fesstiwal słowa w piosence
--

Dom Wydawniczy REBIS - zapowiedzi pazdziernika 2016, cz. I

Zapowiedzi [04.10.16]

Poznański Dom Wydawniczy REBIS poleca Państwu na jesienną kanikułę jak zawsze ciekawy zestaw zapowiedzi tytułowych:

1. Dziki łabędź i inne baśnie, Michael Cunningham

Jeden z najciekawszych współczesnych pisarzy amerykańskich Michael Cunningham w Polsce!
Autor będzie gościem m.in. Festiwalu Conrada w październiku 2016 r.

Nota o książce:

Istnieją formuły i prastare piosnki, są słowa wypowiadane o północy podczas pewnych faz Księżyca, przy przepastnych jeziorach ukrytych głęboko w lesie lub w sekretnych podziemnych komnatach, albo też w każdym innym miejscu, gdzie schodzą się trzy drogi. Nauczyć się tych zaklęć jest zadziwiająco łatwo.

Dlaczego Piękna poprosiła ojca tylko o białą różę? W jaki sposób zostaje się czarownicą? Co się dzieje z częściowo odczarowanym królewiczem skazanym na życie z łabędzim skrzydłem zamiast ramienia? Kim są współczesny dzielny ołowiany żołnierzyk i baletnica? Co się stało z obciętymi włosami Roszpunki? Jaki los czeka bohaterów baśni, gdy wybrzmi „I żyli długo i szczęśliwie”? I czy my sami, znając czarodziejskie formułki, nie mielibyśmy ochoty trochę… napsocić?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdują się w niniejszym zbiorze „baśni dla dorosłych”, które udowadniają raz jeszcze uniwersalność i ponadczasowość starych historii, ale pokazują też, co zmyślne, dowcipne i utalentowane pióro może wyczarować z od dawna osłuchanych, znanych wszystkim bajek.

Kilka słów o autorze:

Michael Cunningham uznawany jest za jednego z najciekawszych współczesnych pisarzy amerykańskich. REBIS opublikował jego powieści Królowa śniegu, Dom na krańcu świata, Z ciała i z duszy, Wyjątkowe czasy, Nim zapadnie noc i Godziny. Ta ostatnia zdobyła Nagrodę Pulitzera oraz PEN/Faulkner Award. Na jej podstawie Stephen Daldry nakręcił film z Meryl Streep, Julianne Moore i Nicole Kidman (nagrodzonej Oscarem i Złotym Globem za rolę Virginii Woolf).

Tytuł: Dziki łabędź i inne baśnie
Tytuł oryginału:
Autor: Michael Cunningham
Przekład Jerzy Kozłowski
Seria Salamandra
Wydawca: Dom Wydawniczy REBIS
Miejsce i rok wydania: Poznań,premiera: 25 października 2016
Wydanie: I
Objętość:
Format:
Oprawa:
ISBN 978-83-8062-026-1
EAN: 9788380620261
Cena katalogowa:
Cena u Wydawcy:

Podoba mi się, kupuję:

2. 2017: wojna z Rosją,
Richard Shirreff

2017 - wojna z Rosją – generał sir Richard Shirreff
Przerażający scenariusz wydarzeń w Europie – generał NATO ostrzega!

Prognozy Richarda Shirreffa:

– Rosja zaatakuje kraje bałtyckie w 2017 roku.

– Używając szantażu nuklearnego, powstrzyma państwa zachodnie przed interwencją.

– Wiara Zachodu w broń jądrową jako gwarancję pokoju okaże się kosztowną iluzją.

– Wahanie NATO doprowadzi nieomal do katastrofy, a pełna mobilizacja sił sojuszu nastąpi dopiero w ostatniej chwili, gdy alternatywą będzie zupełna klęska.

– Demokratyczny porządek świata zachodniego, ustanowiony po drugiej wojnie światowej i powszechnie uważany za coś trwałego, zostanie zagrożony!

Napisana przez byłego zastępcę naczelnego dowódcy Sojuszniczych Sił Zbrojnych NATO w Europie i oparta na przebiegu gier wojennych prowadzonych przez sztaby NATO, powieść pokazuje, jak zaniechanie pewnych działań może doprowadzić do wojny z Rosją.

Prezydent Rosji uchodzi za „silnego człowieka”, a to oznacza, że zawsze musi demonstrować swoją siłę. Gdyby się potknął, rozczarował podległych mu ludzi, mógłby przegrać. Putin pokazał już, i to całkiem niedawno, że nie zamierza przegrywać. Rozpoczął procesy, które przy braku reakcji mogą doprowadzić do najazdu na państwa bałtyckie.

Rosyjska napaść na Gruzję w 2008 roku była niczym niemiecka remilitaryzacja Nadrenii. I tak samo jak w latach 30., zignorowaliśmy ten sygnał. Uznaliśmy, że nic specjalnego się nie stało.

Opanowanie Krymu w 2014 roku przypominało do złudzenia aneksję Czechosłowacji. I z tym też się pogodziliśmy.

Zaraz potem Rosja najechała Ukrainę.

Państwa bałtyckie mogą być następne.

Nasi przywódcy polityczni niezmiennie wierzą, że zachodnia broń jądrowa to czynnik odstraszający. Generał Richard Shirreff udowadnia, że wcale tak nie jest.

Opinia o książce:

Siedzimy z założonymi rękoma, podczas gdy pracowite paluszki na Wschodzie szykują się do cyberwojny. (Max Hastings, „The Sunday Times”)

Kilka słów o autorze:

Richard Shirreff urodził się w 1955 roku w Kenii i spędził tam dzieciństwo. Po ukończeniu studiów historycznych na Oksfordzie wstąpił do brytyjskiej kawalerii pancernej. Przez 37 lat sprawował stanowiska dowódcze na wszystkich szczeblach wojsk lądowych. Brał udział w pierwszej wojnie w Zatoce Perskiej, pełnił służbę w Irlandii Północnej, Bośni i Kosowie. W latach 2006–2007 służył w Iraku jako dowódca wielonarodowych sił. Równocześnie studiował sztukę wojenną, prowadził kursy i szkolenia dla różnych grup sztabowych, doradzał Ministerstwu Obrony i Dowództwu Wojsk Lądowych. Przez ostatnie dwa lata w mundurze zajmował wysokie stanowiska w strukturze NATO: dowódcy Korpusu Sojuszniczych Sił Szybkiego Reagowania oraz zastępcy naczelnego dowódcy Sojuszniczych Sił Zbrojnych w Europie. Był najwyższym stopniem brytyjskim oficerem w dowództwie NATO. Po odejściu z wojska założył firmę Strategia Worldwide, oferującą usługi w dziedzinie zarządzania ryzykiem. Mieszka z żoną w Hampshire, wychował dwoje dorosłych już dzieci. To jego debiutancka książka.

Opinia o książce:

Najlepsza książka o konflikcie supermocarstw od czasu Polowania na Czerwony Październik Toma Clancy’ego. Cieszcie się tą barwną lekturą. I bardzo się bójcie – to rzeczywiście może się wydarzyć w ten sposób., ( Robert Fox, „Evening Standard”)

Lektura obowiązkowa. (...) Ostrzeżenia Shirreffa – pod pozorem literackiej fikcji – są dobrze uzasadnione. (generał Wesley K. Clark, Siły Lądowe Stanów Zjednoczonych, były dowódca Sojuszniczych Sił Zbrojnych NATO w Europie)

Siedzimy z założonymi rękoma, podczas gdy pracowite paluszki na Wschodzie szykują się do cyberwojny., (Max Hastings, „The Sunday Times”)

Technothriller o szybkiej akcji, a zarazem ostrzeżenie dla Zachodu, (Shashank Joshi, „Financial Times”)


Czy Wielka Brytania zmierza ku nuklearnej wojnie z Rosją? Były wysoki oficer NATO przewiduje, że globalny konflikt wybuchnie w 2017 roku., („The Sun”)

Nie miejmy złudzeń: jeśli Rosja wkroczy do państw bałtyckich, będzie to oznaczało wojnę jądrową., (Damian Whitworth, „The Times”)

Czy stoimy u progu trzeciej wojny światowej? Wysoki dowódca NATO przewiduje globalny konflikt w przyszłym roku.,(Tom Evans, „Daily Star”)

Zajmująca i wiarygodna, choć przygnębiająca lektura. (...) Przypomina Polowanie na Czerwony Październik Clancy’ego ,( Ian Shields, CNN)

Tytuł: 2017 wojna z Rosją
Tytuł oryginału: 2017: The War with Russia
Autor: gen. sir Richard Shirreff
Przekład:Radosław Kot
Seria: Thriller
Kategoria: beletrystyka obca
Wydawca: Dom Wydawniczy REBIS
Miejsce i rok wydania: Poznań, premiera: 23 października 2016
Wydanie: I
Objętość:448 stron
Format: 135x215cm
Oprawa: broszura klejona ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-8062-083-4
EAN:9788380620834
Cena katalogowa:
Cena u Wydawcy:

Podoba mi się, kupuję:


3. Łowcy nazistów, Andrew Nagorski


Kolejna świetna książka światowej sławy dziennikarza Andrew Nagorskiego

Losy niewielkiego grona mężczyzn i kobiet,
którzy z determinacją tropili zbrodniarzy wojennych na krańcach ziemi.

Po zakończeniu procesów norymberskich i w początkach zimnej wojny większość zwycięzców w II wojnie światowej straciła zainteresowanie ściganiem niemieckich zbrodniarzy wojennych. Wielu sprawców niższego szczebla szybko zdołało wtopić się w wielomilionowy tłum tych, którzy starali się rozpocząć życie od nowa; najwięksi zbrodniarze opuścili pospiesznie Europę. Książka Łowcy nazistów opisuje losy niewielkiego grona mężczyzn i kobiet, którzy nie zamierzali dopuścić, by zbrodnie uległy zapomnieniu, i którzy z determinacją tropili zbrodniarzy wojennych na najdalszych krańcach ziemi.
Dzieje łowców nazistów dobiegają już swego naturalnego końca. Ich działalność była pod wieloma względami bezprecedensowa – zwłaszcza w kontekście przemiany początkowej żądzy zemsty w walkę o postawienie zbrodniarzy przed sądem. Ich działania odmieniły nasz pogląd na dobro i zło. W swej książce Andrew Nagorski dokonał szczegółowej rekonstrukcji ich epopei, pełnej determinacji, niekiedy brawury i ogromnej nieustępliwości.

Kilka słów o autorze:

Andrew Nagorski urodził się w 1947 roku w Szkocji. Jego rodzicami byli Polacy, którzy po wojnie zostali na emigracji. Kilka lat później rodzina przeniosła się do Stanów Zjednoczonych. Studiował historię w Amherst College, pod koniec lat sześćdziesiątych przez krótki czas był studentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie jest wiceprezesem i dyrektorem do spraw publicznych w EastWest Institute, zespołu doradców do spraw międzynarodowych z siedzibą w Nowym Jorku. Podczas długiej kariery w „Newsweeku“ był korespondentem w Hongkongu, Moskwie, Rzymie, Bonn, Warszawie i Berlinie. Jest laureatem wielu nagród oraz autorem książek Przymusowe pożegnanie: spojrzenie amerykańskiego dziennikarza w głąb sowieckiego życia, Narodziny wolności, Stacja końcowa – Wiedeń oraz wydanych przez REBIS: Największa  bitwa i Hitlerland.
Tytuł:Łowcy nazistów
Tytuł oryginału:n Pursuit/The Nazi Hunters
Autor:Andrew Nagorski
Przekład Jan Szkudliński
Seria Historia
Kategoria: eseistyka historyczna
Wydawca: Dom Wydawniczy REBIS
Miejsce i rok wydania: Poznań,premiera 25 października 2016
Wydanie: I
Objętość: 600 stron
Format: 150x225cm
Oprawa:całopapierowa z obwolutą
ISBN 978-83-8062-037-7
EAN:9788380620377
Cena katalogowa:
Cena u Wydawcy:

Podoba mi się, kupuję:


4. Ludwik XIV, Max Gallo


Ludwik XIV, jakim go nie znaliście!

Najnowsza książka wybitnego historyka i pisarza Maxa Gallo

Został królem w wieku pięciu lat. Jego panowanie trwało siedemdziesiąt dwa lata. Umierając, pozostawił po sobie wielkie, zmodernizowane państwo o silnej, scentralizowanej władzy absolutystycznej. „Państwo to ja” ‒ to powiedzenie zna chyba każdy. Aby poszerzyć granice Francji, nie wahał się toczyć wojen i nie miał litości dla tych, którzy mu się sprzeciwiali. Lud francuski kochał go jednak bezgranicznie, wiedział bowiem, jak ważne dla Króla Słońce jest jego królestwo. Za rządów tego monarchy Francja rozkwitła, dwór francuski nadawał ton we wszystkich dziedzinach życia, a język francuski stał się językiem dyplomacji i arystokracji europejskiej. U kresu życia, zmagając się ze straszliwym cierpieniem, stanowczym, choć osłabionym głosem powiedział: „Panowie, ja odchodzę, ale państwo pozostanie na zawsze”. Dla Ludwika XIV to było najważniejsze. Aż do śmierci ‒ 1 września 1715 roku ‒ pełnił swą misję, przekonany, że powierzył mu ją Bóg. 

„Miał swoje wady, tak jak Słońce ma plamy. Mimo to nadal jest Słońcem”.
(o
. Karol de la Rue)

Kilka słów o autorze:

Max Gallo, wybitny historyk i pisarz, członek Akademii Francuskiej, stworzył dzieło wybitne. Nowa biografia Ludwika XIV pokazuje tego słynnego monarchę jako wybitnego polityka, męża opatrznościowego Francji i wielkiego reformatora, ale także jako człowieka ‒ ze wszystkimi jego słabostkami i niedoskonałościami. Jako kochającego syna, ale również przebiegłego i kapryśnego władcę. Jako człowieka oddanego Bogu, ale też niestroniącego od uciech życia. Tę książkę po prostu trzeba przeczytać, aby odkryć na nowo postać, o której, jak się wydaje, napisano już wszystko.

Tytuł: Ludwik XIV
Tytuł oryginału: Louis XIV
Autor: Max Gallo
Przekład Joanna Gorecka-Kalita
Seria Biografie i powieści biograficzne
Wydawca: Dom Wydawniczy REBIS
Miejsce i rok wydania: Poznań, premiera: 18 października 2016
Wydanie: I
Objętość: 656 stron
Format: 150x225 cm
Oprawa: całopapierowa z obwolutą
ISBN 978-83-8062-008-7
EAN: 9788380620087
Cena katalogowa:
Cena u Wydawcy:

Podoba mi się, kupuję:
GLK. Informacja nadesłana

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu Księgarskiego,
nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść i zastrzegamy sobie prawo do usunięcia komentarza bez podania przyczyny.
Zasady umieszczania komentarzy w Portalu Księgarskim.
Widzisz naruszenie zasad – zgłoś to redakcji (redakcja@ksiazka.net.pl).

Dodaj komentarzy

Adding an entry to the guestbook
CAPTCHA image for SPAM prevention
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.