RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Zapowiedź Papierowego Księżyca: „Podwieczność" - Brodi Ashton

Zapowiedzi

Wydawnictwo Papierowy Książyc anonsuje publikację pierwszego tomu trylogii o miłości, stracie i nieśmiertelności pt. „Podwieczość"

 

Rozdarci - Neala Shustermana w Papierowym Księżycu

Zapowiedzi

Szybka akcja oraz silne emocje: trzymająca w napięciu kontynuacja bestsellera Podzieleni stawia pod znakiem zapytania nasze poglądy na temat tego, gdzie zaczyna się i kończy życie – i co to znaczy żyć.

 

„Książę głupców" - Mark Lawrence - zapowiedź wydawnictwa Papierowy Księżyc

Zapowiedzi

Bestsellerowy świat Rozbitego Imperium powraca w nowej trylogii Marka Lawrence'a. Trylogia Wojna Czerwonej Królowej jest osadzona w tych samych realiach, które znamy z poprzednich powieści tego autora: Książę Cierni, Król Cierni i Cesarz Cierni.

 

Władca Cienia - Jon Sprunk

Zapowiedzi

Władca Cienia to epickie zakończenie pełnej akcji trylogii Jona Sprunka – przygodowej serii fantasy dla fanów twórczości takich autorów jak Brent Weeks, Brandon Sanderson czy Scott Lynch.    

 

W Papierowym Książycu: Na przekór przeznaczeniu - Oksana Pankiejewa

Nowości

„Na przekór przeznaczeniu" to trzeci tom niezwykłego cyklu fantasy autorstwa Oksany Pankiejewej, który spodoba się wszystkim fanom Olgi Gromyko i miłośnikom fantastyki pochodzącej zza naszej wschodniej granicy. Poprzednie tomy to: Przekraczając granice i Pierwszy dzień wiosny.      

 

Głowa pełna duchów - Paul Tremblay

Zapowiedzi

Mrożący krew w żyłach thriller, który w genialny sposób łączy ze sobą rodzinną tragedię, psychologiczny suspens i odrobinę nowoczesnego horroru, przywodząc na myśl takie powieści jak Dom z liści Marka Z. Danielewskiego, Wpuść mnie Johna Ajvide Lindqvista czy Nawiedzony Shirley Jackson.

 

Zapowiedź Papierowego Księżyca: Remy - Katy Evans

Zapowiedzi

Remy to trzeci tom serii Real, międzynarodowego bestsellera, który podbił również serca polskich czytelniczek. Kontynuacja wydarzeń z poprzednich tomów serii czyli REAL i MINE przynosi jeszcze większą dawkę niezapomnianych wrażeń i zmysłowych emocji.

 

Bestsellerowy cykl powieściowy: Czas zemsty - Conn Iggulden

Zapowiedzi

Zdobywca to znakomity 5-tomowy cykl historyczny opowiadający historię powstawania jednego z największych imperiów w historii – imperium mongolskiego stworzonego przez Dżyngis-chana i jego potomków.

 

Przyznano Nagrodę Literacką im. Franciszka Karpińskiego

Wydarzenia

Pisarz Wiesław Myśliwski otrzyma tegoroczną Nagrodę Literacką im. Franciszka Karpińskiego. Zdecydowała o tym obradująca w poniedziałek w Białymstoku kapituła tego wyróżnienia.

 
 

Recenzja: „Ewangelia Maryi”

Recenzje

Pismo Święte zbyt wiele o Maryi nie mówi. Niewiele mówi też sama Maryja, którą poznajemy raczej z Jej gestów, zachowania i po prostu bycia. Pomysł na „Ewangelię Maryi” na pierwszy rzut oka zaskakuje, bo cóż można napisać, ile o Niej powiedzieć? Tymczasem okazuje się, że to idealna patronka na trwający w Kościele Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, a na dodatek postać wyjątkowa i… nowoczesna!

 

Ewangelia Maryi. Na Rok Jubileuszowy Miłosierdzia

Nowości

Dnia 13 marca 2015 r. w bazylice watykańskiej papież Franciszek ogłosił Rok Święty Miłosierdzia, który rozpocznie się 8 grudnia 2015 r. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, a zakończy się 20 listopada 2016 r. w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

 

"Ściana zaczarowana" Joanna Papuzińska

Pierwsze wydanie "Ściany zaczarowanej" miało miejsce w 1969 roku. W tej opowieści o znajdziemy zarówno powiew wielkiej przygody, jak i zachętę do marzeń.

 

„Miłosierdzie to imię Boga”

Nowości

Ta książka jest wyzwaniem dla Kościoła. Kościół nie jest na świecie po to, by potępiać, lecz by umożliwić spotkanie z tą przenikającą do głębi miłością, jaką jest Boże Miłosierdzie. Aby mogło się to zdarzyć, trzeba wyjść. Wyjść z kościołów i parafii, wyjść i pójść szukać ludzi tam, gdzie żyją, gdzie cierpią, gdzie mają nadzieję. Franciscus

 

Dariusz Rosiak z nagrodą PAP im. R. Kapuścińskiego

Nagrody

W czwartek 3 grudnia Dariusz Rosiak odebrał w warszawskich Łazienkach Królewskich prestiżową Nagrodę PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego. Jury uhonorowało publicystę Trójki w kategorii „materiał dźwiękowy” za reportaż „Raport z Kurdystanu”.

 

Legendy polskie w nowej wersji od Allegro

Nowości

Sześć opowiadań inspirowanych polskimi legendami autorstwa Łukasza Orbitowskiego, Roberta Wagnera, Kuby Małeckiego, Elżbiety Cherezińskiej, Rafała Kosik, Radka Raka w darmowym e-booku do ściągnięcia na allegro.

 

Legendy polskie w nowej wersji od Allegro

Sześć opowiadań inspirowanych polskimi legendami autorstwa Łukasza Orbitowskiego, Roberta Wagnera, Kuby Małeckiego, Elżbiety Cherezińskiej, Rafała Kosik, Radka Raka w darmowym e-booku do ściągnięcia na allegro.

 

Amazon otworzył fizyczną księgarnię. Niech żyją zwykłe książki!

Wydarzenia

Znów daliśmy się zwieść futurologom, którzy wraz z ebookami wystroili się na pogrzeb książki papierowej. Ale dziś już możemy oficjalnie wyjść z żałoby. Księgarnia Amazona przypieczętowała istotny fakt - książkoholicy, podobnie jak miłośnicy muzyki i sztuk wizualnych, potrzebują miejsc spotkań i fizycznego kontaktu ze swoimi obiektami kultu

 

Nowy komiks o przygodach Asteriksa i Obeliksa

36 tom przygód Asteriksa i Obeliksa zatytułowany Papirus Cezara ukaże się 22 października jednocześnie na całym świecie. Postacie stworzone przez René Goscinnego i Alberta Uderzo powrócą w albumie ze scenariuszem Jean-Yvesa Ferriego i rysunkami Didiera Conrada.

 

„Papierowe miasta” w wersji filmowej

Nowości

Mogłem zobaczyć deszcz żab. Mogłem postawić nogę na Marsie. Mogłem zostać pożarty przez wieloryba. Mogłem ożenić się z królową Anglii albo przetrwać kilka miesięcy na morzu. Jednak mój cud był inny. Moim cudem było to, że spośród wszystkich domów na wszystkich osiedlach mieszkaniowych w całym stanie Floryda zamieszkałem w domu w sąsiedztwie Margo Roth Spiegelman.

 

Czytnik linii papilarnych

Wieczór poświęcony nowemu tomikowi wierszy Ewy Lipskiej. Wyjątkowe spotkanie w Krakowie wtorek, 2 czerwca, godz. 19.00 PWST, ul. Straszewskiego 22.

 

Lipska, Polony, Segda, Preisner, Trela... - wielkie święto poezji!

Nowości

Wydawnictwo Literackie zaprasza na Czytnik linii papilarnych - wieczór poświęcony nowemu tomikowi wierszy Ewy Lipskiej.

 
 

Modlimy się ze świętym Janem Pawłem II - Wybór modlitw

Nowości

Modlitwa jest rzeczywiście pierwszym wyrażeniem wewnętrznej potrzeby człowieka, pierwszym warunkiem autentycznej wolności ducha. Kościół modli się i pragnie się modlić, aby móc usłyszeć wewnętrzny głos Ducha Bożego… Modlitwa nadaje sens całemu życiu, w każdym jego momencie i w każdej okoliczności.

 

"Splątany warkocz Bereniki" - fragment. ​​ Odważna opowieść dla odważnych kobiet.

Nowości

Odważna opowieść dla odważnych kobiet. „Splątany warkocz Bereniki”​ już w księgarniach!    

 

Ofiary, sprawcy, bojownicy - Doron Rabinovici w Warszawie

Wydarzenia

W imieniu Organizatorów zapraszamy serdecznie na spotkanie z Doronem Rabinovici w Warszawie!. Jego myślą przewodnią jest zdanie: Ofiary, sprawcy, bojownicy" – jaka pamięć zbiorowa pozwala nam tworzyć dobrą wspólnotę?

 

Recenzja: „Śmierć papieża” Piers Paul Read

Recenzje

Religia chrześcijańska przeżywa ogromny kryzys. Wieczorne serwisy informacyjne z prędkością karabinu maszynowego wypluwają z siebie newsy o kolejnych skandalach z udziałem księży. Ksiądz przestał kojarzyć się już z pasterzem, opiekunem zagubionych dusz, a stał się wcieleniem pedofila, chciwca żerującego na majątkach wiernych w swojej parafii lub też osobą zacofaną, staromodną, nie potrafiącą wykroczyć myślami poza przyjęte przez Watykan dogmaty. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób odwraca...

 

Konkurs z IW PAX i „Śmiercią papieża"

Konkursy

Zapraszamy państwa do wzięcia udziału w konkursie, który Portal Księgarski ogłasza z Instytutem Wydawniczym PAX, a dotyczący książki Piersa Paula Read'a pt. „Śmierć papieża".

 

IW PAX: „Śmierć papieża" już w sprzedaży"

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX anonsuje, iż właśnie do sprzedaży trafiła najnowsza publikacja "Śmierć papieża"!

 

„Śmierć papieża” - nowość Instytutu Wydawniczego PAX

Zapowiedzi

Wczesną wiosną 2005 roku w Londynie toczy się proces trzech osób oskarżonych o działalność terrorystyczną. Jedną z nich jest Bask, były ksiądz, pracujący obecnie dla międzynarodowej katolickiej organizacji charytatywnej. Charyzmatyczna postać oskarżonego sprawia, że sędziowie przysięgli nie dają wiary słowom oskarżyciela.

 

Będzie ekranizacja kolejnej książki Johna Greena!

Rynek zagraniczny

Jeszcze nie opadły emocje po filmie „Gwiazd naszych wina”, a już doszła do nas kolejna dobra informacja dla miłośników pióra amerykańskiego pisarza: we wrześniu 2015 na ekrany kin trafi film „Papierowe miasta”.

 

Premiera spektaklu "Kierkegaard czyli ...z papierów jeszcze żyjącego..."

Wydarzenia

Duński Instytut Kultury i Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego zapraszają na kabaret literacko-filozoficzny Włodzimierza (Wladimira) Hermana "Kierkegaard czyli "…z papierów jeszcze żyjącego…"    

 

Ruszyła akcja "Lublin czyta Papieża"

Wydarzenia

Lepszemu poznawaniu nauczania św. Jana Pawła II służyć ma akcja "Lublin czyta Papieża", rozpoczęta w poniedziałek w tym mieście. Na ulicach rozmieszczono cytaty z papieskich tekstów; publicznie ich fragmenty będą czytać znane osoby.

 

E-booki czy książki tradycyjne? Co jest bardziej EKO według specjalistów?

Wydarzenia

Jednym z głównych argumentów przemawiających za czytaniem e-booków, poza wygodą i przystępną ceną, jest ich ekologiczny charakter. Są niematerialnym bytem, do ich produkcji nie zużywa się papieru, nie są tak szkodliwe dla środowiska. Czy na pewno? Virtualo, największy dystrybutor książek cyfrowych, postanowił zapytać o opinie przedstawicieli różnych branż i podmiotów, aby sprawdzić czy w odniesieniu do e-booków używanie terminu eko-czytanie nie jest nadużyciem.

 

"Słońcem na papierze. Wesoła opowieść o Kornelu Makuszyńskim"

Wydawnictwo Akapit Press zapowiada książkę Anny Czerwińskiej-Rydel o Kornelu Makuszyńskim, dzięki której czytelnicy dowiedzą się, jak przebiegało czas jego dzieciństwa.

 

"Siedem minut po północy" zostanie sfilmowane!

Wydawnictwa

"Wiem, że od jakiegoś czasu nie aktualizowałem strony, ale to dlatego, że wściekle pracowałem nad finalizacją wszystkich szczegółów przy ekranizacji "Siedmiu minut po północy" ("A Monster Calls"). Tak, zgadza się, będzie film! Reżyserować będzie Juan Antonio Bayona ("Niemożliwe"), produkcją zajmie się Belen Atienza, ja napiszę scenariusz. Zdjęcia rozpoczną się tej jesieni" - pisze na swojej oficjalnej stronie autor powieści, Patrick...

 

Recenzja: "Łabędzi śpiew", t. 1 Robert McCammon

Recenzje

Twórczość tego amerykańskiego pisarza ominęła mnie całkowicie. Nic dziwnego – jego najbardziej znane powieści, Magiczne lata i Łabędzi śpiew, choć debiutowały w latach 80. i 90., dopiero niedawno doczekały się tłumaczeń.

 

"Wierni wrogowie" Olgi Gromyko - prapremiera na Pyrkonie 2014

Wydarzenia

Największy w Polsce Festiwal Fantastyki Pyrkon rozpocznie się już w najbliższy piątek. Do literackich premier na Pyrkonie dołącza najnowsza książka Olgi Gromyko - "Wierni wrogowie"! To długo wyczekiwana powieść, która z jednej strony usatysfakcjonuje miłośników bestsellerowej serii Olgi Gromyko o przygodach wiedźmy Wolhy, a z drugiej ukaże polskim czytelnikom nowe, nieznane literackie oblicze autorki.  

 

Odkrywaj świat z książkami Jedności

Nowe książki Wydawnictwa Jedność są pełne pomysłów na twórcze spędzenie wolnego czasu. Jeśli poszukujesz inspiracji, która rozbudzi w dziecku fantazję i zapał do twórczego działania, już nie musisz szukać.

 

"Dom służących"

Nowości

Dom służących” autorstwa Kathleen Grissom, to jeden z największych bestsellerów na rynku amerykańskim w ostatnich latach. Powieść przez wiele tygodni utrzymywała się na liście bestsellerów New York Timesa, a prawa do jej sfilmowania wykupiła wytwórnia Lonetree Entertainment.

 

"Łabędzi śpiew" Robert McCammon

Nowości

„Łabędzi śpiew‟ został uhonorowany prestiżową nagrodą World Fantasy Award dla najlepszej powieści roku. Jest uznawany za najlepszą powieść w dorobku Roberta McCammona, amerykańskiego mistrza grozy, znanego polskim czytelnikom z niezwykłej powieści „Magiczne lata”.

 

„Mali książęta" Conor Grennan

Nowości

„Mali książęta” to niezwykła i prawdziwa opowieść o przebudzeniu, wielkich życiowych zmianach i małych gestach, które zmieniają świat... 29-letni Conor Grennan daleki jest od pomysłu ustatkowania się i założenia rodziny. Pragnie przeżyć przygodę życia. Rzuca więc pracę i wyrusza w podróż dookoła świata.

 

Najważniejsza książka kard. Bergoglio przed wyborem na Papieża - już w sprzedaży!

Nowości

Szanowni Państwo, Długo oczekiwana, najważniejsza książka kard. Bergoglio napisana przed wyborem na Papieża już w sprzedaży!

 

Nominowani w konkursie Papierowy Ekran

Wydarzenia

15 października zostały ogłoszone witryny nominowane do nagrody Papierowy Ekran. Głosowanie internautów potrwa do 24 października.

 

Zmarł papież literatury - Marcel Reich-Ranicki

Wydarzenia

W wieku 93 lat odszedł 18 września w Niemczech znany krytyk literacki o polsko-żydowskich korzeniach.

 

Recenzja: "Papierowe miasta" John Green

Recenzje

O Johnie Greenie słyszeliśmy sporo za sprawą bestselerowej książki o dziwacznym tytule (przynajmniej w polskim tłumaczeniu) „Gwiazd naszych wina” (Bukowy Las). Kolejna młodzieżowa pozycja tego autora ukazała się w naszym kraju i zdecydowania spełnia pokładane w niej nadzieje.

 

Amazon uruchamia przedsprzedaż nowej generacji czytników Kindle Paperwhite

W internetowym sklepie Amazon ruszyła przedsprzedaż nowej generacji czytników Kindle Paperwhite. Wysyłkę urządzeń zaplanowano na koniec września.

 

Bloger ukrywa książki

Internet

W zalewie blogów recenzenckich Rafałowi Hetmanowi udało się wyróżnić nietypową interakcją z czytelnikami. Na łamach swojego bloga czytamrecenzuje.pl ogłasza konkurs, który polega na tym, że książkę trzeba sobie.. znaleźć na podstawie podanych informacji.

 

Autorem bestsellera lata jest... papież Franciszek

Wydawnictwa

Od 5 lipca, czyli od kiedy "Lumen Fidei" (Światło wiary) pojawiła się w księgarniach, we Włoszech sprzedano ponad 200 tys. egzemplarzy tej encykliki.

 

Recenzja: "Zabić komendanta. Kulisy śmierci gen. Marka Papały"

Recenzje

Książka Leszka Szymowskiego - jak anonsuje to we wstępie wydawca - jako pierwsza na polskim rynku przedstawia okoliczności śmierci gen. policji Marka Papały. Przyjmijmy to za fakt i idźmy razem z autorem tym tropem. Po chwili okazuje się, że tropów jest przynajmniej kilka, hipotez okoliczności śmierci też. Nie ma jeden spójnej wersji zabójstwa głównego komendanta policji Marka Papały. Ale jest za to osobnik, który nieustannie pojawia się w tle lub na planie głównym tej tragicznej zagadki III...

 

Papusza - poetka, dziewczyna spod krzaku

Wydarzenia

- Papusza, mimo dramatów, które ją spotkały, miała ogromną wrażliwość, potężną siłę i hart ducha. To mnie do niej przyciągnęło – mówi o bohaterce swojej najnowszej książki Angelika Kuźniak w radiowej Trójce.

 

Powstała książka dla głuchych i niedosłyszących dzieci

Słowniczek języka migowego, proste dialogi, a w planach także animacje - takie udogodnienia zawiera książeczka dla niesłyszących dzieci, którą stworzyła studentka wrocławskiej uczelni.

 

Konkurs: Leszek Szymowski - "Zabić komendanta"

Konkursy

Portal Księgarski i wydawnictwo Capital zapraszają do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym związanym z książką Leszka Szymowskiego pt."Zabić komendanta. Kulisy śmierci gen. Marka Papały".

 

"Mój tata szczęściarz" Joanny Papuzińskiej

Czy lubisz spacery z tatą? Asiunia i jej mały braciszek Tomek też je uwielbiają! Zwłaszcza wtedy, gdy tata pokazuje miejsca i opowiada własne historie z nimi związane. Czasem są radosne, a czasem trochę smutne. Dzieci najbardziej lubią te o Powstaniu Warszawskim, bo tata mówi, że zawsze miał szczęście, chociaż czasem to trochę zabawne. Bo na przykład czy złamana ręka albo miejsce w szpitalu pod stołem to szczęście, czy pech?

 

Zapowiedź Capital Book: "Zabić Komendanta – kulisy śmierci gen. Marka Papały"

Zapowiedzi

Już niebawem na rynku księgarskim ukaże się szokująca książka dotyczą kulisów zabójstwa generała Marka Papały.

 

Recenzja: "Dom Czwartego Przykazania" Dariusz Papież

Recenzje

Media coraz częściej poruszają problem opieki nad osobami starszymi. Pojawiają się różnego typu kampanie społeczne piętnujące przemoc oraz znęcanie się nad seniorami. Środki masowego przekazu, do tej pory zajmujące się jedynie afirmacją młodości, zaczynają dostrzegać osoby w podeszłym wieku. W tej sprzyjającej tematycznie atmosferze pojawia się książka Dariusza Papieża ,,Dom Czwartego Przykazania’’.

 

Rabat 25 % w Matrasie dla uczestników Big Book Festival!

Już jutro rusza Big Book Festival - "Papier nie umiera nigdy!". Festivalową bransoletkę będzie można wymienić na 25% rabat we wszystkich księgarniach Matras w dniach od 22.06 do 22. 08.2013 r.

 

Magazyn "Papermint" zawiesił działalność

Wydarzenia

Lifestylowy magazyn promujący modę na czytelnictwo - taka byłą idea "Papermint". 7 czerwca redaktor naczelna, Joanna Laprus-Mikulska ogłosiła na profilu pisma na Facebooka, że jest zmuszona zawiesić działalność. Przyczyną takiej decyzji jest wycofanie się dotychczasowego sponsora.

 

Papcio Chmiel skończył 90 lat!

Wydarzenia

Jego komiksy należą do absolutnego kanonu polskiego rysunku, zmieniając na zawsze definicję "zabawy przez naukę". Kilka pokoleń śledziło z wypiekami na twarzy przygody dwójki harcerzy i małpy, czyli kultowego "Tytusa, Romka i A'Tomka". Dzisiaj Henryk Chmielewski, znany jako Papcio Chmiel, obchodzi piękny jubileusz swojego barwnego życia - kończy 90 lat.

 

"Papierowe miasta" - nowa powieść kultowego pisarza amerykańskiego, Johna Greena

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk i wydawnictwo Bukowy Las polecają Państwu książkę "Papierowe miasta" Johna Greena:

 

"Papierowe miasta" John Green

Nowości

Quentin Jacobsen – dla przyjaciół Q – od zawsze jest zakochany we wspaniałej koleżance, zbuntowanej Margo Roth Spiegelman. W dzieciństwie przeżyli razem coś niesamowitego, teraz chodzą do tego samego liceum. Pewnego wieczoru w przewidywalne, nudne życie chłopaka wkracza Margo w stroju nindży i wciąga go w niezły bałagan. Po czym znika. Quentin wyrusza na poszukiwanie dziewczyny, która go fascynuje, idąc tropem skomplikowanych wskazówek, jakie zostawiła tylko dla niego. Żeby ją odnaleźć, musi...

 

Spotkanie z Tytusem, Romkiem i A’Tomkiem oraz Papcio Chmielem

Wydarzenia

W sobotę, 8 czerwca o godzinie 12.00 w nowej księgarni Matras w Warszawie przy Al. Solidarności 113 spotkanie z Papciem Chmielem, autorem wspaniałych komiksów o Tytusie, Romku i A’Tomku, na których wychowało się wiele pokoleń Polaków! Z okazji 90 urodzin Papcia Chmiela Matras przygotował także wiele atrakcji.

 

Instytut Wydawniczy PAX: Papież i ja już w sprzedaży

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX poleca swoją najnowszą publikację "Papież i ja" autorstwa Jerzego Klugera (Gianfranco di Simone):

 
 

Wydawnictwo Bellona poleca: "Zabójca papieża" Luis Miguel Rocha

Nowości

Wydawnictwo Bellona poleca Państwa uwadze książkę Luisa Miguela Rocha zatytułowaną "Zabójstwo papieża":

 

Premiera w Impulsie: "Człowiek z niepełnosprawnością w rezerwacie przestrzeni publicznej"

Nowości

Właśnie ukazał się kolejny podręcznik z serii Palące Problemy Polskiej Pedagogiki "Człowiek z niepełnosprawnością w rezerwacie przestrzeni publicznej" w wersji papierowej i ebook (ePub i Mobi)!

 

"Papież i ja" - zapowiedź IW PAX

Zapowiedzi

O tym jak długoletnia przyjaźń między polskim Żydem i papieżem Janem Pawłem II przyczyniła się do poprawy stosunków żydowsko-chrześcijańskich.

 

Andrea Tornielli, autor biografii papieża Franciszka w Warszawie!

Wydawnictwo JEDNOŚĆ serdecznie zaprasza na spotkanie z Andreą Torniellim, autorem książki "Franciszek.Biografia papieża".

 

Kompletna biografia papieża Franciszka od wydawnictwa Jedność

Zapowiedzi

Kim był kardynał Bergoglio zanim został papieżem? Jakim wyzwaniom będzie musiał stawić czoła jako biskup Rzymu? Czy zdoła zmienić kościół w duchu franciszkańskiej prostoty?

 

Papież Franciszek bohaterem powieści opublikowanej we Włoszech

Wydarzenia

Papież o imieniu Franciszek, z rodzinnymi korzeniami w Piemoncie, to nowy biskup Rzymu wybrany na zakończonym w środę konklawe. Ale to także bohater powieści "Pierścień Rybaka", która właśnie ukazała się we Włoszech.

 

Habemus papam i "Spacery po Rzymie"

Wydawnictwa

Z okazji wyboru nowego papieża Franciszka I, przypominamy książkę Ewy Bieńkowskiej "Spacery po Rzymie" z serii Podróże "Zeszytów Literackich":    

 

Biblioteki są wieczne – infografika

Biblioteki

Dane potwierdzające, że e-booki i książki papierowe mogą spokojnie współistnieć na rynku książki zostały zaprezentowane na infografice. Okazuje się, że debata nad walką tradycji z nowoczesnością wcale nie musi być tak ostateczna i polegać na wypieraniu jednej z form wydawania książek, ale w zależności od potrzeb możemy korzystać z różnych formatów.

 

Kto czyta e-booki? Raport Random House

Rynek zagraniczny

Jakie są różnice pomiędzy czytelnikami tradycyjnych, papierowych książek i e-booków? Na podstawie stworzonej przez Random House infografiki możemy powiedzieć, że dość duża jest różnice w kwocie, którą się wydaje na książkę. Przynajmniej na rynku amerykańskim, bo jego dotyczy raport.

 

"Papier contra cyfra" - niezwykła wystawa w Bibliotece Jagiellońskiej

Biblioteki

Wystawa "Papier contra cyfra" dostępna od czwartku do 1 lutego w Bibliotece Jagiellońskiej oraz międzynarodowa konferencja w czwartek i piątek będą podsumowaniem projektu "Jagiellońska Biblioteka Cyfrowa" realizowanego od 2010 r. przez Bibliotekę Jagiellońską

 

Lista bestsellerów Amazona 2012

Rynek zagraniczny

Amazon opublikował listę najlepiej sprzedających się w 2012 książek papierowych i e-booków. Pierwsze miejsca okupuje EL James ze swoją trylogią "Pięćdziesiąt twarzy Greya".

 

Konkurs z "Ostatnim papierosem"

Konkursy

Portal Księgarski i wydawnictwo Dodoeditor zapraszają do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym związaną z tytułem "Ostatni papieros" autorstwa Klasa Östergrena.

 

Papierowy Ekran 2012 - dla xiegarnia.pl

Okładka, papier, farba drukarska, nakład, obwoluta – te słowa nie są już jedynymi wyznacznikami formy książek, które czytamy. Dlatego drukowane recenzje czy eseje krytyczne przestały być jedyną spisaną formą mówienia o tym, co warto czytać. Katalog wydawniczy nie jest potrzebny, aby dowiedzieć się o nowościach. Listy przeczytanych lub koniecznie-do-przeczytania książek nie muszą już być rozsiane po kalendarzykach i przypadkowych karteluszkach.    

 
 

Najtańszy czytnik z ekranem e-papierowym w ofercie Empiku

Internet, Księgarnie

Informujemy, że Empik wprowadził właśnie na polski rynek najtańszy czytnik z ekranem e-papierowym! TrekStor Pyrus dostępny jest w ofercie salonów Empik oraz sklepu internetowego empik.com za 299,99 zł!

 

Białe jest bielsze, czarne czarniejsze. Nowe Kindle!

Rynek zagraniczny

Jeff Bezos z Amazonu przedstawił 6 września na konferencji prasowej w Santa Monica wieści ze świata czytników Kindle.

 

Białe jest bielsze, czarne czarniejsze. Nowe czytniki Kindle!

Jeff Bezos z Amazonu przedstawił 6 września na konferencji prasowej w Santa Monica wieści ze świata czytników Kindle.

 

Papierowy Ekran 2012

Papierowy Ekran od 2007 roku przyznawany jest witrynom, które w najbardziej interesujący i nowatorski sposób przyczyniają się do promocji czytelnictwa, udowadniając, że Internet to świetne medium do dyskusji o książce. Laureata Nagrody Głównej, spośród nominowanych serwisów, wybiera Kapituła, od 2009 roku swoje wyróżnienie przyznają także Internauci, głosując na ulubione strony.

 

Nagroda PAP im. Kapuścińskiego

Rusza II edycja Nagrody Polskiej Agencji Prasowej im. Ryszarda Kapuścińskiego przyznawanej autorom informacji - zarówno tekstów, jak i relacji radiowych czy telewizyjnych. W II edycji dodano nową kategorię, w której oceniane będą też materiały fotograficzne.

 

Szykuje się błyskotliwy debiut na rynku fantasy...

Zapowiedzi

Szanowni Państwo, Już w najbliższą środę trafi do księgarń w całej Polsce błyskotliwy debiut literacki Dominika Sokołowskiego pt. "Kwiat paproci". Autor zabiera w nim czytelników do świata kipiącego magią, niebezpieczeństwami i przygodami – w podróż, z której nie będą chcieli powrócić…

 

Virtualo wprowadza pierwsze Bundle do polskich księgarni

Księgarnie

W czerwcu 2012 r. dystrybutor treści cyfrowych - Virtualo wraz z Empikiem wprowadziło do sprzedaży w salonach tej sieci pierwsze w polskich księgarniach stacjonarnych tzw. Bundle.  

 

Rozmowa z Ludwiką Włodek o rodzie Iwaszkiewiczów w najnowszym wydaniu "Tygodnika Powszechnego"

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, w najnowszym wydaniu "Tygodnika Powszechnego" rozmowa Agnieszki Papieskiej z Ludwiką Włodek.

 

Na szlaku z Janem Pawłem II

Nowości

Któż nie słyszał o szlakach, po których w czasie swojej młodości i działalności duszpasterskiej wędrował Karol Wojtyła? Raz po raz w licznych zakątkach Polski możemy natknąć się na ślady zamiłowania Papieża - Polaka do turystyki aktywnej oraz wspaniałych przyrodniczo i krajoznawczo perełek polskiej ziemi. Nakładem Wydawnictwa Bezdroża ukazała się publikacja Na szlaku z Janem Pawłem II. 22 trasy piesze, rowerowe i kajakowe po Polsce.

 
 

Nowa edycja "Martynki"

Nowości

Wydawnictwo Papilon przygotowało wyjątkowe edycję zbiorów z opowiadaniami o Martynce: zaprojektowane na nowo i wzbogacone brokatowymi elementami okładki przyciągają uwagę czytelników!

 

"Bali" - telewizyjna seria dla najmłodszych

Nowości

Wydawnictwo Papillon poleca najmłodszym fantastyczną serię wydawniczą "Bali"!

 

"Radek Szkaradek" w wydawnictwie Papillon

Nowości

"Radek Szkaradek" - okropnie fajna seria dla dzieci

 

Paperus Technology

Jakiś czas temu w sieci pojawiła się animacja ilustrująca technologię Paperus. Wygląda to mniej więcej tak, jakby twórcy chcieli nam czytnik e-booków zamontować na długopisie. Kolejne linijki tekstu przesuwają się na nim do góry i tam znikają.

 

"Skarżypyta, Samochwała, Zosia Samosia i inni niesforni bohaterowie" - nowość z Papilonu

Nowości

Wydawnictwo Papilon poleca Państwa uwadze swoją nowość pt.""Skarżypyta, Samochwała, Zosia Samosia i inni niesforni bohaterowie".

 

Interes z Aborcją- kto zarabia na zabijaniu

Recenzje

"Nie zabijaj" 2 Księga Mojżeszowa, Rozdział 20 werset 13. Recenzję książki "Interes z Aborcją" Aleksandry M Linder postanowiłem zacząć nietypowo umieszczając na samym początku jedno z przykazań Bożego dekalogu danego Mojżeszowi na górze Synaj około 1513 roku p.n.e.

 

Nowość z Papilonu: "Akademia przedszkolaka. Dwulatek"

Nowości

Wydawnictwo Papilon poleca kolejną książkę z serii: Akademia przedszkolaka" - "Dwulatek".

 

Wydawnictwo Papilon poleca "Martynkę"!

Zapowiedzi

Bestsellerowa "Martynka" - w nowej świątecznej serii. Jedna z najlepiej rozpoznawalnych serii dla dzieci: "Martynka" wydawnictwa Papilon, tym razem w nowej, oryginalnej odsłonie.

 

Wręczono nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego

Nagrody

Jerzy Haszczyński i Michał Żakowski zostali laureatami pierwszej edycji Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego dla autorów informacji - zarówno tekstów, jak i relacji radiowych czy telewizyjnych. Wręczenie nagród odbyło się w poniedziałek.

 

Świadectwa...o Papieżu z Wadowic

Nowości

Podejmując decyzję o wydaniu książek o Janie Pawle II, którego 33 rocznica pontyfikatu będzie obchodzona 16 października 2011, zastanawiałam się, czy i na ile są to książki budzące świadomość?...

 

Wyszła książka o nieudanej akcji SB na JP II

Nowości

Do księgarń trafiła książka o nieudanej akcji SB, która miała skompromitować papieża Jana Pawła II przed planowaną pielgrzymką do Polski w 1983 roku. Autorami publikacją są Piotr Litka i Grzegorz Głuszak.

 

Nowości dla uczniów w bestsellerowej serii "Dzielni-samodzielni"

Nowości

Wydawnictwo Papilon poleca dwie nowości: "Praktyczny poradnik ucznia. Twoja szkoła bez tajemnic" autorstwa Marcina Przewoźniaka i "Mały inżynier. Nauka i zabawa" autorstwa Elżbiety Bednarek i Krzysztofa Nowopolskiego.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.