Nowe publikacje - katalogi nowych wystaw w MOCAK-u
Nowości [26.10.16]
Nakładem MOCAK-u ukazały się katalogi towarzyszące wystawom Daniela Spoerriego Sztuka wyjęta z codzienności, Jarosława Kozłowskiego Doznania rzeczywistości i praktyki konceptualne 1965–1980 oraz Jannicke Låker Grenzsituationen. Polsko-angielskie publikacje oprócz wysokiej jakości reprodukcji zawierają między innymi wywiady z artystami i teksty krytyczne.
Zachęcamy do zakupu w MOCAK Bookstore i w księgarni internetowej.
Daniel Spoerri. Sztuka wyjęta z codzienności
Katalog wystawy wybitnego szwajcarskiego artysty związanego z Nouveaux Réalistes i Fluxusem.
Jarosław Kozłowski. Doznania rzeczywistości i praktyki konceptualne 1965–1980
Katalog towarzyszący wystawie czołowego polskiego konceptualisty Jarosława Kozłowskiego, obejmującej głównie wczesne, nigdy dotąd nieeksponowane prace.
Odbitka próbna
Katalog wystawa studentów i dyplomantów Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie prezentuje prace powstałe w latach 2014–2016 w Pracowni Miedziorytu prof. Krzysztofa Tomalskiego.
Jonasz Stern. Krajobraz po Zagładzie
Katalog wystawy Jonasza Sterna przybliża postać jednego z najważniejszych polskich artystów XX wieku, prezentując jego biografię i dzieło.
Olga Kisseleva. Martwa natura. Portret psychologiczny
Katalog zawiera reprodukcje prac pokazywanych na wystawie Olgi Kisselevy w MOCAK-u. Towarzyszy im wywiad z artystką, który przeprowadziła Agnieszka Sachar, oraz tekst Marii Anny Potockiej.
Medycyna w sztuce
Publikacja, obok reprodukcji prac prezentowanych na wystawie, zawiera także bogatą część teoretyczną: teksty kuratorów oraz teksty specjalistyczne związane z medycyną. Między innymi pojawia się temat związku chorób psychicznych z twórczością oraz temat artetarapii.
Tomasz Wiatr Szukanie siebie w innych
Katalog wystawy Szukanie siebie w innych, prezentującej rysunki krakowskiego lekarza Tomasza Wiatra. Tworzone przez niego portrety ukazują znane postaci – aktorów, malarzy, naukowców, muzyków.
Artyści z Krakowa. Generacja 1980–1990
Katalog wystawy rozpoczynającej serię prezentacji dorobku twórców mieszkających i pracujących w Krakowie. Publikacja zawiera tekst kuratorski Delfiny Jałowik i Moniki Kozioł, stanowiący wprowadzenie do wyboru prac pokazywanych na wystawie, oraz eseje Martyny Nowickiej, Andrzeja Szczerskiego i Joanny Zielińskiej, poświęcone środowisku najmłodszych krakowskich reprezentantów sztuk plastycznych. Obok reprodukcji obrazów, rzeźb i instalacji w katalogu znalazły się również fragmenty wywiadów z artystami, a także zdjęcia ich pracowni.
Beuys, Kantor, Demarco
Katalog wystawy fotografii, filmów i archiwaliów dokumentujących działalność artystyczną Josepha Beuysa i Tadeusza Kantora w latach 70. w Edynburgu. Przybliża on również sylwetkę i twórczość inspiratora spotkania obydwu artystów, Richarda Demarco, jednego z najważniejszych animatorów sztuki w Wielkiej Brytanii, którego rysunki i akwarele zostały pokazane w przestrzeni Biblioteki MOCAK-u.
Michel Kichka Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu
Komiks Michela Kichki to autobiograficzna opowieść, w której przywołuje on – czasem w zabawny bądź ironiczny sposób – decydujące momenty ze swojego dzieciństwa, młodości i dorosłego życia w cieniu Shoah.
Csaba Nemes. Gdy polityka wchodzi w codzienność
Katalog wystawy węgierskiego artysty zawiera tekst kuratorski Mai i Reubena Fowkesów, esej Edit András o sytuacji współczesnej sztuki węgierskiej w kontekście niedemokratycznych przemian politycznych w kraju, szkic Jerzego Kochanowskiego przedstawiający historyczne tło obecnych przemian na Węgrzech oraz tekst Agnieszki Sachar o tematyce romskiej w twórczości Csaby Nemesa.
Młode malarstwo z Linzu
Katalog wystawy sześciorga studentów Kunstuniversität Linz w Austrii. Ekspozycja ukazuje dużą różnorodność tematyki obrazów i dostosowanych do niej technik wykonania. Publikacja zawiera teksty kuratorki Delfiny Jałowik i Ursuli Hubner, profesor Kunstuniversität Linz.
Zobacz również
- Sontag i Sudjic powracają...a nowe nadchodzi
- „MOCAK Forum” nr 11 – Chwistek, Eile, Ingarden, Porębski
- Publikacja MOCAK-u: „Śmierć nie ma ostatniego słowa. Sztuka w tragicznych latach 1933-1945”
- Nowe publikacje MOCAK-u
- Ryszard Krynicki „G”
- MOCAK proponuje: Krzysztof Niemczyk. Przypadek twórczy
- Recenzja: „Władysław Hasior. Europejski Rauschenberg"
Zobacz ostatnio dodane
- Targi Książki w Krakowie - Oficyna Impuls z tytułami Najlepszych Książek 2016
- Paulo Coelho o Macie Hari w najnowszej powieści "Szpieg"
- Recenzja: „Czuj duch! Szesnaście gawęd obozowych - o idei skautingu," ks. Jan Zawada
- Nowe publikacje - katalogi nowych wystaw w MOCAK-u
- Dom Wydawniczy REBIS - zapowiedzi tytułowe, cz. III
nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść i zastrzegamy sobie prawo do usunięcia komentarza bez podania przyczyny.
Zasady umieszczania komentarzy w Portalu Księgarskim.
Widzisz naruszenie zasad – zgłoś to redakcji (redakcja@ksiazka.net.pl).
Dodaj komentarzy