RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Wydawnictwo Naukowe PWN i serwis Rozpisani.pl szukają największych talentów pisarskich.

Internet

„Wydaj wszystkich swoich bohaterów" to konkurs zorganizowany dla każdego, kto napisał książkę lub chce ją napisać. "Szukamy talentów pisarskich, a najlepszą książkę wydamy".

 

Powstanie platforma książek dla osób niewidomych

Internet

Niewidomi z własną platformą książek. IBUK Libra Light już za 7 miesięcy!

 

Letnia promocja Wydawnictwa Akademickiego DIALOG

Nowości

Kontynuując sympatyczną tradycję letnich promocji, które pozwalają na wzbogacenie naukowych (i nie tylko) biblioteczek domowych, gorąco zachęcamy do odwiedzenia strony wydawnictwa naukowego DIALOG.

 

Świąteczna promocja Wydawnictwa Akademickiego DIALOG

Nowości

Wszyscy wiemy, że nic tak nie ucieszy czytelnika, jak dobra książka pod choinką lub możliwość obdarowania kogoś bliskiego takim właśnie prezentem.

 
 

Wydawnictwo Dialog - Wielka letnia promocja

Nowości

Ogłaszamy hasło: Lato bez bez wielkiej promocji Wydawnictwa Akademickiego Dialog, latem straconym!

 

Przedstawiamy Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego

Wydawnictwa

W Polsce działa ponad 90 wydawnictw naukowych. Jedynym z nich jest wydawnictwo naukowe Uniwersytetu Łódzkiego:

 

Deportowani do ZSRS - nowość Wydawnictwa Akademickiego DIALOG

Nowości

Szanowni Państwo, wydawnictwo Dialog informujemy z dumą, że w ich księgarni jest już dostępna książka "Deportowani do ZSRS. Relacje ofiar gułagu".

 
 

Nowość wydawnictwa Semper: „Metodologia, metoda i terminologia grafiki i rysunku"

Nowości

Informujemy za wydawnictwem naukowym Semper, iż w koedycji z Wydawnictwem Naukowym Uniwersytetu Warszawskiego wydali monumentalne dzieło zbiorowe (autorzy polscy i zagraniczni) pt. „Metodologia, metoda i terminologia grafiki i rysunku Teoria i praktyka": redakcja naukowa Jolanta Talbierska.

 

Nowe tytuły w wiosennej ofercie promocyjnej wydawnictwa DIALOG

Nowości

Z przyjemnością informujemy w imieniu wydawnictwa naukowego DIALOG, że dodano kolejne tytuły do wiosennej oferty promocyjnej.

 

„Siła innych”: należymy do tych, z którymi przebywamy

Nowości

Po przeczytaniu „Siły innych” Michela Bonda niejeden będzie zdumiony faktem, że nasze postępowanie zależy od tego, co robią inni, a dzieje się to na skalę przekraczającą granice ludzkiej wyobraźni. Książka ukazała się właśnie nakładem Domu Wydawniczego PWN.

 

E-booki 40% taniej

Nowości

Wydawnictwo naukowe DIALOG poleca swoje e-booki w bardzo atrakcyjnych cenach- nawet o 40% taniej!

 

Wiosną ceny się kurczą w Wydawnictwie Akademickim Dialog

Nowości

Wydawnictwo naukowe DIALOG uprzejmie informuje, że pod wpływem wiosny przycięło zgrabnie ceny kilkudziesięciu swoich tytułów

 

Trio - książki dla indywidualistów - stosuj bez ograniczeń

Nowości

Szanowni Państwo, Polecamy najnowsze publikacje Wydawnictwa Trio:    

 

Pakiety za pół ceny Wydawnictwa Akademickiego DIALOG

Wydawnictwa

Ogłaszamy kwiecień miesiącem korzystnych zakupów - nasza najnowsza promocja odbywa się pod hasłem "Pakiety za pół ceny" i pozwala klientom kupić wymarzone książki 20%, 30%, 40%, a często nawet 50% taniej!

 

Książki po 5, 10 i 15 zł - nowa promocja Dialogu

Wydawnictwa

Uprzejmie donosimy, że wydawnictwo naukowe Dialog rozpoczęło wielkie, przedwiosenne wietrzenie magazynu.

 

Wydarzenia XVII Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowej (9-11.10.2013, Coll. Maius)

Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu serdecznie zaprasza na spotkania w ramach XVII Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowej

 

XVII Poznańskie Dni Książki nie tylko Naukowej - zaproszenie dla wydawców

Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza do udziału w kolejnej XVII edycji Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowej, które odbędą się w dniach 9-11 października br. Tegoroczna formuła targów została poszerzona o prezentację książek popularnonaukowych, tym samym znacznie powiększy się liczba zainteresowanych ofertą targową.

 

Komunikat Zarządu WN PWN: Joanna Szymańska-Świć w Zarządzie WN PWN

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Informujemy, że decyzją Rady Nadzorczej z dniem 13 czerwca br. na Członka Zarządu Wydawnictwa Naukowego PWN została powołana Joanna Szymańska-Świć.

 

Długo oczekiwana klasyczna literatura tybetańska już w sprzedaży

Nowości

Miło nam poinformować, że długo wyczekiwana książka "Klasyczna literatura tybetańska" - doskonała praca zbiorowa pod redakcją naukową J. I. Cabezona i R.R. Jacksona jest już dostępna w sklepie wydawnictwa Dialog

 

Wydawnictwo Naukowe Katedra poleca: "Ścięgna konsumpcyjne"

Nowości

Książka jest skromną próbą zastosowania założeń kulturoznawstwa krytycznego podjętą przede wszystkim przez najmłodszą generację badaczek i badaczy reprezentujących polską antropologię i kulturoznawstwo.

 

Nowość wydawnictwa naukowego Semper: "Kontekstualizm i wyrażenia nieostre"

Nowości

Szanowni Państwo, Oficyna naukowa SEMPER wydała monografię: Joanny Odrowąż-Sypniewskiej pt. "Kontekstualizm i wyrażenia nieostre":

 

Wydawnictwo naukowe Semper - Eyka w medycynie

Nowości

Z przyjemnością informujemy za wydawnictwem naukowym Semper o ukazaniu się książki "Moralność medycyny. O sztuce dobrego życia i o sztuce leczenia". Autor jest profesorem w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, redaktorem naczelnym czasopisma ETYKA    

 

Barbara Jóźwiak Przewodniczącą Rady Nadzorczej PWN

Wydawnictwa

Miło nam poinformować, że dotychczasowa Prezes Grupy PWN – Pani Barbara Jóźwiak przyjęła propozycję właścicieli Grupy PWN i objęła stanowisko Przewodniczącej Rady Nadzorczej Wydawnictwa Naukowego PWN S.A.

 

Księgarnia Współczesna zaprasza na promocję książki Beaty Afeltowicz "Nazwy własne byłego powiatu łobeskiego"

Księgarnie

Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Księgarnia Współczesna w Łobzie zapraszają na spotkanie z Beatą Afeltowicz autorką książki "Nazwy miejscowe byłego powiatu łobeskiego".

 

XVI edycja Poznańskich Dni Książki Naukowej

Wydarzenia

Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu uprzejmie zaprasza Wydawców do udziału w kolejnej XVI edycji Poznańskich Dni Książki Naukowej - 10-12 października 2012.  

 

Zapraszamy na Warszawskie Targi Książki - wydawnictwo Dialog

Wydawnictwo Akademickie Dialog serdecznie zachęca do odwiedzenia Warszawskich Targów Książki, które odbędą się w dniach 10-13 maja w stołecznym Pałacu Kultury i Nauki, i odwiedzenia stoiska B 262, gdzie będziemy na Państwa czekali z naszymi książeczkami i informacjami o zapowiedziach.

 

Już w piątek!_50-lecie Wydawnictwa Naukowego UAM

Wydawnictwa

Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Adama Mickiewicza zaprasza na jubileusz 50-lecia swojego istnienia.

 

Opublikowano kontrowersyjną książkę o Holokauście

Nowości

W Polsce opublikowano kontrowersyjną książkę znanego izraelskiego historyka Toma Segeva "Siódmy Milion. Izrael - Piętno Zagłady". Segev dokumentuje w niej obojętność syjonistycznych przywódców w Palestynie wobec Zagłady oraz instrumentalne traktowanie tej tragedii.

 

Promocja książki Teresy Semik „Zabiorę twoje łzy. Sądowa historia pacyfikacji Kopalni "Wujek” w Bibliotece Śląskiej.

19 grudnia 2011 r. o godz. 17.00 w Bibliotece Śląskiej w sali Benedyktynka odbędzie się promocja książki Teresy Semik „Zabiorę twoje łzy. Sądowa historia pacyfikacji Kopalni "Wujek”.

 

WN UAM zaprasza na promocję książki prof. Grzegorza Raubo - Ludzie się na górne zapatrują obroty

Wydawnictwo Naukowe UAM, Zakład Literatury Staropolskiej i Oświecenia Instytut Filologii Polskiej UAM UAM, Biblioteka Uniwersytecka uprzejmie zapraszają na promocję książki: "Ludzie się na górne zapatrują obroty.Astronomiczne konteksty literatury polskiego baroku".

 

Wydawnictwa TRIO: Andrzej Wielowieyski "Na rozdrożach dziejów. Historie prawdziwe i alternatywne"

Zapowiedzi

Nakładem Wydawnictwa TRIO ukaże się książka Andrzeja Wielowieyskiego "Na rozdrożach dziejów. Historie prawdziwe i alternatywne". Książka zawiera eseje historyczne o szczególnie ważnych momentach i wydarzeniach polskiej historii.

 

Spotkanie z Krystyną Chiger, autorką autobiografii "Dziewczynka w zielonym sweterku"

Wydawnictwo Naukowe PWN (Literatura Faktu PWN) oraz Dom Spotkań z Historią zapraszają na spotkanie ze świadkiem historii – Krystyną Chiger, autorką bestsellerowej autobiografii Dziewczynka w zielonym sweterku, w której wspomina ucieczkę z getta i 14 miesięcy spędzone w kanałach Lwowa.

 

Wydawnictwo Naukowe UAM serdecznie zaprasza - 4 promocje książek_XV Jubileuszowe PDKN 12-14 X 2011

Wydawnictwa

W ramach Jubileuszowych XV PDKN zapraszamy w imieniu Wydawnictwa Naukowego im. Adama Mickiewicza z Poznania, na promocję książki Zbigniewa Golińskiego "Kalendarz życia i twórczości Ignacego Krasickiego", 12 X 2011, godz. 13.30, Sala Śniadeckich (II p.), Coll. Maius, ul. Fredry 10

 

WN UAM - XV Jubileuszowe Poznańskie Dni Książki Naukowej 12-14 X 2011

Wydarzenia

Wydawnictwo Naukowe UAM ma zaszczyt zaprosić na XV Jubileuszowe Poznańskie Dni Książki Naukowej pod patronatem honorowym Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz JM Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

Zaproszenie na promocję książki "Najczystsza rasa".

Wydawnictwo Naukowe PWN oraz Kino Atlantic zapraszają na spotkanie z okazji wydania książki pt. "Najczystsza rasa. Propaganda Korei Północnej".

 

Nowość wydawnictwa WUiAM z Poznania: "Supersłownik hebrajsko-polski z indeksem polsko-hebrajskim"

Nowości

Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu anonsuje publikację "Supersłownika hebrajsko-polskiego z indeksem polsko-hebrajskim" autorstwa L. Weinbacha, E. Laudena, w tłumaczeniu M. Borensteina.

 

Spotkanie z autorskie - "Stulecie Zagłady"

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Wydawnictwo Naukowe PWN, Wydawnictwo Naukowe Scholar i Dom Spotkań z Historią zapraszają na spotkanie promujące najnowszą publikację prof. Jerzego W. Borejszy "Stulecie zagłady".

 

"Świat idei Jacka Kuronia"

Zapowiedzi

Przedstawiamy nową książkę wydaną nakładem Polskiego Wydawnictwa Naukowego - "Świat idei Jacka Kuronia" autorstwa Tomasza Sylwiusza Cerana.

 

Absurd jako prawdziwy sens życia?

Nowości

Autor porusza problem tragizmu ludzkiej egzystencji, sytuując go we współczesnej antymetafizycznej perspektywie – odsłanianej dezintegracji bytu w ogóle oraz coraz bardziej dotkliwego rozpadu jedności ludzkiego życia.

 

Nowość wydawnictwa Semper - Panorama współczesnej filozofii polskiej

Nowości

Przedstawiamy w imieniu wydawnictwa naukowego Semper ich nową książkę: "Panorama współczesnej filozofii polskiej".Księga pamiątkowa VIII Polskiego Zjazdu Filozoficznego" (praca zbiorowa, red. nauk. Jacek Jadacki).

 

Sto tomów czasopisma historycznego!

Nowości

Przedstawiamy w imieniu edytora wydawnictwa naukowego Semper setny tom półrocznika w języku angielskim: Acta Poloniae Historica.

 

Bąbelku, misiaczku: czyli słownik afektonimów na Walentynki

Zapowiedzi

„Bąbelku, dziabągu, misiaczku, ptysiu... Cieszę się, że jest w nas tyle czułych słówek i że się nimi w tej potrzebnej książeczce zajmiemy i, mam nadzieję, nacieszymy.

 

Nowoczesny podręcznik kryptologii matematycznej

Nowości

Przedstawiamy nowość Wydawnictwa Naukowego Semper: "Narodziny kryptologii matematycznej", Marek Grajek, Leszek Gralewski.  

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.