RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Druga edycja konkursu Trzy/Mam/Książki

Instytut Książki od lat wspiera rozwój i promocję czytelnictwa, a „czytelnictwo” zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery.

 

Nominacja do Nagrody Hansa Christiana Andersena

IBBY ogłosiło listę nominowanych do jednej z najbardziej prestiżowych nagród dla autorów książek dla dzieci:

 

Gala „Książka Roku 2015" według Polskiej Sekcji IBBY

Z przyjemnością zapraszamy na uroczystość ogłoszenia wyników konkursu Polskiej Sekcji IBBY „Książka Roku 2015”, która odbędzie się 9 grudnia, o godz. 18 w Sali Audiowizualnej Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI w Warszawie.

 

Karol Banach nominowany w konkursie Polskiej Sekcji IBBY!

Z radością zawiadamiamy, że Karol Banach jako autor ilustracji do „Bajek” Erny Rosenstein znalazł się na liście nominowanych do Nagrody Polskiej Sekcji IBBY – „Książka Roku”.

 

"Most nad Missisipi" Ewy Przybylskiej na Liście Honorowej IBBY 2016

Drodzy Czytelnicy! Książka Ewy Przybylskiej "Most nad Missisipi" wydana nakładem wydawnictwa Akapit Press, została zgłoszona przez Polską Sekcję IBBY na Listę Honorową IBBY 2016!  

 

Zgłoszenia do Nagrody IBBY 2014

Wydarzenia

Polska Sekcja IBBY corocznie przyznaje nagrody za najlepsze polskie książki, ukazujące się na rynku księgarskim.

 

Polskie książki na BookExpo America

Wczoraj w Nowym Jorku rozpoczęły się BookExpo America, największe targi książki w USA. Polska jest obecna na nich już od kilku lat.

 

Nowe władze IBBY

Wydarzenia

Zakończył swoje obrady walny zjazd Polskiej Sekcji IBBY, kończący działalność dotychczasowego zarządu. Funkcję nowego prezesa powierzono Annie Marii Czernow, wykładowczyni UW.

 

Joanna Wachowiak z nominacją IBBY

Autorka książek dla dzieci została nominowana do nagrody Polskiej Sekcji IBBY "Książka Roku 2014" za "Kota kameleona" (Wydawnictwo Bis).

 

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Już jutro Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, co roku inny kraj jest gospodarzem tego dnia. W tym roku zaszczyt ten spotkał Zjednoczone Emiraty Arabskie.

 

Książka Roku 2014 - nagrody IBBY

Znamy już wyniki dorocznego konkursu "Książka Roku", organizowanego przez Polską Sekcję IBBY.

 

Nagroda dla książki Anny Piwkowskiej

Informujemy, iż tegoroczna Nagroda IBBY trafiła do Anny Piwkowskiej za książkę dla młodzieży "Franciszka".

 

Książka Roku 2014: nominacje graficzne

10 listopada 2014 r. obradowało jury graficzne konkursu Książka Roku 2014 organizowanego przez Polską Sekcję IBBY. Do konkursu zgłoszono 150 książek.

 

Nagrody i medale IBBY

Wydarzenia

14 października Polska Sekcja IBBY wręczyła medale za całokształt twórczości Małgorzacie Strzałkowskiej w kategorii literatura i Marii Uszackiej w kategorii grafika.

 

Książka Roku 2013 Polskiej Sekcji IBBY

Znamy już wyniki dorocznego konkursu „Książka Roku”, którego organizatorem jest już po raz 25. Polska Sekcja IBBY, dofinansowano go z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY

Polska sekcja IBBY ogłosiła nominacje do nagrody Książka Roku. Jak zwykle, autorów i ich książki nominowano w dwóch kategoriach: do nagrody literackiej i graficznej. Nagroda przyznawana jest od 1988 roku i bez wątpienia jest najważniejszym wyróżnieniem w dziedzinie polskiej książki dziecięcej (i młodzieżowej) Wyróżnione i nagrodzone książki pokazujemy na polskim stoisku w Bolonii, a także na wielu innych międzynarodowych targach książki. W gronie tegorocznych nominowanych znaleźli...

 

"Doktor Proktor i koniec świata. Być może" laureatem nagrody Dużego Donga, "Książka wszystkich rzeczy" wyróżniona Małym Dongiem

Tegorocznym laureatem Dużego Donga jest Wydawnictwo CZARNA OWIECZKA za książkę "Doktor Proktor i koniec Świata. Być może" Jo Nesbø z il. Pera Dybviga w tł. Iwony Zimnickiej, powieść przewrotną, zabawną i bezkompromisową zarazem. Obradujące niezależnie dziecięce jury przyznało Małego Donga Wydawnictwu DWIE SIOSTRY za Książkę wszystkich rzeczy Guusa Kuijera w tł. Jadwigi Jędryas.

 

Polska Sekcja IBBY zaprasza na ogłoszenie laureatów Nagrody DONGA

Nagrody

14 maja odbędzie się wręczanie nagród i wyróżnień w konkursie DONG 2012,organizowanym przez Polską Sekcję IBBY.  

 

"Za niebieskimi drzwiami" Marcina Szczygielskiego na Światowej liście najlepszych książek dla dzieci i młodzieży

Wydawnictwa

Książka Marcina Szczygielskiego została wpisana na Listę Honorową IBBY (The International Board on Books for Young People), która jest jedną z form promocji literatury dziecięcej. Co dwa lata wpisywane są na te listę najlepsze nowości, promujące autorów, ilustratorów i tłumaczy z krajów, będących członkami IBBY.

 

Nominacja IBBY w konkursie Książka Roku 2012 dla Joanny Olech za powieść Tarantula, Klops i Herkules

Wydarzenia

Miło nam poinformować, że Joanna Olech otrzymała literacką nominację IBBY w konkursie Książka Roku 2012 za powieść dla nastolatków "Tarantula, Klops i Herkules". Gratulujemy!

 

Nagrody IBBY - Książka Roku!

Nagrody

Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych – Polska Sekcja IBBY zaprasza w dniu 6 grudnia 2012 o godzinie 17.00 do Sali Konferencyjnej Biblioteki Głównej m.st. Warszawy na uroczystość wręczania nagród wybitnym twórcom książek dla dzieci.

 

Znamy już nominowanych do tegorocznej nagrody Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2012.

Wydarzenia

Przedstawiamy nominowanych do tegorocznej nagrody Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2012. Konkurs jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Program „Promocja literatury i czytelnictwa”    

 

Nominacje do nagrody Książka Roku

Nagrody

Polska Sekcja IBBY ogłosiła nominacje do Książki Roku w kategorii literackiej i graficznej.

 

Nagroda DONGA - 8 maja ogłoszenie wyników

Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych – Polska Sekcja IBBY zaprasza w dniu 8 maja 2012 o godzinie 17.00 do Café Kulturalna przy Teatrze Dramatycznym w Warszawie, (gmach PKiN), Pl. Defilad 1, na uroczystość ogłoszenia wyników konkursu „Nagroda DONGA”.

 

Trylogia czasu nominowana! - informacja prasowa Egmont Polska

Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych przy Polskiej Sekcji IBBY nominowało wydane przez Egmont Polska w serii "Trylogia czasu" „Czerwień Rubinu”, „Błękit Szafiru” i „Zieleń Szmaragdu” Kerstin Gier do Nagrody Małego DONGA. Ogłoszenie wyników 8 maja br.

 

"Kiedy, kiedyś..." wyróżnione przez IBBY

Nagrody

Polska Sekcja IBBY wyróżniła wydane przez Egmont Polska „Kiedy kiedyś czyli Kasia, Panjan i Pangór” Jarosława Mikołajewskiego w konkursie Książka Roku 2011 w dziedzinie literatura.

 

Książka Roku "IBBY"

Wydarzenia

Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych – Polska Sekcja IBBY zaprasza w dniu 5 grudnia 2011 o godzinie 17.00 do Sali Konferencyjnej Biblioteki Głównej m.st. Warszawy na uroczystość wręczania nagród wybitnym twórcom książek dla dzieci.

 

Nominacja „Neska i srebrny talizman” do nagrody IBBY

Wydawnictwo AMEA informuje, że polska sekcja IBBY nominowała książkę pt. „Neska i srebrny talizman” autorstwa Joanny Marii Chmielewskiej, z ilustracjami Adama Pękalskiego, do nagrody: "Książka Roku 2011".

 

"Kiedy kiedyś" nominowane przez IBBY

Polska Sekcja IBBY nominowała wydane przez Egmont Polska „Kiedy kiedyś czyli Kasia, Panjan i Pangór” Jarosława Mikołajewskiego do Nagrody Książka Roku 2011 w dziedzinie literatura. Uroczyste ogłoszenie wyników 5 grudnia br.  

 

Nagroda Donga Polskiej Sekcji IBBY

Wydarzenia

Wczoraj, w Sali Domu Literatury, ogłoszono wyniki jubileuszowej edycji konkursu Nagroda Donga.

 

Rusza 20. edycja konkursu "Nagroda DONGA"

Można już nadsyłać zgłoszenia do jubileuszowej 20. edycji konkursu PS IBBY, do niedawna znanego jako „Dziecięcy Bestseller Roku", a obecnie jako „Nagroda DONGA"

 

Dzieci z popegeerowskich wiosek rysują i wygrywają

Książka ilustrowana przez dzieci z dwóch wiosek: Wawrzyszowa (Dolny Śląsk) i Gałązczyc (Opolszczyzna) znalazła się w finale nagrody "Książka Roku" Międzynarodowej Izby ds. Książek dla Młodych IBBY    

 

Werdykt jury Książka Roku PS IBBY

8 listopada 2010 obradowało w Warszawie jury graficzne konkursu Książka Roku 2010, organizowanego przez Polską Sekcję IBBY. Członkowie jury zapoznali się z dorobkiem wydawniczym ostatniego roku (listopad 2009 – październik 2010).

 

Jutro poznamy laureatów tegorocznego konkursu Polskiej Sekcji IBBY

Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych – Polska Sekcja IBBY zaprasza w dniu 9 grudnia 2010 o godzinie 17.00 do Sali Konferencyjnej Biblioteki Głównej m.st. Warszawy na uroczystość wręczania nagród wybitnym twórcom książek dla dzieci.

 

Nominacje w Konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY

Nagrody

Protokół z posiedzenia jury konkursu IBBY Książka Roku 2010. 15 listopada 2010 obradowało w Warszawie jury literackie konkursu Książka Roku 2010, organizowanego przez Polską Sekcję IBBY. Członkowie jury zapoznali się z dorobkiem wydawniczym ostatniego roku (listopad 2009 – październik 2010).

 

Wystawa w Lublinie - IBBY, książka roku 2009

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na wystawę Polskiej Sekcji IBBY "Książka Roku 2009".

 

Nagroda dla wydawnictwa Format

Nagrody

W piątek we wrocławskim ratuszu nagrodę polskiej sekcji IBBY odebrali właściciele dolnośląskiego wydawnictwa Format - Dorota Hartwich i Tomasz Malejki.  

 

Wydawnictwo Pointa nominowane do nagrody Małego Donga

Z satysfakcją informujemy Państwa, iż jednoosobowe Wydawnictwo POINTA (www.pointa.com.pl) zostało nominowane do Małego Donga 2009 przez dziecięce jury konkursu PS IBBY o Nagrodę Donga.

 

Wystawa prac nagrodzonych w konkursie "Książka Roku 2009

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych Polska Sekcja IBBY mają przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy ilustracji prac nagrodzonych w konkursie "Książka Roku 2009".

 

Bolonia: najważniejsze targi książki dla dzieci

Rynek zagraniczny

Targi Książki dla Dzieci w Bolonii to najważniejsze międzynarodowe wydarzenie rynku wydawniczego dla dzieci. Do Bolonii przyjeżdżają wydawcy, agenci literaccy, autorzy, ilustratorzy i tłumacze literatury dla dzieci, targi odwiedzają również producenci filmowi i telewizyjni oraz producenci zabawek edukacyjnych. W tym roku targi odbywają się już po raz 47. i trwają od 23 do 26 marca. W tym roku gościem honorowym jest Słowacja.

 

Józef Wilkoń Kawalerem Orderu Odrodzenia Polski

Dzień 80. urodzin był dla Józefa Wilkonia uroczysty nie tylko z uwagi na jubileusz, ale także dlatego, iż Prezydent RP nadał mu, za wybitne osiągnięcia w pracy twórczej i artystycznej, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

 

"Bardzo biała wrona" Ewy Nowak Książką Roku 2009!

Nagrody

Nagrody IBBY zostały przyznane. "Bardzo biała wrona" Ewy Nowak Książką Roku 2009!

 

IBBY - Książka Roku 2009 - zwycięzcy!

12 listopada 2009 obradowało w Warszawie jury konkursu Książka Roku 2009, organizowanego przez Polską Sekcję IBBY. Jury obradowało w dwóch zespołach: literackim i graficznym.

 

Książka Roku PS IBBY

Nagrody

Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych – Polska Sekcja IBBY zaprasza w dniu 17 grudnia 2009 o godzinie 17.00 do Sali Konferencyjnej Biblioteki Głównej m.st. Warszawy na uroczystość wręczania nagród wybitnym twórcom książek dla dzieci.  

 

Bardzo biała wrona Ewy Nowak nominowana do IBBY

Nagrody

Najnowsza książka Ewy Nowak, „Bardzo biała wrona” została nominowana do nagrody Książka Roku 2009 przyznawanej corocznie przez Polską Sekcję IBBY (International Board on Books for Young People). Wyniki konkursu poznamy już 17. grudnia br.

 

Cztery nominacje IBBY!

Nagrody

Cztery tytuły z wydanych przez wydawnictwo Media Rodzina książek dla najmłodszych zdobyły nominację do prestiżowej nagrody IBBY - Książka Roku!

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.