciu lat, od czasu śmierci legendarnej Hazel Whisenknott, założycielki i motoru napędowego Red Mountain Realty, interesy kuleją coraz bardziej, a przyszłość wcale nie wygląda różowo. Kiedy sytuacja wydaje się naprawdę beznadziejna, Maggie wpada na znakomity pomysł, jak temu zaradzić. Kiedy zaczyna ten plan realizować, poznajemy otaczające ją barwne postacie.
Zdaniem Brendy Peoples, jej najlepszej przyjaciółki i współpracowniczki, Maggie prowadzi beztroskie życie: jest szczupła, nie musi się martwić o figurę ani przejmować tym, że opiekun z programu odchudzającego przyłapie ją w ciastkarni. Ethel Clipp, wiekowa, gderliwa i fioletowowłosa sekretarka Red Mountain Realty, wysoko ceni Maggie, natomiast szczerze nie znosi niejakiej Babs Bingington, zwanej "Bestią z Birmingham" - pozbawionej skrupułów właścicielki konkurencyjnej agencji, która wprost nienawidzi Maggie i za wszelką cenę chciałaby ją wygryźć z branży.
Przeszłość Miss Alabamy skrywa rozdzierające serce tajemnice, ale dziwnym zbiegiem okoliczności Maggie odkrywa, że praktycznie każdy wokół niej, żywy czy martwy, ma swoje sekrety. Wciąż o tobie śnię to cudowna książka, na którą składają się - w równych proporcjach - urok amerykańskiego Południa, opowieść kryminalna i to charakterystyczne połączenie komizmu i staroświeckiej mądrości, jakiego oczekujemy po jedynej i niepowtarzalnej Fannie Flagg.


Ian McEwan

Sobota

Cena: 7,13

Stron: 320, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 83-7359-275-X, EAN: 9788373592759

Rok wydania: 2005,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

Najnowsza powieść najwybitniejszego brytyjskiego prozaika. Zapis jednego dnia z życia londyńskiego neurochirurga, prześladowanego niepokojem, iż wielki świat szykuje zamach na jego mały, bezpieczny świat. Henry Perowne jest człowiekiem szczęśliwym, ma wspaniałą rodzinę. Pewnego dnia widzi przelatujący nad jego domem płonący samolot. Tego dnia w Londynie ma odbyć się wielka demonstracja przeciwko wojnie w Iraku. Te fakty każą mu zastanowić się nad zagrożeniami, jakie niesie współczesny świat po 11 września. Tego samego dnia, w wyniku przypadkowości i nieprzewidywalności zdarzeń, Henry pada ofiarą agresywnego kierowcy, a we własnym domu, w otoczeniu kochającej rodziny, czeka go jego własny prywatny Irak...


Satoshi Kanazawa, Alan S. Miler

Dlaczego piękni ludzie mają więcej córek?

Cena: 4,99

Stron: 280, Format: 14x20,5 cm

ISBN: 978-83-7659-247-3, EAN: 9788376592473

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: psychologia, socjologia,
Oprawa: oprawa broszurowa

W tej książce znajdziemy odpowiedzi na pytania stawiane przez nową dziedzinie psychologii, zwaną psychologia ewolucyjną, m.in.
Jakie czynniki wpływają na płeć dziecka?
Dlaczego atrakcyjniejsi fizycznie rodzice mają więcej córek?
Dlaczego rodzina jest ważniejsza dla kobiety niż dla mężczyzny?
Czy atrakcyjność fizyczna jest dziedziczna?
Dlaczego kobiety są bardziej religijne od mężczyzn?
Dlaczego samotne kobiety chętnie odbywają podróże zagraniczne?
Dlaczego prostytucja jest najstarszym zawodem świata?


Sophie Kinsella

Wyznania zakupoholiczki

Cena: 7,13

Stron: 336, Format: 12,5x20 cm

ISBN: 978-83-247-1236-6, EAN: 9788324712366

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Świat Książki,
Kategorie: powieść, obyczajowa,
Oprawa: oprawa broszurowa

Powieść obyczajowa, pełna zwariowanego humoru i błyskotliwych obserwacji codziennego życia. Tytułowa zakupoholiczka to Rebeka Bloomwood, trzydziestoletnia dziennikarka o umiarkowanych dochodach, nałogowo robiąca zakupy, najchętniej w markowych sklepach. To powoduje, że ma na koncie nieustanny debet, mimo że zawodowo radzi, jak dobrze lokować pieniądze! Pomiędzy kolejnymi zakupami i upomnieniami z banku, Rebeka znajduje jeszcze czasem czas na mężczyzn. Pewnego dnia, przedziwnym zrządzeniem losu, staje się nieomal gwiazdą telewizji...


Kathleen McGowan

Oczekiwana

Cena: 7,13

Stron: 576, Format: 13x19,5 cm

ISBN: 978-83-7534-008-2, EAN: 9788375340082

Rok wydania: 2007,
Wydawnictwo: Nowa Proza,
Kategorie: thriller, powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

Oto oparta na dwudziestu latach badań historycznych wyjątkowa powieść głęboko osadzona w wierze chrześcijańskiej. Oczekiwana opowiada prawdziwą i kompletną historię Jezusa, jego życie, nauczanie i ukrzyżowanie z punktu widzenia Marii Magdaleny, zawartą przez nią w jej ewangelii. Maria Magdalena opisała w niej ich miłość, małżeństwo i swoje macierzyństwo. Oczekiwana ukazuje wpływ, jaki ten związek wywarł na ponad 2000 lat historii ludzkości. I jest to historia oparta na materiałach źródłowych, autentycznych przekazach oraz ewangelii Marii Magdaleny. Autorka, Kathleen McGowan przytacza w książce fragmenty ewangelii Marii Magdaleny, i są to najbardziej poruszające dokumenty jakie czytelnicy czytali. Powieść rozgrywa się w czasach historycznych, w większości za życia Jezusa Christusa. Starodawna przepowiednia głosi nadejście Oczekiwanej, kobiety, której przeznaczeniem jest ujawnienie światu ewangelii Marii Magdaleny.


Ian McEwan

W pościeli

Cena: 4,99

Stron: 208, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-7359-907-9, EAN: 9788373599079

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: opowiadania, proza współczesna,
Oprawa: oprawa broszurowa

Zbiór siedmiu, ocierających się o makabrę opowiadań, studium psychozy w najróżniejszych formach. Pomiędzy rzeczywistością a iluzją, normalnością a obłędem, rozgrywają się ludzkie dramaty. Pracownik sekshopu pada ofiarą perfidnej zemsty dwóch kobiet, które zaraził chorobą weneryczną.
Bogaty biznesmen zakochuje się do szaleństwa w sklepowym manekinie. Jego obsesja nasila się, osiągając kulminację w akcie niekontrolowanej zazdrości.
Rozwiedziony ojciec czternastoletniej dziewczyny z niepokojem konstatuje, że jego ukochana córeczka pozostaje w związku lesbijskim z... karlicą w bliżej nieokreślonym wieku.


Mario Reading

58 przepowiedni Nostradamusa

Cena: 10,70

Stron: 448, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-7659-231-2, EAN: 9788376592312

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: powieść, sensacja, kryminał, thriller,
Oprawa: oprawa broszurowa

Nostradamus napisał dokładnie tysiąc proroctw. Przetrwało 948. Gdy w paryskiej gazetce ukazuje się ogłoszenie Cygana, który ma na sprzedaż zagubione przepowiednie, na anons odpowiadają dwaj mężczyźni. Jeden z nich, Adam Sabir, dziennikarz i pisarz, od dawna interesuje się osobą tajemniczego wieszcza. Drugi - Achor Bale - to były żołnierz Legii Cudzoziemskiej, fanatyk i członek organizacji, której korzenie sięgają zamierzchłych czasów średniowiecza. Przerażający mężczyzna o pozbawionych białek oczach nie cofnie się przed niczym, by wypełnić misję bractwa, zadowolić Szatana i chronić Trzeciego Antychrysta, gdy ten pojawi się na ziemi. Bale torturuje Cygana, który w końcu popełnia samobójstwo, ale wina spada na niewinnego Sabira. Dziennikarz musi uciekać przed policją i bezwzględnym mordercą. Trafia do obozu cyganów, w którym spotyka piękną Yolę, siostrę sprzedawcy. Wraz z nią i zakochanym w niej Alexim wyrusza do Francji i Hiszpanii, by podążyć tropem "Czarnych Dziewic", figurek Matki Boskiej, w których mogą być ukryte kolejne czterowiersze wskazujące drogę do tej jednej, zamykającej w sobie 52 przepowiednie o końcu świata...


Michalina Olszańska

Zaklęta

Cena: 10,70

Stron: 470, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-7659-164-3, EAN: 9788376591643

Rok wydania: 2011,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

Wychowywana w środku lasu przez ekscentryczna zielarkę dziewczynka nie ma pojęcia o istnieniu innych ludzi. Wzrasta wśród drzew, ziół - posłuszna prawom natury, żyjąca w idealnej harmonii ze wszystkim, co ją otacza. Opiekunka za wszelką cenę próbuję uchronić ją przed zepsutym, zgorzkniałym światem ludzi, pragnąc uczynić z niej istotę czystą, nie zabrudzoną kłamstwem cywilizacji. Uważa, że trzymając dziewczynkę z dala od jej gatunku, daje jej szansę na lepsze życie. Ale czy ma rację? Co się stanie, kiedy dziecko lasu na własną rękę zacznie poznawać ten inny świat? Świat ludzi... Jak wielki wpływ na to, kim jesteśmy, ma sposób, w jaki nas wychowano? A jak wiele mamy trwale zapisane we krwi?
Akcja "Zaklętej" toczy się w średniowieczu, w burzliwych czasach, gdy nowa religia wypierała stare, a jeszcze nie wszędzie docierała ludzka stopa. Jej głównym tematem jest refleksja nad psychiką człowieka: nad tym, co wrodzone, pierwotne i tym, co wyuczone. Nad odwiecznym konfliktem dwóch światów. Powieść luźno i w sposób przewrotny powiązana jest z jedną z najsławniejszych baśni braci Grimm, "Roszpunką", co nadaje jej niepowtarzalny, magiczny klimat. Historia Roszpunki pokazuje, że nie wiemy nic - i może to dobrze...


Doris Lessing

Fala po burzy

Cena: 7,13

Stron: 430, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-7659-152-0, EAN: 9788376591520

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

Trzeci tom cyklu powieściowego "Dzieci przemocy". Kontynuacja losów młodej kobiety, Marthy, bohaterki wcześniejszych książek Doris Lessing Martha Quaest i Odpowiednie małżeństwo.
Afryka Południowa, okres II wojny światowej. Po odejściu męża, Douglasa Knowella, dwudziestotrzyletnia Martha angażuje się w działalność miejscowej grupy komunistycznej, i rozstaje się z kochankiem, żołnierzem RAF-u, który otrzymuje przeniesienie i wyjeżdża. Marha nie czuje jednak żalu. Ciężko pracuje, co owocuje poważnym przeziębieniem i kolejnym dramatycznym zwrotem w jej życiu. W trakcie choroby opiekuje się nią przywódca grupy, Anton Hesse. Marta i Anton staja się parą. Antonowi, emigrantowi z Niemiec, grozi internowanie. Chcąc mu pomóc, Martha decyduje się na kolejne małżeństwo. Jednak ten pozbawiony miłości związek, jak próba wprowadzenia reform społecznych w kolonii przez rozpadające się ugrupowanie komunistów, skazane są na niepowodzenie..


Ian McEwan

Amsterdam

Cena: 7,13

Stron: 224, Format: 15x21 cm

ISBN: 978-83-7359-808-9, EAN: 9788373598089

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: powieść,
Oprawa: twarda oprawa w obwolucie

Uhonorowana w 1998 roku Nagrodą Bookera powieść Iana McEwana, który tym razem zagłębia się w labirynty męskiej psychiki, przezabawny acz nie pozbawiony poważnego wydźwięku moralitet. Molly chętnie dzieliła się sobą. Niektórzy powiedzieliby zapewne, że aż nazbyt chętnie. Na jej pogrzebie zebrał się spory tłumek, a wśród żałobników kroczą dostojnie Clive Liney, znany kompozytor i Vernon Halliday, redaktor naczelny poważnego dziennika, niegdysiejsi kochankowie drogiej zmarłej. Nie wyczerpują oni oczywiście listy "byłych", na której znajduje się, dla przykładu, również okryty złą sławą prawicowca, minister spraw zagranicznych, Julian Garmony... Tuż po ceremonii Clive i Liney zawierają dziwną umowę, swoisty pakt o eutanazji, w myśl którego, gdy jeden ciężko zachoruje, drugi dobrowolnie podąży do krainy wiecznej szczęśliwości. Żaden z nich nie przewidział dramatycznych konsekwencji układu, który doprowadzi do katastrofalnych wyborów moralnych, kryzysu przyjaźni oraz... politycznej agonii kandydata na urząd premiera.


Ian McEwan

Amsterdam

Cena: 4,99

Stron: 224, Format: 12x19,5 cm

ISBN: 978-83-7359-807-2, EAN: 9788373598072

Rok wydania: 2009,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: powieść,
Oprawa: oprawa broszurowa

Uhonorowana w 1998 roku Nagrodą Bookera powieść Iana McEwana, który tym razem zagłębia się w labirynty męskiej psychiki, przezabawny acz nie pozbawiony poważnego wydźwięku moralitet. Molly chętnie dzieliła się sobą. Niektórzy powiedzieliby zapewne, że aż nazbyt chętnie. Na jej pogrzebie zebrał się spory tłumek, a wśród żałobników kroczą dostojnie Clive Liney, znany kompozytor i Vernon Halliday, redaktor naczelny poważnego dziennika, niegdysiejsi kochankowie drogiej zmarłej. Nie wyczerpują oni oczywiście listy "byłych", na której znajduje się, dla przykładu, również okryty złą sławą prawicowca, minister spraw zagranicznych, Julian Garmony... Tuż po ceremonii Clive i Liney zawierają dziwną umowę, swoisty pakt o eutanazji, w myśl którego, gdy jeden ciężko zachoruje, drugi dobrowolnie podąży do krainy wiecznej szczęśliwości. Żaden z nich nie przewidział dramatycznych konsekwencji układu, który doprowadzi do katastrofalnych wyborów moralnych, kryzysu przyjaźni oraz... politycznej agonii kandydata na urząd premiera.


Richard Preston

Panika na poziomie 4

Cena: 7,13

Stron: 320, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-7659-249-7, EAN: 9788376592497

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: powieść, popularnonaukowa,
Oprawa: oprawa broszurowa

Niezwykła książka z pogranicza literatury faktu i beletrystyki, którą czyta się jak powieść, napisaną żywym językiem. Zainspirowana tekstami popularnonaukowymi publikowanymi przez autora w "The New Yorkerze". Preston zabiera czytelnika w zapierającą dech w piersi wyprawę po mikroświatach nauki, do których przeciętny człowiek nie ma dostępu. Przekracza granice, za którymi leży nieznane, niepoznane, budzące przerażenie lub niepokój. Zagląda w okular mikroskopu, pod którym leży próbka ze śmiercionośnym wirusem Ebola. Wchodzi do nowojorskiego laboratorium o czwartym poziomie bezpieczeństwa biologicznego, gdzie badaniom poddaje się najbardziej niebezpieczne mikroorganizmy, jakie zna człowiek. Staje oko w oko autokanibalami - ludźmi opanowanymi przez natręctwo odgryzania fragmentów własnego ciała. Wspina się na najwyższe drzewa świata pożerane przez zastępy mikroskopijnych owadów. Próbuje okiełznać tajemnicę białego jednorożca przyczajonego na spodniej stronie słynnej tapiserii z nowojorskiego muzeum. Uczestniczy w wielkim projekcie, którego celem jest odczytanie ludzkiego DNA. Wraz z dwójką szalonych rosyjskich matematyków oblicza za pomocą skleconego w mieszkaniu superkomputera kolejne cyfry liczby pi, ukryte na miliardowych miejscach po przecinku.


Rose Melikan

Szyfr Blackstone'a

Cena: 10,70

Stron: 448, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-7359-863-8, EAN: 9788373598638

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: powieść, powieść historyczna, romans,
Oprawa: oprawa broszurowa

Anglia, rok 1795. Młodziutka i nadzwyczaj urodziwa Mary Finch otrzymuje zaproszenie od bogatego stryja, którego nigdy nie poznała i rusza do położonego na wybrzeżu Suffolku. To szansa na naprawę kulejących od lat stosunków rodzinnych. Niespodziewanie ekscytująca przygoda zamienia się w walkę nie tylko o honor rodziny, ale własne życie. Spotkany po drodze umierający mężczyzna przekazuje jej zegarek z inicjałami stryja i niezrozumiałe dla niej ostrzeżenie, wciągając dziewczynę w niebezpieczną intrygę szpiegowską. Mary odnajduje zaszyfrowane dokumenty. Kluczem do ich odczytania okaże się Kodeks Prawny Williama Blackstone'a.


J. D. Salinger

Franny i Zooey

Cena: 4,99

Stron: 230, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-7359-554-5, EAN: 9788373595545

Rok wydania: 2007,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: opowiadania,
Oprawa: oprawa broszurowa

Franny i Zooey to najmłodsza dwójka z siedmiorga rodzeństwa rodziny Glassów, które występuje jeszcze w kilku opowiadaniach Salingera (Wyżej podnieście strop , cieśle, Seymour: wstęp, Dziewięć opowiadań). Rodzeństwo - teraz już dorosłe, od najmłodszych lat było inteligentne ponad przeciętność, a najmłodsza dwójka została ukształtowana - czy też raczej zniekształcona - przez silny wpływ dwóch starszych braci Seymoura i Buddy’ego. Opowiadania „Franny i Zooey” wzajemnie się uzupełniają, a dotyczą głównie kryzysu egzystencjalno-religijnego Franny, połączonego z załamaniem, z którego chcą ją wydobyć pozostali członkowie rodziny, a przede wszystkim – Zooey. Dyskusje rodzinne to wspaniała intelektualna uczta. Czytelnikom, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać prozy Salingera warto dodać, że jest to pisarstwo-majstersztyk, którego centrum stanowi zainteresowanie życiem wewnętrznym bohaterów.


Katarzyna Michalak

Gra o Ferrin

Cena: 10,70

Stron: 422, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-7359-967-3, EAN: 9788373599673

Rok wydania: 2010,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: powieść, fantastyka, fantasy, science fiction,
Oprawa: oprawa broszurowa

Po śmierci siostry bliźniaczki, Karolina, pełna oddania lekarka pogotowia ratunkowego, postanawia odejść do Ferrinu - świata, o którym marzyła od najmłodszych lat. Rytuał przejście otwiera przed nią drzwi do wymarzonej krainy, okazuje się jednak, że w Ferrinie trwa okrutna wojna. Karolina, tu zwana Anaelą dell'Iderei, Gwiazdą Ferrinu, Pierwszą z Przepowiedni, staje się przedmiotem walki między siłami dobra i zła. Eleuzis dell'Soll, władca Świata Elfów, Sellinaris WeddSa'ard - władca Darakii, Świata Duszobójcóe oraz Berenika de Sanctis mająca we władaniu Krainę Czarodziejek chcą wykorzystać Karolinę do własnych celów. Żadne nie ma czystych intencji - każde z nich chce wygrać wojnę... Na szczęście nawet w czasach konfliktu znajdują się tacy, którzy potrafią zrezygnować z prywatnych korzyści. Wraz z oficerem Darrkii, następcą ferrińskieg tronu oraz wygadanym jednorożcem imieniem Saris, Anaela dell'Iderei staje do samobójczej misji, której celem jest ocalenie świata, o którym zawsze marzyła. Kto stoi za Wielką Wojną? Dziewczyna powoli odkrywa prawdę, która mrozi jej krew w żyłach... Czy można obdarzyć miłością kogoś, kto jest największym wrogiem wszystkiego, co najdroższe? Przepowiednie nie kłamią, ale ich dopełnienie będzie się wiązało z nadludzkim wysiłkiem. A gdy przyjdzie do ostatecznej rozgrywki, Anaela będzie musiała wybrać między serdeczną przyjaźnią, a zapiekłą wrogością...


Douglas Adams

Autostopem przez Galaktykę. Tom 5. W zasadzie niegroźna

Cena: 4,99

Stron: 288, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-7659-321-0, EAN: 9788376593210

Rok wydania: 2011,
Wydawnictwo: Albatros,
Kategorie: powieść, fantastyka, fantasy, science fiction,
Oprawa: oprawa broszurowa

Piąty tom zwariowanych przygód bohaterów sagi, który poszerza naszą wiedzę na temat światów równoległych. Pluralistyczna natura sektora galaktycznego, w którym znajdowała się Ziemia skutkowała tym, że możliwe nieustannie krzyżowało się z prawdopodobnym. Zwykłe zniszczenie czegokolwiek powodowało mniej więcej to samo, co likwidowanie pęcherza pod źle przyklejoną tapetą. Cokolwiek zostało unicestwione, natychmiast pojawiało się w innym miejscu. Losy Ziemi były najlepszym przykładem owego zjawiska.
Tak jak zaginięcie w hiperprzestrzeni Fenchurch, ukochanej Artura Denta. Od czasu, kiedy ją utracił, Artur krąży po wszechświecie i szuka swego miejsca. Ciągle wydaje się przebywać nie w tym z równoległych światów, w którym powinien. W końcu po szeregu przygód trafia na Lamuellę, gdzie zostaje mistrzem robienia kanapek. Tam odnajduje go Trillian i zostawia w prezencie nastoletnią córkę, o istnieniu której nie miał nawet pojęcia. A potem przychodzi paczka od Forda Prefecta ze skradzionym egzemplarzem nowej wersji przewodnika , rozwijającym się w czarnego ptaka. Wtedy zaczynają się prawdziwe kłopoty...

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony!
www.olesiejuk.pl

GLK. Informacja nadesłana

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu Księgarskiego,
nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść i zastrzegamy sobie prawo do usunięcia komentarza bez podania przyczyny.
Zasady umieszczania komentarzy w Portalu Księgarskim.
Widzisz naruszenie zasad – zgłoś to redakcji (redakcja@ksiazka.net.pl).

Dodaj komentarzy

Adding an entry to the guestbook
CAPTCHA image for SPAM prevention
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.