RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Wydawnictwo Sic! na Targach w Krakowie

Wydawnictwa

Od wczoraj do niedzieli odbywają się w Krakowie 20. Międzynarodowe Targi Książki, w których Wydawnictwo Sic! oczywiście bierze udział. Zapraszamy na nasze stoisko D13, na którym książki sprzedajemy z 30% rabatem!

 

Nowość wydawnictwa Sic! dla dzieci: Siergiej Kozłow, Jurij Norsztejn "Jeżyk we mgle"

Informujemy, że już w poniedziałek trafi do księgarń pozycja niezwykła - jednocześnie przepiękna książka dla dzieci i historia literatury rosyjskiej. Jeżyk we mgle to międzynarodowy bestseller oparty na rysunkach Franczeski Jarbusowej do kultowego rosyjskiego filmu animowanego Jurija Norsztejna z 1975 roku.

 

Zapowiedź: "Cudze meble" Magdaleny Miecznickiej - premiera 30 sierpnia!

Zapowiedzi

Miło nam poinformować, że już 30 sierpnia trafi do polskich księgarń debiut dramatyczny Magdaleny Miecznickiej, kontynuujący najlepszą tradycję sztuk teatralnych Tadeusza Różewicza czy Sławomira Mrożka.

 

Nowość: "Anton Czechow. Droga na wyspę katorżników" Leonida Bieżyna - od dziś w księgarniach!

Nowości

Miiło nam poinformować, że pierwsza od dziesięcioleci nowa książka o Czechowie, Anton Czechow. Wyprawa na wyspę katorżników Leonida Bieżyna, właśnie trafia do księgarń!

 

Zapowiedź wydawnictwa Sic!: "Anton Czechow. Droga na wyspę katorżników" L. Bieżyna

Zapowiedzi

Miło nam poinformować, że już za dwa tygodnie trafi do polskich księgarń pierwsza od dziesięcioleci nowa książka o Czechowie. Nowa nie tylko dlatego, że napisana została zaledwie kilka lat temu.

 

Sic! na Warszawskich Targach Książki

7. Warszawskie Targi Książki zaczynają się już w najbliższy czwartek, 19 maja, na Stadionie Narodowym.

 

Zapowiedź Sic: „Lilianik" Piotra Wierzbickiego - premiera na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie!

Zapowiedzi

Wydawnictwo Sic anonsuje publikację i promocję nowej książki Piotra Wierzbickiego pt. „Lilianik"

 

Zamknięte durne usta... Przemysław Dakowicz w księgarni Matras

18 czerwca (czwartek) o godz. 18.00 w księgarni Matras w Warszawie przy ul. Nowy Świat 41 rozpocznie się spotkanie z Przemysławem Dakowiczem, poetą, krytykiem literackim, historykiem literatury, wykładowcą, którego książka „Afazja polska” ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Sic!

 

Wydawnictwo Sic! na Warszawskich Targach Książki

W dniach 14 - 17 maja zapraszamy na Warszawskie Targi Książki, które odbywać się będą na Stadionie Narodowym. Przyjdźcie na nasze stoisko nr 71 w sektorze D8 gdzie sprzedawać będziemy książki z 25% rabatem!  

 

Recenzja: „Okruchy tamtych dni", Stanisław Jarzyna ps. Piontek

Recenzje

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, iż publikacje dotyczące Powstania Warszawskiego pokazują zwykle całą dramaturgię wojenną tamtej największej miejskiej totalnej bitwy na śmierć i życie z niemieckim okupantem.

 

Zapowiedź: Jarosław Marek Rymkiewicz "Koniec lata w zdziczałym ogrodzie" - w maju w księgarniach!

Zapowiedzi

Podczas Warszawskich Targów Książki odbędzie się premiera nowej książki Jarosława Marka Rymkiewicza „Koniec lata w zdziczałym ogrodzie". W księgarniach szukajcie jej od 19 maja.

 

Zapowiedź: Przemysław Dakowicz "Afazja polska" - w maju w księgarniach!

Zapowiedzi

Podczas Warszawskich Targów Książki odbędzie się premiera nowej książki Przemysława Dakowicza „Afazja polska". W księgarniach szukajcie jej od 19 maja.

 

Polecamy fragmenty "W lodach Prowansji"

Nowości

Najnowsza książka Renaty Lis, autorki świetnie przyjętej „Ręki Flauberta", jest już w księgarniach. Tym z Państwa, którzy jeszcze nie mieli okazji się z nią zapoznać, polecamy najnowsze wydanie "Rzeczpospolitej" - znajdzie się w niej fragment „W lodach Prowansji. Bunin na wygnaniu„.

 

Nowość wydawnictwa Sic!: Renata Lis "W lodach Prowansji. Bunin na wygnaniu"

Nowości

Najnowsza książka Renaty Lis, autorki doskonale przyjętej Ręki Flauberta właśnie przyjechała do nas z drukarni. Tom W lodach Prowansji. Bunin na wygnaniu w najbliższych dniach zacznie docierać do księgarń.

 

Zaproszenie na spotkanie autorskie: Pamiętnik z Powstania Warszawskiego (Powiśle-Warszawa)

Wydawnictwa

Wnuczka p. Stanisława Jarzyny, w swoim imieniu i awojej Rodziny, serdecznie zaprasza Państwa na spotkanie promujące świeżo wydany Pamiętnik powstańczy jej Dziadka - Stanisława Jarzyny "PIONKA", dowódcy grupy walczącej na Powiślu (Zgrupowanie KRYBAR).    

 

Zapowiedź wydawnictwa Sic!: Renata Lis „W lodach Prowansji. Bunin na wygnaniu"

Zapowiedzi

Zbliża się premiera najnowszej książki Renaty Lis, autorki doskonale przyjętej Ręki Flauberta. Tom „W lodach Prowansji. Bunin na wygnaniu" trafi do księgarń już 10 marca!  

 

Zapowiedź: Piotr Wierzbicki "Nieboski Chopin" - w księgarniach od 16 lutego!

Zapowiedzi

miło nam poinformować w imieniu wydawnictwa sic!, iż od 16 lutego do księgarń trafi nowa książka Piotra Wierzbickiego "Nieboski Chopin".

 

Nowości Wydawnictwa Sic!: Okruchy tamtych dni" i inne

Nowości

Polecamy nasze nowości. Znajdziecie je w dobrych księgarniach, w tym, w naszej księgarni internetowej (tu z 20% rabatem!) wydawnictwo-sic.com.pl: Okruchy tamtych dni. Powstanie Warszawskie na Powiślu 1 sierpnia – 6 września 1944 Pamiętnik Stanisław Jarzyna ps. Pionek.

 

Wydawnictwo Sic! na Targach Książki Historycznej

W dniach 27 - 30 listopada, czyli od jutra, odbywać się będą 23. Targi Książki Historycznej. Zapraszamy na nasze stoisko numer 38 gdzie sprzedawać będziemy książki z 30% rabatem. Szczególną Państwa uwagę chcielibyśmy zwrócić na naszą nowość, którą na Targi przywieziemy prosto z drukarni:

 

Nowość: "Mieszczanin na górze Moria" Marty Olesik - już w księgarniach!

Nowości

Miło nam poinformować, że książka "Mieszczanin na górze Moria. Søren Kierkegaard, nowoczesny podmiot i oswajanie absolutu" Marty Olesik jest już w księgarniach!

 

Nowość wydawnictwa Sic!: "Trylogia Tebańska" Sofoklesa - od piątku w księgarniach!

Nowości

Już w piątek trafi do księgarń najnowsza książka z serii Wielcy pisarze w nowych przekładach. Będzie to Trylogia Tebańska Sofoklesa, spolszczona i opracowana przez Antoniego Liberę, z dołączoną płytą z najsłynniejszymi monologami i fragmentami.

 

Trzy majowe nowości Wydawnictwa Sic!

Nowości

Polecamy majowe nowości wydawnictwa Sic! , w szczególności tę najgorętszą, która prosto z drukarni dojedzie na ich stoisko (75 / D8) na Warszawskich Targach Książki.

 

Zapraszamy na Warszawskie Targi Książki - wydawnictwo Sic!

Już w najbliższy czwartek, 22 maja, rozpoczynają się Warszawskie Targi Książki. Zapraszamy na nasze stoisko 75 / D8, gdzie książki sprzedawać będziemy z 25% rabatem, a w sobotę i niedzielę spotkacie naszych autorów.

 

Nowość: "Boski Bach" Piotra Wierzbickiego - już w księgarniach!

Nowości

Najnowsza książka Piotra Wierzbickiego, "Boski Bach" opublikowana przez wydawnictwo Sic!, jest już dostępna w księgarniach.  

 

Nowość Sic: Krzysztof Tracki "Młodość Witolda Pileckiego" - od jutra w księgarniach!

Nowości

Nasza najnowsza książka, "Młodość Witolda Pileckiego Krzysztofa Trackiego dostępna w księgarniach!

 

Zapowiedź wydawnictwa Sic!: Jarosław Marek Rymkiewicz "Pastuszek Chełmońskiego" - w księgarniach od 7 kwietnia!

Zapowiedzi

Szanowni Państwo, Miło nam poinformować, że 7 kwietnia do księgarń trafi nowy tom wierszy Jarosława Marka Rymkiewicza, "Pastuszek Chełmońskiego".

 

Franco La Cecla "Szorstkim być. Antropologia mężczyzny"

Nowości

W jaki sposób stajemy się mężczyzną?   Na to pytanie - które dziś wydaje się niezbyt politycznie poprawne - odpowiada antropolog, Franco La Cecla, zabierając nas w podróż po różnych kulturach. We wszystkich różnica płciowa jest podstawą społeczności ludzkiej. Tożsamość mężczyzny, podobnie jak tożsamość kobiety, jest kulturowym konstruktem, tak samo jak języki, którymi się posługujemy, Renesans, czy indyjska muzyka.

 

Nowość Sic!: "Juliusz Słowacki pyta o godzinę" Jarosława Marka Rymkiewicza

Nowości

Szanowni Państwo, Najnowsza książka Jarosława Marka Rymkiewicza, Juliusz Słowacki pyta o godzinę, od czwartku będzie dostępna w księgarniach.

 

Nowość wydawnictwa Sic!: "Cud dwa razy się nie zdarza. Opowiadania wybrane" Seana O'Faolaina - już w księgarniach!

Nowości

Szanowni Państwo, Najnowsza książka z serii Wielcy pisarze w nowych przekładach, "Cud dwa razy się nie zdarza. Opowiadania wybrane" Seana O’Faolaina jest już dostępna w księgarniach!

 

Zapowiedzi wydawnictwa Sic!

Zapowiedzi

Szanowni Państwo, Już w najbliższy poniedziałek, 2 grudnia, w księgarniach pojawi się nasza nowość

 

Nowość wydawnictwa Sic!: "Mity Niemców" Herfrieda Münklera - już w księgarniach!

Nowości

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy za wydawnictwem Sic, iż ich najnowsza książka, "Mity Niemców" Herfrieda Münklera, jest już dostępna w księgarniach!

 

Trzy nowości już w księgarniach!

Nowości

Szanowni Państwo, Trzy nasze nowości są już do kupienia. Są to: "Intelektualna historia III RP. Rozmowy z lat 1990 – 2012", "Korespondencja Gustave Flaubert, George Sand", "Beniowski":

 

"Dziennik schmargendorfski" Rainera Marii Rilkego już w księgarniach

Nowości

Niepublikowany do tej pory w języku polskim Dziennik schmargendorfski jest jednym z trzech (obok wcześniejszego Dziennika florenckiego i późniejszego Dziennika z Worpswede) młodzieńczych dzienników Rilkego powstałych w latach 1898-1901. Te wczesne dzienniki Rilkego dokumentują jego podróż do Włoch, odbytą z inspiracji Lou von Andreas-Salomé, jego późniejsze pobyty w Berlinie, obie podróże z Lou do Rosji oraz pobyt w Worpswede, w trakcie którego Rilke poznał swoją późniejszą żonę, Klarę...

 

Nowość: "Reytan. Upadek Polski" Jarosława Marka Rymkiewicza - już w księgarniach!

Nowości

Nowa książka Jarosława Marka Rymkiewicza "Reytan. Upadek Polski" opowiada o proteście Tadeusza Reytana na sejmie rozbiorowym 1773 roku.

 
 

Premiera książki Jarosława Marka Rymkiewicza na Targach Książki w Warszawie

18 maja, o godz. 12.00 na stoisku Wydawnictwa Sic! Jarosław Marek Rymkiewicz podpisywał będzie swoje książki.

 

Zapomniane skarby literatury polskiej

Nowości

Nową serię Wydawnictwa Sic!, „Zapomniane skarby literatury polskiej” otworzy tom p.t.: 1863, Elizy Orzeszkowej i Stefana Żeromskiego. Zawierał on będzie opowiadania: Orzeszkowej Gloria victis oraz Żeromskiego, Rozdziobią nas kruki, wrony i Echa leśne. Będzie również opatrzony aneksami Andrzeja Nowaka i Jarosława Marka Rymkiewicza. Premiera już 15 kwietnia!

 

Trzecie wydanie "Zachodu słońca w Milanówku" już w księgarniach

Nowości

Trzecie wydanie znakomitego tomu poetyckiego Jarosława Marka Rymkiewicza. Nagroda literacka Nike 2003. Twarda oprawa.

 

Pierwsze ebooki Wydawnictwa Sic! są już dostępne!

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Wielokrotnie byliśmy pytani, kiedy zaczniemy wydawać ebooki, nie mieliśmy więc wyjścia...

 

"Głowa owinięta koszulą" Jarosława Marka Rymkiewicza - już w księgarniach

Nowości

Szanowni Państwo, "Głowa owinięta koszulą" Jarosława Marka Rymkiewicza jest już do kupienia w księgarnia

 

Ręka Flauberta" Renaty Lis nominowana do Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza.

Wydawnictwa

"Ręka Flauberta" Renaty Lis znalazła się wśród 10 książek nominowanych do tegorocznej Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza.

 

Ewa Bieńkowska „Dom na Rozdrożu” - recenzja

Recenzje

Stos opublikowanych już wspomnień z życia i dorastania w PRL-u prowokuje do coraz większej wobec nich obojętności.

 

Majowe nowości Wydawnictwa Sic!

Nowości

Wszystkie nowości wydawnictwa Sic! są już dostępne w księgarniach. A są to:

 

Wydawnictwo Sic! na Warszawskich Targach Książki (kopiuj 1)

W dniach 10 - 13 maja odbywać się będą Warszawskie Targi Książki. Zapraszamy serdecznie na nasze stoisko, numer C 334. Wszystkie książki sprzedawać będziemy z 20% rabatem.

 

Nowe wydanie "Uczta" Platona już 8 maja!

Zapowiedzi

Książka w przekładzie Andrzeja Serafina, pod redakcją Piotra Nowaka, z komentarzami Waltera Benjamina, Ivana Chvatika, Hansa-Georga Gadamera, Davida M. Halperina, Jonathana Leara, Alexandra Nehamasa, Piotra Nowaka i Andrzeja Serafina.

 

"Giorgio Agamben. Wprowadzenie" Evy Geulen od 18 kwietnia w księgarniach

Nowości

Przypominamy, że już w środę, 18 kwietnia, będzie miała miejsce premiera książki Evy Geulen "Giorgio Agamben. Wprowadzenie".

 

Zapowiedź: "Giorgio Agamben. Wprowadzenie" Evy Geulen - premiera 18 kwietnia

Zapowiedzi

Szanowni Państwo, 18 kwietnia będzie miała miejsce premiera książki Evy Geulen "Giorgio Agamben. Wprowadzenie". opublikowanej przez wydawnictwo Sic!

 

Dwa spotkania z autorkami wydawnictwa Sic! w tym tygodniu!

Zapraszamy serdecznie na spotkania autorskie z Ewą Bieńkowską, z okazji premiery książki "Dom na Rozdrożu".

 

Spotkania i książki z rabatem podczas WPDK

Wydawnictwa

Wydawnictwo Sic! zaprasza na swoje stoisko na Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek, gdzie wszystkie wystawione tytuły nabyć można z 30% rabatem!

 

"Rewizja procesu Józefiny K. i inne lektury od zera" Adama Lipszyca już w księgarniach

Nowości

Na książkę składa się trzynaście esejów poświęconych dwudziestowiecznym autorom. Są to: F. Kafka, S.J. Agnon, B. Schulz, P. Celan, E. Jabès, T. Parnicki, W.G. Sebald, T. Bernhard, V. Nabokov, J. Bowles, B. Chatwin, W. Benjamin, M. Chab

 

"Śpiewak cygańskich romansów"

Zapowiedzi

Wydawnictwo Sic poleca wybór wierszy wybitnego hiszpańskiego poety Frederico Garcii Lorci w nowym przekładzie!

 

Ponowoczesność znaczy cierpienie

Recenzje

W 1930 roku Zygmunt Freud opublikował jeden ze swoich najsłynniejszych tekstów – Kulturę jako źródło cierpień , gdzie dowodził, że kultura dając jednostce bezpieczeństwo i stabilizację, narzuca także pewne ramy, które ograniczają jej wolność, powodując tym samym cierpienie. Tego typu ujęcie idealnie pasowało do dążącej z pasją do zbudowania nowego, idealnego ładu nowoczesności. Nie znajduje jednak ono zastosowania w postmodernizmie, stawiającym na pierwszym miejscu indywidualność, zaspokajanie...

 

"Muzułmanie i inni Niemcy" Piotra Burasa już w księgarniach

Nowości

Książka Piotra Burasa, "Muzułmanie i inni Niemcy. Republika berlińska" wymyśla się na nowo, jest już dostępna w księgarniach.

 

Ręka Flauberta" Renaty Lis już w księgarniach

Nowości

"Ręka Flauberta" to książka o mężczyźnie, który urodził się w Normandii w roku 1821 i po pewnym czasie, w tajemniczych okolicznościach, zajął się rzemiosłem skrajnie niebezpiecznym i trudnym: został pisarzem.

 

"Wielki książę" oraz "Wiersze polityczne" od jutra znów dostępne w księgarniach.

Nowości

Wydawnictwo Sic! informuje, że dwa tytuły: "Wielki książę" oraz "Wiersze polityczne" Jarosława Marka Rymkiewicza od jutra znów będą dostępne w księgarniach.

 

O "Ręce Flauberta" w radiowej Dwójce

Premiera "Ręki Flauberta", książki Renaty Lis, będzie miała miejsce 19 września. Już jutro jednak, 24 sierpnia około godziny 18.30 gościem radiowej Dwójki, w programie Sezon na Dwójkę, będzie jej autorka. Rozmowę poprowadzą Dorota Gacek i Elżbieta Łukomska.

 

"Ponowoczesność jako źródło cierpień" znów w księgarniach!

Nowości

Szanowni Czytelnicy, pragniemy poinformować, że książka Zygmunta Baumana, Ponowoczesność jako źródło cierpień, znów dostępna jest w księgarniach.

 

"Kinderszenen" znów w księgarniach!

Wydawnictwa

Z okazji 67 rocznicy Powstania Warszawskiego, pragniemy poinformować, że książka Jarosława Marka Rymkiewicza, "Kinderszenen", znów dostępna jest w księgarniach. W "Kinderszenen" sceny z dzieciństwa Autora, które przypadło na lata niemieckiej okupacji, i historia masakry na Starym Mieście w czasie Powstania Warszawskiego przeplatają się, tworząc intensywną, osobistą opowieść o losie.  

 

Zapraszamy na spotkania z autorami wydawnictwa Sic!

W najbliższym czasie będzie kilka okazji do spotkań z autorami wydawnictwa Sic!:

 

Głubinka. Reportaże z Polski

Nowości

Nowa książka Jędrzeja Morawieckiego, autora znakomitego zbioru reportaży rosyjskich pt. "Łuskanie światła" (2010), jest wyzwaniem rzuconym tym wszystkim, którzy prawdziwego życia i prawdziwych wartości szukają na Dalekim, Bliskim lub Najbliższym Wschodzie. Stąd nieco przekorny tytuł "Głubinka" – tak przecież zwykliśmy nazywać mityczną rosyjską prowincję, zapomniane przez Boga miejsca z dala od Moskwy, gdzie wprawdzie nie ma co jeść, ale ludzie pozostali...

 

"Kapitalizm"

Nowości

Najnowsza książka z serii Key Concepts, "Kapitalizm" Geoffreya Inghama jest już w księgarniach!    

 

Antoni Czechow "Nieciekawa historia"

Zapowiedzi

Informujemy, że 10 lutego nakładem wydawnictwa Sic! trafi do księgarń najnowsza książka z serii "Wielcy pisarze w nowych przekładach".  

 

Warszawska Premiera Literacka dla Jarosława Marka Rymkiewicza

Nowości

Miasto Stołeczne Warszawa, Fundacja Kultury Polskiej, Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy, Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Staromiejski Dom Kultury, Okręg Warszawski Stowarzyszenia Księgarzy Polskich zapraszają na uroczysty wieczór z okazji przyznania nagrody Warszawskiej Premiery Literackiej Jarosławowi Markowi Rymkiewiczowi za książkę stycznia 2011 roku "Samuel Zborowski".

 

13 grudnia - debata z udziałem Marka Rymkiewicza

Wraz z Kulturą Liberalną zapraszamy na piąte spotkanie z cyklu o literackie autorytety. W dyskusji pt. "Rymkiewicz. Masakra i literatura" udział wezmą: Marta Bucholc (Kultura Liberalna), Jarosław Gawin (Teologia Polityczna), Piotr Nowak (Kronos) oraz Paweł Śpiewak (Kultura Liberalna). Gościem specjalnym debaty będzie Jarosław Marek Rymkiewicz. Spotkanie poprowadzi Jarosław Kuisz, redaktor naczelny Kultury Liberalnej.

 

Wydawnictwo Sic! na WPDK

Wydarzenia

W imieniu wydawnictwa Sic! zapraszamy do stoiska nr 60. Poniżej zamieszczamy szczegółowy program spotkań z autorami.

 

"Wiersze polityczne" Rymkiewicza już w księgarniach!

Nowości

Do księgarń trafił właśnie wybór wierszy jednego z najsłynniejszych, żyjących, polskich poetów - "Wiersze polityczne" Jarosława Marka Rymkiewicza.

 

Tao Te King czyli Księga Drogi. Napisała na nowo Ursula K. Le Guin

Zapowiedzi

Wydawnictwo Sic! przedstawia "Tao Te King czyli Księgę Drogi" - klasyczny chiński tekst w interpretacji Ursuli K. Le Guin.

 

"Matrioszka w hidżabie"

Nowości

Do księgarń trafia właśnie zbiór reportaży z Dagestanu i Czeczenii autorstwa Iwony Kaliszewskiej i Macieja Falkowskiego pt. "Matrioszka w hidżabie".

 

"Stalin jako totalne dzieło sztuki" Borisa Gorysa

Nowości

Prezentujemy najnowszą pozycję wydawnictwa "Sic!" poświęconą miejscu Józefa Stalina w sztuce socrealistycznej.

 

"Dostojewski i przeklęte problemy"

Nowości

Prezentujemy nowość wydawnictwa "Sic!" - "Dostojewski i przeklęte problemy" Ryszarda Przybylskiego.

 

"Łuskanie światła. Reportaże rosyjskie"

Nowości

Do sprzedaży wchodzi właśnie nowa książka wydawnictwa "Sic!" - "Łuskanie światła. Reportaże rosyjskie" Jędrzeja Morawieckiego.

 

Październikowe zapowiedzi Wydawnictwa Sic!

Zapowiedzi

Tej jesieni ukażą się dwie nowe książki Jarosława Marka Rymkiewicza. Będą to: "Samuel Zborowski" i "Wiersze polityczne".

 

Biopolityka coraz głośniejsza

Zapowiedzi

Pojęcie biopolityki zrobiło zadziwiającą karierę. O ile do niedawna znane było jedynie nielicznym specjalistom, o tyle dziś używane jest zarówno przez polityków, jak i dziennikarzy, filozofów i przedsiębiorców, skrajną prawicę oraz lewicujących intelektualistów. Podczas gdy jedni rozumieją biopolitykę jako demokratyczne kształtowanie postępu biotechnologicznego, inni dopatrują się w niej powiązań z eugeniką, mordowaniem chorych i rasizmem.

 

Znajdź czas na tę książkę

Nowości

Czym jest czas? Jak nasz stosunek do czasu zmieniał się przez wieki i w jaki sposób czas wpływa na to, jak organizujemy nasze życie w społeczności? Barbara Adam zabiera czytelnika w podróż pełną odkryć, od mitologii i filozofii klasycznej po świat współczesny z jego szybkimi sieciami komputerowymi i globalnymi relacjami społecznymi.

 

Od poniedziałku w księgarniach "Migotliwy ton. Esej o stylu Chopina"

Nowości

Od poniedziałku znajdziecie Państwo w księgarniach najnowszą książkę Piotra Wierzbickiego "Migotliwy ton. Esej o stylu Chopina" opublikowaną przez wydawnictwo Sic!

 

Spotkanie z Mateuszem Wernerem

W imieniu wydawnictwa Sic! zapraszamy na spotkanie wokół książki Mateusza Wernera pt. "Wobec nihilizmu. Gombrowicz, Witkacy".

 

Książki na prezent od wydawnictwa Sic!

Prezentacje

Z okazji nadchodzących wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia, wydawnictwo Sic! życzy Państwu dużo radości, spokoju i czasu, na dobrą lekturę.

 

Sic! zaprasza na spotkanie w Poznaniu

Wydawnictwa

Wydawnictwo Sic! i Pracownia Pytań Granicznych zapraszają na spotkanie związane z nowym przekładem najsłynniejszego opowiadania Hermana Melville'a "Kopista Bartleby", wydanego niedawno wraz z esejami Gilles'a Deleuze'a i Giorgio Agambena w serii Wielcy pisarze w nowych przekładach.

 

Książki polecane przez Sic! z okazji Wrocławskich Promocji Książek

Prezentacje

Wydawnictwo Sic! z okazji Wrocławskich Promocji Dobrych Książek szczególnie poleca Państwa uwadze swoje nowości:

 

Wydawnictwo Sic! na Promocjach Dobrych Książek

Wydarzenia

Już w najbliższy czwartek, 3 grudnia rozpoczyna się 18 edycja Wrocławskich Promocji Dobrych Książek. Wydawnictwo Sic! stoisko nr 55.  

 

25.XI - spotkanie z Ewą Bieńkowską

Wydawnictwo Sic! zaprasza na promocję książki Ewy Bieńkowskiej "Michał Anioł - nieszczęśliwy rzymianin"

 

Wydawnictwo Sic! na 13. Targach Książki w Krakowie

Wydarzenia

Stoisko wydawnictwa Si! - B79! A na nim wszystkie książki z 20% rabatem. W trakcie Targów w sobotę 7 listopada odbędzie się premiera nowego tytułu z serii "Wielcy pisarze w nowych przekładach". Będzie to "Ojciec Sergiusz" Lwa Tołstoja w przekładzie i z komentarzami Ryszarda Przybylskiego.

 

Nowości Sic!

Nowości

Przedstawiamy nowe tytuły Wydawnictwa Sic!: "Wobec nihilizmu. Gombrowicz, Witkacy" i "Dlaczego wszystko jeszcze nie zniknęło".  

 

Tadeusz Bartoś - Jan Paweł II. Analiza krytyczna

Książki, Recenzje

Tadeusz Bartoś we wstępie do swej Analizy krytycznej przyznaje: „Zamieszczone w tej książce teksty są świadectwem przeżywanej przeze mnie ambiwalencji w odbiorze pontyfikatu Jana Pawła II. Staram się dociekać złożoności jego misji. Widząc wielkość postaci, ogrom dokonanego dzieła, nie umiem stracić z oczu błędów, zacietrzewień, złych decyzji, niezdolności do dialogu, braku wsłuchania się w argumenty przeciwne”. Kolej na mnie. Oświadczam: zamieszczone w tym szkicu sformułowania są świadectwem...

 

Philippe Delerm - Pierwszy łyk piwa i inne drobne przyjemności

Recenzje

Co łączy tak odległe od siebie czynności jak łuskanie groszku, nocna jazda autostradą, czytanie na plaży czy telefonowanie z budki? Co wspólnego mają ze sobą niewielki składany nóż i przemoczone espadryle? Czy dźwięk rowerowego dynama, zapach jabłek i uczucie towarzyszące pierwszemu łykowi piwa są porównywalne? Francuski pisarz Philippe Delerm po trzykroć odpowiada - tak! Delerm - swoją niezwykłą sensualnością i umiejętnością precyzyjnego opisywania detalu odkrywa na nowo mit prostego człowieka...

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.