RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

NeNelly Rapp - nowa seria książek dla dzieci autorstwa Martina Widmarka

Nowa seria książek dla dzieci autorstwa Martina Widmarka już niedługo ukaże się nakładem wydawnictwa Mamania. Premiera dwóch pierwszych tytułów z serii „Nelly Rapp i Upiorna Agentka” oraz „Nelly Rapp i frankensteiniak” znajdą się w marcu na półkach księgarni w całej Polsce.

 

Poczytaj ze mną już dziś - Literacki Egmont

Już jutro premiera nowej serii dla dzieci Literackiego Egmontu „Poczytaj ze mną” wspierający dzieci w poznawaniu gatunków i form literackich, ale również kształtujący nawyk wspólnego czytania i przeżywania.

 

Bestsellery Wojciecha Eichelbergera w nowej serii Daj sobie spokój!

Nowości

Z radością informujemy w imieniu Drzewa Babel, że po latach bestsellery Wojciecha Eichelbergera wracają do księgarń w nowej szacie graficznej i w nowej serii „Daj sobie spokój”.

 

Kicia Kocia i Wyspa Skarbów w wersji audio

miło mi zaprezentować dziecięce nowości wydawnictwa Media Rodzina. Znajdą wśród nich Państwo dwa nowe tytuły o rezolutnej kotce: Kicia Kocia sprząta i Kicia Kocia w kosmosie oraz Wyspę Skarbów w wersji audio.    

 

Nowa seria wydawnictwa Olesiejuk: „Otwórz okienko”

Wydawnictwo Olesiejuk anonsuje publikację nowej serię książeczek dla dziec zatytułowaną "Otwórz okieno". Serię tworzą trzy tytuły: „Liczby”, „Kolory”, „Słówka”.

 

Travelbooki - nowa seria przewodników Wydawnictwa Bezdroża

Nowości

Wydawnictwo Bezdroża – jako jeden z nielicznych wydawców przewodników turystycznych w Polsce – zdecydowało się wprowadzić w tym roku na rynek nową serię przewodników.

 

"Nadal pomimo 25 lat pracy dużo radości daje nam każda dobrze wydana książka..." - rozmowa z dyrektorem Wojciechem Śliwerskim

Redakcja Portalu Księgarskiego prezentuje rozmowę z właścicielem oficyny wydawniczej IMPULS dyrektorem Wojciechem Śliwerskim o nowej serii „Przywrócić pamięć“ i nie tylko:

 

Wydawnictwo Olesiejuk poleca serię "Ilustrowane biografie 1900–2000"

Nowości

W tej unikatowej serii albumowej przybliżającej czytelnikom źródła i historię rozwoju gatunków muzycznych znajdziemy następujące tytuły:

 

Pierwszy tom serii ,,Duchowieństwo polskie w więzieniach, łagrach i na zesłaniu w ZSRR"

Nowości

26 czerwca minęła 11. rocznica śmierci Ks. Tadeusza Fedorowicz, duszpasterza wśród zesłanych do Kazachstanu oraz wieloletniego duszpasterza ociemniałych w ośrodkach w Żułowie i w Laskach.

 

Nowe serie Prószyńskiego i S-ki

Wydawnictwa

W listopadzie Prószyński i S-ka inauguruje dwie nowe serie literatury kryminalnej. „Rzeźbiarz” Gregory’ego Funaro to pierwszy tom „Zabójczej serii”, poświęconej seryjnym mordercom. „Tutto Bene” autorstwa Manuli Kalickiej i Zbigniewa Zawadzkiego rozpocznie natomiast cykl kryminałów obyczajowych, przy lekturze których czytelnik umrze… ze śmiechu!

 

Przedstawiamy trójwymiarowe rozkładanki dla dzieci od wyd. Olesiejuk!

Nowości

Wydawnictwo Olesiejuk anonsuje publikację serii trójwymiarowych książeczek dla dzieci:

 

Seria albumów "Miasto w Biegu" przestawi życie codzienne miast

Nowości

Nakładem wydawnictwa Alegoria na początku czerwca ukaże się nowa seria czarno-białych albumów "Miasto w Biegu", która przedstawi życie codzienne polskich miast. Pierwsze albumy opiszą Warszawę, Wrocław i Trójmiasto.    

 

"Literatura faktu"- ruszyła nowa seria wydawnictwa Czarna Owca!

Wydawnictwa

LITERATURA FAKTU to seria składająca się z książek poruszających różnorodne tematy – sensacyjne, budzące kontrowersje. Kulisy Centralnego Biura Śledczego, nieznane dotąd operacje polskiego wywiadu w Afganistanie, ofiary pedofilii w polskim Kościele, odkrycia związane z obozem zagłady w Treblince – to tylko niektóre z nich. Książki te łączy jedno – wszystkie są oparte na faktach.

 

Nowa przygodowa seria dla młodzieży: Damian Dibben "Strażnicy historii. Nadciąga burza"

Nowości

Pierwszy tom nowej przygodowej serii dla młodzieży autorstwa Damiana Dibben'a pt. " Strażnicy historii. Nadciąga burza" Dziś premiera!    

 

Literacki Egmont prezentuje serię Wierszem pisane"

Nowości

Wielkie nazwiska poezji polskiej, świetni ilustratorzy! Nowa seria Wierszem napisane w Literackim Egmoncie. Już w sprzedaży!

 
 

Seria Księżycowy Kamień czyli cudowna moc książek

Nowości

"Księżycowy kamień" Literackiego Egmontu - seria stworzona z myślą o zaproszeniu dzieci do świata literatury. Dobre książki na dobry początek przygody z czytaniem. Dla dzieci w wieku 8+

 

Seria dla dziewczyn "Różowe okulary" - nowość pod marką Literacki Egmont

Wydawnictwa

Seria dla dziewczyn "Różowe okulary" - nowość pod marką Literacki Egmont, poleca Ewa Nowak. Premiera czytelnicza 5 października

 

Nowa seria słowa/obrazu terytorium - Epoka obrazu

Nowości

„Epoka obrazu” to seria prezentująca fundamentalne prace z zakresu teorii i historii sztuki. Ich autorami są najwybitniejsi obecnie przedstawiciele tych dyscyplin, tacy jak Hans Belting, Georges Didi-Huberman czy Victor Stoichita.

 

Nowa seria w wydawnictwie Mag - W pół drogi do grobu

Nowości

Wydawnictwo MAG anonsuje publikację nowej serii z wampirami w roli głównej pt. "W pół drogo do grobu" – autorstwa Jeaniene Frost. Premiera 21 września.

 

Lenovo prezentuje tablet ThinkPad z Androidem

Rynek zagraniczny

Firma Lenovo w trakcie trwającego projektu Lenovo Do Tour oficjalnie zaprezentowała wprowadzane na polski rynek tablety serii ThinkPad dla klientów biznesowych. Urządzenie w sprzedaży pojawi się jeszcze we wrześniu 2011 roku.

 
 

Seria z Sercem - opowieści Polek od Edipresse

Wydawnictwa

"Seria z sercem" to nowy na rynku projekt za którym kryje się seria książek, w formacie pocketowym, zawierających prawdziwe historie Polek nadsyłane przez lata do redakcji czasopism poradnikowych Wydawnictwa Edipresse Polska.

 

Nowe przekłady Szekspira jesienią nakładem Wydawnictwa W.A.B.

Wydawnictwo W.A.B. rozpoczyna edycję dramatów Williama Szekspira w nowych przekładach Piotra Kamińskiego, pod redakcją naukową Anny Cetery.

 

Nowa seria Powergraphu

Zapowiedzi

Zbliża się premiera zbioru najnowszych opowiadań Szczepana Twardocha "Tak jest dobrze" (29 czerwca), który otwiera nową serię Powergraphu - Kontrapunkty.

 

Nowa seria Wydawnictwa W.A.B.

Wydawnictwa

W tym sezonie wydawnictwo W.A.B. inauguruje nową serię wydawniczą - literaturę erotyczną zatytułowaną "Zmysłowa seria".

 

Monster High. Upiorna szkoła” - światowy bestseller w Polsce!

Zapowiedzi

W środę 4 maja 2011 r. odbędzie się premiera pierwszego tomu serii "Monster high". Perypetie nastoletnich potomków słynnych potworów, które próbują sobie radzić w normalnej szkole wśród zwyczajnych rówieśników, opisała popularna autorka Lisi Harrison.

 

„(Nie)umarli” – dziś premiera czytelnicza! - pierwsza Księga – „Jonas” już dostępna!

Nowości

11 marca pierwsza książka z serii "(Nie)umarli" książka trafia na księgarskie półki, a już ma blisko 6 tysięcy fanów m.in. na portalu fotka.pl.

 

(Nie)umarli - nowa seria książek wsparta kampanią promocyjną!

„(NIE)UMARLI” - Nowa seria książek wsparta kampanią promocyjną! Losy romantycznych dusz pióra Eden Maguire.

 

Nowa seria Czarnego Orient Express - premiera już 24 maja!

Myślą przewodnią naszej nowej serii „Orient Express” jest idea, która przyświecała Paulowi Theroux przy pisaniu Wielkiego bazaru kolejowego. Mając dość przewodników opisujących muzea i pomniki, Theroux postanowił zawrzeć w swojej książce to, czego brakowało dotąd w literaturze podróżniczej – żywe dialogi, portrety współtowarzyszy, kłopoty, ciekawostki, komplikacje i niedogodności podróży.

 

Nowa seria wydawnictwa Nasza Księgarnia

Zapowiedzi

KONTRAPUNKT to nowa seria Wydawnictwa Nasza Księgarnia, prezentująca szczególnie godne uwagi dzieła współczesnych twórców – wysmakowane literacko i skłaniające do refleksji.

 

Nowa seria wydawnicza Bellony

Prezentacje

Na serię wydawniczą Polski wiek XX zainicjowaną przez Muzeum Historii Polski składają się cztery tomy esejów historycznych poświęconych losom Polski i Polaków w burzliwym ubiegłym stuleciu.

 

"Polski wiek XX - II Wojna Światowa" już w sprzedaży!

Nowości

Muzeum Historii Polski wraz z Domem Wydawniczym BELLONA opublikowało drugi tom antologii z serii „Polski wiek XX” pt.: „II Wojna Światowa”.

 

Bellona wydaje Ospreya

Wydarzenia

Miło nam poinformować Państwa, że Bellona rozpoczęła wydawanie słynnej serii Ospreya.

 

Czarne z nową "Prozą świata"

Wydawnictwa

Wydawnictwo Czarne anonsuje narodziny swojej nowej serii zatytułowanej "Proza świata".

 

"Baby Blues" - zabawny, komiksowy poradnik dla rodziców już w sprzedaży

Nowości

Nakładem wydawnictwa Egmont ukazała się nowa humorystyczna seria komiksowa - Baby blues. Jest to przezabawna opowieść o perypetiach początkujących rodziców, zmagających się z kolkami i brakiem snu, która rozbawi nie tylko posiadaczy dzieci…

 

Nowa seria Wydawnictwa Czarne

Nowości

Z przyjemnością i dumą anonsujemy za wydawnictwem Czarne powstanie nowej serii wydawniczej "Przez rzekę". Zaskakującą, podejmującą nowe tematy i będącą próbą zrozumienia procesów zachodzących w każdym z nas.  

 

Briefing prasowy poświęcony nowej serii wydawniczej dla dzieci i rodziców "Polska na 6"

Już w najbliższą sobotę 3 października o godz. 12.00 odbędzie się briefing prasowy poświęcony nowej serii wydawniczej dla dzieci i rodziców "Polska na 6".

 

Nowa seria Wydawnictwa Zielona Sowa

Nowości

Znane i cenione „Lektury z opracowaniem” Wydawnictwa Zielona Sowa zostały wzbogacone o audiobooki w formacie mp3. Do pełnej wersji lektury i opracowania dołączona jest bezpłatna płyta CD, na której znajduje się przeczytany przez znanych aktorów tekst dzieła oraz nagranie opracowania książki, do którego głosu użyczyła Krystyna Czubówna. Taki zestaw zapewnia jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze korzystanie z naszych wydań lektur.

 

Lektura dobrze opracowana - nowa seria Wydawnictwa Skrzat

Wokół książek

Specjalnie dla uczniów i nauczycieli Wydawnictwo Skrzat z początkiem roku szkolnego przygotowało serię Lektura dobrze opracowana. W pracach nad książkami z tej serii brali udział najlepsi poloniści i metodycy nauczania. Każda lektura oprócz tekstu oryginału zawiera:  

 

Nowa seria "Kampanie" Wydawnictwa Osprey już po polsku!

Nowości

Seria Kampanie angielskiego Wydawnictwa Osprey będzie w Polsce sukcesywnie wydawana przez krakowskiego Wydawnictwa LIBRON.

 

''Literatura w spódnicy'' -nowa seria książek w prasie kobiecej

Wydarzenia

8 października na rynku ukaże się Dziennik Bridget Jones Helen Fielding, pierwsza książka z kolekcji bestsellerów literatury kobiecej, w ramach nowej serii zatytułowanej Literatura w spódnicy. Wydawcą serii jest Axel Springer Polska.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.